Nashville – Carolina 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 2:4 (kon.) | Colorado – Dallas 4:2 (kon.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
San Jose – Vegas 4:0 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 2:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 3:4 (1:2 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 10.10.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (03:53:43)

Tristan Jarry (PIT) 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 61:18

Pittsburgh v generálce na novou sezonu NHL oplatil Columbusu necelé dva týdny starou porážku a otočil skóre dnešního zápasu z 1:3 na 4:3. Byť dvě třetiny byli jasně lepší domácí, kterým se povedl vstup i do závěrečné periody, Pittsburghu se povedlo v 51. a 53. minutě dvěma góly srovnat na 3:3 a v prodloužení Zucker využil přesilovou hru.

61:18 ZUCKER - 3:4

61:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Penguins využívají přesilovou hru a vítězí v generálce na novou sezonu! Mezlikins sice střelu z prostoru před brankovištěm vyrazil, ale k dorážce se přiřítil JASON ZUCKER, který dostal puk do sítě. Asistence: Jeff Carter, Kris Letang.

60:34
    Voráček mířil na střídačku, jeho spoluhráč však skočil na led brzo. To znamená vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

60:30
    Voráček se výtečně uvolnil v útočném pásmu od obránce soupeře, jenže ke své smůle skončil zády k brance. Pokusil se ještě rychle otočit a akci zakončit, ale Jarry jeho bekhend vyráží.

60:01

60:00

59:53
    Oba týmy jsou v plném počtu.

59:01
    Hraje se poslední minuta základní hrací doby. Utkání spěje k prodloužení, pokud se nepovede některému z týmů při hře ve čtyřech na obou stranách zaskórovat.

58:31
    Jarry nic neriskuje a výpad Laineho řeší přerušením hry.

57:50
    A je po přesilovce. Hostující Zucker se dopustil sekání a odchází na trestnou lavici.

57:11
    A okamžitě obrovská šance Pittsburghu! Rodrigues se protlačil obranou až před brankoviště, jeho bekhendové zakončení však Merzlikins zastavil před brankovou čárou a rozhodčí, kteří následně ztratili puk z dohledu, hru přerušují.

57:01
    Penguins zatím přesilovka tolik nevychází a naopak to byli domácí, kdo byli blízko gólu! Jenže Jennerův únik postrádal lepší zakončení, Jarry neměl s jeho kličkou příliš velké problémy a střelu vyráží betonem.

55:53
    Problémy pro Columbus. Bean fauloval McGinna vysokou holí, ve tváři hráče Pittsburghu se objevuje krev a to znamená dvojitý trest pro domácího hokejistu.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 7. Bjorkstrand (Bean, Nyquist), 34. Kuraly (Robinson, Gavrikov), 43. Domi (Sillinger) – 18. Ruhwedel (McGinn, Blueger), 51. Rust, 53. Blueger (Simon, McGinn), 62. Zucker (Carter, Letang)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Tarasov) – Peeke, Bayreuther, Bean, Boqvist, Lehtonen, Gavrikov – Kuraly, Nyquist, Domi, Bjorkstrand, Laine, Sillinger, Jenner, Texier, Robinson, Činachov, Voráček, Roslovic
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Ruhwedel, Marino, Dumoulin, Pettersson, Friedman, Letang – Rodrigues, O'Connor, Boyle, Zucker, Rust, Lafferty, McGinn, Kapanen, Heinen, Simon, Blueger, Carter

Rozhodčí: MacDougall, St. Pierre – Nansen, Smith

Diváci: 14771