Michalovce – Spišská N. Ves 3:1 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 4:3 (kon.)
Prešov – Zvolen 2:3 (kon.) | Poprad – Košice 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Lipt. Mikuláš 4:3 (kon.)
HK Nitra
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 10.10.2021, 16:00 • Nitra aréna (Nitra) • Tipos Extraliga (SR) • 7. kolo

V zápase sa už nič nestane. Nitra nakoniec zdolala Banskú Bystricu pomerom 5:2 a pripísala šiestu výhru v sezóne.
    Po väčšinu hracej doby bol zápas veľmi vyrovnaný ale v záverečnej pätnásťminútovke Nitra strhla osud duelu na svoju stranu a v tabuľke si tak upevní prvé miesto.
    Bystrica po tretej prehre v rade zatiaľ ostáva piata. (18:28:37)

59:48
    Brejčák ešte v závere fauloval a Nitra si tak na posledných pár sekúnd zahrá presilovku.

59:10
    Zápas sa momentálne už iba dohráva a vyzerá to tak, že nič zaujímavé sa už nestane.

57:18
    Nitra dala gól!

Defenzíva Banskej Bystrice nebola vôbec dobre rozostavená a ADRIÁN HOLEŠINSKÝ to dokonale využil.
    Tento zásah by pravdepodobne mal zlomiť aj ten posledný odpor Bystričanov.
    Asistencia: Ivan Švarný

56:28
    Do protiútoku sa dostali dvaja Nitrania ale Belányiho prekonať nedokázali.
    Z bystrickej presilovky ale rýchlo ubúdajú cenné sekundy.

56:05
    Presilovka o dvoch hráčov skončila ale Nitra sa stále bude musieť brániť.

55:02
    Strela jedného z Bystričanov preletela tesne vedľa Honzíkovej brány.
    Bystrica ale v zápätí stratila útočné pásmo a budú musieť začať akciu odznova.

54:49
    V strednom pásme fauloval Vitaloš a Bystrica tak bude mať výhodu o dvoch mužov.

53:53
    Pri protiútoku Bystričanov fauloval Krivošík a po krátkej hre štyroch proti štyrom bude nasledovať presilovka hostí.

53:50
    Do obrovskej šance sa dostal Gilbert Gabor ale doslova v samostatnom nájazde nedokázal prekonať brankára Honzíka.

53:35
    Nemcove nastrelenie tesne minulo bránu hostí.

53:05
    Keďže ide o vylúčenie na päť minút tak Nitra naďalej pokračuje v presilovkovom ťažení.
    Ďalšiu strelu musel pokryť brankár Belányi.

51:33

Nitra využíva presilovku už po minúte a pol, keď ADRIÁN HOLEŠINSKÝ prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a zvyšuje tak na 4:2.
    Asistencia: Filip Kriovšík

50:45
    Varga dorážal odrazený puk ale z gólu sa napokon neteší.
    Jeho pokus bol zrazený mimo nebezpečnej vzdialenosti od brány.

50:00
    Tvrdým zákrokom Volka poslal k zemi Crevier-Morin.
    NItra tak bude mať k dispozícii presilovku.

49:45
    Po dlhej hre bez prerušenia prikryl puk brankár Honzík a nasledovať bude reklamná prestávka.

47:34

JOZEF BALÁŽ sa z ničoho nič dostal k odrazenému puku a do odkrytej brány skóroval.
    Asistencie: Adam Sýkora, Branislav Mezei

46:30
    Scherbak sa vrátil na ľad a hneď sa Bystrica nahrnula do útoku.
    K zakončeniu sa ale hostia nedostali.

45:57
    Vyhonsky v oslabení prenikol do útočného pásma a svojou strelou opečiatkoval žrď.

45:15
    Tvrdoň nenápadne vypálil ale bohužiaľ pre domácich bránku netrafil.

44:27
    Druhý dnešný faul Nikitu Scherbaka bude znamenať presilovú hru pre NItru.

42:57
    Banská Bystrica dala gól!

Zakončenie Gabora od modrej tečoval MATTHEW MISTELE a svojim dnešným druhým gólom vyrovnáva stav na 2:2
    Asistencia GIlbert Gabor

41:35
    Šoltés sa dostal až pred Honzíka ale český brankár opäť kvalitne zakročil.

41:10
    Hra je úvode tretej tretiny dosť rozkúskovaná a práve sme videli už druhé zakázané uvoľnenie v priebehu minúty.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla opäť kopu zaujímavých momentov a nakoniec skončila nerozhodne 1:1.
    Na 2:0 najprv v presilovke zvýšil svojim druhým gólom Buček, no tesne pred koncom druhého dejstva znížil na zatiaľ konečných 2:1 Mistele.
    Druhá tretina začne približne o 17:49

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:27

Bystrici sa to napokon podarilo. MATTHEW MISTELE skóruje v presilovke a dáva tak Nitre prvý gól tesne pred koncom druhej tretiny.
    Asistencie: Alex Breton, Brian Ihnacak

38:34
    Fossier sa natlačil pred Honzíka ale vystreliť sa mu napokon nepodarilo.
    NItra hneď na to puk vyhodila do stredného pásma.

37:25
    Ďalšiu presilovku Bystrice zavinil Filip Bajtek.
    Pred koncom druhého dejstva tak uvidíme ďalšiu možnosť Bystrice znížiť.

37:09
    Fossier zakončoval ale Honzík opäť vychádza z tohto súboja víťazne.

37:00
    Presilovka Nitry skončila a pokračuje sa s piatimi hráčmi na oboch stranách.

36:21
    Vyhonsky sa dostal v oslabení do breaku a v priamom súboji s brankárom Honzíkom zlyhal.
    Honzík tak len potvrdzuje, že dnes chytá naozaj bravúrne.

34:52
    Nikita Scherbak pri obrannej činnosti fauloval a Nitra bude mať presilovku.

33:51
    Strela Bystrice bola zrazená na ochrannú sieť a hostia tak budú môcť v útočnom pásme pokračovať.

33:29
    Scherbak sa z ničoho nič ocitol pred bránkou ale Honzík si nakoniec so situáciou poradil.

33:06
    Švárny vypálil spoza jedného z bystrických obrancov ale Belányi predviedol úspešný zákrok.

31:43
    Jendroľ sa ocitol v postavení mimo hry a k zakončeniu sa tak nedostal.

30:52
    Bystrica sa dopustila zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presunie pred Belányiho.

29:33
    Ihnačák pálil na Honzíkovu bránu ale český brankár si stále drží čisté konto.

29:05
    NItrania už hrajú s piatimi hráčmi.

28:40
    NItra zatiaľ zvláda toto oslabenie bravúrne a Bystricu zatiaľ k ničomu nepustila.

27:35
    Samuel Buček prenikol pred brankára hostí ale nakoniec mu hetrik prekazila tyčka.
    V tejto presilovke tak zatiaľ mali viac príležitostí domáci.

27:20
    Do breaku v oslabení sa dostal jeden z hráčov Nitry ale Belányi zakročil a vhadzovať sa tak bude pred bystrickou bránkou.

27:02
    Adam Sýkora sa ale počas akcie Bystričanov previnil voči pravidlám a Bystrica si tak zahrá presilovku.

27:02
    Bystrica sa pokúšala znížiť ale Honzík puk pokryl a vhadzovať sa tak bude po jeho pravej strane.

25:44

Domácim opäť zafungovala presilovková kombinácia medzi Tvrdoňom a Bučekom.
    SAMUEL BUČEK tak strelou z prvej prekonáva Belányiho po druhý krát a zvyšuje na 2:0.
    Asistencia: Marek Tvrdoň

25:11
    Za tvrdý zákrok mieri na trestnú lavicu Šoltés.

25:11
    Po tvrdom strete Šoltésa s Krivošíkom sa na ľade strhla roztržka.
    Uvidíme ako si s tým poradia rozhodcovia.

23:43
    Nitre sa podarilo svojho súpera zatlačiť ale počas pobytu v útočnom pásme si nevypracovali väčšiu šancu a Bystrica puk vyhodila do stredného pásma.

22:22
    Bdžoch stál v ofsajde a hra sa tak presunie do stredného pásma.

21:35
    Nitra už hrá s piatimi hráčmi a Bystrici sa ani počas tejto presilovky nepodarilo vyrovnať.

21:20
    Prihrávku cez os ihriska dostal Fossier ale Honzík sa včas presunul a nebezpečnú strelu zastavil.

20:40
    Bystrica sa až teraz usadila v útočnom pásme a Mistele v skvelej šanci netrafil bránu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine vedie Nitra nad Banskou Bystricou 1:0.
    Prvé dejstvo prinieslo zaujímavý hokej s množstvom šancí na oboch stranách. Jediný gól ale dokázal streliť v presilovke Buček a do šatní tak mieri rozhodne lepšej nálade Nitra.
    Druhá tretina začne približne o 16:50.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:56
    Bubela využil obrovskú dieru v obrane domácich ale zoči-voči brankárovi Honzíkovi neuspel.

19:35
    Na záver prvej tretiny je vylúčený Pupak.

19:03
    Štvrtá nitrianska formácia o sebe dala vedieť, keď Sýkora dobre vystrelil na Belányiho.
    Slovenský bránkar si ale s týmto zakončením poradil.

18:01
    Dobrú prihrávku dostal po nábehu z druhej vlny Breton, ale v obrovskej šanci napokon neskóroval.

17:15
    Bystrica už hrá v plnom počte a rovno mohla ísť aj do protiútoku.
    Pre Honzíka ale táto strela nepredstavovala žiadny problém.

16:42
    Medzi kruhmi sa sám ocitol Varga.
    Belányi bol ale pozorný a dobrým zákrokom túto šancu zneškodnil.

15:45
    V úvodnej polminúte sa NItra k žiadnej šanci nedostala a na vhadzovanie príde druhá nitrianska presilovková formácia.

15:10
    Bubela sa pri nitrianskom protiútoku previnil voči pravidlám a Nitra tak bude mať k dispozícii ďalšiu presilovku.

14:45
    Po Ďatelinkovej strele sa jeden z Bystričanov dostal k teču.
    Ani teraz ale Honzík nebol prekonaný.

13:30
    Chybu v rozohrávke Nitry skoro využil Šoltés. Jeho pokus ale skončil na plexiskle.

12:32

Marek Tvrdoň sa rozhodol v dobrej pozícii prihrať a SAMUEL BUČEK potom puk dorazil do odkrytej brány.
    Asistencie: Marek Tvrdoň, Tomáš Hrnka

12:00
    Buček vystrelil z prvej ale Belányi sa stihol presunúť k druhej tyčke a strelu vyrazil.

11:27
    Vitaloš sa vrátil na ľadovú plochu a NItra si tak zahrá skrátenú presilovku.

10:41
    Počet hráčov sa nám vyrovná, Fossier si v presilovke pomohol faulom.

10:10
    Prvá presilovková formácia vyslala na Honzíkovu bránu zaujímavú tečovanú strelu, ale český brankár s s ňou poradil.

09:42
    Ihnačák pálil od modrej ale Honzík strelu betónom vyrazil.

09:18
    Prvým hráčom, ktorý sa dopúšťa faulu je VItaloš.
    Banská Bystrica si tak zahrá presilovú hru.

08:22
    Belányi musel vytiahnuť ďalší zákrok, keď sa druhá nitrianska formácia dostala do do dobrej šance.

07:20
    Už viackrát sme videli či už jeden alebo druhý tím v nádejnej pozícii, ale v zakončovaní zatiaľ obom niečo chýba.

06:26
    Žiak sa dostal do dobrej príležitosti ale prihrávka na neho bola pridlhá a nedokázal ju tak v rozhodujúcom momente lepšie spracovať.

04:20
    Šancu na rýchly protiútok mali hráči Nitry ale jeden z Bystričanov v strednom pásme skvelo zakročil a šancu zneškodnil.

03:40
    Belányi bol opäť preverený, keď hneď po buly vyslal na bránu strelu Šimon Nemec. Strela bola stečovaná, no Belányi na ňu dobre videl a hravo ju chytil.

03:34
    Kapitán domácich Mezei vyslal na Belányiho prvú strelu ale gólman hostí s ňou dokázal poradiť.

03:05
    Až teraz je hra prvýkrát prerušená, keď sa tím z Bystrice dopustil zakázaného uvoľnenia.

02:15
    Hrá sa zatiaľ plynulo, bez prerušenia. ale ani jeden z tímov si nevypracoval nejakú lepšiu príležitosť.

01:10
    Bystrica sa dokázala dostať do prečíslenia ale strela jedného z útočníkov hostí bola zablokovaná.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči už nastupujú na ľadovú plochu a zápas o malú chvíľu začne.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Raskob, Mezei, Nemec, Švárny, Bodák, Vitaloš, Molnár, Pupak – Varga, Hrnka, Tvrdoň, Buček, Holešinský, Krivošík, Volko, Balaž, Bajtek, Mucka, Sýkora, Drabek

HC 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Brejčák, Breton, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Crevier-Morin, Gabor – Scherbak, Ihnačák, Bubela, Šoltes, Berger, Fossier, Mistele, Jendrol, Kabac, Tamáši, Vyhonsky.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA
    Bystričanom sa spočiatku tiež pomerne darilo. Úvodnú nečakanú prehru s Prešovom dokázali odčiniť troma víťazstvami v rade proti Popradu, Novým Zámkom a Trenčínu. Na tieto výkony ale Bystrica nadviazať nedokázala a po prehre s Košicami a Zvolenom jej v tabuľke patrí piata priečka.

HK NITRA
    Hokejisti Nitry vstúpili do sezóny parádne, keď v úvodných šiestich zápasoch majú na konte len jedinú prehru so Slovanom. V tabuľke im patrí prvá priečka s trinástimi bodmi.
    Ďalšie straty nabrali pri výhrach po nájazdoch so Spišskou a po predĺžení s MIkulášom.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný deň pri sledovaní zápasu slovenskej hokejovej extraligy medzi Nitrou a Banskou Bystricou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 13. Buček (Tvrdoň, Hrnka), 26. Buček (Tvrdoň), 48. Baláž (Sýkora, Mezei), 52. Holešinský (Krivošík), 58. Holešinský (Švarný) – 40. Mistele (Breton, Ihancak), 43. Mistele (Gabor)

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Brejčák, Breton, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Crevier-Morin, Gabor – Scherbak, Ihnačák, Bubela, Šoltes, Berger, Fossier, Mistele, Jendrol, Kabac, Tamáši, Vyhonsky

Rozhodčí: V. Snášel, R. Vyleta