Finsko – Kazachstán 1:0 (kon.) | Kypr – Rusko 0:2 (kon.) | Irsko – Ázerbájdžán 1:1 (kon.)
Srbsko – Lucembursko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Norsko 0:2 (kon.) | Slovinsko – Malta 1:0 (kon.)
Ukrajina – Francie 1:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 0:1 (kon.) | Izrael – Rakousko 5:2 (kon.)
Skotsko – Moldavsko 1:0 (kon.) | Gibraltar – Turecko 0:3 (kon.) | Nizozemsko – Černá Hora 4:0 (kon.)
Slovensko – Chorvatsko 0:1 (kon.)
Finsko
1:0 (0:0)
Kazachstán
Sobota 04.09.2021, 15:00 • Olympiastadion (Helsinky) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina D

Ode mne je to vše. Přeji pěkný zbytek dne. (16:56:38)

Utkání je za námi. Finové ve druhém poločase přece jen potvrdili roli favoritů a do tabulky si připisují tři body. O výsledku 1:0 rozhodl v 60. minutě přesnou hlavičkou domácí útočník Joel Pohjanpalo. Ve zbytku zápase Finové bez problémů bránili svůj náskok a Kazaši tak odjedou domů s prázdnou.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:13.

90+5

90+4
    Ještě naposledy hledá Kazachstán cestu k bráně. Centrovaný míč z levého křídla ale končí pouze v rukavicích brankáře Hrádeckého. Hosté už to nestihnou.

90+3
    Domácí tým zahrával z pravého křídla standardní situaci, míč ale mířil přesně na brankáře Šackého, který jej vyrazil pryč z pokutového území.

90+2
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Tim Sparv.
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Marcus Forss.

90+1
    Konkrétně nás čekají ještě čtyři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Samat Žarynbetov (Kazachstán).

90
    Pomalu nám začíná nastavení a hosté tak mají už pouze pár minut k tomu, aby s výsledkem zápasu ještě něco dokázali udělat.

88
    Snaha o střelu z velké vzdálenosti Kazachstánu radost nepřinesla. Hrádecký mohl zůstat v klidu, protože míč mířil vedle brány.

87
    O chvíli později byl tento domácí fotbalista zfaulován a musí k němu být přivolána lékařské pomoc.

86
    Nyní vhazoval na úrovni pokutového území Alho, o dlouhý aut se ale nepokoušel a zahrál ho radši na jistotu na kratší vzdálenost.

85
    Po kazašském výpadu už se domácí tým opět drží na útočné polovině, což mu určitě vyhovuje. Naopak Kazachstánu začíná pomalu docházet čas.

83
    Na útočení Finové zatím nerezignovali a snaží se vstřelit pojistku. Centr z levého křídla ale obrana Kazachstánu dokázala bez problémů ubránit.

82
    Teď už ale máme na trávníku i čerstvé síly domácího týmu. První střídání Finska ale přišlo až v 78. minutě, což je poměrně neobvyklé.

81
    Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Georgij Žukov, přichází Samat Žarynbetov.

80
    Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Fredrik Jensen.