Humenné – Dubnica 5:2 (kon.) | Levice – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Trnava – Vlci Žilina 1:10 (kon.)
Pov. Bystrica – Skalica 4:3 (po pr.) | Martin – Topoľčany 4:1 (kon.)
konec
HK Martin
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
HC Topoľčany
sk Pátek 15.01.2021, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 20. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Ľubomír Hurtaj (tréner HC Topoľčany): "Škoda zápasu, pretože si myslím, že sme úvodné dve tretiny hrali veľmi dobrý hokej. Najmä v druhej sme boli lepším a bojovnejším tímom. Inkasovali sme ale druhý gól, čo by sa nemalo stávať. Mali sme zároveň výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. V domácej bránke bol výborný brankár, k nám sa puky neodrážali. Úvodné dve tretiny ale boli i napriek tomu z našej strany kvalitné, zápas mal svoj náboj. Tretiu tretinu sme nezvládli v hlavách, v emóciami nabitej tretej tretine sme mali takisto príležitosti, inkasovali sme ale gól v oslabení o dvoch hráčov a ešte predtým v úvode dejstva. Takéto chyby sa nemôžu stávať z čoho vyvodím dôsledky. V zápase bolo to, čo sme trénovali. Strieľali sme, prihrávali si, na konci bol ale vždy domáci brankár, ktorý strely vyrážal pred bránku alebo vedľa nej. Ak by sme v zápase po druhýkrát vyrovnali, mali by sme ho pravdepodobne v rukách so šancou zvíťaziť. Položil nás tretí gól, ktorý nemal takto zavčasu padnúť. Následne sme neudržali chladné hlavy a súperovi podľahli. Prehrali sme v druhom zápase za sebou, keďže sme padli doma s Humenným, čo by sa nemalo stávať. Dnes sme síce hrali oveľa lepší zápas, body sme ale nezískali. Bolo to stretnutie o druhé miesto, chýbali však diváci, ktorých by sem prišlo minimálne 1 500. Takto ani človek nevie, či sa hrá o druhé alebo šieste miesto. Stretnutie ale malo celkom dobrú úroveň, až na samotnú prehru. K vážnejším zraneniam neprišlo, jeden z našich hráčov dostal klasického "koňara", vyzerá však byť v poriadku. Pred nasledujúcim zápasom ma mrzí, že dvaja najskúsenejší hráči inkasovali 10-minútové tresty, čo by sa nemalo stávať. Určite z toho budú vyplývať určité nepríjemnosti, už teraz dohrávame štyri zápasy s piatimi obrancami, z ktorých sú dvaja Juniori. Neviem, ako sa máme pripraviť na nebezpečnú Trnavu, ktorá má mladých hráčov a dobre korčuľuje. Mrzí nás dnešná prehra, musíme ale urobiť všetko pre to, aby sme sa pozviechali a v nedeľu zvíťazili."

  Marek Žila (tréner HK Martin): "Oproti stretnutiu v stredu sme mali lepší vstup. Strelili sme gól, pričom úvodná tretina bola z našej strany dobrá. V druhej tretine sme mali rovnako my, ako aj súper príležitosti, hra bola na slušnej úrovni. Inkasovali sme síce v oslabení gól, po tlaku smerom do bránky sme sa ale vrátili do vedenia. Súper mal v prostrednej časti viac z hry, Bernát nás ale podržal svojimi zákrokmi, najmä počas oslabenia o dvoch hráčov. Aj so sebazaprením a blokovaním striel sme túto takmer celú dvojminútovku zvládli. V tretej tretine sme chceli vychádzať z dobrej defenzívy, čo nám vyšlo. Strelili sme gól na 3:1, stretnutie sme následne dohrávali. Aj po štvrtom strelenom góle sme mali ďalšie príležitosti. Súper znervóznel, pričom z našej strany sme sa mu nepodvolili. Od brankára, od prvej až po štvrtú formáciu, dnes všetci hrali výborne. V krátkom časovom slede nás čakajú štyri stretnutia. V náš prospech hrá fakt, že všetky štyri formácie hrajú na dobrej úrovni, pričom hráčov môžeme celé stretnutie držať v hre, čo nám nesmierne pomáha. Verím, že do ďalších zápasov budeme mať dostatok síl a stretnutia zvládneme. V súboji druhého s tretím patria emócie k zápasu. Hráčov chcem pochváliť za zvládnutie kľúčového momentu, v ktorom vypukla šarvátka, ku ktorej sa nepridali a naopak počas dvojnásobnej presilovej hry strelili štvrtý gól. Zápas sme následne dohrali v pokojnom tempe. V nedeľu, utorok a piatok nás čakajú stretnutia vonku. Aj na domáce sa chceme stopercentne pripraviť a urobiť také rozhodnutia a úkony, aby sme boli úspešní."

  Eduard Šimun (útočník HC Topoľčany): "Až na určité chyby, sme v úvodných tretinách nehrali zle. Mali sme príležitosti, ak máte na klzisku súpera prečíslenia, musíte strieľať góly a hrať výborne dozadu. V tretej tretine sme zaznamenali herný výpadok, inkasovali sme tretí gól a prišli početné vylúčenia. Pár hráčov z Martina nás rozhodilo, neudržali sme si nervy na uzde a napokon to takto dopadlo. To, čo sme už potom predvádzali, nám vyrovnanie neprinieslo. Dobré pasáže hry sme mali iba v úvodných dvoch tretinách. Nepodarilo sa nám ale streliť góly. V druhej tretine sme si povedali, že budeme úspešnejší, inkasovali sme ale ďalší gól. Nepomohli nám vylúčenia, zabrzdili nás. V nedeľu musíme doma poraziť Trnavu, inak nemáme čo rozmýšľať nad tým, ako urobiť v play-off dobrý výsledok. V prostrednej časti sme neuspeli počas dvojnásobnej presilovej hry. Síce sa hovorí, že kto takúto príležitosť nevyužije, nezaslúži si vyhrať, veľakrát sa to ale nepotvrdí. Počas dvoch tretín sme mali tlak, príležitosti, na tie sme ale mali nadviazať aj v tretej tretine. Namiesto vytvárania tlaku sa necháme zbytočne vylučovať a dostávať pod tlak. Teraz si musíme všetci upratať v hlavách, nie trošku – ale dosť. Začať je potrebné na tréningoch, v zápase to následne príde. Ak budeme v zápasoch robiť to, čo nám prízvukuje tréner, na výsledku sa to určite prejaví."

  Tomáš Pokrivčák (útočník HK Martin): "Nie som presvedčený o tom, že som v úvodnej tretine po Themárovej prihrávke skóroval. Podľa viacerých to bol gól, o to tu ale teraz nejde. Ako tím sme sa v posledných týždňoch dali dohromady, zosúladili formácie a zatiaľ nám to dobre vychádza. V tíme funguje chémia vďaka čomu máme nad súpermi navrch. V útoku, do ktorého som sa vrátil, sa cítim lepšie ako v obrane. Samozrejme, ak je potrebné tímu pomôcť, úlohy sa viem bez problémov zhostiť aj keď to proti rýchlym útočníkom nie je jednoduché. Som ale späť v útoku, v ktorom hrám so svojimi spoluhráčmi, na ktorých som zvyknutý. Tretia tretina bola možno o niečo nervóznejšia, v takýchto súbojoch, v ktorých chcú oba tímy získať body, je to ale normálne. Niekedy sa to vyhrocuje, k hokeju to ale patrí, a to nielen v základnej časti. Emócie v zápasoch musia byť, aj keď by nám dnes fanúšikovia asi veľmi pomohli k lepším výkonom. Nebudeme sa ale vyhovárať, sme radi, že môžeme hrať. Za ostatné roky sme mali náročný program stretnutí viackrát, mali by sme sa na najbližšie štyri duely dobre pripraviť. V tréningovej fáze vieme, kedy zvoľniť, kedy kto – čo potrebuje. Na zápas sa už každý vie nastaviť na 100%." (21:38:47)
   
  Bystričan ešte gestikuluje smerom k rozhodcom. Na víťazstve Martina nad Topoľčanmi 4:1 sa už ale nič nezmení. Góly: 15. Themár (Burzík, Jurášek), 31. Barto (Paulíny, Nauš), 43. Murtazin (Fafrák, Jurášek), 51. Nauš (Paulíny) – 23. Novák (Kalináč, Jurák).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:46
  Pokrivčák vyváža puk do útočného pásma. Neponáhľa sa so zakončením.
   
  59:08
  Danišovského pokus sa obtrel o konštrukciu bránky. Hostia mohli znížiť.
   
  58:45
  Lušňák napálil puk do brankára, ktorý prerušil hru s pukom v náručí. Vhadzovanie v útočnom pásme hostí.
   
  58:14
  Hlinka prestrelil domácu bránku. Pekné zakončenie.
   
  57:32
  Jurák na Kalináča. Strela vedľa bránky.
   
  57:08
  Murček na Poliačeka. V závere tretiny si domáci držia pásmo.
   
  56:47
  Poliaček zastavuje Hvizdoša. Súboj sa odohrával v strednom pásme.
   
  56:21
  Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Vhadzovanie pred Bernátom.
   
  55:57
  Rozhodca sa teraz ospravedlňuje domácim hráčom za prerušenie hry. Vhadzuje sa pred bránkou hostí.
   
  54:56
  Šimun ešte skúša šťastie spoza Perrotta. Priestor bránky netrafil.
   
  54:20
  Kalináč v útočnom pásme. Čížek sa musel vrátiť.
   
  53:47
  Themár sa takisto prezentoval strelou do žŕdky. Zdá sa však byť rozhodnuté a tak to domácim príliš nevadí.
   
  53:17
  Ligas z pravej strany. Nakorčuľoval si do zakončenia.
   
  52:49
  Šimon nastrelil žŕdku. Hostia mali šťastie.
   
  52:21
  Paulíny na Nauša. Ten míňa bránku.
   
  51:45
  Hostia v plnom počte. Jurák na ľadovej ploche.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 15. Themár (Burzík, Jurášek), 31. Barto (Paulíny, Nauš), 43. Murtazin (Fafrák, Jurášek), 51. Nauš (Paulíny) – 23. Novák (Kalináč, Jurák)


  HK Martin: Bernát (Pavlas) – Šimon, Burzík – Dvořák, Ligas – Čížek, Perrott – Babka, Lavička – Murček, Špirko, Poliaček – Paulíny, Barto, Nauš T. – Pokrivčák, Dírer, Themár – Murtazin, Jurášek, Fafrák
  HC Topoľčany: Halo (Romančík) – Novák, Bulák – Malý, Škápik – Gergel A., Bystričan – Hlinka, Bečka – Jurák, Kalináč, Varga R. – Kluka, Lušňák, Šimun – Pätoprstý, Laššo, Danišovský – Kováč, Hvizdoš, Gergel D.

  Rozhodčí: Krajčík, Čahoj – Hajnik, Hanko, Holomek (inštruktor)