Magnitogorsk – Barys 4:3 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Jokerit – Kazaň 4:3 (po pr.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Omsk – Soči 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Novosibirsk 1:0 (po pr.)
Riga – Čerepovec 0:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 4:3 (2:1 po s.n.) | Viťaz – Jaroslavl 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
SKA Petrohrad
4:3 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Středa 29.09.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 42:29 (11:10, 17:4, 11:13 – 3:2), vhazování 22:39, hity 12:18, čas v útoku 11:58 – 8:41, vyloučení 6:9, využití 1:0.

Československá stopa

Tomáš Hyka (ČLJ) 0+2, 2 střely, čas na ledě 18:13
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 0+1, 6 střel, čas na ledě 20:25
    Roman Will (ČLJ) 39 zákroků, úspěšnost 92,9%, čas na ledě 64:56 (21:22:05)

Petrohrad přerušil sérii pěti vítězství hostů ve vzájemných zápasech s Čeljabinskem a přestože prohrával na začátku druhé třetiny 0:3, dokázal skvělou pasáží ve zbytku prostředního dějství vyrovnat a nakonec urvat druhý bod v nájezdech.

Kirill MARČENKO - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým SKA Petrohrad.

Autorem vítězné branky je KIRILL MARČENKO.

6. série
    2:1
    Tomáš HYKA podruhé na Askarova nevyzrál.

6. série
    2:1
    Pořadí se po páté sérii nájezdů mění, začínají domácí a Kirill MARČENKO prostřeluje Willa k tyči mezi vyrážečku a beton.

5. série
    1:1
    Marat CHUSNUTDINOV trefuje znovu jen beton českého brankáře Traktoru.

5. série
    1:1
    Tomáš HYKA proměňuje nádherně do šibenice a odvrací předčasný konec!

4. série
    1:0
    Jevgenij KETOV provedl veliký oblouk, ale z úhlu netrefil bránu.

4. série
    1:0
    Vjačeslav OSNOVIN nedotáhl blafák.

3. série
    1:0
    Andrej KUZMENKO střílí do Willova betonu.

3. série
    1:0
    Lukáš SEDLÁK předvedl zatím nejlepší nájezd, ale Jaroslav Askarov jej vychytal.

2. série
    1:0
    Kirill MARČENKO si rozhýbal Willa a zasunul.

2. série
    0:0
    Nikita TĚRTYŠNYJ neproměňuje. Askarov vyjel mimo brankoviště a padl mu tělem do blafáku.

1. série
    0:0
    Linden VEY sice zakončuje, ale jen bekhendem do boční sítě.

64:56
    V posledních vteřinách mohl ještě rozhodnout Teemu Pulkkinen, dělovým příklepem z levého kruhu však jen roztříštil puk o zadní mantinel.

64:39
    Oddechový čas pro hosty.

64:39
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Fredrik Händemark – 2 min., podrážení).

63:33
    Na druhé straně vyráží Will rozklekem Kuzmenkovu ránu po samostatném průniku.

62:55
    Tomáš Hyka ze samostatného nájezdu nepřekonal Askarova, když mu při blafáku sjel kotouč z čepele. Pokračování akce znemožnila posunutá brána, do které se sklouznul vracející se Chusnutdinov. Ten se příliš nesnažil svůj pohyb brzdit, ale rozhodčí to neviděli jako úmyslné posunutí brány.

61:17
    Jaroslav Askarov zboural na brankovišti Sedláka, který se snažil zády k bráně tečovat Bailenovu střelu.

60:01

Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, několik šancí, ale žádný gól. Oba celky si tak zajistily po bodu a o druhý si to rozdají v prodloužení.

Střely na bránu 39:27 (11:10, 17:4, 11:13), vhazování 22:34, hity 12:18, čas v útoku 10:56 – 7:50, vyloučení 5:9, využití 1:0.

60:00

59:09
    Ofsajd domácího mužstva znovu přibližuje prodloužení.

58:01
    Po chybě Byvalceva se dostal ke střele Marčenko, český brankář Čeljabinsku ji vyrážečkou přesměroval za bránu.

57:45
    Dnešní utkání sleduje 3711 diváků.

55:33
    Postavení mimo hru je pískáno hostujícímu Vjačeslavu Osnovinovi.

54:55
    Traktor ještě zůstal v útočném pásmu, kde se bude vhazovat i po Bailenově střele od pravého mantinelu do Askarovovy výstroje.

54:36

53:05
    Hykovu ránu vyrazil Jaroslav Askarov před úplně volného Sedláka, kterému vložil do dorážky hůl Moisejev a tak český útočník nedokázal zvednout puk nad beton bezmocného brankáře.

52:36
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Marat Chusnutdinov – 2 min., hákování).

51:38
    Petrohrad má velkou převahu, po propadnutí bíločerných se dokonce dostal k přečíslení 4 na 2. Händemark to vzal z levého kruhu na sebe, trefuje opět jen dobře postaveného Willa.

50:59
    Linden Vey najížděl zprava úplně sám na Willa, který zmenšil úhel a ani nadvakrát se nenechal propálit.

50:16
    Will raději zachytává propadlý kotouč, který se po vlastní střele pokoušel dojet Jurij Pautov.

48:51
    Stěpan Falkovskij z úhlu střílí do Willovy výstroje, po pěti minutách nonstop hry nastává komerční pauza.

48:11
    Veyova úsporná střela z pravého kruhu končí za čeljabinskou bránou. Hra stále pokračuje bez přerušení již pátou minutu.

46:30
    Sledujeme plynulou pasáž hry bez šancí.

43:44

42:30
    Domácí v přesilovce nezachytili Marčenkovu vyraženou ránu a Hyka se Sedlákem rázem jeli dva na jednoho. Sedlákovu střelu zprava Jaroslav Askarov vyráží a poté zachytává i neplánovanou vratku o brusli vlastního spoluhráče.

41:59
    Čtvrt minuty ve třech Traktor přežil především díky vyhranému buly a vyhození.

41:44
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., sekání).

41:44
    Will chytá Pylenkovovu střelu bez přípravy z levého kruhu a přerušuje krátkou hru ve čtyřech proti šesti.

41:23
    Domácí jsou v šesti, Traktor čekají další krušné chvíle.

40:01

Sledujeme obrovské petrohradské povstání, které by na začátku druhé třetiny, kdy po skvělé souhře českého útočného dua s Těrtyšným, zakončené gólem na 0:3, asi čekal málokdo. Domácím se ještě před přestávkou podařilo z tlaku tříbrankové manko dorovnat a navíc je ještě po změně stran čeká prakticky kompletní přesilovka.

Střely na bránu 28:14 (11:10, 17:4), vhazování 18:24, hity 11:11, čas v útoku 7:01 – 5:37, vyloučení 4:8, využití 1:0.

40:00

40:00

Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Burdasov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., hrubost).
    Rozhodčí trestají potyčku při odchodu do šaten na každé straně, pokračovat se však bude 5 na 4.

39:59
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., vražení na hrazení). Úplně nesmyslný faul těsně před sirénou...

38:40
    Čeljabinsk je pod obrovským tlakem, Will chytá a drží v lapačce tvrdou střelu obránce Falkovského.
    38:00 Andrej KUZMENKO - 3:3

38:00
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    ANDREJ KUZMENKO zpoza brány nabil Vorobjovovi, který pálí do Willova ramene. V okamžiku, kdy vyloučený hráč skákal z trestné lavice, přistrčil Händemark vyražený puk zpět Kuzmenkovi, který ho zašoupl za povyjetého gólmana.
    Asistence: Fredrik Händemark, Michail Vorobjov.

37:58

36:53
    Ožiganov měl napřáhnuto ke golfáku, ale rozhodl se předat puk Chusnutdinovovi, který poté kazí přesilovkovou kombinaci přihrávkou na hůl hostujícího Pulkkinena.

36:10
    Vey zpoza brány našel Kemppainena, který ze dvou metrů mířil po ledě k tyči, ale Will reflexivně mrskl betonem na správné místo. Poté český brankář zázračně vychytal i dorážku Chusnutdinova.

35:58
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Albert Jarullin – 2 min., podrážení).

35:36
    Hykův pokus od modré neprošel před domácí bránu, SKA znovu přebírá kotouč po krátkém intermezzu do držení.

33:30
    Iniciativa je teď na holích Petrohradských, kteří vycítili šanci stáhnout ještě v této třetině třígólové manko.

31:59
    Will chytá dalekonosný pokus Marata Chusnutdinova, následuje komerční přestávka.
    31:13 Igor OŽIGANOV - 2:3

31:13
    Domácí hokejisté předváděli úplný rej v útočném pásmu. Kuzmenkovu střelu zablokoval obránce Kirpičnikov a odražený puk umístil švihem pod břevno IGOR OŽIGANOV.
    Asistence: Andrej Kuzmenko.

29:27
    Přesilovka se Traktoru vůbec nepovedla a domácí jsou v plném počtu.

28:17
    V oslabení ujeli domácí dva na jednoho, ale Ketovova přihrávka zprava na Händemarka nebyla adresná.

27:27
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

27:24

26:38
    Marčenko sklepával ze vzduchu Kuzmenkovu střelu vedle brány a málem sám kotouč dorazil k tyčce krásnou zadovkou. Will zarazil kotouč betonem v posledním zlomku vteřiny.

25:24
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Lawrence Pilut – 2 min., vražení na hrazení).
    24:45 Kirill MARČENKO - 1:3

24:45
    Přesilovky zatím nebyly příliš účinné ani na jedné straně, zato teď předvedli domácí skvělou kombinaci na jeden dotek, kterou zakončil do horního růžku za bezmocného Willa úplně volný KIRILL MARČENKO.
    Asistence: Andrej Kuzmenko, Michail Vorobjov.

24:20
    Marčenko se na zadní tyči nedostal k prudce letícímu kotouči, který by býval mohl zvednout přes beton ležícího Willa.

23:07
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Ilja Karpuchin – 2 min., hákování).

22:16
    Brzy po buly zaútočili domácí a Will vyrážel nebezpečnou střelu Jevgenije Ketova z brankoviště po rychlém objetí brány.

21:55
    SKA Petrohrad střídá brankáře: místo Larse Johanssona míří do brány Jaroslav Askarov.
    21:55 Nikita TĚRTYŠNYJ - 0:3

21:55
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Nejproduktivnější hráč Traktoru, letní posila z druholigového Chanty-Mansijsku NIKITA TĚRTYŠNYJ, krásně zvedl kotouč čepelí hole do šibenice po Sedlákově křížném pasu, který mu ideálně prodloužil na hokejku Hyka.
    Asistence: Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák.

21:19
    Parádní akce Nicka Bailena, který naznačil střelu, položil obránce, kličkou se dostal do palebné pozice, ale nakonec jeho najíždějící spoluhráč zboural petrohradskou bránu a vhazuje se ve středním pásmu.

20:01

Hokejisté Petrohradu překvapivě a dost smolně prohrávají o dvě branky. Během 48 vteřin se puk odrazil do jejich brány nejdříve o břicho clonícího Kalinina a poté si Těrtyšného přihrávku srazil za čáru sám brankář Johansson. Naopak Will na druhé straně drží čisté konto.

Střely na bránu 11:10, vhazování 6:13, hity 6:3, čas v útoku 3:06 – 3:08, vyloučení 2:3, bez využití.

20:00

19:35
    V pozoru musel být při rychlé akci SKA Roman Will, příklep Michaila Vorobjova však proletěl těsně vedle.
    17:42 Nikita TĚRTYŠNYJ - 0:2

17:42
    Za 48 vteřin odskakuje Traktor na dvougólový rozdíl a znovu nedostala kotouč za brankovou čáru hokejka. NIKITA TĚRTYŠNYJ dostal puk na správné místo zpoza brány chytře o Johanssonovy betony.
    Asistence: Tomáš Hyka.
    16:54 Sergej KALININ - 0:1

16:54
    Na správné místo se uměl postavit SERGEJ KALININ. Nastřelený kotouč od modré čáry se od jeho výstroje odráží za Johanssonova záda.
    Asistence: Alexej Byvaľcev, Teemu Pulkkinen.

15:39
    Kirsanov přihrával od modré napravo Ožiganovovi, který ztratil rovnováhu a po jeho pádu mohli hráči Čeljabinsku ujet do přečíslení. Petrohradský obránce však dvojici bíločerných nepustil do zakončení.

14:12
    Sedlák se na brankovišti natahoval po dorážce Bailenova stříleného centru a v pádu zakončoval v bekhendu vedle Johanssonovy levé tyče.

13:05
    Domácí v plném počtu. Z předchozích deseti minut se jen minutu a čtvrt hrálo 5 na 5...

11:53

11:05
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Linden Vey – 2 min., hákování).

10:24
    První vyloženou šanci zápasu měl v přesilovce Marat Chusnutdinov po skvělé křížné přihrávce Ožiganova. Will se roztáhl na čáře a tutovku Petrohradu kryje.

10:03

9:53
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

9:26
    Až v desáté minutě si Johansson zapisuje první zákroky. Pulkkinen pálil zleva, povyjetého brankáře Petrohradu ale nepřekonal ani z dorážky.

8:03
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Anton Burdasov – 2 min., sekání).

7:31

7:12
    Z pravého kruhu ohrozil Willa až v závěru přesilovky švihem Marčenko.

6:41
    Tomáš Hyka podržel kotouč a ušetřil velkou porci vteřin v oslabení, než odjel na střídačku.

5:31
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., držení).

4:46

4:13
    Na střídačku míří Kuzmenko, jehož trefil vyhozený puk do čelisti. Hhra pokračuje dál a Petrohradští se i ve čtyřech prozatím udrželi v útočném pásmu.

3:43
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a mohou vystřídat.

2:46
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Alexej Byvalcev – 2 min., držení).

2:33
    Bailenova střela od modré se odráží do ochranné sítě, vhazovat se bude v petrohradském pásmu.

2:17
    Složitější byla pro českého brankáře Traktoru Cicjurova nepříjemně skákavá rána od levého mantinelu, ale i tu zvládl.

1:05
    Roman Will musel rozklekem čelit nejdříve Chusnutdinovovi, který pálil přes obránce, a vzápětí pohotové střele Joonase Kemppainena po rychlé zpětné přihrávce.

0:01

Domácí hokejisté nastupují na led v modrých dresech, hosté s trojicí Čechů v základu budou hrát v bílo-černé kombinaci.

SKA Petrohrad: Johansson (Askarov) – Ožiganov, Kirsanov, Dyblenko, Falkovskij, Pylenkov, Galeňuk, Pautov – Vey, Burdasov, Marčenko – Chusnutdinov, Kemppainen, Cicjura – Ketov, Händemark, Moisejev – Kuzmenko, Vorobjov, Galimov – Mičkov.

Traktor Čeljabinsk: Will (Podskrebalin, Garipov) – Bailen, Jarullin, Pilut, Tělegin, Kulik, Karpuchin, Kirpičnikov – Pulkkinen, Byvalcev, Kalinin – Hyka, Sedlák, Těrtyšnyj – Osnovin, Tkačov, Abramov – Fatějev, Šolochov, Kapustin – Gorjunov-Rolgizer.

Rozhodčí: Ravodin, Naumov – Zacharov, Kučava.

Tomáš Hyka (ČLJ) 11 / 2+7
    Lukáš Sedlák (ČLJ) 11 / 4+3
    Roman Will (ČLJ) 10 / 92,7%

Vzájemné zápasy příliš nepřejí domácím mužstvům. Naposledy zvítězil Petrohrad v listopadu 2018 1:0, od té doby dvakrát podobně hubeně prohrál (1:2 a Hykovým gólem z 53. minuty 0:1), naopak z Čeljabinsku si přivezl domů tři výhry.

Traktor Čeljabinsk hraje s českou údernou dvojicí v úvodu sezóny nad plán, přestože v pondělí podlehl 2:5 Torpedu v Nižném Novgorodě. Byla to teprve druhá porážka v 11 zápasech a Traktor i po ní drží překvapivě vysoké čtvrté místo v ligové tabulce.

Kanadské bodování:
    Nikita Těrtyšnyj 4+6
    Tomáš Hyka 2+7
    Nick Bailen 2+7

SKA Petrohrad se vrací po týdnu od porážky 2:4 s Ufou na domácí led. Mezitím urval po prodloužení duel v Minsku 2:1 a v Podolsku dokázal v poslední třetině vymazat tříbrankové manko a gólem na 5:5 čtyři vteřiny před sirénou poslat zápas do prodloužení. V nájezdech však získal bonusový bod domácí Viťaz.
    Na výhru v základní hrací době tedy čeká Petrohrad tři zápasy.

Anton Burdasov 8+6
    Andrej Kuzmenko 1+10
    Joonas Kemppainen 5+5

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 25. K. Marčenko (Kuzmenko, M. Vorobjov), 32. Ožiganov (Kuzmenko), 38. Kuzmenko (Händemark, M. Vorobjov), rozh. náj. K. Marčenko – 17. S. Kalinin (Byvalcev, Pulkkinen), 18. Těrtyšnyj (Hyka), 22. Těrtyšnyj (Hyka, Sedlák)