Buffalo – NY Rangers 2:3 (po pr.) | New Jersey – Philadelphia 1:3 (kon.) | Montreal – Calgary 4:2 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Carolina – Tampa 1:0 (po pr.)
Columbus – Florida 3:2 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Los Angeles 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 7:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 3:2 (kon.) | Colorado – San Jose 3:0 (kon.) | Edmonton – Toronto 3:4 (kon.)
Vancouver – Ottawa 4:1 (kon.)
Washington Capitals
6:3 (0:3, 5:0, 1:0)
New York Islanders
Pátek 29.01.2021, 01:08 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to pro tuto noc vše. Přeji vám pohodový konec pracovního týdne a někdy příště se budu u NHL těšit napočtenou! (03:48:17)

Semjon Varlamov (NYI) – 17 zákroků, 5 OG, úspěšnost 77,3 %, odchytal 57:10

Washington ve třetí třetině defenzivní úlohu zvládl a skrze parádní druhou třetinu tak bere dva body i ve druhém zápase s Islanders, tentokrát poměrem 6:3. Ačkoliv měli Ostrované ve třetí třetině optickou převahu, do slušných příležitostí se hosté dostali až v posledních pěti minutách. Všechny střely ale dokázal polapat Vítek Vaněček, navíc se o tlak díky přesilové hře po vyloučení Pánika připravili hosté sami Pulockovým vyloučením 108 sekund před koncem. V úplném závěru pak trefil prázdnou branku Tom Wilson a Caps po skvělém obratu berou dva body!

Střely na branku: 22 – 30 (1 – 11)

59:42 Tom WILSON - 6:3

59:42
    Washington právě vstřelil branku!
    První možnost definitivně rozhodnout Oshie neproměnil, v dalším útoku tak nabídl raději puk od mantinelu do lepší pozice na TOMA WILSONA, který pohodlně dopravil puk z dálky do prázdné kasy – 6:3! Asistence: T. J. Oshie, Nicklas Bäckström.

59:03
    Islanders to nejde. Hrají sice bez brankáře, do kloudného ohrožení se ale nedostali, navíc v závěru budou mít domácí přesilovou hru.

58:12
    108 sekund před koncem si ale hosté situaci komplikují sami! Ryan Pulock (NYI) byl v souboji pozdě a podrazil při snaze vrátit puk do brankoviště Wilsona, za což dostává dvě minuty, klasifikace podrážení.

Vyloučení ale neunesl Mathew Barzal (NYI), který si vysloužil desítku za nesportovní chování a zápas pro něj končí!

57:55
    Dobson pálil od modré, Vaněček vyrazil betony. Odražený kotouč však mají hosté a nadále s ním budou kombinovat v útočném pásmu.

57:19
    Při přechodu si hosté nepohlídali ofsajdové postavení a jejich snažení je tak přerušeno odpískaným postavením mimo hru.

56:56
    Hosté hrají vabank, Semjon Varlamov na střídačce a máme tu tak přesilovku 6 na 4!
    56:48 Vyloučení Pánika za souboj s Cizikasem

56:48
    Po krátké poradě rozhodčích je jasno, Richard Pánik (WSH) dostává dvě minuty za nedovolené bránění, ač domácí střídačka reklamuje, že Cizikas ztratil stabilitu a k prvotnímu pádu došlo již předtím.

56:48
    Přesilovka pro Islanders do závěru zápasu! Pánik srazil nepříjemně u mantinelu za brankou Varlamova Cizikase a bude se jednat možná i o vyšším trestu!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:13
    Hathaway se snažil zachytit kotouč, který Dillon nešťastně poslal na střídačku Capitals, Ale neuspěl a vhazovat se bude opět před Vaněčkem. Času však hostům už moc nezbývá.

55:26
    Cizikas se v komerční přestávce ještě zamotal do strkanice s Chárou, což je situace, do které se asi dobrovolně dostat nechcete. Nakonec Cizikas pochopil, že Big Z by si servítky nebral, a odjel dobrovolně střídat.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 30. Sheary (Carlson, Dillon), 31. Sheary (Chára, Pánik), 32. Hathaway (Hagelin, Dowd), 35. Carlson (J. Schultz, Bäckström), 39. Chára (J. Schultz, Sgarbossa), 60. T. Wilson (Oshie, Bäckström) – 10. Wahlstrom (Pageau), 11. Cizikas (Clutterbuck), 18. Lee (Barzal, Dobson)

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Dillon, Carlson, Chára, J. Schultz, Siegenthaler, T. van Riemsdyk – J. Vrána, Bäckström (A), T. Wilson – Sheary, Oshie (A), Pánik – Hagelin, Dowd, Hathaway – Carr, Sgarbossa, Sprong.
    New York Islanders: Varlamov (Schneider) – Pelech, Pulock, Leddy, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Komarov – Bellows, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: St. Laurent (CAN), Walsh (USA) – Fournier (CAN), Murray (CAN)