Třinec – Zlín 5:2 (kon.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.) | Sparta – Pardubice 5:4 (1:0 po s.n.)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (po pr.) | Plzeň – Motor ČB 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:2 (kon.)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
HC Olomouc
Neděle 07.02.2021, 17:20 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 44. kolo

Ledová plocha ČPP Arény už zeje prázdnotou, hráči se přesunuli do svých kabin. Také já se s vámi v tuto chvíli loučím a přeji hezký zbytek dne, u dalších hokejových on-line přenosů na shledanou! (19:33:53)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 6 (26)
    Olomouc – 6 (25)

Je to tak, kotouč zůstal v rohu a na výsledku už se nic nezměnilo! Hradečtí tedy i počtvrté v letošní sezóně dokázali porazit Olomouc, potřetí za plný počet bodů. Na výsledku 3:2 se nejvíce podepsala prostřední třetina, kdy Východočeši ze stavu 1:1 odskočili do dvoubrankového vedení, Hanáci však dokázali jeden gól stáhnout. A i když se v poslední třetině snažili i o vyrovnávací trefu, na tu již nedosáhli. Tři body tedy zůstávají pod Bílou věží, oba soupeře ale může těšit využitá přesilovka – ani jedno z mužstev totiž v jejich proměňování nikterak nevyniká.

59:55
    Puk je v boji za Mazancovou bránou a vypadá to, že tam již zůstane.

59:35
    Východočeši operovali u prázdné brány, nedokázali na ni však zacílit!

59:17
    Jan Lukáš je na střídačce a Olomouc hraje v šesti!

59:04
    Mazancovi se povedlo vyhodit do středního pásma.

58:44
    Puk je však nyní vedle jeho brány, a tak v ní musí setrvat.

58:31
    Puk přeskočil na domácí střídačku a vhazovat se bude ve střední třetině, Jan Lukáš už pokukuje po trenérech a čeká na signál.

58:01
    Jank poslal u mantinelu k ledu Olesze, jenž ztratil puk a ani jeho spoluhráči ho pak nedokázali udržet na holích dlouho.

57:29
    Marek Mazanec vymyslel pěknou průnikovou nahrávku pro spoluhráče a na konci celé akce byl až Lukášův zákrok.

56:58
    Teď se Východočeši chvíli drželi u Lukáše, ani oni ale nebezpečnou situaci nevytvořili.

56:35
    Znovu se Moře nepovedlo usadit před Mazancem a Hradec dokázal dostat kotouč ven.

55:58
    Bohumil Jank stál na modré lajně přesně v místě, kam mířila olomoucká nahrávka, a tak neměl problém s jejím odkloněním.

55:21
    Buly ale vyhráli Lvi, a tak se velkolepá akce nekonala.

55:19
    Po ofsajdu Hradce se bude vhazovat dokonce až před Mazancem, což hraje do karet hostům.

54:39
    Je vidět, že Olomoučtí jsou v roli dotahujících, protože v posledních minutách je útočná aktivita především na jejich straně, zatímco Hradec hlavně brání.

53:57
    Jakub Sklenář přešel s pukem modrou čáru a nahodil ho do opačného rohu, kde s ním na holi vyšli ze souboje vítězně hosté.

53:34
    Jan Bambula obkroužil branku a snažil se procpat puk k pravé tyči, tam ale Mazanec mezírku nenechal.

53:26
    Další zakázané uvolnění Východočechů, které se domácí střídačce moc nelíbí, víc s tím ale neudělá.

52:57
    Jakub Lev při svém pokusu zakopl o hůl protihráče, a tak kotouč skončil mimo místo určení.

52:44
    Hra bude pokračovat po poslední komerční přestávce utkání.

52:18
    Richard Nedomlel se vyjádřil k odpískanému icingu ze střídačky, což ale neměl dělat, protože za to vyfasoval osobní desetiminutový trest. A pokud dnešní mač skončí v základní hrací době, už do něj nezasáhne.

52:18
    Sudí odpískali poněkud přísný icing Východočechů, kteří tak nemohou vystřídat a vhazovat se bude u Mazance. Kapitán Smoleňák ještě s rozhodčími debatuje, ale ke změně verdiktu nedojde.

51:54
    Hradec nahodil do útoku, jenže svůj puk nedojel. A podobně na tom je na druhé straně také Olomouc.

51:05
    Velmi vysokým obloukem se dostal kotouč až za bránu Marka Mazance, větší pozdvižení se ale nekonalo.

50:46
    Jakub Orsava zprava vůbec nemířil špatně, jeho pokus do horní části brány však vyškrábl Lukáš horní hranou výstroje.

50:15
    Radim Šalda se vydal dopředu a zavezl kotouč do pásma, dál než do rohu se ale nedostal.

49:33
    Tečovaná rána od modré byla pro Mazance velmi nepříjemná, dokázal ale betony udržet tak, aby puk neproskákal za jeho záda!

48:30
    Střela Jiřího Ondruška zlomila jednomu z Hradeckých hokejku a Olomouc se posléze dostala k několika pokusům, všechny však domácí dokázali zažehnat.

48:05
    A ani tentokrát nemusel zasahovat, po doteku ochranné sítě je tu předposlední komerčka.

47:56
    Jakub Orsava obětavě lehl do střely od modré, Marek Mazanec tak tentokrát neměl práci.

46:58
    Mazanec holí přiťukl puk spoluhráčům, kteří na druhé straně zkusili překvapit Lukáše pokusem z úhlu.

46:28
    A teď už jsou domácí hokejisté kompletní.

46:14
    Znovu dostal Mountfield kotouč do bezpečí středního pásma.

45:36
    Bohumil Jank tečoval před vlastním brankářem puk tak nebezpečně, že nechybělo moc, aby zaplul do sítě.

45:05
    Teď se ale Hanáci na chvíli dostali do útoku a zkusili vypálit, výsledkem byla však jen rána o zadní mantinel.

44:42
    Východočeši zvládli rychle vyhodit z obranného pásma.

44:26
    Hradecký Radim Šalda přehnal obranný zákrok a přidržel protihráče, za což si odpyká dvě minuty.

44:11
    Jan Bambula chtěl nahodit od modré puk před bránu, kotouč byl ale bránící hokejkou ztečován nahoru.

43:45
    Jordann Perret vystřelil z větší vzdálenosti, s jeho pokusem si brankář poradil.

43:24
    Olomouc je v plném počtu, Jan Lukáš se ale musel mít na pozoru, protože kotouč nebezpečně skákal jeho brankovištěm.

42:40
    Jakub Orsava si najížděl na teč k pravé tyči, která úspěšná nakonec nebyla, jako bonus se ale hradecký útočník proletěl přes Lukáše poté, co zakopl o hokejku.

42:26
    A znovu jsou za svou bránou, nedaří se jim usadit v útoku.

41:57
    Domácí sice na chvíli puk zavezli do třetiny, opět pro něj ale brzy museli na druhý konec hřiště.

41:40
    Moravané vyhnali svého soupeře až k Mazancovi, kde se ho snaží držet co nejdéle.

41:24
    Lukáš Klimek je potrestán za vysokou hůl a už je na trestné lavici, Hradec má tedy početní převahu.

41:22
    V ponechané výhodě se snažil Šalda procpat u levé tyče kotouč do sítě, neúspěšně.

40:48
    Olomouc podržela kotouč za svou bránou a obě mužstva vystřídala.

40:14
    Jan Knotek se snažil probojovat v akci jeden na jednoho ke střele, když byl ale už blízko brány, vyrazil mu Mazanec puk svou holí.

40:01

Druhou periodu okořenily hned tři góly, kdy Hradec nejdříve odskočil i díky přesilovce na dvoubrankový rozdíl, Olomoučtí však poté vytvořili závar a snížili. Především poslední minuty střelecky vyrovnaného dějství se odehrávaly v živém tempu a oba celky měly několik možností ke vstřelení další trefy, brankáři však už další změnu skóre nedovolili. Jak dopadne poslední třetině? Uvidíme, každopádně startovat bude přibližně v 18:56!

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 9 (20)
    Olomouc – 10 (18)

40:00

39:37
    Od modré pálil Jan Švrček, ani jeho pokus však nemířil mezi tři tyče.

39:05
    Marek Zachar nabil Filipu Pavlíkovi nad kruhy, rána z voleje ale minula branku!

38:29
    Vladimír Růžička trefil z levého kruhu prvního bránícího hráče.

38:06
    Jeremie Blain si najel na vrchol mezikruží, svou bombu z první poslal na zadní hrazení.

37:30
    Vilém Burian dostal v přečíslení pěknou nahrávku na příťuk k levé tyči, Marek Mazanec však dokázal puk vybruslit a zneškodnit!

36:46
    Kotouč se motal po rozích hradeckého obranného pásma, pak se zase proletěl na opačný konec hřiště a zase zpátky. Chybí nějaká střela.

35:53
    Pěkný hit vystavil soupeři Dominik Graňák, Olomouc tak musela přechod střední třetiny odložit.

35:29
    Před Lukášem stála v souboji dvojice hráčů a olomoucký strážce svatyně měl možná i kousek štěstí, že prudkou ránu z větší dálky zneškodnil.

35:16
    Na ledě pozorujeme hru ve slušném tempu, z obou týmů je cítit snaha o vstřelení další branky. Na chvíli ale budeme muset dění přerušit, po doteku ochranné sítě je to komerční přestávka.

34:32
    Do střely Petra Strapáče skočil jeden z domácích hokejistů a svým tělem odklonil pokus do rohu.

33:46
    Hradečtí teď byli trochu zmatení ze svého střídání, všechno ale nakonec proběhlo podle pravidel. Váháním, zda hrát, se ale připravili o možnost střely z rychlé akce.

32:36
    Radim Šalda měl v mezikruží slušnou pozici, přízemní ránu ale poslal jen vedle tyčky.
    32:07 Michal KUNC - 3:2

32:07
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci vytvořili před hradeckou brankou slušný závar, ze kterého vyplynula kontaktní branka! Několik hráčů se pokoušelo o dorážku, nejlepší pozici ale měl MICHAL KUNC, který umístil puk do volného levého horního rohu – 3:2. Asistence: Petr Strapáč, Martin Vyrůbalík.

31:54
    Marek Zachar si najížděl do předbrankového prostoru, nahrávka na něj ale neprošla.

31:29
    Jan Švrček nahodil od modré kotouč na bránu, kde ho v lapačce schoval brankář.

31:21
    A Burian teď dostal průnikovou nahrávku na útočnou modrou, neměl ale rychlost k tomu, aby pokračoval dopředu sám.

30:37
    Vilém Burian měl luxusní šanci, Marek Mazanec ale předvedl neméně luxusní zákrok! Zblízka Burian zvedal puk nahoru, ale Mazanec jej dokázal pohotovým vymrštěním výstroje zastavit.

30:08
    Hradečtí jsou na ledě v plném počtu bruslících hokejistů.

29:25
    Mora postupně prostřídala, Východočeši to ale měli na lavičku daleko. A tak mohli vyměnit síly až nyní, kdy se jim povedlo vyhodit přes všechny čáry.

29:07
    Znovu pálil Ostřížek, tentokrát proti němu zasáhl se svou výstrojí Mazanec.

28:42
    Olomouc začala přesilovku velmi dobře, Hradeckým se ale nyní povedlo na chvíli vyhodit.

28:21
    David Ostřížek poslal ránu z vrcholu pravého kruhu a nastřelil horní tyč!

28:08
    Potřetí v duelu půjde Mountfield do čtyř, Jakub Lev se totiž při obranném zákroku dopustil držení.

27:26
    Petr Koukal se tlačil před obránce a bekhendem zakončoval, Lukáš jeho pokus udržel.

26:53
    Nyní se musel mít Marek Mazanec na pozoru u pravé tyče, hosté se totiž silou vůle snažili v chumlu protlačit puk skrz několik hráčů.

26:32
    K Mazancovi se dostal puk z buly a hradecký brankář situaci vyřešil tak, že ho přibrzdil a poté jednoruč vyhodil hokejkou na mantinel.

26:29
    Olomoučtí hokejisté navezli puk k Mazancovi, kde se snažili v závaru prošťouchat puk za čáru, to ale domácí nepovolili. A máme tu komerční pauzu.

25:37
    Aleš Jergl si najel na přiťuknutí do podobného místa jako Nedomlel, na rozdíl od něj ale netrefil rychlý puk.
    24:53 Richard NEDOMLEL - 3:1

24:53
    Hradec právě vstřelil branku!
    Dvacet přesilovek v řadě Hradec nevyužil, tu jednadvacátou už ano a odskakuje na rozdíl dvou branek! Radek Smolěňák šikovnou nahrávkou poslal kotouč před bránu, kde operoval RICHARD NEDOMLEL, jenž černou pryž přiťukl skrz gólmanovu výstroj na místo určení – 3:1. Asistence: Radek Smoleňák, Lukáš Cingel.

24:24
    Jiří Ondrušek dobře vystihl hradeckou nahrávku po mantinelu, vyhodil kotouč z pásma a umožnil spoluhráčům vystřídat.

24:07
    Jakub Sklenář číhal na hraně brankoviště na dorážku, rychleji však kotouč do své moci získal maskovaný muž hostí.

23:41
    Krátce po vhazování přiletěla na Lukáš střela, kterou musel olomoucký gólman vyrazit obloučkem nahoru.

23:36
    Rozhodčí posílají za katr olomouckého Jana Knotka, který se provinil proti pravidlům vysokou holí.
    22:39 Marek ZACHAR - 2:1

22:39
    Vyklidili ho ale jen na krátko a z další akce už je vedoucí branka domácích! MAREK ZACHAR si našel od zadního mantinelu letící puk a v mezikruží si jej rychle srovnal na holi a napálil kolem lapačky do klece – 2:1. Bez asistence.

22:27
    Lvovi přeskočil skákavý touš hokejku, a tak museli domácí vyklidit pásmo.

21:35
    Teď se ale před Mazancem zjevil Lukáš Nahodil a hradecký brankář musel rychle odpálit puk do rohu.

21:19
    Olomouckým se nedaří přejít přes střední pásmo, Východočeši jej dobře brání.

20:45
    Olomouc se ještě chvíli držela v pásmu, nakonec však Hradečtí kotouč vyvezli a mohli jít střídat.

20:20
    A teď už hrají domácí v plném počtu.

20:05
    Hradečtí vyhráli buly a odpálili kotouč až k Lukášově brance.

20:01

Dvacet minut hry nám přineslo slušný počet střel, bez vstřelené branky hra také nezůstala. O něco málo aktivnější byli sice domácí, jenže pak Olomouc dokázala zužitkovat početní převahu a gól to pro ni byl velmi cenný, protože v přesilovkách příliš často neskóruje. Náskok ale Hanákům až do sirény nevydržel, ve 12. minutě totiž domácí z rychlého výpad srovnali na 1:1. Hradec i Olomouc poté nevyužily další přesilové hry, 19 vteřin z té moravské ještě ale hostující mužstvo bude mít k dispozici na startu prostřední třetiny. Ta začne přibližně v 18:09.

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 11
    Olomouc – 8

20:00

19:55
    Hra se drží v bezpečné vzdálenosti od obou branek.

19:29
    Ale ke střele jejich snahy nevedly, pro kotouč se museli po špatné nahrávce vydat do střední třetiny.

19:09
    Teď už to vypadá nadějně, Olomoučtí se totiž konečně usadili v pásmu a začali kombinovat.

18:46
    Východočeši drží Hanáky daleko od své klece, dostanou se hosté ke střele?

18:20
    Po kolizi před hradeckou střídačkou se jeden z hostujících hráčů poroučel k ledu, Jeremie Blain odchází za hrubost na trestnou lavici.

18:02
    Obě mužstva poslala na led čerstvé síly, ani jednomu ze soupeřů se však nepovedlo zavézt touš do pásma.

17:31
    Jankova střela byla možná i lehce tečována, každopádně skončila jen na zadním hrazení.

17:20
    Jeden z domácích beků nezvládl rozehrávku a Olomouc získala převahu v útočné třetině, sama se ale následnou dvojicí nepřesných nahrávek o výhodu připravila.

16:42
    Hosté si pohlídali, aby nevyhodili na icing, Hradec za brankou rychle sebral puk a zamířil zpět do útočného pásma.

16:24
    Na druhé straně si pohlídal operaci u svého brankoviště Jan Lukáš a na řadě máme druhou komerčku.

16:12
    Tomáš Černý střílel od modré křížem, jeho pokus vytěsnil Marek Mazanec levým betonem.

15:47
    Blain chtěl prudce nahodit do útočné třetiny, jeho nahrávka se ale zastavila o první olomouckou hůl.

14:55
    Lukáš Klimek čekal na modré lajně na nahrávku mezi hradeckými holemi, ale nedočkal se.

14:18
    Perret krásně předal puk svému soupeři, svou chybku ale rychle napravil, když kotouč získal zpět a poté mohl odjet střídat.

13:50
    Hanáci jsou v plném počtu.

13:46
    Znovu se Olomouc osvobodila, Hradečtí se ale rychle vrátili zpět a Lvův pokus skončil v ochranné síti.

13:25
    Nahození Jeremieho Blaina se odrazilo od mantinelu a vyletělo z útočného pásma.

12:45
    Olomouckým se povedlo vyhodit a šetří cenné vteřiny.

11:50
    A Hradec si navíc teď zahraje přesilovku, Tomáš Černý jde pykat za držení.
    11:37 Kevin KLÍMA - 1:1

11:37
    Tohle byla krásná individuální akce a máme vyrovnáno! KEVIN KLÍMA přešel modrou čáru, prohodil si puk mezi nohama obránce a v cestě už mu stál jen gólman, kterému svou šikovnou prací poslal puk mezi betony – 1:1. Asistence: Radim Šalda, Petr Koukal.

11:27
    Krátce po sobě zazněly halou píšťalky hned tří ze čtyř rozhodčích, všichni si všimli východočeské přihrávky rukou ve středním pásmu.

11:16
    Jan Veselý napálil od modré puk na Lukáše, který jej chytil ve stejném okamžiku, kdy rozhodčí odpískali hradecký ofsajd.

10:52
    Mazanec zkontroloval nahození z dálky betonem a vyrážečkou, kotouč skončil v rohu.

10:00
    Lukáš Cingel nedokázal od mantinelu najít Smoleňáka, i tak se ale domácí ještě chvíli v pásmu udrželi. Ke střele se ale nedostali.

09:26
    Filip Pavlík podruhé v duelu nadějně nahodil skrz klubko těl na Lukáše, od kterého se puk odrazil před odkrytou část branky. Tam ale jako první zasáhly olomoucké hokejky.

08:48
    Za bránou nevybojoval kotouč Perret a hra se přesunula na druhou stranu, tam se však rovněž nic velkého nepřihodilo.

07:52
    Od Jerglovy hole se olomoucká rozehrávka odrazila do mezikruží, tam ale nebyl nikdo v černém, kdo by mohl tohoto okamžiku využít.

07:34
    Hradečtí se o možnost útočení snažili o něco více, je jim to ale pramálo platné, protože je zastavil ofsajd.

06:55
    Ani jednomu z týmů se teď dvakrát nepovedlo přejít modrou, obě obrany zapracovaly podél mantinelů na výbornou.

06:43
    A po ofsajdu hostujících hokejistů je na řadě komerční přestávka.

06:24
    Lukáš Klimek zkoušel Mazance nachytat pokusem z větší blízkosti, hradecký gólman byl tentokrát připraven.
    05:33 Jiří ONDRUŠEK - 0:1

05:33
    Olomoučtí mají sice nejhorší přesilovku soutěže a Hradečtí nejlepší oslabení, teď ale statistiky vůbec neplatí! Kohouti se usadili v útoku a několikrát vystřelili na domácí svatyni, v síti nakonec skončila rána téměř od modré v podání JIŘÍHO ONDRUŠKA, který využil toho, že Mazanec neměl úplně čistý výhled – 0:1. Asistence: David Ostřížek.

04:55
    Východočeši se zatím zvládají bránit, teď vyhodili kotouč přes všechny čáry a mohli jít vystřídat.

04:09
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jordann Perret – 2 min., vysoká hůl).

04:09
    Jordann Perret se radoval z gólu, když bekhendem zprava překonal Lukáše, jenže rozhodčí upažují a gól neuznávají, místo toho půjde Perret na trestnou!

03:51
    David Ostřížek mohl v mírném přečíslení nahrávat, nakonec se ale u tyčky rozhodl zakončit nahoru. Tam narazil na připraveného Mazance.

03:27
    Akci hradeckého mužstva ukončili sudí, protože odpískali ofsajdové postavení.

03:05
    Dlouho číhali Olomoučtí za vlastní brankou na rozehrávku, nakonec se do útoku pokusil přejít Jan Knotek. Nedostal se přes modrou.

02:36
    Tomáš Dujsík krátce po přechodu modré mířil na bližší tyč, Mazancova vyrážečka byla připravena.

02:10
    Východočeši svého soka v obranném pásmu k ničemu nepustili a Radek Smoleňák vyhodil kotouč pryč.

01:21
    Filip Pavlík vypálil tvrdě od modré a jeho pokus se odrazil od betonů do předbrankového prostoru, tam jej ale nedokázala dvojice domácích uklidit za Lukáše!

00:36
    Lukáš Nahodil nedokázal přejít s pukem na holi útočnou modrou a poté, so kotouč zamířil k Mazancově bráně, odešli hosté střídat.

00:08
    Richard Nedomlel vystihl rozehrávku soupeře a Hradec zamířil dopředu, tam jeho akce skončila na mantinelu.

00:01

Oba celky nastoupily na modré lajny a klepnutím hokejkou o led pronesly tradiční pozdrav. Ještě budou následovat klasické rituály kolem brán a půjdeme do akce!

Oba celky postaví dnes mezi tři tyče gólmany, kteří minulé kolo odpočívali, tedy hradeckého Marka Mazance a olomouckého Jana Lukáše. Kohouti kromě toho udělali jedinou další změnu, na pozici sedmého beka připsali Tomáše Černého.

U Východočechů se čachrovalo o něco víc, Radek Pilař se ze čtvrtého útoku přesunul na post sedmého obránce, kromě první defenzívní řady se hráči těch dalších mezi sebou promixovaly. Pilařovo místo ve čtvrté letce pak převzal Marek Zachar.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Jank, Graňák, Šalda, R. Pilař – Kevin Klíma, Koukal, Perret – Orsava, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák (C), Cingel, Lev – Jergl, J. Veselý, M. Zachar.

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – A. Rutar, Ondrušek (A), Dujsík, Vyrůbalík (C), Valenta, Švrček, T. Černý – Bambula, J. Knotek (A), Ostřížek – Kunc, Nahodil, Klimek – Gřeš, Strapáč, Burian – Handl, Kolouch, Olesz.

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Gebauer, Hlavatý.
    Trefí se Zachar proti Olomouci?

Nejproduktivnější hráči Mountfieldu HK:
    1. Radek Smoleňák (Ú) – 28 bodů (17+11)
    2. Jakub Lev (Ú) – 22 bodů (10+12)
    3. Vladimír Růžička ml. (Ú) – 21 bodů (9+12)

12. místo, 43 bodů, skóre 78:119

Olomoučtí jsou na tom hůře nejen v tabulce, ale také co se výkonů v posledních utkáních týká. Silný Liberec sice před týdnem porazili těsně 2:1, kromě toho ale z posledních šesti soubojů zbylých pět prohráli bez zisku jediného bodu. Po zmíněném klání v Liberci podlehli Pardubicím 2:5 a Třinci 2:3, zaskočit se tedy nyní pokusí Východočechy. Vzájemné zápasy ale hrají ve prospěch Mountfieldu, který všechna tři letošní měření sil ovládl – postupně to byly výsledky 6:1, 4:0 a 3:2 po samostatných nájezdech.

Bota hodně Kohouty tlačí v produktivitě, s pouhými 78 vstřelenými brankami jsou na tom nejhůře v extralize, využití přesilovek mají dokonce ještě horší než Hradečtí – necelých 12 %. Kde se jim ale stejně jako jejich dnešnímu soupeři poměrně daří, to jsou oslabení, kterých ubránili téměř 85 % a jsou tak pátým nejúspěšnějším mančaftem.

MOUNTFIELD HK
    6. místo, 68 bodů, skóre 113:95

Z výsledků Východočechů se prakticky nedá vystopovat nějaká větší série či tendence, někdy zkrátka zvítězí a někdy prohrají, někdy v základní hrací době, jindy v nastavení. Ze svých 68 bodů navíc přesně polovinu získali doma a polovinu venku, o výhodě domácího prostředí se tedy hovořit nedá. I když je pravdou, že v rámci hokeje bez diváků tato výhoda ubyla většině mužstev. V posledních čtyřech duelech zažili Lvi většinu možných výsledků, kterých lze v hokejovém zápase dosáhnout – s Budějovicemi prohráli 1:2 po nájezdech, Vítkovice 4:3 na nájezdy pro změnu porazili, Zlín přetlačili 5:2 v základní hrací době a s Libercem v šedesáti minutách padli 1:3.

Co je zajímavé jsou statistiky oslabení a přesilovek. Zatímco v početních výhodách je na tom Hradec s využitím pouhých 13,61 % třetí nejhorší v extralize, oslabení má na té nejvyšší úrovni – s téměř 89 % ubráněných nevýhod je na tom ze všech týmů nejlépe.

Krásný den přeji z Hradce Králové! Reprezentační pauza klepe na dveře, před jejím startem ale ještě zbývá odehrát několik utkání. Jedním z nich bude souboj 44. kola mezi Mountfieldem HK a HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 12. Kevin Klíma (Šalda, Koukal), 23. M. Zachar, 25. Nedomlel (Smoleňák, Cingel) – 6. Ondrušek (Ostřížek), 33. Kunc (Strapáč, Vyrůbalík)

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Gebauer, Hlavatý