Olomouc – Liberec 6:4 (kon.) | Salzburg – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (po pr.)
Havířov – Pardubice 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Chomutov – Sparta 1:10 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 10.09.2021, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítkovičtí junioři odehráli v loňské sezóně pouze devět utkání a poté měli vlivem okolností, stejně jako ostatní týmy, předlouhou zápasovou pauzu. Teď jsou ale v plné síle připraveni a natěšeni na novou, snad celou sezónu. V prvním zápase Vítkovice změří síly s týmem Mladé Boleslavi.

Vítkovická mládež bude hrát minimálně celé září všechny své utkání ve vedlejší Multifunkční hale, ve které je kapacita omezena.

Vítkovice v přípravě dvakrát porazily Třinec (4:2 a 3:0), výhru si odvezly z ledu brněnské Komety (2:1), po prodloužení prohrály v Olomouci (3:4). V první polovině srpna se také zúčastnily na domácím ledě "Ostrava hockey cupu", kde si po třech výhrách (3:2 sn; 9:0 a 6:3) a celkově ovládly turnaj.

Mladoboleslavští měli výborný vstup do přípravy, ale z posledních pěti zápasů prohráli všechny. Na úvod přípravy remizovali dnešní hosté s Pardubicemi (3:3), poté porazili Slavii (4:0), následně porazili Pardubice (4:3) a znovu vyhráli nad Slavií (2:1). Ještě před turnajem "O putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje" vyhráli nad Mannheimem 4:1. Svou skupinu Bruslaři vyhráli (4:0; 6:2), ale ve finále nestačili na Mountfield HK, se kterým prohráli 1:2 na nájezdy. Poté následovaly prohry se Spartou (3:6), s Libercem (4:5 pp) a Litvínovem (4:5 pp).

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias K.T., Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Král) – Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Dlask (A), Hruška, Václavík, Hamršmíd, Hašlar, Šíma

Rozhodčí: T. Cabák – P. Rychlý, M. Hranoš.

00:01

00:07
    Úvodní vhazování vyhrávají domácí, ale posílají puk zbrkle na zakázané uvolnění.

00:11
    Hned po vhazování pálil hostující Polák, ale Dolíška byl na místě.

00:54
    Mladoboleslavští se znovu protáhli do pásma a prověřují reflexy domácího gólmana.

01:07
    Puk končí mezi diváky.

01:44
    Krejsa se i s pukem protáhl mezi několik hráčů hostí, ale ti ho stihli u branky zpacifikovat v rámci pravidel.

02:07
    Na opačné straně znovu zasahuje pozorný Dolíška.

02:24
    Prčík se dral kupředu, ale v souboji čtyřiadvacítek byl nakonec v rohu úspěšnější Šíma.

03:00
    Slusarzcyk se objevil u Stuchlíkovy klece, ale ten zapracoval holí.

03:08
    Zakázané uvolnění mladoboleslavských.

03:40
    Spolupráce Gebauera s Bystroněm ovoce nepřinesla.

03:59
    Domácí gólman ustál nápor hostů, nejblíže ke gólu měl Křepelka.

04:16
    Vítkovičtí v protiútoku, Melovský se dostal až k brance a roztáhl Stuchlíka na brankové čáře, skóre se ale nemění.

04:27
    Hostující klec je mimo svou pozici, čeká se na její ukotvení.

04:50
    Rajgl střílel od modré, Václavík jím vyslaný puk ale neumístil.

05:22
    Hosté se drží v pásmu, domácí se nemohou dostat ke kotouči.

05:41
    Bystroň rozehrává od své branky.

06:09
    Krejsa si najížděl pro volný puk, ale jeden z beků hostí jej stihl těsně před ním odpálit.

07:05
    Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.

07:32
    Bialy šikovně prokličkoval do pásma a podržel v rohu kotouč, domácí se stačili protáhnout za ním.

08:07
    Krejsa zavezl puk do pásma, ale Stuchlík byl na tři střely jeho spoluhráčů připraven dostatečně.

08:30
    Vhazování u domácí branky.

09:00
    Hráči bojují o kotouč v rohu u vítkovické klece.

09:30
    Vyhození domácích zachytil na modré Snášel a Dolíška si tak nemohl oddechnout.

10:08
    Bialy se dostal před kruhy k puku, jeho pokus se odrazil od brusle a málem nečekaně zapadl do branky.

10:40
    Vítkovice byly do pásma příliš natěšeny, je z toho ofsajd.

11:00
    Melovský bojoval o puk za brankou, jeho spoluhráči jeho výhru nevyužili.

11:36
    Smolkův nápřah od modré letěl nad hostující brankou.

11:58
    Za nedovolené bránění bude pykat domácí Smolka.

12:20
    Hostujícímu Václavíkovi střela nesedla, domácím se podařilo vyhodit až za Stuchlíkovu klec.

12:33
    Ofsajd pro Mladou Boleslav.

12:47
    Vacík zaváhal se střelou od kruhu, Dolíška ale skryl puk v náručí a nedal nikomu šanci k případnému dorážení.

13:01
    Další vyhození Vítkovic, ty se přesouvají do středního pásma.

13:32
    Melovský dostal dobrou přihrávku do jízdy, mezi kruhy počkal na Bystroně, jehož střela zleva ale Stuchlíka nepřekvapila.

13:58

14:43
    Hosté v pásmu, Simon byl ale už mimo dobrý úhel a poslal puk za branku.

14:59
    Vhazování po levici Dolíšky.

16:06
    Už druhé zakázané uvolnění pro domácí.

16:35
    Vítkovičtí v pásmu, Bystroňova střela neprošla přes hráče před brankou.

17:30
    Hosté dolovali za brankou kotouč, nakonec jej přihráli mezi kruhy, ale tam v té chvíli byli jen hráči v bílých dresech.

18:05
    Hostující Závora ujížděl za pukem, ale nedostihl ho.

18:28
    Melovský s Krejsou se postupně dostali až do situace dva na nikoho, ale Melovskému střela z otočky nevyšla.

18:41
    Zbrklá rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

19:20
    Hosté krouží v útočném pásmu, ale vítkovičtí je před branku příliš nepouštějí.

19:56
    Gebauer to zkusil z prostoru kruhů, ale ani následný pokus jeho spoluhráče skóre na výsledkové tabuli nemění.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Po první třetině je stav nerozhodný, i když si oba týmy vytvořily několik slibných šancí. Gólmani jsou však zatím ve stoprocentní pohotovosti. Nechme se překvapit, jak se bude vyvíjet třetina druhá.

20:01

20:34
    Mladoboleslavští vletěli do druhé třetiny jako velká voda a pokoušejí se vyzrát na Dolíšku.

21:07
    Vítkovickým se stále nedaří vymanit se od své klece.

21:21
    Holaník bojoval v rohu o kotouč, který nakonec vyhrál, ale Stuchlík zasahovat nemusel.

21:35
    Na opačné straně zkusil pozornost domácího brankáře poměrně zblízka Václavík, ale neuspěl.

22:00
    V pozici klečícího střelce střílel od kruhů Jasečko, ale Dolíšku nepřekvapil.

23:10
    Vítkovičtí najeli do ofsajdu.

23:26
    Za katr odjíždí hostující Němec, který se provinil hrou vysokou holí.

24:11
    Vítkovicím se přesilovka nedaří puk drží spíše hosté.

25:02
    Vítkovičtí v pásmu, ale nedaří se jim rozjet přesilovkový kolotoč.

25:21
    Vhazování u hostující klece vyhráli domácí, Prčíkova střela branku nenašla.

25:26

26:00
    Vítkovice se i nadále drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.

26:28
    Mladoboleslavští se dostali lehce do pásma.

26:42
    Domácí rozehrávku zachytil Brouček , najel si k brance, počkal si na pohyb Dolíšky a chtěl poslat puk k tyči, domácí gólman ale zareagoval včas.

27:42
    K odraženému puku od zadního mantinelu se dostal Václavík, ale skulinku v brance domácích nenašel.

28:20
    Vítkovičtí si najížděli v tandemu na branku hostů, Tvrdý ale prudkou přihrávku nezachytil.

29:15
    Hosté podnikají výpady k domácí kleci, tentokrát ale neuspěl Snášel.

29:50
    Mladoboleslavští znovu u domácí klece, pokus Šímy byl zblokovaný do rohu.

30:04
    Zakázané uvolnění vyprodukovali domácí.

30:28
    Vítkovice se usadily v pásmu, rána Puchaly od modré šla těsně vedle.

31:00
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Bruslařů.

31:30
    Hra se nám kouskuje, tentokrát je přerušení dáno vítkovickým ofsajdem.

32:03
    Domácí se drželi u hostující branky, nejlepší šanci měl Melovský, ale vystřelil přímo do gólmana.

32:51
    Hosté v pásmu, Hašlar v tísni pálí do zadního plexiskla.

34:13
    Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

34:58
    Rychlou akci hostů zastavuje Dolíška přikrytím kotouče.

35:22
    Holaník rychle zpracoval kotouč a hnal se kupředu, jeho spoluhráči se ale zapomněli.

35:37
    Do samostatné akce se rozjížděl Simon, Dolíška ale sklapl betony včas.

36:06
    Hosté dorážejí na vítkovickou branku, gólman si nemůže dopřát chvilku oddechu.

36:23
    Za hákování odjíždí mezi trestoměřiče hostující Němec.

37:01
    Domácím se nedaří rozjet přesilovku, rozehrávají znovu od své branky.

37:22
    Slusarczyk se bleskově dostal do pásma, ale hosté odpalují puk do bezpečí.

37:55
    Vítkovice se snaží dostat puk do pásma nahozením, hosté jim ho ale urychleně posílají zpět.

38:08
    Před domácí brankou se objevil Polák, ale puk se k němu nedostal.

38:26

39:19
    Němec se prodral až k brance, ale byl vytlačen ze střeleckého úhlu.

39:40
    Vítkovice mají puk pod kontrolou a vyrážejí do útoku.

39:56
    Krejsa s Kotáskem se tlačili do Stuchlíkovy klece, ale ten je nepustil.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:27.

Ani ve druhé třetině branka nepadla, na světelné tabuli stále svítí bezbrankový stav 0:0. Vítkovice měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nezahrály podle svých představ. Vítkovické hlavně v závěru této části držel pozorný Dolíška. Uvidíme, zda se bude aspoň jeden z týmů ve třetí části radovat z gólu.

40:01

41:20
    Mladoboleslavští se dostali lehce do pásma a kombinují, Dolíška příliš zasahovat nemusí.

42:10
    Domácí v pásmu, Bystroň nahrál u branky na Gebauera, ale ten poslal puk jen do gólmana.

43:36
    Krejsa číhal před brankou, ale puk jej minul.

44:00
    Hosté jsou v pásmu, ale zatím se nedostali od mantinelu.

44:34
    Šíma se protáhl s pukem podél levého mantinelu, ale v rohu o puk přišel.

44:48
    Zakázané uvolnění pro domácí.

45:06
    Bruslaři se drží u domácí branky, ale Dolíška tolik práce nemá.

45:35
    Na opačné straně se po pravém křídle protáhl Tvrdý, ale do zakončení mu vletěl protihráč.

46:00
    Slusarczyk se před brankou dostal do šance, ale Stuchlík byl ve střehu.

47:19
    Hosté předvedli před Dolíškou menší závar, ten jej ale ustál. Vhazuje se se gólmanově levici.

47:53
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

48:09
    Hosté vtrhli do pásma, ale je pískán ofsajd.

48:28
    Bitvu hokejek v útočném pásmu Vítkovic vyhrál Holaník, ale k šanci se nakonec nedostal.

49:22
    Dolíška přikrývá puk před dotírajícím Hašlarem.

49:57
    Zbrklé přihrávky domácích své ovoce nepřinesly.

50:18
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Přes námitky hostujícího týmu sudí ukazují na branku a uznávají gól MATYÁŠE MELOVSKÉHO, který poslal puk těsně pod horní tyč – 1:0. Asistence: Josef Krejsa.

50:40
    Hosté si jdou rychle za vyrovnáním, k brance najel Brouček, ale Václavíkovu hůl v přihrávce nenašel.

51:33
    Hosté mohou srovnat stav, za hákování je vyloučen domácí Tvrdý.

51:46
    Kotásek se vydal sám na zteč mladoboleslavské klece, ale byl tísněn Křepelkou a poslal puk do rohu.

52:28
    Hosté se usazují u domácí branky.

52:52
    Přihrávkový kolotoč končí u Poláka, jehož tvrdou střelu ale zastavuje Dolíška v náruči.

53:03
    Křepelka od modré nastřeluje jen bránícího hráče.

53:18
    Vítkovice posílají puk ke Stuchlíkovi.

53:30
    Brouček si najel zleva k brance Vítkovic, ale poslal puk přímo do lapačky gólmana.

53:33

53:55
    Vítkovičtí v pásmu, Tvrdý si objel hostující branku, ale ke střele se už nedostal.

54:27
    Hraje se ve středním pásmu.

55:01
    Hosté rozehrávali u své branky velmi laxně, Melovský jim vypíchl kotouč, nahrál na Kotáska, ale ten se neprosadil.

55:27
    Vítkovicím je odpískán ofsajd.

56:16
    Hosté si všimli pomalého střídání domácích, ale nestihli toho využít.

56:58
    Gebauer se ocitl přímo před mladoboleslavskou klecí, ale byl tísněn.

57:36
    Hosté podnikají rychlé a nebezpečné výpady do pásma.

57:50
    Dolíška předvedl perfektní zásah proti Polákovi.

58:04
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno!! Nápor hostů se přece jen vyplatil, po nahrávce Poláka posílá z kruhu puk do branky DOMINIK BROUČEK – 1:1. Asistence: Vojtěch Polák, Šimon Němec.

58:11
    Vítkovice mají možnost strhnout vedení na svou stranu, na zdržování hry – vyhození puku je potrestán hostující Křepelka.

58:36
    Domácí jsou usazeni v pásmu a rozjíždějí přihrávkový kolotoč.

59:03
    Závar před Stuchlíkem končí pukem pod jeho lapačkou.

59:15
    Macias se snažil dostat puk do branky sice důrazně, ale marně.

59:37
    Vítkovice točí hostující čtveřici, ta se ale brání zuby nehty.

59:56
    Jeden z posledních pokusů domácích v této třetině končí pod lapačkou Stuchlíka.

60:00

Protože je stav nerozhodný, po krátké přestávce bude následovat prodloužení.

60:01

60:11

60:25
    Hosté posílají puk k domácí brance.

60:48
    Vítkovický Melovský nastřeluje břevno mladoboleslavské klece!!!

61:30
    Hosté se dostali do pásma, ale jejich kombinace za Dolíškova záda neprošla.

62:01
    Bruslaři zahajují od své branky.

62:16
    Křepelka si sjel až k levé tyči vítkovické branky, ale domácí gólman sklapl betony včas.

62:26
    V samostatné akci se předvedl Kotásek, bránící hráč jel ale dojel a znemožnil mu vystřelit podle představ. Puku se následně ujal Melovský, ale ani ten nevystřelil, jak chtěl.

62:54
    Nedáš – dostaneš. Toto známé pořekadlo se opět předvedlo v plné své kráse. Po nahrávce Poláka překonal vítkovického gólmana kapitán JAN ZÁVORA – 1:2. Asistence: Vojtěch Polák, Sebastian Jasečko.

První zápas letošní sezóny mají vítkovičtí i mladoboleslavští za sebou. Po jednapadesáti minutách hry bez branek nejprve otevřeli skóre domácí díky Melovského, necelé dvě minuty před třetí sirénou ale hosté srovnali díky Broučkovi a vynutili si tak prodloužení. Do toho šli domácí ještě v přesilovce, ale i když si připravili několik šancí, nakonec to byli hosté, kteří si díky svému kapitánovi Závorovi připsali prémiový bod.
    Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek večera a pokud můžete, užijte si nadcházející víkend. Já se budu těšit brzy na počtenou. (19:15:26)
    GSA

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 51. Melovský (Krejsa) – 59. Brouček (Polák, Němec), 63. Závora (Polák, Jasečko)

Rozhodčí: T. Cabák – P. Rychlý, M. Hranoš