Toronto – Vancouver 5:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:1 (2:1 po s.n.)
Calgary – Edmonton 6:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 4:7 (kon.) | Vegas – Los Angeles 4:3 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Florida – Detroit 1:4 (kon.) | Columbus – Carolina 5:6 (kon.)
po s.n. (2:1)
Anaheim Ducks
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
San Jose Sharks
Neděle 07.02.2021, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Logan Couture poslal hosty do vedení, za domácí ve druhé třetině vyrovnal Isac Lundeström. Další gól nepadl, a tak zápas dospěl do nájezdů. V nich vyhrál domácí celek a rozhodl o tom Maxime Comtois, který proměnil svůj nájezd. (06:56:16)

Maxime COMTOIS - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem vítězné branky je MAXIME COMTOIS.
    Kevin LABANC

3. série
    2:1
    Kevin LABANC neproměňuje. Netrefil volný prostor.
    Kevin SHATTENKIRK

3. série
    2:1
    Kevin SHATTENKIRK neproměňuje. Blafákem neuspěl, beton nepřehodil.
    Logan COUTURE

2. série
    2:1
    Logan COUTURE neproměňuje. Zkoušel mezi betony, ale neuspěl.
    Maxime COMTOIS

2. série
    2:1
    Maxime COMTOIS proměňuje. Poslal puk mezi betony.
    Ryan DONATO

1. série
    1:1
    Ryan DONATO proměňuje. Tentokrát také bekhendový blafák, končí gólem.
    Troy TERRY

1. série
    1:0
    Troy TERRY proměňuje. Krásný blafák do bekhendu.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Devan Dubnyk (San Jose) podržel své spoluhráče. V závěru prodloužení vytáhl skvělý zákrok proti střele, kterou vyslal Rickard Rakell.

64:15
    Tomáš Hertl (San Jose) byl v ofsajdu, akce Ducks tak končí.

63:54
    Maxime Comtois (Anaheim) neuspěl, na druhé straně Tomáš Hertl minul branku.

63:32
    Troy Terry (Anaheim) byl nachytaný v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

63:00
    Probíhají poslední dvě minuty prodloužení.

62:35
    Domácí hráči mají sice puk pod kontrolou, ale na nějakou šanci čekáme. Hraje se klidný hokej.

62:11
    Maxime Comtois (Anaheim) pálil z dobré pozice, ale branku netrefil.

61:30
    Na nějakou výraznější šanci v prodloužení čekáme.

60:38
    Domácí mají kotouč pod kontrolu. Dostali se do útočného pásma. Hampus Lindholm ale minul branku.

60:01

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, a tak bude následovat prodloužení.

60:00

59:45
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Sharks.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí kontrolují hru.

58:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, pravděpodobně půjde tento zápas do prodloužení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:20
    Erik Karlsson (San Jose) pálil jako obránce od modré čáry, jeho pokus zastavil domácí brankář.

56:56
    Logan Couture (San Jose) pálil z dobré pozice, ale jeho ránu vyrazil betonem brankář Ryan Miller. Následně už obránci dokázali otočit směr hry.

56:32
    Komerční přestávka.

56:17
    Nikolaj Knyžov (San Jose) musel až do svého obranného pásma pro puk, hosté se rychle dostali do útočného pásma. Jejich snaha je ale přerušena přihrávkou rukou.

56:00
    Brent Burns (San Jose) to zkoušel individuálně, ale přes obránce neprošel.

55:14
    Jeden z domácích hráčů se nyní natlačil do dobré střelecké pozice, ale brankáře soupeře střelou k tyči překonat nedokázal.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:30
    Domácí celek přišel v útočném pásmu o puk, a tak mohou hrát hosté. Těm ale následný pokus nevyšel, Mario Ferraro (San Jose) musí znovu od své branky.

53:17
    Timo Meier (San Jose) se z ničeho nic dostala do střelecké pozice. Jeho zakončení z horní hranice kruhu se odrazilo od břevna do ochranné sítě nad brankou.

52:56
    Kotouč po střele hostujícího hráče vypadl z hrací plochy. Podle rozhodčích to bylo s tečí, a tak se o trest jednat nebude.

52:30
    Marcus Sörensen (San Jose) se po vyhraném buly pokoušel dostat do střelecké pozice, ale nedokázal nic vymyslet.

52:25
    Nyní se píská zakázané uvolnění proti Ducks, Ryan Miller musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou.

51:14
    po krátké přestávce pokračuje utkání dál, zatím platí nerozhodný stav 1:1.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:07
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

50:37
    Timo Meier (San Jose) v poklidu rozehrává od své branky, domácí celek měl nějaké šance, ale proměnit je nedokázal. Nyní se pokouší hrát hosté.

50:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je stále vyrovnaný.

49:42
    Rickard Rakell (Anaheim) nahodil puk do útočného pásma, ale jeho spoluhráči jej nedokázali vybojovat. Směr hry se tedy otáčí a útočí hosté.

48:36
    Nicolas Deslauriers (Anaheim) se sice s kotoučem na hokejce propracoval do útočného pásma, ale vypálit na branku Sharks nedokázal. Obránci mu nedali prostor.

48:00
    28:23, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, převahu mají domácí hokejisté, ale na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině tohoto zápasu zatím čekáme.

47:10
    Domácí se propracovali do útočného pásma, Maxime Comtois chtěl zakončovat, ale neuspěl. Následně pálil Isac Lundeström a jeho ránu kryje Devan Dubnyk.

46:32
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Sharks. Sledujeme hru plnou nepřesností z obou stran.

45:17
    San Jose se nyní propracovalo do poslední mimo hru, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu. Oba týmy střídají.

45:00
    Pět minut hry je ze třetí třetiny pryč, sledujeme poměrně často přerušovanou hru. Na nějakou výraznější šanci v této třetině čekáme.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

44:25
    Špatná domácí rozehrávka znamená, že se hra bude stěhovat po ofsajdu do středního pásma.

43:48
    Hostující celek se dostal ke střele od modré čáry, ale před brankou dokázal jeden z obránců zblokovat střelecký pokus soupeře.

43:21
    Nyní je hra přerušená, domácí pokračují v aktivní hře, Devan Dubnyk kryje další střelu. Buly před jeho brankou.

43:03
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, Jakob Silfverberg (Anaheim) byl před brankou, ale nedokázal gólmana soupeře překonat.

42:04
    Ducks začali ve třetí třetině aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, obrana Sharks musí být pozorná.

41:00
    San Jose rozehrává od své branky, ale příliš daleko se s kotoučem nedostalo.

40:01
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, oba týmy do ní jdou za nerozhodného stavu.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku, domácí celek dokázal vyrovnat. Po 40 minutách tak platí nerozhodný stav 1:1. Sharks jsou střelecky mírně aktivnější, v tomto ohledu vedou 22:21.

40:00

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane. V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, San Jose svou rychlou šanci proměnit nedokázalo.

37:44
    Erik Karlsson (San Jose) rozehrával od své branky, dostal kotouč rychle do útočného pásma, ale akci Sharks zastavil brankář Ryan Miller, který vyjel za sovu branku.

37:00
    Ducks rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

36:13
    Ryan Miller (Anaheim) kryje kotouč po střele soupeře. Komerční přestávka.

35:50
    Jani Hakanpää (Anaheim) chtěl rychle dostat hru do útočného pásma, ale neměl v dobré pozici nikoho ze spoluhráčů.

35:14
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, aktuálně platí vyrovnaný stav 1.1. Jako první se prosadili hosté, domácí ve druhé třetině dokázali vyrovnat.

34:30
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

34:00
    Troy Terry (Anaheim) to vzal na sebe, dostal se před branku a bekhendovou stranou hole pokoušel vypálit. To se mu však nepodařilo dostatečně důrazně.

33:27
    Hraje se v útočném pásmu domácích, ti rozestavěli přesilovkovou formaci, která ovšem vinou špatné přihrávky přišla o puk.

32:50
    Rickard Rakell (Anaheim) se dostal do útočného pásma, následně chtěl vypálit, ale puk netrefil před brankou podle představ.

32:24
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Timo Meier – 2 min., hákování).

32:01
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je tak přerušená. Vhazovat se bude před domácí brankou. San Jose souboj o puk zvládlo, a tak se usadilo v útočném pásmu. Brent Burns pálil od modré čáry, ale neuspěl.

31:30
    Logan Couture (San Jose) hledal spoluhráče před brankou, ale střílená přihrávka postrádala přesnost. Tuto situaci hráči Sharks nezakončili.

31:00
    Adam Henrique (Anaheim) byl volný před brankou, dostal se k puku, ale beton brankáře přehodit nedokázal. Devan Dubnyk své spoluhráče nyní jistým zákrokem podržel.

30:32
    Domácí obrana si poradila s nebezpečnou akcí soupeře, ale vypálit na branku po rychlé akci Ducks nedokázali.

30:10
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

30:10
    Ryan Miller (Anaheim) kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

29:47
    Domácí hokejisté si sice vypracovali několik střeleckých pozic, ale prosadit se v početní výhodě nedokázali.

29:44

29:12
    Brent Burns (San Jose) vyhodil přes všechny čáry, domácí tedy musí o útočné pásmo bojovat znovu od své branky.

28:43
    Aktivní hra domácích pokračuje dál, sledujeme přesilovku Ducks. Sharks ovšem rychle vyhodili přes všechny čáry.

28:26
    Kevin Shattenkirk (Anaheim) pálil od modré čáry, Jakob Silfverberg zkoušel clonit před brankou, ale gólman San Jose byl připravený.

28:13
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale nějakou výraznější šanci si zatím nevypracovali.

27:44
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., podrážení).

27:36
    Domácí mají ponechanou výhodu.

27:14
    Hampus Lindholm (Anaheim) mohl zakončovat od mdoré čáry, ale ještě se rozhodl pro kombinaci se spoluhráči.

26:47
    Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

26:27
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Radim Šimek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., hrubost).

25:42
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek nyní dokázal vyrovnat. Střelu od modré čáry vyslal Hampus Lindholm, a pak před brankou šikovně mimo dosah brankáře tečoval puk ISAC LUNDESTRÖM. Asistence: Hampus Lindholm a Kevin Shattenkirk.

25:20
    Anaheim se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

24:43
    Patrick Marleau (San Jose) se dostal do brejku. První jeho střelu brankář vyrazil jen před sebe, ale Ryan Miller si poradil i s dorážkou.

24:20
    12:10, tak vypadá statistika střel na branku, mnoho šancí jsme zatím neviděli.

23:38
    Hampus Lindholm (Anaheim) získal kotouč za brankou, a tak otáčí směr hry.

23:14
    Kevin Labanc (San Jose) získal puk, pak hrál Erik Karlsson, ale od modré čáry nedokázal vypálit na branku.

23:00
    Sharks se pokouší hrát aktivně, tým se usadil v útočném pásmu, ale na nějakou velkou šanci zatím čeká.

22:19
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Sharks mají možnost se usadit v útočném pásmu.

22:00
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

21:13
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Gólmani ve druhé třetině zatím mnoho práce neměli.

20:30
    Domácí celek vstoupil do třetiny aktivně, vypracoval si zajímavou střeleckou pozici, ale nedokázal ji proměnit. Následný pokus o střelu zblokovala obrana do ochranné sítě.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, hostující celek si do ní přináší jednobrankové vedení.

20:01

Logan Couture (San Jose) se dokázal prosadit v první minutě hry, a tak vede po první třetině hostující celek o jednu branku. Střelecky jsou ovšem aktivnější domácí, ti v tomto ohledu vedou 12:10.

20:00

19:57
    David Backes (Anaheim) se natahoval po přihrávce spoluhráče před brankou, ale neuspěl. Puk minul.

19:20
    Marcus Sörensen (San Jose) měl před sebou odkrytou část branky, ale domácí brankář dokázal velmi dobře vykopnout puk betonem.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:35
    Hampus Lindholm (Anaheim) svou individuální akci nedokázal zakončit, obrana Sharks jej do střelecké pozice nepustila.

18:06
    Ducks rozehrávají od své branky, Rickard Rakell čekal na přihrávku spoluhráče, ale nedostal ji.

17:36
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři, hosté rozehrávají od své branky, pokoušeli se rychle dostat do útočného pásma, ale obrana si dokázala zodpovědně poradit.

17:18
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Maxime Comtois – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan Gambrell – 2 min., hrubost).

17:18
    Na ledě se strhla potyčka, uvidíme, zda budou rozhodčí vylučovat.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, jeden z domácích hráčů nyní netrefil puk podle představ.

16:37

16:07
    San Jose na nějakou výraznější příležitost v přesilovce zatím čeká. Domácí čtveřice hraje zodpovědně.

15:48
    Patrick Marleau (San Jose) se pokoušel tečovat puk před brankou, ale nedokázal to, a tak mohli domácí rychle vyhodit.

15:27
    Erik Karlsson (San Jose) rozehrává od své branky, rychle nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

14:37
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rickard Rakell.

14:37

14:16
    Logan Couture (San Jose) se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale po přihrávce spoluhráče pálil nepřesně.

13:13
    Momentálně sledujeme hostující rozehrávku od vlastní branky, následně se Dylan Gambrell (San Jose) pokoušel dostat v útočném pásmu k puku, ale nevybojoval ho.

12:38
    Matt Nieto (San Jose) pálil z levé strany, domácí brankář jeho pokus vyklepal z rukavice, a tak hra bez přerušení pokračuje dál.

12:00
    Maxime Comtois (Anaheim) dostal kotouč do výborné střelecké pozice před brankou, ale nedokázal přesněji vypálit. Devan Dubnyk si připsal úspěšný zákrok.

11:24
    Cam Fowler (Anaheim) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná vysoko nad branku.

11:15
    Nyní se píská zakázané uvolnění, které vrací hru před braku Sharks. Devan Dubnyk (San Jose) musí být pozorný.

10:53
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, od modré čáry pálil Carter Rowney, ale minul braku.

10:20
    Nikolaj Knyžov (San Jose) pálil od modré čáry, Ryan Miller (Anaheim) kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Dylan Gambrell (San Jose) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale rychlou akci nedokázal proměnit.

09:11
    Brent Burns (San Jose) rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů. Následně ale jeho tým špatně rozehrál, a tak se píská icing.

08:39
    Noah Gregor (San Jose) zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale k zakončení se nedostal.

07:18
    Hostující celek vede díky první minutě zápasu o jednu branku, střelecky jsou od té doby aktivnější domácí, ale prosadit se zatím nedokázali.

06:47

06:36
    Sledujeme rychlý hokej, ale na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme.

04:54

04:46
    Jakob Silfverberg (Anaheim) autorem další střely na branku soupeře, ale Devan Dubnyk si nyní dokázal poradit i s tou to střelou. 9:4, tak vypadá statistika střel na branku.

04:25
    Kevin Shattenkirk (Anaheim) měl před sebou odkrytou část branky, ale kotouč do ní poslat nedokázal.

03:54
    Anaheim hraje přesilovku dobře, nastěhoval se do útočného pásma, ale zatím neuspěl ani Jakob Silfverberg z mezikruží.

03:28
    Devan Dubnyk (San Jose) měl nyní několikrát štěstí, Danton Heinen dvakrát dobře zakončoval, ale ani jeden pokus nepřekonal brankáře.

02:54
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Nikolaj Knyžov – 2 min., hákování).

02:40
    Maxime Comtois (Anaheim) pokračuje v útočné akci, nakonec ale domácí přišli o pásmo.

02:27

01:50
    Ryan Miller (Anaheim) kryje další ránu soupeře, buly v útočném pásmu Sharks.
    00:11 Logan COUTURE - 0:1

00:11
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se bleskově dostává do vedení, po rychlé akci se prosazuje obranou nepokrytý LOGAN COUTURE. Asistence: Mario Ferraro a Evander Kane.

00:01

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler, Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Henrique, D. Grant, Terry – Heinen, Steel, Silfverberg – Comtois, Lettieri, Rakell – Deslauriers, Backes, Rowney.

San Jose Sharks: Dubnyk (M. Jones) – Vlasic, Burns, Ferraro, E. Karlsson, Knyžov, R. Šimek – E. Kane, Couture, Labanc – Marleau, Hertl, Meier – Balcers, Gambrell, Donato – Sörensen, Gregor, Nieto..

Hrát se bude v Honda Center v Anaheimu bez přítomnosti fanoušků.

Anaheim Ducks odehrál 12 zápasů s bilancí 4-0-3-5 a získal 11 bod. V tabulce Západní divize je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál jediný. Poradil si s Los Angeles Kings 3:1. Nestačil na Arizonu Coyotes 2:3, St. Louis Blues 1:6 a 1:4 a na San Jose Sharks 4:5 v nájezdech.

San Jose Sharks odehrálo 9 zápasů s bilancí 1-3-0-5 a získalo 8 bodů. V tabulce Západní divize je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál dva. Poradil si s Minnesotou Wild 5:3 a Anaheimem Ducks 5:4 v nájezdech. Tým nestačil na Minnesotu Wild 1:4, Colorado Avalanche 3:7 a 0:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Lundeström (H. Lindholm, Shattenkirk), rozh. náj. Comtois – 1. Couture (Ferraro, E. Kane)