Montreal – Carolina 1:4 (kon.) | Ottawa – San Jose 1:2 (kon.) | Florida – Colorado 4:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 3:2 (po pr.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Detroit – Calgary 0:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 1:5 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 22.10.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšít u dalších přenosů napočtenou! (03:48:59)

Hity – 21:21

Je za námi dnešní duel mezi Montrealem Canadiens a Carolinou Hurricanes. Z vítězství se radují hosté, kteří zvítězili 4:1. Hosté potvrdili své vedení, které si přinesli z druhé třetiny dalšími dvěma přesnými trefami v třetině třetí. Na 3:1 zvyšoval deset minut před koncem, pro domácí moc dobře známý, Jesperi Kotkaniemi. Trefou do prázdné branky pojišťoval ještě Sebastian Aho, pro kterého šlo o druhou trefu v zápase a výrazně se podílel na vítězství. Na vítězství Hurikánů se také výrazně podílel Frederik Andersen, který předvedl několik skvělých zákroků a ukázal, proč ho Carolina před sezonou přivedla.

Hurricanes tak pokračují ve skvělém startu do sezony a stále zůstávají neporaženi. Naopak Canadiens prohráli i páté utkání v sezoně a stále zůstávají jediným týmem, který zatím nezískal ani bod.

59:22 Sebastian AHO - 1:4

59:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté pojišťují dnešní vítězství trefou do prázdné branky. Skvělý výkon korunuje svojí druhou trefou v zápase SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Vincent Trocheck

59:12
    Oddechový čas si vybrali domácí.

59:12
    Teräväinen vyhodil kotouč přes všechny čáry, další zakázané uvolnění Canes.

58:48
    Hosté se osvobozují, domácí ale rozjíždějí další akci.

58:22
    Pokus Toffoliho těsně míjí branku, domácí stále v tlaku.

58:13
    Hosté vyhazují přes všechny čáru, hra se vrací zpět před Andersena.

57:17
    Skvělý zákrok předvedl Frederik Andersen proti dorážce Dvoraka, který zůstal úplně volný před hostujícím brankářem!

56:54
    Domácí to zkoušejí v šesti!

56:28
    Velký závar před brankou hostů! Brandon Gallagher ani nadvakrát nedokázal zasunout kotouč za záda Andersena.

56:06
    Další tvrdou střelu vyslal Caufield, jeho rána letěla o několik centimetrů nad branku hostů.

55:06
    Jonathan Drouin se hnal sám na Andersena, domácí útočník zvolil kličku do backhandu, na kterou si ale hostující brankář zkušeně počkal.

55:00
    Pět minut do konce třetí části, zdramatizují domácí ještě vývoj duelu?

54:06
    Teräväinenův pokus zápěstím brankář Allen pouze vyráží lapačkou do rohu.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 38. Toffoli (Suzuki, Drouin) – 21. Aho (T. Teräväinen, A. DeAngelo), 23. A. Svečnikov (M. Nečas, Trocheck), 50. Kotkaniemi (Skjei, Aho), 60. Aho (T. Teräväinen, Trocheck)

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Kulak, D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Chiarot – B. Gallagher, Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli – Armia, Evans, Lehkonen.
    Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin, Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook.

Rozhodčí: Herbert, Brenk – Toomey, Murray

Diváci: 19 174