Vladivostok – Viťaz 3:2 (kon.) | Novosibirsk – Riga 3:1 (kon.) | Barys – Omsk 1:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Jokerit 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Admiral Vladivostok
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Středa 06.10.2021, 11:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Československá stopa v utkání

Libor Šulák (Vladivostok) – 1+1; 9 střel na branku; 3 hity; celkový čas na ledě: 26:36.
    Vojtěch Mozík (Vladivostok) – 0+0; 2 střely na branku; 1 vyloučení za dvě minuty; 3 hity; celkový čas na ledě: 23:39.

Libor Šulák byl v dnešním zápase hodně vidět a díky velkému porci minut, dokázal celkem devětkrát vyslat puk na branku. Jednou se trefil a to při důležitém odskočení ve skóre na 3:1! (13:58:56)

Střely na branku ve třetí třetině: 3:13!
    Střely na branku celkem v zápase: 23:42!

Ihned na začátku třetí periody se po ubráněném oslabení dokázali domácí brankou Libora Šuláka dostat na dvou brankový rozdíl. Viťaz se následně po celou třetinu pokoušel o kontaktní branku, ale narážel na dobře bránícího soupeře. Ten sice nabídl dvě přesilovky, ale ani ty nepomohly soupeři k brance. Vladivostok až v závěru při hře v power play kapituloval a Niko Ojamäki vykřesal naději pro svůj tým. Nicméně následně se jejich soupeř dokázal již ubránit a slaví svou třetí domácí výhru za tři body!

59:50
    Nyní jeden z hráčů obětavě lehl do střely a následně se hra odvíjí ve středním pásmu. Tohle už domácí zvládnou.

59:39
    Sražená střela, hosté pokračují v obléhání branky soupeře!

59:27
    Domácím se podařilo hned po buly dostat hru do pásma Viťazu a ušetři další vteřiny. Nyní už se jejich soupeř dokázal dostat k puku a taky ke hře bez svého brankáře.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.
    58:52 Niko OJAMÄKI - 3:2

58:52
    Viťaz právě vstřelil branku!
    A přece se jen hosté dostávají ke kontaktní brance a vybojovali si jiskřičku naděje. Autorem branky je NIKO OJAMÄKI, který dostal přihrávku od spoluhráče a ten přesnou ranou pod horní tyč snížil stav utkání. Asistence: Kirill Ljamin a Daniel Audette.

58:37
    Admiral podruhé v krátko době vypálil puk ze své třetiny a pokaždé mimo prázdnou branku.

58:06
    Miro Aaltonen musí pro puk do svého pásma a zahajuje další přechod do útoku.

57:59
    Nikita Serebrjakov vykoukl ze svého postoje a do lapačky zachytil vysoký puk!

57:32
    Viťaz vyšperkoval svou přesilovku hrou bez svého brankáře!

57:14
    Admiral drží hru u mantinelu, kde bojuje o pukl a snaží se držet hru od své branky.

56:50
    Mozík se provinil podrážením a nabízí soupeři ještě určitou šanci v samotném závěru zápasu.

56:04
    Po delší době jde slyšet hvizd píšťalky a to poté, co Nikita Serebrjakov ukryl puk do své lapačky!

55:36
    Niko Ojamäki se elegantně zbavil dvou bránících hráčů a vybruslil si ke střele. Puk byl doražen k mantinelu.

54:34
    Sledujeme delší pasáž hry bez přerušení. Hosté neustávají ve své snaze o kontaktní branku.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 20. Rihards Bukarts (Vj. Ušenin, Chamidullin), 34. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Šulák), 42. Šulák (Vl. Ušenin, Vj. Ušenin) – 37. Jaremčuk (Ojamäki, M. Aaltonen), 59. Ojamäki (K. Ljamin, Audette)

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Mozík, Šulák, Chamidullin, F. Beljakov, Patrikejev, Metalnikov, Palivko – Obidin, Lugin (C), A. Garejev – A. Ševčenko, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – A. Manukjan, Sajustov (A), Rihards Bukarts – Verba, Makarenko, Arťuchin (A).
    HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Borodkin, Jegor Voronkov, D. Musin, Steklov, K. Ljamin (A), Rydčenko – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Jaremčuk – Audette, Indrašis, Smolin – Laričev, Grebenščikov, Malychin (C) – Ivaňuženkov, I. Zinčenko, V. Popov – Nesterov.

Rozhodčí: S. Beljajev, Y. Oskirko – A. Zacharenkov, A. Sadovnikov

Diváci: 1 752