Kazaň – Minsk 3:4 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.) | Soči – Ufa 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Magnitogorsk 0:4 (kon.)
Spartak Moskva
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 05.10.2021, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Československá stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (SPM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:25 (20:57:32)

Hostující celek byl střelecky aktivnějším v tomto zápase, v tomto ohledu vyhrál 33:29 a dokázal vstřelit čtyři góly. Domácí se neprosadili ani jednou, Jussi Olkinuora vychytal čisté konto.

59:35
    Dmitrij Višněvskij pálil od modré čáry, ale on ani jeho spoluhráči nedokázali překonat brankáře Magnitky.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:40
    Domácí hráči se nyní dostali do útočného pásma. Alexandr Chochlačov trefil jen střed branky, kde byl brankář.

58:15
    Tim Heed rozehrává od své branky, ale rychlý pas nebyl přesný, a tak akce domácích byla pozastavená.

58:00
    Přesilovku hraje domácí celek, do konce zápasu zbývají dvě miuty.

57:38
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., nedovolené bránění).

57:25
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Domácí se pokouší hrát sympaticky, ale na výraznější šanci čekají.

56:20
    Metallurg se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:46
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, utkání se v poklidném tempu dohrává.

55:22
    Alexandr Bryncev dostal přihrávku na modrou čáru, pro své spoluhráče udržel útočné pásmo.

55:00
    Další minuta hry je pryč a Moskva ví, že v tomto zápase to bude mít náročné.

54:32
    Ačkoliv hraje Magnitka venku, tak nyní jsou jednoznačně hlasitější její fanoušci, kteří ženou své hráče za výhrou.

54:00
    Šest minuty hry dělí hostující celek od výhry. Domácím se v tomto zápase nepodařilo zatím prostřelit brankáře.

53:09
    Dmitrij Kugryšev to zkoušel individuálně, ale nedokázal se výrazněji propracovat do střelecké pozice. Sledujeme klidnější pasáž hry.

52:10
    Magnitogorsk se dostal do útočného pásma, rána byla zblokovaná, ale obrana si v pohodě dokázala poradit i s následnou ránou.

51:56
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál.

51:50
    Komerční přestávka.

51:36
    Brendan Leipsic si sjížděl před branku, ale spoluhráč zpoza branky mu nahrát nedokázal.

51:20
    Nyní už sledujeme hru pět na pět.

51:00
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří, nedokázali se dostat do útočného pásma.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, nyní na nějakou výraznější šanci čekáme.

49:30
    Vjačeslav Soloduchin rozehrává od své branky, domácí hráči se pokouší co nejrychleji dostat se do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná.

49:05
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Semjon Košelev – 2 min., vysoká hůl).

48:57
    Semjon Košelev vedl rychlou akci hostů, Josh Currie se dostal do zakončení, ale neuspěl.

48:26
    Alexandr Nikišin rozehrává od své branky, počkal na vystřídání spoluhráčů, a tak dostal hru do útočného pásma.

48:00
    Brendan Leipsic se znovu dostal do velké šance. Na domácího brankáře mířil v brejku, ale trefil jen výstroj gólmana.

47:30
    Anatolij Nikoncev byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu puk nedostali.

46:50
    Semjon Ručkin se dostal do zakončení, jeho pokus v pohodě kryje Jussi Olkinuora. Komerční přestávka.

46:20
    Semjon Košelev pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná obránci.

45:50
    Emil Pettersson se pokoušel po individuální akci dostat do zakončení, ale před brankou o puk přišel.

45:00
    Magnitogorsk hraje aktivně, tlačí se do zakončení.

44:48
    Sledujeme klidnější pasáž hry ve třetí třetině, vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
    42:23 Brendan LEIPSIC - 0:4

42:23
    Metallurg právě vstřelil branku!
    BRENDAN LEIPSIC se dostal do střelecké pozice a poměrně snadno po rychlé akci překonal brankáře soupeře ránou mezi ruku a tělo. Asistence: Jegor Jakovlev a Philippe Maillet.

40:01

40:00

39:50
    Domácí rána od modré čáry končí na zadním mantinelu.

39:20
    Jake Virtanen sice dostal hru do útočného pásma, ale jeho rána končí vedle.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:38
    Oleg Jevenko nahazoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

37:50
    V poklidném tempu se dohrává tato třetina, domácí inkasovali třetí branku a zvrat v zápase pro ně bude náročný.
    36:54 Anatolij NIKONCEV - 0:3

36:54
    Krásná rána a hostující celek navyšuje své vedení, rychlou střelou se přesně do horní části prosazuje ANATOLIJ NIKONCEV.

35:26
    Jussi Olkinuora přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

33:53
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácí brankou. Spartaku pokus o rychlou rozehrávku nevyšel podle představ.

33:02
    Semjon Ručkin pálil a jeho pokus v pohodě kryje Jussi Olkinuora. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

32:32
    Hostující celek ale vypálit na branku nedokázal, a proto se směr hry otáčí, hrát mohou domácí.

32:02
    Kotouč vypadl z hrací plochy, a tak se vhazovalo ve středním pásmu. Následně se Magnitka nastěhovala do útočného pásma.

31:22

31:13
    Hokejisté v červeném znovu postupovali do útočného pásma, Alexandr Avcin ale trefil jen střed branky, kde byl brankář.

30:33
    Grigorij Dronov hledal najetého spoluhráče ve středním pásmu, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

30:24
    Spartak dál diktuje tempo hry, ale zatím na nějakou výraznější šanci čekáme ve druhé třetině.

29:29
    Jussi Olkinuora měl plné ruce práce, ale dokázal si poradit s pokusem, který vyslal Danila Kvartalnov z bezprostřední blízkosti.

29:20
    Emil Pettersson se pokoušel dostat do zakončení, ale brankář byl u puku dřív a nenechal ho zakončit.

27:00
    Spartak rozehrává od své branky, Andrej Loktionov se dostal do útočného pásma, následně ale jeho spoluhráči o puk přišli. Anatolij Nikoncev však puk získal, a proto se směr hry otáčí.

26:22

26:02
    Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Spartaku.

25:00
    Vasilij Ponomarjov zastavil akci soupeře, a tak mohl otočit směr hry. Emil Pettersson se dostal před branku, ale vypálit nedokázal.

24:16
    Arťom Zemčonok kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně to zkoušel Denis Zernov. Jeho rána byla zblokovaná.

22:40
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Spartaku. Alexej Krasikov musí být pozorný.

22:00
    Alexandr Bryncev to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl. Dmitrij Kugryšev pálil také mimo branku.

21:33
    Spartak pokračuje v aktivní hře, usadil se v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.

21:00
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

20:31
    Domácí pokračují v přesilovce, na chvilku se usadili v útočném pásmu, ale neuspěli.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Magnitogorsk proměnil v úvodní třetině dvě početní výhody, díky čemuž vede po úvodních dvaceti minutách o dva góly. Trefili se Josh Currie a Denis Zernov.

20:00

19:25
    Andrej Loktionov pálil z bezprostřední blízkosti, jeho rána se od horní tyče odrazila před branku, a pak obránci vyhodili.

19:00
    V závěru první třetiny si zahrají početní výhodu domácí. Rychle se usadili v útočné pásmu.

18:58
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Zernov – 2 min., podrážení).

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:41
    Ivan Drozdov se dostal do zakončení, jeho rána z mezikruží končí vedle branky.

17:03
    Philippe Maillet se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale puk nedokázal přihrát spoluhráči podle představ.

16:46
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Magnitka proměnila své dvě přesilovky.
    16:23 Denis ZERNOV - 0:2

16:23
    Přesilovku proměnila Magnitka znovu, a tak navyšuje své vedení, po rychlé akci se z bezprostřední blízkosti prosazuje DENIS ZERNOV. Jeho rána končí pod horní tyčí. Asistence: Josh Currie a Jegor Jakovlev.

16:10
    Semjon Košelev kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu.

15:18
    Další přesilovka pro hosty. Tentokrát se nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

14:56
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Krasikov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
    14:10 Josh CURRIE - 0:1

14:10
    Hostující celek se dostává do vedení, proměnil nyní přesilovou hru. Bekhendovou stranou hole se střelou z dobré pozice prosazuje JOSH CURRIE. Asistence: Denis Zernov a Andrej Čibisov.

13:41
    Znovu Spartak vyhazuje přes všechny čáry, a tak musí hosté bojovat o útočné pásmo.

13:20
    Philippe Maillet hledal spoluhráče před brankou, ale tam nikdo nebyl, a tak se směr hry otáčí.

13:00
    Máme tu první přesilovku v tomto zápase a hraje ji hostující celek.

12:57
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jake Virtanen – 2 min., vysoká hůl).

12:43
    Metallurg vybojoval buly v útočném pásmu, ale hostující celek prohrál buly, a tak se směr hry rychle otáčí.

12:35

12:20
    Grigorij Dronov a Linus Hultström se vrátili za svou branku, aby mohli rozehrávat.

11:50
    Alexandr Nikišin dokázal zachytit puk v útočném pásmu, ale nedokázal přesněji přihrát spoluhráči.

11:30
    Alexandr Nikišin pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

11:10
    Skoro dvě a půl minuty se nyní nepřerušovala hra, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

10:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry.

09:28
    Spartak hraje aktivně, snaží se usadit v útočném pásmu. Danila Kvartalnov to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

08:58
    Dmitrij Višněvskij to udělal výborně, hledal před brankou spoluhráče, Sergej Širokov ale nedokázal přesněji zakončit.

07:31
    Alexandr Bryncev čekal volný před brankou, ale spoluhráči k němu puk nedostali.

07:14
    Mnoho šanci k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není.

05:46
    Magnitka rozehrává od své branky, Linus Hultström přenechal puk spoluhráči. Následně pálil Josh Currie a jeho pokus kryje brankář Spartaku. Buly před jeho brankou.

05:10

04:15
    Jakub Jeřábek se vrací za svou branku, odkud rozehrává, akci poněkud zadržel, aby mohli jeho spoluhráči udržet.

03:28
    Dmitrij Višněvskij to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl hodně nepovedený.

02:56
    Jussi Olkinuora musí být pozorný, bude se vhazovat před jeho brankou, ale obrana si dokázala poradit a puk získala.

02:19
    Arťom Zemčonok rozehrával od své branky, ale Oleg Jevenko za svou bránou vybojoval puk a nenechal soupeře vypálit.

01:38
    Na nějakou výraznější šanci v úvodu čekáme.

00:52
    Utkání začalo v poklidném tempu, domácí hrají v červeném, hosté v bílém.

00:01

Spartak Moskva: Krasikov (Skovronskij) – D. Višněvskij, Nikišin, J. Jeřábek, Heed, Bryncev, Ručkin, Jevenko – Chochlačov, Širokov, Loktionov – Jake Virtanen, Em. Pettersson, Lehterä – D. Kvartalnov, M. Cyplakov, Kugryšev – Soloduchin, Drozdov, Avcin – Ponomarjov.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin, Zagidulin) – J. Jakovlev, Zemčonok, Hultström, Dronov, Minulin, Pašnin, Nikolajev – S. Košelev, Currie, Čibisov – Goldobin, Zernov, M. Karpov – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Potěchin, Akolzin, A. Několenko – D. Jurov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Poljakov, Lazarev.

Poslední vzájemný zápas se hrál 28. ledna 2021 a hostující Magnitka vyhrála 3:1.

Spartak Moskva je v tabulce Západní konference na páté pozici. Má bilanci 6-2-0-6 a získalla 16 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Nižněkamskem 3:2 v prodloužení, 5:1 a Čerepovcem 2:0. Tým nestačil na Kazaň 1:3 a Dynamo Moskvu 3:6.

Metallurg Magnitogorsk je v tabulce Východní konference na prvním místě. Má bilanci 11-1-0-1 a získal 24 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál všechny. Poradil si s Novosibirskem 3.1, CSKA Moskvou 4:0, Barysem 4:3, Jekatěrimnurkem 4:2 a Dynamem Moskvou 4:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskvaa Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Currie (Zernov, Čibisov), 17. Zernov (Currie, J. Jakovlev), 37. Nikoncev, 43. Leipsic (J. Jakovlev, Maillet)

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Poljakov, Lazarev