Elversberg – Mohuč 2:2 (7:8 po pen.) | Carl Zeiss Jena – Kolín nad Rýnem 1:1 (2:4 po pen.) | Mannheim – Frankfurt 2:0 (kon.)
SV Meppen – Hertha 0:1 (kon.) | Münster – Wolfsburg 1:3 (po pr.) | Türkgücü Mnichov – Union Berlín 0:1 (kon.)
Braunschweig – Hamburg 1:2 (kon.) | Würzburger – Freiburg 0:1 (kon.)
SV Meppen 1912 e.V.
0:1 (0:0)
Hertha BSC
Neděle 08.08.2021, 15:30 • Hänsch-Arena, Meppen (Německo) • Německý pohár • 1. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek víkendového večera. (17:34:01)

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.

Drama do posledních minut, které dlouho vypadalo na prodloužení, zná svého vítěze po základní hrací době. Davie Selke, německý střelec s českými kořeny totiž hostům vyhlavičkoval v postup v první minutě nastavení a rozesmutnil tak do té doby jinak velmi aktivní domácí publikum.

90+7

90+6
    Hraje se už opravdu na krev, Hertha pochopitelně odklízí míče co nejdál od své svatyně a čeká na závěrečný hvizd.

90+5
    Meppenu nezbývá nic jiného a vrhá všechno co má do útoku.

90+4
    Střídání v týmu SV Meppen 1912 e.V.: ze hřiště odchází Serdar, přichází Darida.

90+3
    Střídání v týmu SV Meppen 1912 e.V.: ze hřiště odchází Blacha, přichází Ametov.

90+2
    Žlutou kartu dostává Serdar (Hertha BSC).
    90+1. Davie Selke - 0:1.

90+1
    Hertha právě vstřelila branku!
    Hertha zvrací utkání na svou stranu v posledních momentech druhé půle! DAVIE SELKE si vyskočil naprosto ukázkově na roh Plattenhardta a uklidil míč nechytatelně k tyči soupeřovy svatyně. Asistence: Marvin Plattenhardt.

90
    Jeden z posledních nákopů za obranu domácích se nesetkal s pochopením útočné řady hostí.

87
    Zoufalý pokus Selkeho z otočky nenaděl brankáři domácích příliš starostí.

86
    Dilrosun vyvezl míč až téměř k pokutovému území, načež jej ale sám ztratil poté, co zakopl o vlastní nohy.

84
    Žlutou kartu dostává Al-Hazaimeh (SV Meppen 1912 e.V.).
    Žlutou kartu dostává Selke (Hertha BSC).

83
    Rohový kop domácího mužstva byl přetažený daleko na zadní tyč a hráč Meppenu si navíc pomohl nedovoleným zákrokem.

81
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jovetič, přichází Jastrzembski.

80
    Hertha začíná šlapat do plných vědoma si faktu, že tohle utkání pro ni mělo mít mnohem příznivější průběh. Meppen hnán domácím publikem ale rozhodně ještě nedá svou kůži lacino.

78
    V pokutovém území domácích to teď vře! Nejdříve spálená gólovka a následně odvrácená hlavička z brankové čáry.
    75. Tyč Ballmera.

75
    Největší šance zápasu! Ballmert nastřelil tváří v tvář brankáři tyč jeho svatyně!

74
    Do rychlého kontru se řítil vystřídavší Osee, v rychlostním souboji jeden na jednoho jej ale předčil na poslední chvíli Stark a odehrál míč ke svému brankáři.

72
    Střídání v týmu SV Meppen 1912 e.V.: ze hřiště odchází Dombrowka, přichází Al-Hazaimeh.

71
    Dárdai vyvezl míč až do středu hřiště, jeho snaha o rychlou přihrávku se ale nesetkala s pochopením spoluhráče.

70
    Rychlý kontr domácích po levé straně zastavuje Pekarík, domácí budou vhazovat.

69
    Střídání v týmu SV Meppen 1912 e.V.: ze hřiště odchází Fassbender, přichází Osee.

68
    I ze strany Herthy je to ale bez jakékoliv myšlenky navíc, která by měla zaskočit obranu domácího týmu. V tomhle utkání se branka bude rodit jen velmi těžce.

66
    Nákop Plattenhardta do střelu pole a následný rychlý posun míče Jovetič do středu pole zastavuje pozorný Puttkammer.

64
    Hertha po dvou střídáních opět převzala otěže zápasu a drží Meppen na jeho polovině. Naposledy střela Dilrosuna ale mířila mimo prostor tří tyčí.

62
    Po vystřídání se Hertha dostává k rohovému kopu.

61
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Boateng, přichází Tousart.
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Lukébakio, přichází Dilrosun.

60
    Hertha bude na tlak domácích reagovat střídáním.

59
    Domácí nyní mačkají svého soupeře v jeho vápně, další rohový kop Meppenu.

58
    Neuvěřitelný závar před brankou Herthy skončil hlavičkou do břevna svatyně hostí! Velké štěstí pro hráče z Berlína.

57
    I domácí fanoušci cítí, že je Hertha zranitelná a ženou své hráče hlasitým skandováním kupředu.

56
    A nemířil vůbec špatně, naopak přímo geniálně k tyči a přidal míči i potřebnou razanci! Skvělý Schwolow ale vyrazil míč úžasným zákrokem na autové vhazování.

55
    Na druhé straně se rýsuje ještě slibnější standardní situace, k jejímu rozehrání se staví kapitán Tankulic.

53
    Centrovaný míč na zadní tyč nepřinesl kýžené ovoce, domácí dostali míč do bezpečného území mimo prostor ohrožující jejich svatyni.

52
    Nedovolený zákrok Hemleina byl potrestán žlutou kartou. Hertha má k dispozici slibnou standardku.

51
    Rohový se domácím příliš nevyvedl, kupředu směřuje hostující Hertha.

50
    Meppen vystrkuje růžky a zdá se, že ve druhé půli hodlá být nebezpečnější než v té první. Nyní bude kapitán domácích zahrávat rohový kop.

48
    Hertha zatlačila na domácí z pravé strany, vybojovala alespoň roh.

47
    Úvod druhé půle přinesl ihned šanci domácího týmu, střela Hemleina ale mířila mimo.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

První poločas nabídl dle očekávání převahu hostujícího celku, ti si však nedokázali vypracovat vyložené příležitosti až na tu Selkeho z úvodu utkání, ze kterých by mohli jít v utkání do vedení. Naopak sami vyfasovali dvě žluté karty a do druhé půle budou muset na své hře výrazně cokoliv změnit, pokud chtějí bez obtíží jako favorité postoupit.

45+3

45+2
    Vypadá to vypadá, že se nám již v první půli nic významného neuděje. Hra je z obou stran velmi pasivní.

45
    Poskytnutou výhodu nedokázala Hertha přetavit do ohrožení branky soupeře, naopak sama spáchala nedovolený zákrok u postranní čáry.

44
    Selke si dobře naskakoval na nadýchaný centr od postranní čáry a chybělo mu pár centimetrů, aby jej mohl usměrňovat do prostoru tří tyčí. Míče se nakonec zmocňuje brankář Domaschke.

43
    Domácí jen odkopli míč směrem ke Schwolowovi a vypadá to, že již vyčkávají na konec první půle.

41
    Plattenhardt byl faulován takovým způsobem, že se musel ocitnout v péči lékařů. Nevypadá to ale, že by nemohl pokračovat ve hře.

40
    Berlínští se tlačili do vápna z pravé strany, narazili však na pozorný blok domácích hráčů.

38
    Nedaří se jí však nyní přechod přes polovinu hřiště, kde hned dvakrát za sebou ztratil míč víceméně zbytečně napomínaný Boateng.

37
    Rohový kop domácích nepřinesl nic kloudného, Hertha se bez větších obtíží zmocnila míče.

36
    Po krátké odmlce způsobené ošetřováním hostujícího hráče se znovu hraje, s míčem na kopačkách kombinují hráči Meppenu.

34
    Jeden z nejznámějších fotbalových talentů Kevin-Prince Boateng, který doplatil na své neduhy v oblasti chování vidí druhou žlutou kartu utkání po ústním kontaktu s hlavním rozhodčím, kterému se slova středopolaře Herthy vůbec nelíbily a ocenil je žlutým kartónkem.

33
    V krátkém sledu ale měli hráči Meppenu k dispozici obdobnou standardku z druhé strany hřiště, výsledek byl ale obdobný.

32
    Centr domácích měl ale pramálo nadějí na úspěch, chyběla mu přesnost i důraz a hosté odvracejí do bezpečí.

30
    Z levé strany zaútočili i domácí a po podražení Ascacibara může Meppen ohrozit Schwolowa ze zkráceného rohu. Berlínský defenzivní záložník navíc vidí první žlutou kartu zápasu.

29
    Jovetič dostal nádherný míč za obranu a dostal se i do zakončení z již poměrně ostrého úhlu, to mu ale brankář Domaschke zlikvidoval. Všechno to ale nakonec bylo zbytečné pro ofsajdové postavení černohorského zkušeného snajpra.

28
    A po neúspěšném pokusu o rychlé založení akce kombinují hosté na vlastní polovině.

27
    Ten obrana Meppenu odvrátila bez větších obtíží do bezpečí, Hertha ale zůstává u balónu.

26
    Jovetič napálil míč po teči soupeře jen do boční sítě, tým z hlavního města Německa bude zahrávat rohový kop.

25
    Do rychlého protiútoku se snažili zamířit hráči Meppenu po levé straně, tu ale velmi zkušeně zavřel slovenský zadák Pekárik a zastavil celou akci vlastně ještě dřív, než pořádně započala.

24
    Hertha rozehrála míč na krátko a postupnou kombinaci se natlačila až před branku soupeře, nebylo z toho však žádné nebezpečné zakončení.

23
    Boateng si počínal ve středu pole velmi důrazně v souboji s protihráčem, hlavní rozhodčí Kampka nakonec píská faul domácího hráče.

22
    Ke standardce ze středu pole se dostávají také hráči domácího týmu.

20
    Dobrá standardní situace Herthy jen tak tak minula hlavu Serdara, který si naskakoval na centrovaný míč a jen o pár centimetrů jej nedokázal trefit.

18
    Hertha nadále dominuje zejména středu pole, nedaří se jí však najít cestu k finální fázi, ze které by mohla pořádně ohrozit brankáře soupeře.

16
    Hertha kontroluje tempo hry a zejména přes Boatenga ve středu pole hledá cestu k prvnímu gólu utkání.

15
    Po ošetření domácího zadáka se pokračuje ve hře, u míče jsou hráči Meppenu.

14
    Na zeleném pažitu zůstává ležet Dombrowka, již se dokonce ocitá v péči lékařů svého týmu.

13
    Po několika minutách se ocitli hráči Meppenu na útočné polovině, nedokázali ale vymyslet nic kloudného před brankou soupeře a míče se zmocnil Schwolow.

12
    Další dobrý zákrok brankáře domácích stále drží hráče Meppenu bez obdržené branky. Ti sami signalizují svému brankáři, ať si dává s rozehrávkou na čas.

11
    Brankář Domaschke odkopává od své brány a dává na pár chvil vydechnout svým spoluhráčům.

10
    Velmi aktivní Pekárik na pravé straně stále hledá prostor pro průchod do vápna soupeře, domácí ale dobře zavírají průnikové prostory.

8
    Hosté začínají předvádět svižnou kombinaci a Meppen má co dělat, aby bundesligovému soupeři stíhal.

7
    Ascacibar zkusil překvapit brankáře ze solidní vzdálenosti, sám si je ale moc dobře vědom, že jeho rána neměla příliš nadějí na úspěch.

6
    První zákrok si připisuje brankář Domaschke, který měl co dělat aby zkrotil skákající míč před brankovou čárou. Naštěstí pro domácí si ale nakonec dokázal poradit.

5
    Pekarík na pár chvil uklidnil svůj tým před vhazováním, aby jím následně vyzval Lukébakiho k zakončení, jeho rána ale mířila mimo.

4
    Domácí se soupeře z nejvyšší soutěže vůbec nezalekali a šlapou hned v prvních minutách do plných. Hertha si způsobuje úplně zbytečné komplikace v obraně.

3
    Vepředu jsou pro změnu hráči Meppenu a dlouhým autovým vhazováním nadělali pár vrásek obraně soupeře, ta i tak odvrací míč do zámezí.

2
    Úvodní tlak hostujících hráčů nepřinesl žádné zakončení, se kterým by si Domaschke musel lámat hlavu.

1

SV Meppen 1912 e.V.: Domaschke – Ballmert, Puttkammer, Bünning, Dombrowka – Blacha, Käuper – Egerer, Tankulic, Hemlein – Fassbender.
    Náhradníci: Harsman – Ametov, Fedl, Al-Hazaimeh, Koruk, Guder, Dombrowa, Evseev, Osee.

Hertha BSC: Schwolow – Pekarík, Stark, M. Dárdai, Plattenhardt – Ascacibar – Lukébakio, Boateng, Serdar, Jovetič – Selke.
    Náhradníci: Körber – Darida, Klünter, Dilrosun, Mittelstädt, Boyata, Torunarigha, Tousart, Jastrzembski.

Rozhodčí: Kampka – Bauer, Gasteier.

Meppen měl v minulém ročníku podobné starosti jako jeho dnešní soupeř, na rozdíl od Herthy ale zachraňoval svoji příslušnost ve 3. lize doslova za minutu dvanáct výhrou v posledním kole sezóny. Stejně jako mužstvo z Berlína se letos nepochybně bude chtít vyhnout sestupovým starostem, nic to o všem nemění na faktu, že do 1. kola poháru nebude vstupovat s tím, že by měl postoupit.

Hertha BSC

Jeden z nejtradičnějších účastníků německé Bundesligy se musel na konci uplynulého ročníku strachovat o svoji místenku v nejvyšší soutěži. Celek z Berlína neprožíval povedenou sezónu, nakonec se mu však podařilo uhájit svoji prvoligovou příslušnost a i do utkání prvního kola DFB-Pokalu tak může zkraje nové sezóny vstupovat jako favorit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.