Edmonton – Toronto 4:3 (po pr.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Washington – Boston 4:3 (po pr.) | Tampa – Nashville 4:3 (kon.) | Detroit – Florida 2:3 (po pr.)
Carolina – Dallas 4:1 (kon.) | Montreal – Calgary 0:2 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.)
Anaheim – St. Louis 1:6 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:4 (kon.) | Buffalo – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Florida 2:3 (kon.) | Carolina – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
New York Rangers
4:5 (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 31.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Kdo se postavil do brankoviště?
    Alexandar Georgijev (NYR) – 33 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,8%, odchytal 62:16
    Casey DeSmith (PIT) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 62:26 (03:45:08)

Vhazování 43:57%

Skončilo velmi napínavé utkání mezi Rangers a Penguins, které muselo rozuzlit až prodloužení, ve kterém si hosté vytvořili enormní tlak, který zakončil přesnou střelou Sidney Crosby, jenž přisoudil hostům bod navíc za výhru 4:5.

62:27 Sidney CROSBY - 4:5

62:27
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté vyhrávají tento zápas! Domácí už bruslili ztěžka, čehož využili hosté, kteří si několikrát vyměnili kotouč, vystřídali a SIDNEY CROSBY vypálil zpoza kruhů přesně mezi betony Alexandara Georgijeva. Asistence: Pierre-Olivier Joseph a Bryan Rust.

61:58
    Rána Guentzela skončila pouze na betonu Georgijeva, hosté pokračují s pukem na svých holích.

61:30
    Do předbrankového prostoru si s pukem sjel John Marino, ale jeho bekhendový pokus úspěšný nebyl.

61:00
    Situaci dva na jednoho v podání hostů zakončoval obránce Joseph, ale ten nemířil přesně.

60:27
    Do první příležitosti v prodloužení se dostal Ryan Strome, ale DeSmith zasáhl úspěšně.

60:01

Střely na branku 33:35

Ve třetí třetině se hokejistům Penguins povedlo zásluhou Jaka Guentzela vyrovnat, a tak budeme svědky prodloužení.

60:00

59:18
    Necelou minutu před koncem jsou v útočném pásmu opět hosté, kteří si jdou za rozhodnutím, ale času už mnoho nezbývá.

58:25
    Po pasu Malkina se do dobré šance dostal Kasperi Kapanen, jehož pokus však na poslední chvíli zblokoval K’Andrew Miller.

57:44
    Hosté svírají svého soupeře v jeho vlastním obranném pásmu, přičemž jeden z hráčů Rangers má zlomenou hůl.

57:10
    Hosté jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, jinak tomu není ani v tuto chvíli.

56:27
    Jason Zucker zkusil překvapivou střelu z pravé strany, ale jeho pokus byl nepřesný.

55:45
    Z ostrého úhlu pálil Drew O’Connor, ale kotouč mezi tři tyče nezamířil.

55:10
    Ránu Chada Ruhwedela dokázal Alexandar Georgijev zpacifikovat.

54:38
    Hosté se dopředu nyní vydali ve čtyřech hráčích, ale nic z toho nebylo, neboť střela Guentzela až k bráně soupeře neprošla.

53:59
    Rána Adama Foxe od modré čáry skončila v náručí DeSmithe, který hru přerušil.

53:01
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu. Blíží se konec základní hrací doby, a tak jsou oba týmy nyní opatrnější.

52:18
    Rána Chada Ruhwedela skončila i přes clonu před brankovištěm v lapačce Georgijeva.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:44
    Kotouč se po souboji ocitl za plexisklem, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pens.

51:08
    Jacob Trouba se prohnal po pravém křídle a snažil se o zakončení ke vzdálenější tyči, ale nemířil přesně.

50:28
    Hosté jsou nyní při chuti, Georgijev si po obdržené brance připsal už dva další zákroky.
    49:18 Jake GUENTZEL - 4:4

49:18
    Hosté vyrovnávají skóre zápasu! Ránu Codyho Ceciho vyrzil Alexandar Georgijev na hůl JAKA GUENTZELA, který nadvakrát dokázal kotouč procedit za domácího brankáře. Asistence: Cody Ceci a John Marino.

48:42
    Casey DeSmith předvedl po střele Ryana Stroma velmi dobrý zákrok, hra se otáčí na druhou stranu.

48:00
    Hra se dostává do středního pásma, Georgijev už má hůl ve své moci.

47:19
    Dělovka Codyho Ceciho vyrazila domácímu brankáři hůl, bez které se bude muset Georgijev obejít v následujících vteřinách.

46:30
    Ránu od modré v podání K’Andrewa Millera zablokoval Bryan Rust, domácí ale pokračují v tlaku.

45:32
    Hosté se po střele Brendana Lemieuxe zmocnili kotouče, ale následně rozehráli pouze na icing.

44:42
    Z levé strany vypálil Ryan Strome, Casey DeSmith kotouč přikryl pod lapačku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:05
    Brandon Tanev se dostal do samotatného úniku, ale jeden z obránců Rangers na něj dotíral zezadu, a tak nedošlo ke kvalitnímu zakončení.

43:20
    Teddy Blueger vybojoval kotouč a následně nabil Brandonu Tanevovi na střelu, ale Georgijev si připsal dobrý zákrok.

42:34
    Po nahození Jacoba Trouby ještě dorážel Alexis Lafreniere, ale DeSmith hosty podržel.

42:00

41:52

41:30
    nyní kombinují v útočném pásmu hosté, konkrétně Jevgenij Malkin má kotouč na holi.

40:50
    Artěmij Panarin hledal před bránou najetého Adama Foxe, ale ten byl dobře pokryt Johnem Marinem.

40:01

Střely na branku 26:19

Skončila velmi divoká druhá třetina plná gólů a vyloučení. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a nyní jsou na tom lépe hokejisté Rangers, kteří vedou poměrem 4:3. Za domácí se trefili Kevin Rooney, Chris Kreider a Artěmij Panarin, za hosty Kasperi Kapanen.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., krosček).

39:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Cody Ceci – 2 min., podrážení).

39:15
    Domácí odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

39:00
    Nahození Johna Marina skončilo pouze ne betonech Alexandara Georgijeva.

38:40

38:16
    Chris Kreider se prohnal po levém křídle a ve vlastním oslabení ohrozil bránu DeSmithe.

37:40
    Kevin Rooney vyvezl kotouč až do útočného pásma Rangers, kde se mu povedlo ušetřit pár vteřin.

37:05
    Domácí odpalují kotouč přes všechny čáry.

36:40
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Jacob Trouba – 2 min., hrubost).
    36:01 Artěmij PANARIN - 4:3

36:01
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí jdou poprvé do vedení. Pavel Bučněvič nabil ARTĚMIJU PANARINOVI, jenž ránou z první trefil přesně odkrytou část bránu u vzdálenější tyče.. Asistence: Pavel Bučněvič a Anthony DeAngelo.

35:34
    Domácí jsou v tlaku, snaží se něco vymyslet. Většina akcí jde zatím přes Panarina.

35:12
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., hraní bez helmy).

34:00
    Hosté mají výborné střídání, které hrají celou dobu v obranném pásmu Rangers. Zatím přišly na Georgijeva dvě střely, s oběma si gólman Rangers poradil.

33:10
    Tvrdá rána Jasona Zuckera skončila pouze v lapačce Alexandara Georgijeva.

32:18
    Po individuální akce Sidneyho Crosbyho se kotouč odrazil na hůl Johna Marina, který následně pálil, ale obrana Rangers dokázal tuto rána zablokovat.

31:30
    Artěmij Panarin obkroužil celé útočné pásmo a sám také zakončil, ale ruský útočník trefil pouze boční síť.
    30:25 Chris KREIDER - 3:3

30:25
    Domácí rychle vyrovnávají! Střelu z první v podání Jacoba Trouby ještě dokázal Casey DeSmith vyrazil, ale na následnou dorážku CHRISE KREIDERA už byl hostující gólman krátký. Asistence: Jacob Trouba a K'Andrew Miller.
    29:42 Kasperi KAPANEN - 2:3

29:42
    Hosté jdou potřetí do vedení! po pasu Jevgenije Malkina se vydal do samostatného úniku KASPERI KAPANEN, který jej zakončil přesnou střelou nad lapačku. Asistence: Jevgenij Malkin.

29:30
    Kotouč se ocitá mezi střídačkami, a tak je hra přerušena.

29:00
    Dělovka Codyho Ceciho skončila pouze na chráničích Brendana Lemieuxe, který ihned odjel na střídačku.

28:15
    27:20 Kevin ROONEY - 2:2

27:20
    Domácí přece jen skórují v oslabení! Hokejisté Rangers se dostali do přečíslení dva na brankáře, které vyřešili skvěle. Po pasu K’Andrewa Millera skóroval do odkryté brány KEVIN ROONEY. Asistence: K'Andrew Miller a Ryan Strome.

26:50
    Po nádherném pasu Miky Zibanejada mířil sám na bránu soupeře Pavel Bučněvič, který však DeSmithe nepřekonal!

26:15
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., podrážení).

25:43
    Hosté jsou nyní při chuti a kombinují v útočném, pásmu, ale bránu soupeře zatím během tohoto tlaku neohrozili.

25:00
    Hosté vyrazili do přečíslení dva na jednoho, ale Jake Guentzel trefil po přihrávce Crosbyho pouze hruď Georgijeva.

24:19

24:04
    Nahození Jacoba Trouby tečoval Chris Kreider, ale kotouč následně nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.

23:25
    Artěmij Panarin našel křižným pasem hůl Miky Zibanejada, ale švédský útočník nevypálil podle svých představ.

22:59
    Po přiťuknutí Panarina pálil z první DeAngelo, ale jeho pokus přesný nebyl.

22:19
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (John Marino – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

Do dnešního zápasu už nenastoupí domácí Colin Blackwell a hostující Kris Letang. U obou jde o zranění z první třetiny.

20:37
    Hosté vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, zatím tráví valnou většinu času ve svém útočném pásmu.

20:01

První třetina nabídla hned tři brankové situace. V té první se ocitl Jason Zucker, za domácí poté vyrovnal díky důrazu Brendan Lemieux. V poslední minutě třetiny se prosadil také Brandon Tanev, který stanovil prozatimní skóre zápasu.

Střely na branku 13:10

20:00
    19:20 Brandon TANEV - 1:2

19:20
    Hosté si berou vedení zpět! Po vyhraném buly se dostal kotouč na hůl Josepha, jehož nahození ještě tečoval BRANDON TANEV, po jehož zásahu kotouč zamířil přesně mezi betony Georgijeva. Asistence: Pierre-Olivier Joseph a Teddy Blueger.

19:12
    Domácím nevyšla rozehrávka, a tak je odpískáno zakázané uvolnění.

18:45
    Obrovská šance pro hosty! Bryan Rust našel dobře najetého Jaka Guentzela, jehož dobrá rána skončila na betonech Alexandara Georgijeva!

17:59
    Domácí jsou stále více při chuti. Nyní pálil z pravé strany Kaako Kakko, trefil pouze betony DeSmithe.

17:17
    Křížný pas Artěmije Panarina byl přizvednut a kotouč skončil za plexisklem. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

16:54
    Nahození DeAngelo skončilo na vnější tyči. Domácí pokračují i nadále v tlaku.

15:45
    Domácí jsou nyní aktivní, svírají svého soupeře v jeho obranné třetině, DeSmith zatím nezasahuje.

14:50
    Bryan Rust pálil z pravé strany, ale útočník Pens mířil pouze nad břevno domácí svatyně.
    13:52 Brendan LEMIEUX - 1:1

13:52
    Domácí srovnávají skóre zápasu! Phillip Di Giuseppe poslal kotouč na bránu, Casey DeSmith jej vyrazil před sebe. Následně se kus černé gumy odrazil od BRENDANA LEMIEUXE do brusle Yannicka Webera, od níž se puk dostal za brankovou čáru. Asistence: Phillip Di Giuseppe a Ryan Lindgren.

13:03
    Kaapo Kakko nevěděl, co s pukem, a tak zkusil překvapivě od mantinelu vystřelit, nicméně DeSmithe tím nezaskočil.

12:15
    Domácí jsou s pukem na svých holích, ale hra se poměrně uklidnila, k vidění teď není žádná větší šance.

11:29
    Po souboji ve středním pásmu skončil kotouč za plexisklem. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

10:59
    Hostům přechod přes útočnou modrou čáru nevyšel, je odpískán ofsajd.

10:15
    Domácí hrozili i po skončené přesilovce, ale Casey DeSmith si poradil jak se střelou Artěmije Panarina, tak také se střelou Adama Foxe.

09:43

09:10
    Teddy Blueger vyhnal Jacoba Troubu do středního pásma, domácím byl následně odpískán ofsajd.

08:30
    Hosté se zatím brání velmi dobře. Hráči Rangers nejsou schopni se usadit v útočném pásmu.

07:43
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Sidney Crosby – 2 min., hákování).
    07:39 Jason ZUCKER - 0:1

07:39
    Hosté jdou po rychlém brejku do vedení! Kasperi Kapanen získal kotouč a zamířil s ním do útočného pásma, kde křižným pasem našel hůl Josepha, který nádhernou střílenou přihrávkou vybídl JASONA ZUCKERA ke skórování. Asistence: Pierre-Olivier Joseph a Kasperi Kapanen.

07:19
    Nahození Adama Foxe bylo tečováno do rohu, nicméně domácí zůstali v tlaku. Následnou šanci měl z předbrankového prostoru Colin Blackwell, ale DeSmith zůstává nepřekonán.

06:35

05:47
    Artěmij Panarin se na pravé straně dostal ke kotouči a ruský útočník rychle pálil, nicméně DeSmith se stačil rychle přesunout.

05:27
    Ránu z první v podání Miky Zibanejada dokázal Casey DeSmith vytěsnit koncem hole.

05:00
    Kris Letang ukořistil kotouč a poslal jej až za bránu Rangers.

04:35
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Pierre-Olivier Joseph – 2 min., nedovolené bránění).

03:57
    Cody Ceci získal kotouč a vydal se na útočný výlet, ale nikdo ze spoluhráčů jej nepodpořil, a tak jeho snaha vyšla vniveč.

03:08
    Po zmatečné situaci v obranném pásmu Penguins se kotouč odrazil na hůl Ryana Stroma, který minul poloprázdnou bránu hostů.

02:27
    Nepřesná rozehrávka Brendana Smithe skončila až na zakázaném uvolnění.

02:12

01:52
    Domácí opět odpalují kotouč až na bránu, kterou dnes stráží Casey DeSmith.

01:27
    Od modré pálil z první Jared McCann, jehož dělovka skončila na betonech Alexandara Georgijeva.

01:00
    Chris Kreider vyvezl kotouč až do obranného pásma Penguins, kterým se zatím nedaří založit útočnou akci.

00:27
    Pavel Bučněvič získal kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry.

00:12
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Fox – 2 min., držení).

00:01

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Br. Smith, DeAngelo – Bučněvič, Zibanejad (A), Lafreniere – Blackwell, R. Strome, Panarin – Kakko, B. Howden, Kreider (A) – Di Giuseppe, Rooney, Lemieux.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – P-O. Joseph, Letang (A), Marino, Ceci, Ruhwedel, Y. Weber – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen (A), Malkin, Zucker – B. Tanev, Blueger, McCann – Lafferty, Jankowski, O'Connor.

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Berg, Schrader.

Vzájemné zápasy
    Pens 3:2 Rangers
    Pens 4:3p Rangers
    Rangers 3:2p Pens
    Pens 3:4p Rangers
    Rangers 2:5 Pens

Pittsburgh je na tom zatím o něco lépe, ale také to není žádná sláva. Družina okolo Sidneyho Crosbyho má na kontě devět bodů po osmi odehraných zápasech, ale všechno to jsou body získané z prodloužení, takže výraznější dominance Pens se neprokázala v žádném z předchozích duelů. Tým navíc sužuje marodka, na které je více než 5 jmen. Nejproduktivnějším hráčem do této chvíle je Sidney Crosby s bilancí 3+4.

New York vstoupil do letošního ročníku NHL neslavně. Svěřenci Davida Quinna mají na svém kontě pouze pět bodů ze sedmi odehraných zápasů. Tým je kompletní až na jedno jméno, kterým je Filip Chytil, který z důvodu zranění nenastoupí. Nejproduktivnějším hráčem týmu je zatím Artěmij Panarin s bilancí 3+5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 14. Lemieux (Di Giuseppe, R. Lindgren), 28. Rooney (K'A. Miller, R. Strome), 31. Kreider (Trouba, K'A. Miller), 37. Panarin (Bučněvič, DeAngelo) – 8. Zucker (P-O. Joseph, Kapanen), 20. B. Tanev (P-O. Joseph, Blueger), 30. Kapanen (Malkin), 50. Guentzel (Ceci, Marino), 63. Crosby (P-O. Joseph, Rust)

Rozhodčí: Lambert, L’Ecuyer – Berg, Schrader