Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 07.02.2021, 21:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Dnešní utkání sledovalo 4203 diváků, což je místními úřady momentálně povolená kapacita American Airlines Center. Já se s Vámi loučím a někdy se u zápasů NHL těším zase na počtenou! (23:50:43)

Česká a slovenská stopa
    Radek Faksa (DAL) – 0+1, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:26
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:24
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:19

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Oettinger (DAL) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 62:54
    Malcolm Subban (CHI) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 62:56

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:35 (9:11, 13:10, 7:11 – 2:3)
    Zblokované střely – 8:15
    Vyhraná vhazování – 29:29
    Trestné minuty – 13:11
    Hity – 13:17

Hokejisté Dallasu prohráli s Chicagem 1:2 v prodloužení. Utkání, v němž se dařilo oběma brankářům, gólově otevřel ve 33. minutě v přesilovce hostující Alex DeBrincat. Domácí odpověděli v 50. minutě premiérovou trefou Jasona Robertsona v NHL a vynutili si tak alespoň prodloužení. V něm se ale po Kaneově přihrávce trefil podruhé v utkání Alex DeBrincat.

62:56 Alex DEBRINCAT - 1:2

62:56
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté v prodloužení vítězí! ALEX DEBRINCAT nahrál doleva Patrickovi Kaneovi a zamířil před branku. Kane mu tam kotouč vrátil a DeBrincat pohotovou tečí těsně před Oettingerem rozhodl – 1:2. Asistence: Patrick Kane.

62:12
    Na druhé straně zahrozil Dominik Kubalík. Jeho dobrou bekhendovou střelu vyrazil Oettinger.

61:33
    Klingberg poslal do šance Jamieho Benna, který střílel mezi betony, ovšem Subban mu tam místo nenechal! Poté přišlo další zakončení Benna a tentokrát zaúřadovala lapačka brankáře Chicaga!

61:09
    Patrick Kane střílel z levého kruhu, Oettinger přerušil hru.

60:34
    Na druhé straně nepřekonal Mattias Janmark dnes velmi dobrého Oettingera.

60:20
    Jason Dickinson v první šanci prodloužení. Z levého kruhu neprostřelil Subbana.

60:01

Střely na branku – 29:32 (9:11, 13:10, 7:11)

Ve třetí třetí třetině se prosadil jen domácí Jason Robertson, který využil toho, že Subban neudržel v lapačce nahození Heiskanena a vstřelil svůj první gól v NHL. Za stavu 1:1 se tak bude muset prodlužovat.

60:00

59:04
    Na levý kruh si sjel hostující obránce Duncan Keith. Ten střílel vedle.

58:16
    Oleksiakovu ránu pokryl Subban. Vhazuje se po jeho levici.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 50. Robertson (Heiskanen, Faksa) – 33. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 63. DeBrincat (P. Kane)

Dallas Stars: Oettinger (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Hanley – Dellandrea, Pavelski, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Robertson, Dowling, Kero.
    Chicago Blackhawks: M. Subban (Delia) – C. Murphy, de Haan, Mitchell, Keith (A), Beaudin, Zadorov – P. Kane (A), Kurashev, Janmark – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: Hanson, Brenk – Smith, Flemington