Slavia – Vsetín 3:1 (kon.) | Ústí n/L – Kolín 3:4 (0:3 po s.n.) | Poruba 2011 – Přerov 5:3 (kon.)
Třebíč – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Benátky n/J – Kadaň 4:1 (kon.) | Prostějov – Sokolov 5:3 (kon.)
Frýdek-M. – Šumperk 6:3 (kon.) | Jihlava – Kladno 4:3 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 30.01.2021, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance liga • 25. kolo

Domácí toto utkání mohou brát jako ztrátu jednoho bodu. Kladno se ve třetí třetině velice zvedlo a dokázalo během pěti minut srovnat na 3:3.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo. Nájezdy rozhodl Jiří Fronk.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (20:03:03)

Jiří FRONK - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Rozhodující nájezd se připisuje JIŘÍMU FRONKOVI, který nic nevymýšlel a poslal kotouč mezi betony Brízgalovy.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení dnešní hokejové slavnosti nerozhodlo, a tak se do hry dostanou i samostatné nájezdy, které začnou za malou chvíli.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Jiránek nezpracoval kotouč na modré. Kdyby zpracoval, mohl jít do samostatného úniku.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:00
    Jihlava je nyní u kotouče v útočném pásmu, ke střele se ale ne a ne dostat.

62:30
    Račuk byl opět v šanci, tentokrát vystřelil z levého kruhu a Brož skvěle zasahuje a přerušuje akci soupeře!

61:20
    Račuk prověřil Brože z mezikruží, ten zasahuje vyrážečkou a kotouč míří do rohu za jeho branku.

60:30
    Harkabus má kotouč na holi a snaží se o probití se do útočného pásma.

60:05
    Zahajovací buly prodloužení ovládli hráči Kladna.

60:01

Ve třetí třetině Kladno srovnalo krok a třemi rychlými brankami si zajistili alespoň bod z dnešního šlágru kola.

Prodloužení začíná za necelé tři minuty.

60:00

59:20
    Kladno v poslední minutě drží útočné pásmo.

58:10
    Skořepa zavezl kotouč do pásma, ale neměl nikoho na přihrávku a pouze odevzdal kotouč v rohu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:10
    Střela z modré z hole Mikliše skončila až v ochranné síti.

55:10
    Strejček z mezikruží zkoušel bekhendem do šibenice a Brízgala fantasticky zasahuje betonem!

54:30
    Filip se ihned po opuštění trestné lavice dostal do úniku, ale nevyzrál na Brože.

53:40
    Dukla se nedokáže dostat přes střední pásmo ani přes vlastní početní výhodu.

52:40
    Kladno i při vlastním oslabení předvádí útočný hokej.

52:20
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Matyáš Filip – 2 min., vysoká hůl).

52:05
    Dukla nyní neví, jak si poradit s najetým Kladnem. Kladno nyní předvádí hru, jako Dukla ve druhé třetině a zápas se otočil o 180 stupňů.
    51:33 Jaromír JÁGR - 3:3

51:33
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hokejová legenda srovnává v CZ Loko Aréně stav na 3:3. Střela z první z levého kruhu prošla přesně do vinglu branky Brože. Asistence: Tomáš Plekanec, Adam Kubík.

50:15
    Čachotský na poslední chvíli stačil kotouč vyhodit z vlastní třetiny a Kladno musí zakládat svůj útok znovu.

50:09
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Jiránek – 2 min., podrážení).

49:20
    Zacharčuk se snažil o střelu z modré, kotouč se zastavil o obrovského Jiránka.

48:30
    Zakázané uvolnění přerušuje hru. Vhazovat se bude opět před Brožem a na Dukle je vidět, že na ní spadla těžká deka.

48:10
    Hlava zaváží kotouč do útočného pásma a hledá volného spoluhráče.

47:16
    Brož má po střele z pravého kruhu kotouč v lapačce.

46:39
    Marosz inkasoval tvrdý hit za bránou Brože a odchází s bolestmi z ledu.

45:39
    Vitězslav Brož našel ve středním pásmu rozjetého Černého, který sice vypálil, ale přímo doprostřed branky.

44:45
    Čachotský zaváží kotouč do pásma a kombinuje se Skořepou před brankou Brízgaly.

43:55
    Opět přesilovka Dukly nevypadá tak, jak v předešlých třetinách. Hráčům v hlavách proudí dva zbytečně obdržené góly.

43:04
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jaromír Jágr – 2 min., podrážení).
    42:34 Stěpan ZACHARČUK - 3:2

42:34
    Z levého kruhu prostřelil Brože na vzdálenější tyč STEPAN ZACHARČUK a dostává svůj tým zpět do zápasu – 3:2. Bez asistence.

42:00
    Navzdory početní výhody Jihlavy má zatím vice ze hry Kladno.
    41:03 Nicolas HLAVA - 3:1

41:03
    Do samostatného úniku ve vlastním oslabení se dostal NICOLAS HLAVA a střelou mezi betony snižuje na 3:1. Bez asistence.

40:23
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ondřej Mikliš – 2 min., držení).

40:05
    Možná poslední dnešní zahajovací buly bylo právě vhozeno. Kotouče se ihned ujali domácí hráči a míří do útoku.

40:01

Dukla si ve druhé třetině značně pojistila svojí hrou dnešní možné tři body. Po gólech Brože a Dundáčka svítí na tabuli průběžný výsledek 3:0 a domácí jdou do kabin určitě spokojenější.

Třetí třetina začíná přibližně za 13 minut.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Skořepa se dostal ve vlastním oslabení do úniku, ale zakončení, které zvolil, bylo málo na Brízgalu!

38:00
    Kolář vyhazuje kotouč přes všechny čáry ve vlastním oslabení 5 na 3.

37:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., sekání).

37:14
    Brož lapil tvrdou střelu z modré z hole Frye. Následuje vhazování z levého kruhu.

37:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., pozdní dohrání).

36:10
    Černý hledal volného Čachotského, který si sjížděl na levém křídle, ale přihrávka byla na něj až příliš dlouhá.

35:45
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Rostislav Marosz – 2 min., krosček).

35:30
    Rychlý přechod do útočného pásma skončil u Račuka, který s pukem už nic nevymyslel.

35:04
    Brož má po střele z modré kotouč v lapačce. Následuje vhazování z pravého kruhu.

34:40
    Kladno pouze nahazuje kotouč do útočné třetiny a snaží se o nějaké založení protiútoku.

34:20
    Zacharčuk vypálil zabijáckou ránu z modré. Hráči mohou být rádi, že nikoho netrefila.

34:05
    Střela z modré končí až v ochranné síti za Brože.

32:30
    Dukla je nyní v laufu. Kladno je všude pozdě, koncovka také vázne.
    31:36 Filip DUNDÁČEK - 3:0

31:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Navrátilec FILIP DUNDÁČEK navyšuje na 3:0! Po kombinaci v útočném pásmu našel volného Dundáčka na levém kruhu Fronk a ten střelou k tyči pojišťuje vedení pro svůj celek. Asistence: Jiří Fronk, Matěj Pekr.

31:16
    Sražená střela Pekra skončila v ochranné síti za Brízgalou. Vhazovaní na levém kruhu se zopakuje.

31:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Nicolas Hlava – 2 min., nedovolené bránění).

30:50
    Pekr našel volného Čachotského na pravém kruhu, který sice pálil z první, ale přímo doprostřed branky.

29:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Bilčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Harkabus – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Plekanec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Stěpan Zacharčuk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Antonín Melka – 2 min., hrubost).

29:45
    Kladno je nyní po delší době u kotouče a zaváží ho do útočného pásma.

29:10
    Dundáček našel na prvém kruhu Koláře, který vyslal tvrdou střelu na Brízgalu, ale ten střelu dobře viděl a zastavuje akci soupeře.

28:12
    Fronk clonil před gólmanem a dostal se i k teči po střele Bilčíka. Kotouč šel ale až skoro do ochranné sítě.

27:40
    Čachotský ujel sám a střelou mezi betony se snažil překonat gólmana, kterému kotouč sice proklouzl, ale mimo prostor tří tyčí!

26:34
    Brož vyváží kotouč z obranného pásma až k brance soupeře a čeká na své spoluhráče.

26:14
    Juda prověřil Brízgalu z levého kruhu, ten zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

25:20
    Po ofsajdu Dukly následuje zakázané uvolnění Kladna. Vhazovat se bude po levé straně Brízgaly.

25:07
    Ofsajd přerušuje útočné snažení Dukly, která je po druhém gólu rozjetá jako vlak.
    24:12 Vítězslav BROŽ - 2:0

24:12
    Lichanec našel rozjetého VÍTĚZSLAVA BROŽE v útočném pásmu a ten střelou z mezikruží do takzvaného teploměru navyšuje na 2:0! Asistence: Peter Lichanec.

23:05
    Pekr sice zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma, více ale v útoku nevymyslel a u kotouče je opět Kladno.

22:30
    Dukla je nyní u kotouče v útočném pásmu v čele s Fronkem.

21:50
    Havránek ujel při vlastním oslabení a dostal se i ke střele, která šla k jeho smůle těsně nad břevno klece Kladna!

20:40
    Plekanec stojí v čele přesilovkové lajny Kladna a pokouší se o kombinaci z prvního doteku před brankou zatím skvělého Brože.

20:05
    Zahajovací buly druhé třetiny ovládli hráči domácího celku a ihned si to ženou do útoku i přes vlastní oslabení.

20:01

Fantastický výkon z obou stran v první třetině. V první desetimintovce mělo ze hry více Kladno, následně se hra na ledě srovnala. Jihlava dokázala otevřít skóre utkání v poslední minutě při své první přesilové hře, když se trefil Tomáš Harkabus.

Druhá třetina začíná za zhruba 13 minut.

20:00

19:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Dundáček – 2 min., podrážení).
    19:21 Tomáš HARKABUS - 1:0

19:21
    Po vyhraném buly Zadražil našel volného TOMÁŠE HARKABUSE a ten z první trefuje horní roh branky a otevírá skóre utkání – 1:0! Asistence: Martin Zadražil, Tomáš Černý.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2 min., pozdní dohrání).

17:42
    Suchánek sbírá vyhozený kotouč u vlastní klece a čeká na své střídající spoluhráče.

16:35
    Fronk na Strejčka, Strejček před branku na Jiránka, který do kotouče jen vložil hůl a jeho tyč míjí branku o pár centimetrů!

16:06
    Brož si připisuje další zákrok po střele z mezikruží.

15:30
    Po ubráněném oslabení je Kladno zpět u kotouče a opět kombinuje v útočném pásmu.

14:45
    Ke konci přesilovky se ještě do šance dostal jihlavský oblíbenec Čachotský, volného Zadražila před brankou Brízgaly ale k jeho smůle nenašel.

14:00
    Fronkova střela z mezikruží byla sražená obráncem Kladna.

13:30
    Černý ztrácí kotouč na modré čáře a oba celky míří na své střídačky.

12:54
    Střelu Černého Brízgala vyrazil na volného Jiránka, ten ale dorážkou kotouč do klece soupeře nedokázal dostat!

12:40
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zachary Frye – 2 min., krosček).

11:40
    Bilčík pálil z modré. K odraženému kotouči se ještě dostal Pekr, který procpal kotouč na Brízgalu, ten zasahuje ramenem!

11:20
    Fronk vydoloval kotouč v rohu kluziště a uklidňuje hru z vlastní třetiny.

10:15
    Bývalý hráč Dukly, Jakub Suchánek, se pokoušel o střelu z modré. Kotouč ale zastavil obránce Dukly.

09:35
    Plekanec zaváží kotouč do útočného pásma a Kladno se opět dostává do šance.

09:17
    Zakázané uvolnění přerušuje hru. Vhazovat se bude na prvém kruhu před Brízgalou.

08:05
    Strejček vybojoval kotouč ve středním pásmu a ihned ho směroval na Brízgalu, který kotouč vyráží do rohu kluziště.

07:00
    Dukla již v plném počtu. Kladno nedokázalo využít ani druhou přesilovou hru v první desetiminutovce hry.

05:50
    Kladno uklidnilo hru a rychle kombinuje v útočném pásmu. Domácí hráči hrají své oslabení velice staticky.

05:00
    Zadražil vyhrál buly v obranném pásmu a ihned vyhazuje kotouč k Brízgalovi.

04:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiří Fronk – 2 min., vysoká hůl).

04:05
    Plekanec našel před brankou rychlým passem volného Kubíka a Brož fantasticky zasahuje svojí lapačkou a šanci likviduje!

04:00
    Brízgala má opět kotouč po střele z prvého kruhu v lapačce.

03:40
    Čachotský vybojoval kotouč v levém rohu a rychlou střelou nahoru prověřil Brízgalu, který zasáhl lapačkou!

03:05
    Dukla nyní v plném počtu, Kladno ale stále u kotouče v útočném pásmu.

02:30
    Kladno kombinuje stále v útočném pásmu a unavují hráče Dukly.

02:10
    Jágr trefil tyč z levého kruhu!

01:30
    Jágr si hledá volný prostor v předbrankovém prostoru u Brože.

01:10
    Dukla po vyhraném buly ihned vyhazuje kotouč až k Brízgalovi.

01:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Tomáš Černý – 2 min., vysoká hůl).

01:00
    Dukla uklidňuje hru držením kotouče v obranném pásmu.

00:20
    Havránek se po ztraceném kotouči jednoho z obránců Kladna dostal do protiútoku, jeho střela byla ale sražená do mantinelu.

00:05
    Úvodní buly dnešního šlágru ovládli hokejisté Kladna a ihned zakládají první útok zápasu.

00:01

HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Fučík) – Dundáček, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš, A. Dvořák – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – Jiránek, Fronk, Illéš – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – Vítězslav Brož, Lichanec, Juda.

Rytíři Kladno: Brízgala (Košarišťan) – Frye, Mikliš, Kehar (A), Snuggeru, S. Zacharčuk, Suchánek, Ticháček – Melka, Plekanec (C), Kubík – Guman, Marosz, Račuk (A) – Bílek, Machač, Jágr – Hajný, Filip, Hlava.

Rozhodčí: Jakub Valenta, Nikola Marek – Roman Zídek, Martin Tvrdík.

Třetí zápas na domácím ledě během posledních sedmi dnů odehrají hokejisté jihlavské Dukly dnes proti Kladnu.

Po výhře nad Šumperkem a prohře s Přerovem čeká svěřence trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila soupeř z nejtěžších. Do CZ LOKO Areny má namířeno tým Rytíři Kladno, momentálně třetí celek tabulky Chance ligy.

O tom, zda v jedné útočné trojici nastoupí i majitel klubu Jaromír Jágr, však bude jasno až před začátkem utkání.

Utkání začne tradičně v 17:30 a Jihlava do něj nastoupí v bílých dresech dle hesla „leden bílý – Dukla sílí!“

Zápas můžete tradičně sledovat psaným přenosem zde a permanentkáře jistě potěší stálá možnost sledovat zápasy zdarma na hokejkaTV.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Milan Horák

Branky a nahrávky: 20. T. Harkabus (M. Zadražil, T. Černý), 25. Vítězslav Brož (Lichanec), 32. Dundáček (Fronk, Pekr), rozh. náj. Fronk – 42. Hlava, 43. S. Zacharčuk, 52. Jágr (Plekanec, Kubík)