Technika Brno – Kobra 2:5 (kon.) | Chrudim – HK MD Šumperk 1:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Přerov 4:9 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Warriors Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (po pr.) | Písek – Poruba 2011 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Neděle 10.10.2021, 14:45 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Liga juniorů • 8. kolo

Konec zápasu. (17:06:23)

63:34
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Zápas je u konce a valaši si na cestu přibalí bonusový bod! Po hezké akci Bachánka už měl MAREK HOUSER snadnou práci a doklepl puk do sítě. Asistence: Adam Bachánek.

62:12
    Velké zmatky před brankou teď musel řešit Štěpka, poradil si znamenitě.

61:45
    Macel se elegantně zbavil obránce, na zakončení už nyl však v příliš velkém úhlu.

60:32
    Vsetín začíná s pukem na holi, nikdo nebude chtít udělat chybu.

60:01

Po třetí třetině je zápas nerozhodný a oba týmy si připisují po jednom bodu. Kdo získá ten druhý se dozvíme za pár chvil v prodloužení, případně v nájezdech.

60:00

59:05
    Gašpar měl na hokejce možná rozhodující gól, ale v brejku se mu puk nabalil na čepel a nezakončil podle představ.

58:37
    Ani jeden z týmů se nikam nežene a vypadá to, že po základní hrací době směřuje zápas k remíze.

57:33
    Přesilovka je využita a stav je opět nerozhodný! ADAM MACÍK dostal prostor na modré čáře a švihem přes clonu dostal puk do branky. Asistence: Adam Bachánek, Ondřej Broža.

56:50
    Vsetín se drží v pásmu a pokračuje klasickou přesilovkou.

56:19
    Štěpka si nyní připsal jednoznačně zákrok zápasu, když se dokázal přesunout a skokem do poloodkryté branky zhatil hostující kombinaci!

Vsetín se bere oddechový čas, bude mít k dispozici krátkou přesilovou hru 5 na 3.

55:46
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., držení).

54:49
    Snad poprvé v zápase rozestavěli Valaši kvalitní přesilovkový zámek ze kterého vzešla střela Bachánka, která pořádně zaměstnala Štěpku.

54:09
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Macel – 2 min., krosček).

54:01
    Slovan se nadále snaží kontrolovat hru a nyní příliš puk hostům nepůjčuje.

52:07
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan si bere vedení zpět! Bár ještě v úniku neuspěl, akce pokračovala dál a puku se na modré čáře ujal DAVID MARTÍNEK a střelou zápěstím překonal Tkadlece, který měl nejspíše zakrytý výhled. Asistence: David Gašpar, Jan Macel.

51:17
    Nyní se ale musel ukázat Tkadlec, když před ním nebezpečně tečoval Tot nahození Macka.

50:21
    Opět stejný obrázek, Rychlý spád hry a bitva o střední pásmo. Brankáři se zatím ve třetí třetině příliš nenadřeli.

47:26
    To už nyní neplatí, z ničeho nic se do příležitosti dostal ONDŘEJ BROŽA a tentokrát vyzrál na domácího strážce branky. Asistence: Marek Houser, Martin Janíček.

47:20
    Další minuty bez přerušení, stále čekáme na šance.

45:18
    Valaši se snaží stupňovat tempo, ale zatím je brzdí nepřesné finální nahrávky.

44:15
    Místo tlaku je tu zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Tkadlece.

43:38
    Čas rychle běží a zatím bez větších příležitostí.

41:21
    Štěpka chytá lehké nahození a bude se vhazovat před jeho brankou.

40:01

Ve druhé třetině se domácí tým dostal do vedení. Hosté mohli z několika šancí vyrovnat, ale skvělý Štěpka zatím svůj tým drží.

40:00

39:01
    Na začátku poslední minuty se Slovan usazuje v pásmu.

38:20
    Ofsajd teď pokazil rozjezd vsetínské akce.

37:09
    Urge z vynikající pozice sahal po vyrovnání, Štěpka ale skvěle vyjel a vyrazil puk.

36:26
    Tkadlec v pohodě lapil nahození Hynka a hra se přerušuje.

35:25

33:25
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., hákování).

32:39
    Bachánek zůstal úplně sám před brankářem, ale nezvládl kvalitně zakončit, tohle byla 100% šance!

31:50
    Hostující kapitán Houser to teď vzal na sebe a tvrdou ranou vyprášil výstroj Štěpky.

30:20
    Vrána měl dokonce na holi vyrovnání, ale na poslední chvíli mu obránce stihl nadzvednout hokejku.

29:54
    Zdá se, že přesilovky dnes nebudou patřit k rozhodujícím faktorům. I ta ústecká je zatím marná.

29:11
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Janíček – 2 min., sekání).

28:44
    Hynek si z modré čáry sjel pro přihrávku a nebezpečně vypálil.

27:48

27:10
    V oslabení se nebezpečně dostával do šance Bednařík, ale Štěpka dobře viděl a zasáhl vyrážečkou.

25:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Sýkora – 2 min., hrubost).

25:16
    Krásná individuální akce Aleše Macka, který pláchl obraně, ale brankář zasáhl betonem, z pokračujícího tlaku vyletělo nebezpečně tečované nahození od modré, ale i proti němu si Tkadlec poradil bravurně.

24:38
    Tentokrát méně nebezpečný pokus z kruhu a domácí brankář je opět úspěšný.

24:07
    Na druhé straně však mohlo být vyrovnáno, když Štěpka nadvakrát odolal.

23:42
    Domácí tým se i nadále snaží tlačit dopředu a je vidět, že vstřelená branka je nakopla.

22:27
    Konečně tu máme změnu skóre! DAVID KREDL dostal nahrávku před branku a z blízka se trefil přesně nad rameno. Asistence: Jiří Špaček, Matěj Koval.

21:35
    Bednařík osamocen na levém kruhu přestřelil branku.

20:54
    Domácí drží puk daleko od svého pásma a v pohodě se brání.

20:01

První třetina je za námi a branku jsme v ní neviděli. Blíže k ní měli na konci třetiny hosté, ale jinak si nikdo žádný souvislejší tlak nevytvořil a zápas je otevřený. Hosty mohou mrzet bídně zahrané přesilové hry, z nichž jedna bude pokračovat ještě ve druhé třetině.

20:00

19:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Hynek – 2 min., krosček).

19:14
    Štěpka teď možná ani nevěděl, jak kotouč zastavil, ale skončil mu ve výstroji.

18:12
    Domácí už jsou v plném počtu, takže jejich výhoz je posouzen jako zakázané uvolnění.

17:56
    Maštalíř se ocitl zatím v největší šanci zápasu, ale sám před Štěpkou nedokázal zamířit přesně a rána končí na mantinelu.

17:07
    Veselý si najížděl na levé křídlo, dostal puk, ale trefil přímo prostředek branky.

16:28
    I druhá přesilovka hostů je zatím bez vážnějších šancí.

15:58
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., vysoká hůl).

14:43
    Krásný výpad teď předvedl Ondřej Filip, ale jeho pokus skončil na betonech Tkadlece.

13:40
    Janíček se dostával do dobré pozice, ale nakonec byl vytlačen z ideálního úhlu.

12:28
    Štěpka teď výborně podržel svůj tým proti mele na brankovišti. Následně se pár hráčů začalo pošťuchovat, ale vylučovat se nebude.

11:44
    Přesilovka hostů zatím nepatří mezi ty povedené.

10:12
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Polata – 2 min., nedovolené bránění).

09:27
    Bachánek uklidňuje situaci a umožňuje svému týmu vystřídat.

08:09
    Hráči Slovanu jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a snaží se vstřelit vedoucí branku.

07:05
    Tkadlec připraven a lapačkou sebral pokus Martínka.

06:40
    Valaši uspěli na vhazování, ale díky nepřesné rozehrávce se bude celá situace opakovat.

06:28
    Nyní to zkoušel opět aktivní Špaček a vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

05:38
    Domácí ujížděli do přečíslení, které na sebe vzal Hynek, ale pozorného brankáře neprostřelil.

05:05
    Hosté teď sevřeli Slovan ve vlastní třetině, nakonec se domácí obrana osvobozuje vysokým lobem.

03:57
    Špaček se zkoušel šikovně natlačit před branku, ale Tkadlec si pohlídal první tyč.

03:13
    Sledujeme zatím opatrný hokej, ani jeden z týmů se nikam nežene. Valaši nyní zahrávají nepřesně na další icing.

02:04
    Vojtěch Vrána si najížděl na přihrávku, kterou nezachytil a píská se zakázané uvolnění.

01:50
    Slovan se usadil v útočném pásmu, ale končí to jen zablokovaným pokusem do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Tkadlecem.

00:12
    Hosté se okamžitě dostali ke koncovce, která ale nemířila mezi tři tyče.

00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka – Česnohlídek, Hynek, Kuchař, Tomšík, Martínek, Polata, Filip, Gašpar, Bár, Macek, Macel, Špaček, Kredl, Nedoma, Tot, Koval

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Sýkora, Houser, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík, Bednařík, Maštalíř, Janíček, Vrána, Matějíček,
    Veselý, Bachánek, Urge, Broža

Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Bublová.

Dnes nás čeká papírově vyrovnané utkání, oba týmy ve svých skupinách dokázaly čtyřikrát zvítězit a dnes si brousí zuby na další zářez. Uvidíme, kdo bude úspěšnější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Jan Melicher

Branky a nahrávky: 23. Kredl (Špaček, Koval), 53. Martínek (Gašpar, Macel) – 48. Broža (Houser, Janíček), 58. Macík (Bachárek, Broža), 64. Houser (Bachánek)

Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Bublová