Olomouc – Liberec 6:4 (kon.) | Salzburg – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Havířov – Pardubice 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 1:10 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 10.09.2021, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

První zápas letošní sezóny mají vítkovičtí i mladoboleslavští za sebou. Po jednapadesáti minutách hry bez branek nejprve otevřeli skóre domácí díky Melovského, necelé dvě minuty před třetí sirénou ale hosté srovnali díky Broučkovi a vynutili si tak prodloužení. Do toho šli domácí ještě v přesilovce, ale i když si připravili několik šancí, nakonec to byli hosté, kteří si díky svému kapitánovi Závorovi připsali prémiový bod.
    Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek večera a pokud můžete, užijte si nadcházející víkend. Já se budu těšit brzy na počtenou. (19:15:26)

62:54
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš. Toto známé pořekadlo se opět předvedlo v plné své kráse. Po nahrávce Poláka překonal vítkovického gólmana kapitán JAN ZÁVORA – 1:2. Asistence: Vojtěch Polák, Sebastian Jasečko.

62:26
    V samostatné akci se předvedl Kotásek, bránící hráč jel ale dojel a znemožnil mu vystřelit podle představ. Puku se následně ujal Melovský, ale ani ten nevystřelil, jak chtěl.

62:16
    Křepelka si sjel až k levé tyči vítkovické branky, ale domácí gólman sklapl betony včas.

62:01
    Bruslaři zahajují od své branky.

61:30
    Hosté se dostali do pásma, ale jejich kombinace za Dolíškova záda neprošla.

60:48
    Vítkovický Melovský nastřeluje břevno mladoboleslavské klece!!!

60:25
    Hosté posílají puk k domácí brance.

60:11

60:01

Protože je stav nerozhodný, po krátké přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:56
    Jeden z posledních pokusů domácích v této třetině končí pod lapačkou Stuchlíka.

59:37
    Vítkovice točí hostující čtveřici, ta se ale brání zuby nehty.

59:15
    Macias se snažil dostat puk do branky sice důrazně, ale marně.

59:03
    Závar před Stuchlíkem končí pukem pod jeho lapačkou.

58:36
    Domácí jsou usazeni v pásmu a rozjíždějí přihrávkový kolotoč.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 51. Melovský (Krejsa) – 59. Brouček (Polák, Němec), 63. Závora (Polák, Jasečko)

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias K.T., Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)
    BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Král) – Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Dlask (A), Hruška, Václavík, Hamršmíd, Hašlar, Šíma

Rozhodčí: T. Cabák – P. Rychlý, M. Hranoš