Akademici Plzeň – BO Ostrava 6:2 (kon.) | HC MUNI – North wings Ústí 4:1 (kon.)
HC MUNI
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HC North Wings Ústí nad Labem
Středa 29.09.2021, 20:00 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Příjemný večer u sledování univerzitního hokeje! První kolo třetího ročníku ULLH zavede hokejisty ústeckých North Wings na půdu Masarykovy univerzity.

Favoritem souboje budou nepochybně hráči z Brna, kteří se dlouhodobě řadí mezi nejnebezpečnější celky celé soutěže. Severočeši však během přípravného UNI Cupu ukázali, že mezi desítkou univerzitních výběrů nejspíš nebudou jen do počtu, a domácím by dnes mohli i pěkně zavařit. Podaří se jim to?

HC MUNI: Král (Holub) – Plhal, Bláha, Věžník, Grman, Bazala, Gonos, Kučera – Drlík, Svatuška, Štrauch (A), Pavel (A), Jakubec, Svoboda, Matov, Háněl, Švarcberger, Tomaník (C), Aulehla, Račický.

HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (Šmehlík) – Balcar, Straka, Štěpánek, Petržílka, Šíma, Jarý P. – Amirov, Brandner, Dytrych, Jarý T., Polák (C), Kuchař (A), Šebesta, Sajdl, Pšenička, Harkabus.

Rozhodčí: Kohoutek – Smetková, Štěrba.

Hráči obou celků pomalu vyráží mezi mantinely, za malou chvíli začínáme. Hosté dnes v Lužánkách nastoupí v modrém, domácí v bílém.

00:01

00:02
    Už dvě sekundy po úvodním buly se přerušuje, jeden z Ústeckých puk vyhodil na zakázané uvolnění.

00:33
    Zatím se bojuje hlavně ve středním pásmu, ani jednomu celku se nedaří si udržet kotouč ve své moci.

01:11
    Po pravém křídle před brankoviště najel Gonos a krátkou přihrávkou na střed se pokusil připravit střelu pro najíždějícího spoluhráče, který ale na nabídku nedosáhl! Velká škoda pro MUNI!

01:54
    Brněnští odráží jeden výpad protihráčů za druhým, Křídlům je zatím útočné pásmo zapovězeno.

02:43
    Ondřej Skokan si na své konto připisuje úspěšný zákrok, po krátké pauze uvidíme buly po jeho levici.

02:58
    Masaryčka zakotvila v ofenzivní třetině a snaží se rozjet kombinaci, což se jim zatím nedaří.

03:40
    Útok North Wings zastavil čárový rozhodčí, který hostující hráče nachytal v postavení mimo hru.

04:20
    Skokanova klec je pod tlakem, gólman Severočechů projektil Račického z modré vyrazil před sebe.

04:49
    Brankář, který v mládeži hájil barvy Litoměřic, se opět rozhodl na malou chvíli přerušit průběh hry.

05:38
    Z velké vzdálenosti to na opačné konci hrací plochy zkusil Balcar, který ale trefil jen mantinel za Králem.

06:22
    Jeden z hostů ve snaze ukončit nepříjemný závar puk odstrčil přímo na hůl Věžníka, který následně z voleje přestřelil prázdnou ústeckou klec!

06:58
    A velmi nadějný byl i následný protiútok, Královi těsně po přerušení puk vypadl z výstroje do branky! Teď mělo Brno velké štěstí!

07:56
    Ondřej Skokan se musel hodně natáhnout, aby zakončení z pravé strany mohl vykrýt!

08:28
    V Lužánkách sledujeme pěknou divočinu, Masaryčka spálila další šanci a nepřetavila přečíslení dva na jednoho v úvodní zásah!

09:08
    Domácí mají zatím jednoznačně více ze hry, hosté ale nepříjemně koušou a nejsou úplně bezzubí.

09:51
    Patrik Matov ze sebe setřásl protihráče a z kruhu zakončil, Skokan ho měl přečteného a vyrazil.

10:16
    Ani chaotická situace před Králem gólem neskončila, na branku si ještě chvíli počkáme!

11:15
    North Wings pomalu ale jistě srovnávají se svým sokem krok a snaží se držet hru před Králem.

11:56
    Po zaváhání jednoho z domácích beků se kotouče chopil Harkabus, který po levé straně projel před brankoviště a nastřelil Královu výstroj.

12:58
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    Krásná akce posílá domácí medvědy na konci třinácté minuty do vedení! Ondřej Háněl zpoza branky našel volného JANA PAVLA, který následně puk uklidil přesně do prázdného prostoru u bližší tyče – 1:0! Asistence: Ondřej Háněl, Martin Švarcberger.

13:50
    Filip Král zhatil ústecké snahy o rychlou odpověď, za malou chvíli uvidíme buly u jeho klece.

14:11
    Misky pomyslných vah se znovu překlopily na stranu domácích, kteří nyní mají dění plně pod kontrolou.

14:48
    Další zakázané úvolnění Severních křídel vrátí dění před svatyni Ondřeje Skokana.

15:14
    Sledujeme bitvu o kotouč u mantinelu za Skokanem, do které je zapojeno hned několik hráčů.

15:39
    Jeden z hostujících borců trpělivě drží kotouč za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá lajna Ústí.

16:25
    Lukáš Polák se blýskl ostrým hitem u hrazení, zákrok nechal hlavního rozhodčího chladným.

16:58
    Úvodní třetina se chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes tři minuty.

17:25
    Dění se nyní usadilo před brankovištěm Filipa Krále, hostům se však nedaří tlak přetavit ve střely.

17:57
    Domácí po delší době vyváží puk ven ze své třetiny, uvidíme, co před Skokanem vymyslí.

18:36
    Pavel Tomaník se dostal do úniku, ze kterého ale ústeckou klec trestuhodně přestřelil!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:29
    Od vyrovnání nás dělily milimetry, po Harkabusově střele za Králem cinkla tyčka!

19:52
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se v posledních sekundách nedaří ohrozit klec soupeře.

20:00

Úvodní dějství je minulostí, v Brně se zatím publikum rozhodně nenudí. V prvních dvaceti minutách bitvy mezi MUNI a North Wings bylo k vidění velké množství gólových šancí, z nichž ovšem jen jedna skončila brankou. Recept na strážce soupeřovy svatyně zatím našel jen domácí Jan Pavel, díky němuž jeho tým v přestávce vede. Uvidíme, co přinese další perioda.

20:01

20:37
    Hned zkraje třetiny tu máme další velkou šanci! Tomaník našel u pravé tyče volného Háněla, jehož zakončení ale Skokan zvládl zastavit!

21:13
    Tahanici o kotouč u střídaček vyhráli hosté, kteří si puku ale dlouho neužili. Jednu bitvu totiž vystřídala další.

22:21
    Jakub Plhal chtěl zkusit štěstí z hranice pásma, jeho nahození ale klec minulo o dobré tři čtyři metry.

22:58
    Ondřej Skokan pádí na střídačku, North Wings mají ponechanou výhodu a hrají v šesti proti pěti.

23:36
    Na trestnou lavici jako první v zápase míří David Svoboda (MUN), a to za podrážení.

23:49
    Jakubec hned po prvním vhazování oslabení vyvezl puk až na ústeckou třetinu ledové plochy.

24:24
    Balcarův projektil z modré byl zblokován, puk následně od bránícího protihráče zamířil do ochranné sítě.

24:58
    Masarykova univerzita si zatím v oslabení počíná velmi slušně, Král má jen minimum práce.

25:25
    Háněl v početní nevýhodě nastřelil plexisklo za Skokanovou klecí, Ústí se přesilovka vůbec nepovedla.

25:54
    Filip Král dalším rychlým zákrokem přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

26:13
    Z pozice těsně před brankovištěm nepříjemně dorážel Sajdl, Král byl ale i tentokrát ve střehu.

26:36
    Jarý z pozice těsně u pravé tyče trefil jen vnější stranu sítě, North Wings jsou usazeny v útoku.

27:07
    Filip Král vytahuje z rukávku jeden zákrok za druhým, tentokrát si na něm vylámal zuby Brandner.

27:35
    Balcar z takřka identického místa jako před pár minutami tentokrát puk namířil do vzdálenějšího rohu, brněnský brankář pryži nastavil do cesty vyrážečku.

27:54
    Martin Švarcberger (MUN) je vyloučen za vysokou hůl, North Wings mají šanci na reparát.

28:40
    Král znovu vychytal Harkabuse, jeden z jeho spoluhráčů pak pryž vyhodil až za Skokanovu klec.

28:58
    Snaha hostů o rychlý návrat do útoku vyšla vniveč, jeden z nich byl totiž v postavení mimo hru.

29:43
    Pryž se otřela o mantinel, kam jí z modré čáry poslal Pavel Jarý. Přesilovka se chýlí ke konci.

29:59
    Švarcberger je zpět na ledě, Ústí nad Labem ani tentokrát přesilovku nedokázalo využít.

30:34
    Nepřesnou střelu Jarého zastavila ochranná síť nad Králem, hosté jsou stále častěji na kotouči.

31:32
    Hru Masaryčky nyní doprovází celá řada nepřesností, domácí v poslední půlminutě hned třikrát zbytečně ztratili kotouč. North Wings mají více ze hry.

32:25
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Dytrych poslal kotouč před branku na volného LUKÁŠE SAJDLA, který dlouhé minuty ústeckého náporu střelou z hranice branky přetavil v první gól Ústí v nové sezóně – 1:1! Asistence: Vojtěch Dytrych, Lukáš Polák.

33:30
    Amirov si v rohu kluziště počíhal na Aulehlu, kterého tvrdě (ale čistě) poslal k zemi.

34:27
    Po poměrně dlouhé době musel zasahovat Ondřej Skokan, který se hned rozhodl přerušit hru.

34:52
    Hokejisté MUNI se po nepřehledné situaci před Skokanem radovali z dalšího gólu, ale sudí okamžitě a nekompromisně rozpažil!

35:54
    Masaryčka se svým soupeřem začíná pomalu ale jistě srovnávat krok, Skokan má čím dál tím víc práce.

36:48
    Sajdl chtěl krátkou přihrávkou vybídnout k zakončení najíždějícího protihráče, do dráhy puku ale na poslední chvíli padl protihráč.

37:33
    Početní výhodu si nyní vyzkouší zase hosté, za hákování je trestán Famil Amirov (NWU).

37:57
    Další tyč, tentokrát ta horní! Robert Věžník měl obrovskou smůlu, Skokan zase velké štěstí!

38:42
    Severočeši zpevnili svou defenzívu a nyní drží hru daleko od svého brankoviště.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny!

39:49
    Čerstvě vysvobozený Famil Amirov z pozice mezi kruhem a modrou trefil jen Králův beton.

40:00

Po dvou třetinách platí v Hokejových halách dětí a mládeže stav 1:1! Bitva mezi MUNI a Ústím zatím nabízí napínavou a nervy drásající podívanou, která rozhodně nenudí. Uvidíme, kdo si z tohoto dramatu odnese první body nové sezóny – budou to domácí, nebo hosté? Nechme se překvapit, za pár minut pokračujeme.

40:01

40:19
    Třetí třetina je tu! Jako první se do útoku vrhli hosté, kteří obléhají brankoviště Filipa Krále.

40:47
    Na druhém konci hrací plochy se hned dvěma zákroky blýskl Skokan, který zastavil střelu i dorážku.

41:27
    Z velké vzdálenosti zkusil lehkým nahozením štěstí Štěpánek, Král nakonec zasahovat nemusel.

42:14
    Rozhodčí se rozhodli předčasně ukončit bitvu o kotouč, která probíhala za Skokanem. Buly v neutrální zóně.

42:50
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nedaří se na delší dobu uchytit v útočném pásmu.

43:31
    Grman zachytil vyhozenou pryž před svým brankovištěm a bez váhání jí rozehrál dopředu.

44:05
    Sledujeme klidnější pasáž střetnutí s minimem větších střeleckých příležitostí. Gólmani mají klid.

Dnešní utkání sleduje 110 diváků.

44:55
    Plhalova střela se od holeně bránícího protihráče odrazila nad střídačky, znovu je na chvíli přerušeno.

45:52
    Pavel Tomaník se prodral přes čtyři hráče Ústí, na toho posledního ale už nevyzrál a o puk přišel.

46:26
    Račického přihrávka, která měla jít na Štraucha, skončila na čepeli jednoho z ústeckých borců.

46:44
    Tadeáš Aulehla (MUN) je po zákroku na Amirova trestán dvěma minutami, bylo to vražení na hrazení.

47:57
    North Wings se snaží ostřelovat Královu klec co nejčastěji to jde, většina ran ale jde mimo tři tyče.

48:10
    Roman Brandner (NWU) jde ven ze hry za sekání, poměr sil na ledě se na nějakou dobu vyrovná.

48:58
    Aulehlův trest je minulostí, před malou chvílí začala zkrácená přesilovka domácích hráčů.

49:21
    Obrovské zaváhání hostujících obránců vede k druhé brance Masaryčky, domácí využívají přesilovku a jdou do vedení! Před ústeckým brankovištěm byl nyní úplně sám ONDŘEJ BLÁHA, který za bezmocného Skokana doklepl odraženou střelu Tadeáše Aulehly – 2:1! Asistence: Tadeáš Aulehla.

50:16
    Vhazování vedle Královy klece vyhrálo Ústí, domácí ho ale rychle vytlačili ven ze svého pásma.

50:50
    Štrauch se prezentoval jedovatou střelou z první, Skokan projektil z bezprostřední blízkosti brankoviště nakonec zvládl vytěsnit!

51:51
    Do konce základní hrací doby už chybí jen něco málo přes osm minut, zvládnou Křídla ještě srovnat?

52:24
    Pokus Ústeckých o rozehrávku končí až za Králem, po icingu tak uvidíme další buly u Ondřeje Skokana.

52:56
    Tomaník se dostal až těsně před brankoviště, se zakončením ale příliš dlouho otálel!

53:50
    MUNI má zatím závěr plně pod kontrolou a drží hru na soupeřově části hrací plochy.

54:19
    Na jedné straně promarnil velkou šanci Patrik Matov, na té druhé pak North Wings nevyšlo přečíslení dva na jednoho!

54:55
    Severočeši se po dlouhé době probili do útoku, jejich pobyt před Králem ale trval jen pár sekund.

55:48
    Bláha se do toho opřel na modré čáře, prudkým projektilem ale jen orazítkoval hrazení.

56:22
    Jeho druhý pokus byl zblokován, Brno se však i nadále drží v útočném pásmu a tlačí na Skokana.

56:29
    Tak teď už to hosté budou mít opravdu těžké, pokud stále pomýšlí na zisk aspoň jednoho jediného bodu! Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby se po souhře se Štrauchem prosazuje TOMÁŠ RAČICKÝ – 3:1! Asistence: René Štrauch.

57:43
    Skrumáž před Skokanem gólem neskončila, Masaryčka celou akci překombinovala!

57:56
    Dovolím si říct, že v Lužánkách máme rozhodnuto! Svatuška našel před brankovištěm volného PAVLA TOMANÍKA, který následně puk uklidil za naprosto bezmocného hostujícího brankáře – 4:1! Asistence: Jiří Svatuška, Jakub Plhal.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:37
    Utkání se už v Brně jen dohrává, oba celky jsou s výsledkem zřejmě smířeny.

59:47
    Masaryčka drží kotouč u své branky, závěr duelu se nese v hodně klidném tempu.

Dohráno! Masarykova univerzita vstoupila do nového ročníku vítězně a třemi brankami ve třetí třetině srazila nepříjemně kousající North Wings na lopatky. Tři body tak putují na její konto, zatímco hosté se vrací domů na sever Čech s prázdnou. Nutno ovšem podotknout, že minimálně jeden bod by si za svůj výkon zasloužili.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (22:02:10)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 13. Pavel (Háněl, Švarcberger), 50. Bláha (Aulehla), 57. Račický (Štrauch), 58. Tomaník (Svatuška, Plhal) – 33. Sajdl (Dytrych, Polák)