Carolina – Detroit 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 1:6 (kon.) | Chicago – Tampa 2:3 (po pr.)
Nashville – Florida 4:5 (kon.) | Dallas – Columbus 2:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 7:3 (kon.)
Vancouver – Toronto 3:1 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Columbus Blue Jackets
Pátek 05.03.2021, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:05:34)

V oslabení: 0:0

Columbusu se hned na začátku třetí třetiny podařilo odskočit na rozdíl tří branek, když se za Blue Jackets prosadili Bjorkstrand a Robinson. S Dallasem to následně vypadalo hodně marně, ale díky brance Heiskanena se Stars poté konečně probrali a snažili se ještě se zápasem něco udělat, ale bohužel to stačilo už jen na snížení z hole Robertsona.

Columbus Blue Jackets tedy nakonec porazili Dallas Stars těsně 3:2.

59:50
    Klingbergova střela se ani ke Korpisalovi nedostala.

59:08
    Columbus však drží puk ve svém útočném pásmu, a Stars se tak nemohou dostat do útoku.

58:42
    Sekera je zpět na ledě a Dallas přežil své oslabení bez větších potíží, ale ztratil akorát čas na vyrovnání.

58:14
    Columbus se zatím ve své přesilové hře hodně trápí.

57:46
    Dickinson vyvezl puk z obranné třetiny a hnal se i do útoku, ale na modré čáře se střetl se svým spoluhráčem.

57:15
    Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

56:56
    Laineho střela z levého kruhu skončila na betonech Chudobina.

56:42
    Tak tohle je hodně přísné vyloučení, když je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Andrej Sekera (DAL).

56:11
    Roslovic hledal před bránou volného Foligna, kterému se však nepodařilo usměrnit kotouč do brány Dallasu.

55:42
    Columbusu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma, ale Stars se zde rychle snaží vrátit.

55:11
    Heiskanen to znovu zkusil od modré čáry se svým nahozením, avšak nyní byl kotouč tečován mimo bránu Columbusu.

54:41
    Ofenzivní akce Dallasu je zastavena na modré čáře, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

53:49
    Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Bemström dostal přihrávku a jel sám na Chudobina a zkusil kličku do bekhendu, avšak netrefil zcela odkrytou bránu Dallasu.

53:25
    Foligno se snažil dostat puk na bránu Dallasu, avšak kotouč si pro sebe sebral Heiskanen.

52:25
    A málem už mohlo být vyrovnáno! Stars šli do rychlého protiútoku ve třech proti dvěma a Pavelski nakonec nahrával před prázdnou bránu Gurjanovi, jenže na toho byla přihrávka o trochu delší než bylo potřeba a kotouč jen skončil za bránou Columbusu.

51:47
    Jones nahodil kotouč od modré čáry, a ten byl zastaven ještě někde před Chudobinem.
    50:48 Jason ROBERTSON - 2:3

50:48
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí tým první vstřelená branka hodně nakopla, když Stars drželi Columbus v jeho obranném pásmu a po střele Klingberga a teči Lindella se nakonec kotouč dostal na hůl JASONA ROBERTSONA, který byl zcela sám před Korpisalem a následně poslal kotouč za jeho záda. Asistence: John Klingberg, Esa Lindell.

50:16
    Korpisalo se musel mít znova na pozoru, když na něj vyslal svou střelu Robertson a trefil přesně betony hostujícího brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:46
    Columbus nyní jen odevzdal puk za bránu Dallasu a hosté rychle ocházejí střídat.

49:04
    Heiskanen skvěle zavezl puk do útočného pásma, kde ho poté přihrál Bennovi, který však netrefil bránu Columbusu.

48:47
    Dickinsonova přihrávka byla zblokována hostující obranou až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před bránou Columbusu.

48:13
    Gavrikov se dostal do zakončení, které však mířilo hodně mimo bránu Dallasu.
    47:35 Miro HEISKANEN - 1:3

47:35
    Stars se konečně radují ze vstřelené branky po skoro 190 minutách bez gólů, když MIRO HEISKANEN dostal přihrávku na modrou čáru a jeho následné nahození skončilo až v bráně Columbusu. Asistence: Jamie Benn, Joe Pavelski.

47:08
    Heiskanenova střela byla zblokována hostující obranou a kotouč následně jen doskákal ke Korpisalovi.

46:51
    Klingbergova střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

46:21
    Hosté si nechtějí dělat nějaké problémy a Columbus nyní jen poslal kotouč na zakázané uvolnění.

46:08
    Gurjanov nahrával před bránu Columbusu, kde byl Robertson, avšak toho si velmi dobře hlídal obránce Blue Jackets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

45:16
    Dickinsonova střela od modré čáry byla zblokována mimo bránu Columbusu.

44:42
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, kde se nakonec odrazil k Chudobinovi, který si jej sebral a přerušil hru.
    44:05 Eric ROBINSON - 0:3

44:05
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hokejisté Dallasu jsou nyní hodně odevzdaní a Blue Jackets toho naplno využívají. Columbus se dlouho držel ve svém útočném pásmu, kde nakonec vesměs od modré Jenner jen poslal kotouč po ledě, a ten díky lehké teči ERICA ROBINSONA skončil přesně mezi betony Chudobina. Asistence: Boone Jenner, Gabriel Carlsson.

43:39
    Jenner se dostal do zakončení před bránou Dallasu, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu.
    42:23 Oliver BJORKSTRAND - 0:2

42:23
    Kiviranta nyní doslova daroval Columbusu jeho druhou branku, když Stars vybojovali kotouč u mantinelu, ale Kiviranta jej poslal zpět před Chudobina, kde zřejmě očekával některého ze spoluhráčů, ale byl zde úplně osamocený OLIVER BJORKSTRAND, jenž dostal kotouč za domácího brankáře. Bez asistence.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 15:14
    Zblokované střely: 8:12
    Hity: 17:9
    Vyhraná vhazování: 18:15

Obrázek hry se ve druhé třetině příliš nezměnil, když obě mužstva spíše víc bojují sami se sebou. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde znova za bezbrankového stavu, tak se v závěru druhé periody prosadil hostující Jenner, jenž poslal Blue Jackets do vedení.

Nebál bych se ani už říct, že jeho branka bude možná i tou vítěznou, protože Stars nyní nevstřelili gól už přes 180 minut.

40:00

39:34
    Lindell přejel s pukem modrou čáru a následně vystřelil, jenže jeho pokus šel hodně mimo bránu Columbusu.

39:00
    Gurjanov schoval svou střelu za Del Zotta, avšak Korpisalo i tak dokázal zaregovat a jeho pokus vyrazil.
    38:11 Boone JENNER - 0:1

38:11
    Blue Jackets nahodili kotouč do útočného pásma, kde ho v rohu kluziště vybojoval BOONE JENNER, který si následně vybruslil před bránu a poslal puk přesně mezi betony Chudobina. Asistence: Nick Foligno, David Savard.

37:59
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.

37:39
    Comeau nahrával zpoza klece Dowlingovi, jenže tomu jeho střela vůbec nesedla.

36:29
    Tentokrát od modré pálil Werenski a jeho pokus skončil na vyrážečce domácího brankáře.

36:09
    Jonesovo zakončení od modré čáry už Chudobin musel vyrazit mimo svou klec.

35:48
    Laine se dostal do zakončení z levého kruhu, jenže jeho střela letěla hodně mimo bránu Dallasu.

34:53
    Modrokabátníkům tentokrát nevyšla jejich útočná rozehrávka, a tak kotouč opět skončil jen na icingu.

34:19
    Blue Jackets nyní jen poslali kotouč na zakázané uvolnění.

34:02
    Ani třetí přesilová hra v utkání nám úvodní branku zápasu nepřinesla, a tak dále sledujeme bezbrankové utkání.

33:42
    Gurjanov dostal nabito do pravého kruhu, avšak jeho střela letěla jen do středu brány, kde byl připravený Korpisalo.

33:08
    Columbus se nakonec dostal do útoku, kde střílel Werenski a kotouč končí v lapačce Chudobina.

32:58
    Klingberg ztratil kotouč na levé straně, čehož využili Blue Jackets, kteří si kotouč ihned sebrali.

32:22
    Kotouč se dostal před bránu Columbusu, kde se k němu probojoval Benn, jenž ihned zakončil z otočky, ale puk jen napálil do betonů Korpisala.

32:02
    Dallas si zahraje druhou přesilovou hru v utkání, když Seth Jones (CBJ) trefil Kivirantu holí do obličeje a dostává dvě minuty.

31:56
    Robertson se snažil najít Kivirantu, avšak tento pas skvěle zastavil Roslovic.

31:22
    Domácí hokejisté si nyní nahráli kotouč rukou, a tak rozhodčí přerušují hru a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

30:49
    Jones se dostal v útočné třetině do zakončení, které však Chudobin dokázal zlikvidovat a poradil si i s následnou dorážkou Texiera.

30:27
    Gurjanov dostal puk do útočného pásma, jenže zde jej hosté velmi rychle neutralizovali

29:05
    Comeau dostal kotouč na modrou k Heiskanenovi, jenž následně vystřelil a jeho pokus skončil na Korpisalovi.

28:31
    Pavelski nahrával mezi kruhy Caamanovi, jenž ihned usměrnil kotouč na Korpisala, který jeho střelu vyrazil svými betony.

27:52
    Del Zotto chtěl ve středním pásmu sestřelit Kivirantu, ale obránce Columbusu se nakonec jen odrazil od finského útočníka.

27:12
    Texier dostal přihrávku za bránu Dallasu, odkud si následně vybruslil před Chudobina, jehož i ohrozil svou střelou, ale domácí brankář jeho střelu zastavil.

25:15
    Caamanova střela byla přizvednuta obráncem Columbusu až do ochranné sítě.

25:02
    Atkinson byl nyní v útočné třetině dřív než kotouč, a tak se hostující útočník dostal do ofsajdu.

24:36
    Klingberg nahrával mezi kruhy Dickinsonovi, jenže jemu se ani nepodařilo zakončit.

24:08
    Jennerova střela ze středu útočného pásma jen proletěla kolem brány Dallasu.

23:37
    Domi vyslal svou dělovku z levého kruhu, jenže kotouč mířil přesně do středu brány, kde byl Chudobin připravený.

22:40
    Další útočné snažení Columbusu se rozbilo o zelený val na obranné čáře Dallasu, a tak se k puku dostávají domácí.

22:01
    Na druhé straně se k zakončení dostal Oleksiak a jeho střela skončila na Korpisalovi, jenž si kotouč už ponechal.

21:34
    Carlsson dostal přihrávku na modrou, avšak jeho následné zakončení vůbec nemířilo mezi tři tyče.

20:46
    Foligno vyslal hodně schovanou střelu směrem na bránu Dallasu, kterou Chudobin vůbec neviděl a kotouč jen proletěl těsně vedle klece Stars.

20:01

Střely na bránu: 6:5
    Zblokované střely: 3:6
    Hity: 10:3
    Vyhraná vhazování: 7:9

Je za námi první třetina utkání mezi Dallasem a Columbusem a po pravdě jsme tedy neviděli nějak zvlášť zajímavou podívanou. Oba týmy si v první části vyzkoušeli přesilovou hru, jenže oba celky by spíš mohly soutěžit v tom, který z nich jí zahrál hůře.

Nicméně ani jeden z hráčů se ani nedostal do nějaké velké příležitosti, a tak jsme v první třetině ani neviděli žádnou branku. Hra obou týmů zatím velmi dobře odráží jejich současné herní trápení.

20:00

19:06
    Jones vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus se ani k Chudobinovi nedostal, když skončil na některém z bránících hráčů.

18:37
    Pavelski se svou střelou od mantinelu trefil jen boční konstrukci hostující klece, od které se kotouč odrazil až do ochranné sítě.

18:14
    Heiskanen zavezl puk do útočného pásma, jenže jeho spoluhráči odešli střídat, a tak si puk přebírají hosté.

17:21
    Stars jen zahodili puk ze svého obranného pásma a ve střední třetině se k puku dostávají Blue Jackets.

16:36
    Del Zotto jen nahodil puk do útočného pásma, kde si jej však bez větších potíží přebírají domácí hokejisté.

15:53
    Stars si několikrát vyměnili kotouč ve svém útočném pásmu, avšak domácí hokejisté se zde nakonec nedostali do nějakého zakončení.

14:44
    Gurjanov se vrací zpět do hry po uplynutí jeho trestu a můžeme se jen dohadovat, která početní výhoda byla horší.

14:26
    Tak ani přesilová hra Columbusu nám zřejmě nic zajímavého nepřinese.

13:58
    Cogliano vyvezl puk až do útočného pásma, kde ho poslal směrem na Korpisala.

13:25
    Lindell získal kotouč po hodně špatné přihrávce Atkinsona a domácí hráč následně poslal puk co nejdále od své brány.

12:59
    Atkinsonova střela byla zblokována mimo bránu Dallasu.

12:48
    A tak se podíváme i na první početní výhodu Columbusu, protože na trestnou lavici putuje Denis Gurjanov (DAL), jenž dostává dvě minuty za podrážení.

12:35
    Přesilovka Dallasu je za námi a že by byla nějak povedená se tedy vůbec říct nedá.

Po neúspěšné střele Kiviranty se k puku dostali hosté, kteří jej vyvezli ze svého obranného pásma.

11:38
    Savard poslal kotouč podél mantinelu až za bránu Dallasu, odkud musejí domácí rozjet svou další ofenzivní akci.

11:18
    Jennerovi se podařilo dostat puk na svou střídačku, a tak díky tomu mohou hosté odejít vystřídat.

10:43
    Klingberg vystřelil z levé strany a jeho pokus Korpisalo jen vyrazil mimo svou bránu.

10:34
    Cam Atkinson (CBJ) je prvním vyloučeným v tomto utkání, když zahákoval Cogliana, a tak za svůj prohřešek dostává dvě minuty.

09:51
    Benn přihrál kotouč Pavelskému, jenže ten se svou pohotovou střelou trefil hned prvního hráče Columbusu.

08:38
    Caamano zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechával Dowlingovi a jeho následnou střelu zblokoval Jones.

08:04
    Heiskanen posunul kotouč na Robertsona, avšak jeho následná střela letěla mimo bránu Columbusu.

07:17
    Korpisalo si konečně připisuje první úspěšný zákrok, když na něj z pravé strany vystřelil Comeau a hostující brankář kotouč vyrazil za svou klec.

07:02
    Dallas opět nedokázal přejít přes modrou čáru dle pravidel, a tak je tu další ofsajd Stars.

06:37
    Korpisalo se zatím kotouče dotýká jen při nahozeních Dallasu, kdy pro puk jede za svou klec, ale jinak zatím na finského brankáře neletěla ani jedna střela.

06:05
    Ofenzivní akce Dallasu končí na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu. Následuje komerční přestávka.

05:31
    Domi svou střelu schoval za bránícího Oleksiaka, avšak kotouč i tak skončil na betonech Chudobina.

05:10
    Pavelski se dostal do zakončení z pravého kruhu, avšak jeho střela letěla hodně mimo bránu Columbusu.

04:44
    Roslovic vletěl s pukem do útočného pásma, avšak zde byl ihned zastaven domácí obranou.

04:08
    Bemström dostal přihrávku mezi kruhy, kde si však kotouč ještě musel zpracovávat a jeho následnou bekhendovou střelu Chudobin kryje.

03:42
    Od modré čáry vystřelil Atkinson, jehož střelu Chudobin jen vyrazil před sebe, kde byl ještě Roslovic, jenž se snažil dorážet, ale nakonec kotouč skončil někde pod domácím brankářem.

03:15
    Blue Jackets drží puk za svou bránou, odkud hosté mohou rozjet svou další ofenzivní akci.

02:08
    Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat nějak pořádně do útoku, když Stars zatím jen neúspěšně nahazují puky do útočného pásma a naopak Blue Jackets se nemohou ani dostat přes středovou čáru.

01:32
    Stars nahodili kotouč do útočného pásma, ale zde si pro něj nejel žádný hráč v zeleném, a tak si puk bez větších potíží přebírají Blue Jackets.

00:39
    Kotouč je tečován na domácí střídačku, když jej zde poslali hráči Dallasu z vlastního obranného pásma a vhazovat se bude před Chudobinem.

00:20
    Cogliano udělal před útočnou modrou ještě o jednu zasekávačku navíc, což už neočekával Comeau, který nakonec byl v pásmu dříve, a tak je odpískán ofsajd Dallasu.

00:01

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Hanley – Pavelski (A), Dickinson, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Robertson – Comeau, Faksa, Cogliano – Caamano, Dowling, Kero.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, G. Carlsson, Del Zotto, Gavrikov – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Robinson, N. Foligno (C), Jenner (A) – Bjorkstrand, Riley Nash, Bemström – Stenlund, Texier, Domi..

Vzájemné zápasy

V letošním ročníku se oba týmy zatím střetly ve dvou zápasech, které se odehrály na ledě Columbusu. V prvním měření sil byl lepší Dallas, jenž svého soupeře porazil výrazně 6:3, ale v následné odvetě Blue Jackets využili z minima maximum a i díky tomu ve druhém zápase zvítězili 4:3.

Pomyslná série mezi těmito týmy jen tedy zatím vyrovnaná.

(9-10-5)

Hokejisté z Columbusu odehráli už 24 utkání, ve kterých nasbírali 23 bodů, což je řadí na první nepostupovou pátou příčku v Centrální divizi, odkud na aktuálně čtvrté Chicago ztrácejí pět bodů.

Nicméně ani Blue Jackets se nyní nenachází v nějak dobré formě, když z posledních šesti utkání zvítězili pouze v jednom případě. V minulém utkání totiž na svém ledě porazili slabý Detroit a díky tomuto vítězství ukončili šňůru pěti porážek v řadě.

Poslední zápasy

Columbus Blue Jackets – Detroit Red Wings 4:1

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets 3:1

Nashville Predators – Columbus Blue Jackets 2:1

(6-7-4)

Finalisté minulého ročníku se zatím v letošní sezóně hodně trápí, když po slušném úvodu přišel výsledkový sešup a hokejisté Dallasu sbírají pouze jednu prohru za druhou a jejich výkony je už dostaly až na poslední příčku Centrální divize.

Marnost Stars v posledních dvou duelech perfektně dokonal jejich soupeř z finálové bitvy Tampa Bay, jenž zvítězila ve obou střetnutích a ni v jednom navíc Bolts neinkasovali žádnou branku.

Dallas Stars – Tampa Bay Lightning 0:2

Tampa Bay Lightning – Dallas Stars 5:0

Florida Panthers – Dallas Stars 3:2

Vítám vás u dalšího z on-line přenosů ze zámořské NHL, ve které se konkrétně podíváme na souboj v Centrální divizi, když Dallas Stars na domácím ledě přivítají Columbus Blue Jackets. Utkání startuje něco málo po půl třetí ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 48. Heiskanen (Ja. Benn, Pavelski), 51. Robertson (J. Klingberg, Lindell) – 39. Jenner (N. Foligno, D. Savard), 43. Bjorkstrand, 45. Robinson (Jenner, G. Carlsson)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Hanley, Sekera – Pavelski (A), Dickinson, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Robertson, Comeau – Faksa, Cogliano, Caamano – Dowling, Kero, Kiviranta.

Rozhodčí: O´Rourke, Schrader – Murray, Racicot

Diváci: 4 112