TPS – Bremerhaven 1:2 (kon.) | Växjö – Sparta cz 2:1 (kon.) | Leksands IF – HC Slovan 5:3 (kon.)
Lugano – Skellefteå 5:1 (kon.) | Fribourg – Třinec cz 6:2 (kon.) | Eisbären – Tappara 1:6 (kon.)
TPS Turku
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Fischtown Pinguins
Pátek 27.08.2021, 18:00 • Gatorade Center (Turku) [Kapacita: 11 820] • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 1. kola Ligy mistrů mezi TPS Turku a Bremerhaven.

TPS Turku

TPS Turku je klub z Finska, který v uplynulé sezóně obsadil ve finské nejvyšší hokejové soutěži třetí příčku se 106-ti body. Po devětapadesáti odehraných zápasech si připsal na své konto 27 výher v normální hrací době, 7 výher po prodloužení či nájezdech, 11 proher po prodloužení či nájezdech a 14 porážek v normální hrací době. Následně se svěřenci trenéra Raima Helminena utkali ve čtvrtfinále play-off s Pelicans, který dokázali vyřadit 3:2 na zápasy. V semifinále narazilo TPS na IFK Helsinki, které vyřadilo 3:1 na zápasy. Ve finále však TPS nestačilo na Lukko, kterému podlehlo 1:3 na zápasy.

Nejproduktivnějším hráčem TPS Turku se v uplynulé sezóně stal americký útočník Josh Kestner, který nasbíral devětapadesát bodů, za 30 gólů a 29 asistencí. V klubu ale už nepůsobí, neboť přestoupil do Vladivostoku.

Bremerhaven

Bremerhaven je klub z Německa, který v uplynulé sezóně skončil na druhé příčce tamní nejvyšší hokejové soutěže s osmašedesáti body. Po osmatřiceti odehraných zápasech si připsal na své konto 21 výher v normální hrací době, 2 výhry po prodloužení či nájezdech, 1 prohru po nájezdech a 14 proher v normální hrací době. Následně se svěřenci trenéra Thomase Popiesche utkali v prvním kole play-off s Wolfsburgem, kterému podlehli 2:1 na zápasy.

Nejproduktivnějším hráčem uplynulé sezóny v dresu Bremerhavenu se st al slovinský útočník Jan Urbas, který si připsal na své konto sedmatřicet bodů, za 15 gólů a 22 asistencí.

Bremerhaven – Iserlohn 3:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Bremerhaven – Esbjerg 6:2 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
    Bremerhaven – Wolfsburg 2:3 po prodloužení
    Wolfsburg – Bremerhaven 3:2
    Bremerhaven – Wolfsburg 4:2

Česká a slovenská stopa v utkání

V TPS Turku působí dva slováci, a to konkrétně Samuel Kňažko a Juraj Slafkovský.

V sestavě Bremerhavenu působí tři češi a jeden slovák. Za Čechy to jsou Stanislav Dietz, Vladimír Eminger a Dominik Uher. Slovensko reprezentuje v německém týmu Tomáš Sýkora.
    Dnešní utkání se odehraje na tomto zimním stadionu v Turku.

TPS Turku: Karejev (Anttila) – Viro, Lajunen, Anttalainen, Eronen, Suomi, Arell, Ivarsson, Rafkin – Nurmi, Hults, Rodewald – Pyyhtiä, Hakkarainen, Sandberg – Liukas, Intonen, Väisänen – Vainionpää, Jasu, Haapanen

Bremerhaven: Maxwell (Franzreb) – Dietz, Eminger, McNeill, Alber, Moore, Stowasser, Kreutzer – Uher, Friesen, McGinn – Andersen, Wejse, Mauermann – Reisnecker, Vikingstad, Pohl – Kanya, Kinder, Lutz

Rozhodčí: Brännare, Salonen – Elonen, Hagerström.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v černých dresech, hosté dnes oblékli světle šedé dresy.

Ještě před začátkem utkání si vyslechnou oba týmy státní hymny Finska a Německa.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly dnešního utkání a kotouč posílají ihned za branku soupeře.

00:38
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:49
    Anttalainen udržel puk v útočném pásmu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nezískal kotouč na svou hůl.

01:14
    Liukas se pokusil vystřelit z levého kruhu, ale nakonec se mu to nepodařilo přes dotírajícího obránce.

02:09
    Rafkin se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho jedovatý střelecký pokus však Maxwell dokázal nadvakrát chytit do své lapačky.

02:09
    Maxwell při svém zákroku posunul svou branku, a ta tak nyní musí být upevněna zpět na své místo.

02:46
    Anttalainen nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ho nezmocnil. Hrát tak mohou hosté.

03:03
    Úmyslný ofsajd hostů a hra se tak přesune před Maxwella.

03:06
    Hosté vyhráli vhazování ve vlastním pásmu a nyní se tak snaží vymyslet něco směrem dopředu.

03:47
    Pohl drží kotouč za vlastní brankou a čeká, až jeho spoluhráči vystřídají.

04:21
    Vikingstad pouze zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj vzápětí přišel.

04:42
    Stowasser vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho tvrdý pokus však Karejev dobře viděl a kotouč tak pohodlně chytil.

05:15
    Lajunen dostal nabito na modrou. Jeho následný střelecký pokus však Maxwell dokázal chytit. Vhazovat se tak bude po jeho levici.

05:38
    Jeden z domácích hráčů nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho zmocnil jeden z protihráčů.

06:35
    Hakkarainen se snažil ohrozit Maxwella střelou od pravého mantinelu. Střela mu však vůbec nesedla a Maxwell tak neměl s jeho střelou větší potíže. Následuje komerční přestávka.

06:58
    Pyyhtiä poslal před branku skvělou přihrávku od levého mantinelu. Před brankou se dostal ke kotouči volný Suomi. Jeho následný bekhendový pokus však Maxwell skvěle chytil do své lapačky.
    06:58 Domácí nevyužili velkou šanci.

07:50
    Domácí jsou nyní aktivní směrem dopředu. Momentálně s kotoučem kombinují v útočném pásmu.

08:07
    Anttalainen vypálil z vrcholu levého kruhu. Jeho tvrdou střelu však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

08:42
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na útočné modré a o kotouč tak přišli.

08:54
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Mitch Hults – 2 min., držení).

09:09
    Hosté chybovali v útočném pásmu a domácí tak dokázali vyhodit kotouč přes všechny čáry.

09:26
    Kotouč opustil po teči jednoho z domácích hráčů kluziště a vhazovat se tak bude před Karejevem.

09:41
    Další nepřesnost na straně hostů a jeden z domácích vyhazuje kotouč daleko od své branky.

10:05
    Hostům se v této početní výhodě vůbec nedaří. Zatím si nepřipsali žádný střelecký pokus na branku soupeře.

10:55

11:16
    Nurmi se snažil vystřelit z mezikruží, ale nakonec se mu to přes dotírajícího obránce nepodařilo.

11:53
    Lutz se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, kde však nic nevymyslel a o kotouč přišel.

12:01
    Komerční přestávka.

12:01
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Ruben Rafkin – 2 min., hákování).

12:05
    McNeill vypálil od modré, ale Karejev jeho pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.

12:22
    Hosté pálí na branku soupeře ze všech pozic, ale Karejev zatím odolává.

12:51
    Domácí dokázali vyhodit a okamžitě odjíždějí střídat.

13:12
    Hakkarainen se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Maxwellem. Jeho následný střelecký pokus však americký brankář vyrazil svou vyrážečkou mimo tři tyče.
    13:12 Hakkarainen neprostřelil Maxwella.

14:01

14:25
    Hakkarainen dostal nepřesnou přihrávku před branku a kotouč tak skončil jen v moci brankáře hostů Maxwella.

15:27

15:45
    Friesen vypálil zcela osamocen z levého kruhu. Jeho pokus mířený mezi Karejevovy betony nakonec neskončil v síti. Ruský brankář dokázal včas zavřít mezírku mezi svými betony.
    15:45 Friesen neprostřelil Karejeva.

16:18
    Haapanen přišel o kotouč za brankou soupeře a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

16:45
    Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:34
    Anttalainen drží kotouč za vlastní brankou a čeká až vystřídají jeho spoluhráči.

18:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky první třetiny.

18:25
    Viro hledal přihrávkou před branku od levého mantinelu někoho ze svých spoluhráčů. Kotouč však nakonec skončil odrazem od jednoho z hostujících hráčů v rohu kluziště.

19:22
    Väisänen pouze protečoval kotouč za branku soupeře, kde se ho zmocnili hosté.

20:00

První třetina je za námi. Domácí mají zatím více ze hry, ale vstřelit branku se jim zatím nepodařilo. Nejblíže tomu byl Hakkarainen v oslabení, který však z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit bývalého brankáře Mladé Boleslavi nebo Hradce Králové Brandona Maxwella. Hosté si zahráli v první třetině dvě přesilovky, ale ani z jedné nijak vážněji neohrozili Karejeva. Jedinou vážnější šanci si hosté vypracovali pět minut před koncem první třetiny, kdy zcela osamocen z levého kruhu pálil Friesen. Jeho pokus mířený mezi betony však Karejev chytil.

Střely na branku: 9 – 9

Další třetina začne přibližně v 18:51.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina tak za malou chvilku začne.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

20:38
    Eminger jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel střídat.

20:45
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Karejevem.

21:25
    Domácí teď sevřeli svého soupeře v útočném pásmu.

21:54
    Väisänen se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Maxwellem, kterého však nedokázal prostřelit.
    21:54 Väisänen promarnil obrovskou příležitost ke vstřelení branky.

22:37
    Väisänen nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho však zmocnili hosté.

22:41
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:27
    Eminger střelou od modré netrefil soupeřovu branku. Hrát tak mohou domácí.

24:04
    Lajunen poslal přihrávku před branku od pravého mantinelu. Tam se však nedostal ke kotouči Hults, který neuspěl v souboji s jedním z obránců.

25:21
    Eronen napřáhl ke střele od modré, kterou však Maxwell chytil do své lapačky.

25:49
    Hakkarainen se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

26:29
    Hra vysokou holí. Hra se tak přesune do středního pásma. To však ale až po komerční přestávce.

26:32
    Anttalainen vypálil od modré, ale soupeřovu branku netrefil.

27:05
    Jeden z domácích hráčů nahodil kotouč ze středního pásma přesně na Maxwella, který následně raději podržel kotouč pod svou lapačkou.

27:27
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:59
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Nurmi poslal přihrávku na Hultse, který však na kotouč nedosáhl.

28:19
    Vyloučení v týmu Bremerhaven (Alex Friesen – 2 min., držení).

28:30
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od začátku.

28:50
    Viro vypálil z mezikruží, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z hráčů stojících před ním.

29:12
    Viro se dostal k další střele. Tentokrát od modré. Jeho pokus však Maxwell dobře viděl a kotouč tak skryl ve své lapačce.

29:33
    Hakkarainen dostal nabito do levého kruhu. Jeho následný střelecký pokus však minul soupeřovu branku.

30:14
    Rodewald vypálil z pravého kruhu, ale Maxwell jeho pokus vyrazil mimo své brankoviště.

30:19

31:24
    Suomi se snažil nahodit kotouč od modré na Maxwella. Jeho pokus však zblokoval jeden z protihráčů do rohu kluziště.

32:02
    Haapanen se prokličkoval s kotoučem podél pravého mantinelu až před Maxwella, kterého však neprostřelil. Bývalý brankář Mladé Boleslavi a Hradce Králové dnes chytá skvěle.

32:12

33:02
    Dietz nahodil kotouč přímo na Karejeva, který ho následně vyklepal ze své lapačky a rozehrál na svého spoluhráče.

34:14
    Viro poslal před branku přihrávku od levého mantinelu, kterou však ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

34:55
    Domácí se usadili s kotoučem v útočném pásmu.

35:30
    O kotouč se nyní bojuje u levého mantinelu v pásmu hostů.

35:57
    Mauerman se snažil překvapit Karejeva střelou z velkého úhlu. Karejev však zůstal přišpendlený u své levé tyče a kotouč tak dokázal vyrazit mimo svou branku.

35:59

36:21
    Domácí dokázali vyhodit kotouč ze svého pásma a hosté tak musejí začít od znova.

36:38
    Bremerhaven právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru! STANISLAV DIETZ napřáhl ke střele od modré a jeho tvrdý projektil nakonec rozvlnil síť za bezmocným Karejevem, který nic neviděl. Asistence: Ross Mauerman a Nik Andersen.
    36:38 Stanislav DIETZ - 0:1

37:17
    Sandberg se snažil dostat ke skákavému kotouči před brankou soupeře, avšak nakonec se k němu dostal dříve Maxwell, který ho ukryl ve své lapačce.

38:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky druhé třetiny.

38:25
    Domácí nyní dokázali vyrovnat, ale gól následně rozhodčí díky videu neuznali! Liukas totiž tečoval kotouč do soupeřovy branky z velké výšky a stav utkání je tak stále 0:1.
    38:25 Neuznaný gól Liukase.

39:13
    Domácí tlačí svého soupeře, ale ke střele se zatím nedostali.

39:55
    Lajunen vypálil od modré, ale Maxwell jeho pokus dobře viděl a kotouč tak bez problémů vyrazil mimo tři tyče.

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě se diváci konečně dočkali branky. Hosté totiž v čase 36:38 dokázali využít přesilovku, když se tvrdou střelou od modré prosadil český obránce Stanislav Dietz. Domácí byli po většinu druhé třetiny lepším týmem, ale na Maxwella zatím nenašli žádný recept. Ten dnes zatím chytá skvěle. V samotném závěru třetiny domácí dokázali srovnat, ale rozhodčí jim díky videu tuto branku neuznal, neboť Liukas tečoval kotouč do branky soupeře z velké výšky. Stav utkání je tak po dvou třetinách 0:1.

Střely na branku (celkem): 31 – 24
    Střely na branku (2. třetina): 21 – 15

Další třetina začne přibližně v 19:45.

Oba týmy přicházejí na ledovou plochu. Třetí třetina tak za malou chvíli začne.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

40:26
    Hults přišel o kotouč na útočné modré a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

41:08
    Vyloučení v týmu TPS Turku (Aleksi Anttalainen – 2 min., podrážení).

41:13
    Domácí vyhráli buly před svým brankářem a následně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

41:43
    Haapanen se dostal do samostatného úniku ve vlastním oslabení, ale na Maxwella nevyzrál! Ten si na své konto připsal velice důležitý zákrok.
    41:43 Haapanen v samostatném úniku neuspěl.

42:04
    Dietz to zkusil opět od modré, jako v prvním případě ve druhé třetině, kdy vstřelil gól. Tentokrát však Karejev jeho pokus dobře viděl a kotouč tak ukryl ve své hrudi.

42:26
    Andersen napřáhl ke střele od modré. Jeho tvrdou střelu však zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.

42:43

43:08

43:15
    Anttalainen vypálil z levého kruhu, ale Maxwell opět předvedl jistý zákrok.

43:26
    Jeden z domácích hráčů se ocitl zcela osamocen s kotoučem před Maxwellem. Ten však opět předvedl fantastický zákrok a podržel tak svůj tým.

44:29
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

44:57
    Vyloučení v týmu Bremerhaven (Mike Moore – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:02
    Hosté vyhráli buly před vlastním brankářem a následně kotouč vyhodili přes všechny čáry.

45:44
    Hosté skórují ve vlastním oslabení! McGinn vypálil z vrcholu pravého kruhu. Karejevovi propadl kotouč a NINO KINDER následně neměl problém puk poslat za brankovou čáru. Asistence: Tye McGinn.
    45:44 Nino KINDER - 0:2

46:41
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a hosté tak neměli problém puk vyhodit daleko od své branky.

46:57

47:16

47:42
    Rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti a hra se tak přesune do středního pásma.

48:18
    Hosté pouze odevzdávají kotouč svému soupeři a následně odjíždějí střídat.

48:45
    Suomi se dostal ke střele z levého kruhu, ale Maxwell jeho pokus v poklidu chytá.

49:06
    McNeill se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Karejeva, kterého však střelou k bližší tyči nepřekonal.

49:55
    Kanya dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud vypálil z první, ale střela mu příliš nesedla a Karejev tak kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

50:51
    Jeden z domácích hráčů jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně celá jeho pětka odjela střídat.

51:22
    Andersen zvolil překvapivou střelu z pravého kruhu. Karejev však jeho střelecký pokus dokázal vyrazit do rohu kluziště.

52:25
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středu kluziště.

52:57
    Domácí přišli o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou vyrazit hosté.

53:35
    Jeden z hostujících hráčů jen nahodil kotouč za branku soupeře a následně celá jeho pětka odjela střídat.

53:48

54:19
    Anttalainen vypálil od modré, ale jeho pokus srazil jeden z hostujících hráčů do ochranné sítě.

54:24
    Viro na nic nečekal a vypálil od modré. Jeho pokus ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů před Maxwellem, ale jen vedle jeho branky.

55:28
    Liukas vypálil z pravého kruhu, ale soupeřovu branku přestřelil.

56:02
    Domácí teď tlačí svého soupeře, ale brankovou příležitost si zatím nevypracovali.

56:56
    Väisänen vypálil z mezikruží, ale střela mu příliš nesedla a kotouč tak skončil jen v lapačce Maxwella.

56:56
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Domácí to zkoušejí tři minuty před koncem utkání v šesti!

57:40
    Domácí pálí na Maxwella ze všech pozic. Ten však zatím drží čisté konto.

57:56
    Hosté dostali kotouč do středního pásma, což jim momentálně vyhovuje.

58:12
    Nahozený kotouč jednoho z domácích hráčů skončil v moci Brandona Maxwella, který ho následně přikryl svou lapačkou a počkal na hvizd rozhodčího.

58:18
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude po levici Maxwella.

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka dnešního utkání.

59:06
    TPS právě vstřelilo branku!
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Po velké skrumáži před Maxwellem se nakonec raduje z branky FILIP SANDBERG, který doklepl kotouč do poloodkryté klece.
    59:06 Filip SANDBERG - 1:2

59:36
    Anttalainen vypálil od modré, ale Maxwella nedokázal překonat.

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli po většinu utkání lepším týmem, ale z vítězství se nakonec radují hosté, kteří góly ze 37. a 46. minuty překvapivě poráží svého soupeře 1:2. Za hosty se dnes prosadil český obránce Stanislav Dietz, když využil střelou od modré přesilovou hru a následně v 46. minutě Nino Kinder, který vstřelil gól ve vlastním oslabení. Za domácí dnes jen korigoval na konečných 1:2 minutu před koncem utkání Filip Sandberg. Nutno podotknout, že Bremerhaven dnes podržel také skvělý Brandon Maxwell, který zneškodnil mnoho velkých šancí svého soupeře.

Střely na branku (celkem): 46 – 31
    Střely na branku (3. třetina): 15 – 7

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy příště opět na shledanou. (20:27:16)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 60. Sandberg – 37. Dietz (Mauerman, Andersen), 46. Kinder (McGinn)

Fischtown Pinguins: Maxwell (Franzreb) – Dietz, Eminger, McNeill, Alber, Moore, Stowasser, Kreutzer – Uher, Friesen, McGinn – Andersen, Wejse, Mauermann – Reisnecker, Vikingstad, Pohl – Kanya, Kinder, Lutz

Rozhodčí: Brännare, Salonen – Elonen, Hagerström