Florida – Carolina 5:2 (kon.) | Montreal – Vegas 2:5 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 4:5 (2:3 po s.n.) | Winnipeg – NY Islanders 0:2 (kon.) | Columbus – Colorado 4:2 (kon.)
Buffalo – Detroit 3:4 (po pr.) | Toronto – Boston 5:2 (kon.) | Arizona – Seattle 5:4 (kon.)
Calgary – NY Rangers 6:0 (kon.) | San Jose – New Jersey 2:3 (1:2 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Colorado Avalanche
Neděle 07.11.2021, 00:07 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům NHL! Vítejte u sledování textového přenosu z duelu Columbus Blue JacketsColorado Avalanche.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Jeden z nejlepších týmů loňské sezóny letos nepodává dobré výkony. V úvodních devíti duelech získalo Colorado jen devět bodů a patří mu až dvanáctá pozice Západní konference. Velké problémy má Colorado v defenzivě. Dosud inkasovalo už třicet dva branek. V posledním duelu doma padlo právě s Columbusem 4:5 v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem Colorada je s deseti body Landeskog.

Domácí Columbus je na tom o něco lépe. Domácí celek získal v devíti duelech dvanáct bodů a patří mu sedmá pozice Východní konference. Blue Jackets tak dotírající na nejlepší týmy, které odehrály o jedno až dvě utkání navíc. Na svém ledě navíc podává Columbus vynikající výkony. Navíc zvládl i trip po kluzištích soupeřů, ze kterého přivezl čtyři z šesti možných bodů. Nejproduktivnějším hráčem Columbusu je s dvanácti body Bjorkstrand.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Bean, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson, Peeke – Nyquist, Jenner, O. Bjorkstrand – Činachov, Sillinger, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, Stenlund – E. Robinson, Kuraly, Texier.

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, D. Toews – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Kadri, Burakovsky, L. O'Connor – Jost, Compher, Kiefer Sherwood – Ranta, Helm, Jayson Megna.

Rozhodčí: Brenk, Anderson – Murray, Apperson.

00:01

00:32
    Grégory Hofmann přišel o puk na útočné modré a na opačnou stranu se vydal Nathan MacKinnon, jeho následná střela ale zaduněla jen o zadní mantinel.

01:30
    Voráčkova formace zavezla puk do útočného pásma, do zakončení se ale hokejisté Columbusu nedostali.

02:24
    Tyson Jost uvízl v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:06
    Domácí bek Jake Bean to zkusil od modré, Darcy Kuemper po tomto nahození ukryl kotouč v lapačce.

03:30
    Další ofsajd hostí, tentokrát v něm uvízl Sampo Ranta.

04:25
    Merzlikins vyrazil tečovaný pokus z pravého kruhu, po následné střele Logana O'Connora o pár sekund později raději přerušil hru.

05:04
    Elvis Merzlikins už ležel na zemi, hosté ale z velkého závaru nedokázali dopravit kotouč do columbuské branky!

05:46
    Nepovedený Texierův pas na rozjetého Erica Robinsona doletěl až na zakázané uvolnění.

06:27
    Kiefer Sherwood to zkusil z pravého kruhu, trefil ovšem Merzlikinse přímo do vyrážečky.

07:09
    Bean nabil na modré Werenskimu, jehož dělovku od modré si Kuemper pohlídal.

07:16
    Po komerční přestávce si Avs zahrají přesilovku, Kevin Stenlund (CBJ) půjde pykat za naprosto zbytečné držení v útočném pásmu.

07:28
    Svěřenci Brada Larsena se ihned po vhazování osvobodili.

08:08
    Nathan MacKinnon přenesl hru přihrávkou na pravý kruh, kde číhal Landeskog, jeho střelu ale Gavrikov přizvedl mimo tři tyče.

08:36
    Avs při pokusu o přechod do útočného pásma uvázli v ofsajdu.

09:19
    Girardovu střelu z levého kruhu Merzlikins nadvakrát vyrazil, to už je Kevin Stenlund zpět na ledové ploše.

10:18
    Boone Jenner se pokusil protečovat Werenskiho rozehrávku do útočného pásma, puk ale vyletěl až mezi diváky – následuje komerční přestávka.

10:53
    Rozehrávku Avs zachytil na útočné modré Zach Werenski, Texier teď zakládá další rychlý protiútok domácích.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:44
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets se dostávají do vedení. Skvělou práci odvedl Jakub Voráček, který na sebe u mantinelu navázal pozornost několika protihráčů a poté našel na opačné straně útočného pásma úplně volného GABRIELA CARLSSONA, který propálil Kuempera! Asistence: Jakub Voráček a Jegor Činachov.
    11:44 Gabriel CARLSSON - 1:0

12:43
    Bowen Byram to zkusil z levého kruhu, jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě a vhazovat se bude po Merzlikinsově pravici.

13:28
    Andrew Peeke si ve vlastním pásmu špatně zpracoval puk, čehož ale Jost a spol. nedokázali využít. Avs ale zůstanou v útočné třetině, Kuraly totiž poté vyhodil puk na zakázané uvolnění.

13:35
    Ihned po buly to zkusil Byram, trefil ale jen hůl bránícího Texiera, od níž se kotouč odrazil do ochranné sítě.

13:49
    Zničehonic se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, kapitán Jenner ho ale vyřešil nepříliš povedenou střelou.

14:11
    Boone Jenner (CBJ) si půjde odsedět dvouminutový trest za hákování.

14:30
    Mikko Rantanen dostal nabito do mezikruží, jeho ránu zápěstím ale Elvis Merzlikins zkušeně ukryl v lapačce.

14:51
    Vladislav Gavrikov vyhodil puk přes všechny čáry, Byram zakládá další akci Colorada až od vlastního brankáře.

15:39
    Jackets se v oslabení vydali do přečíslení tři na dva. Texier zavezl kotouč do pásma, kde nabil na střelu z levého kruhu Werenskimu, ten si ale na Kuempera nepřišel.

16:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Krátce po vypršení Jennerova trestu se Avs dočkali vyrovnání! Kadri našel na pravém kruhu volného ANDREHO BURAKOVSKYHO, který z první napálil puk do odkryté části branky. Asistence: Nazem Kadri a Samuel Girard.
    16:16 André BURAKOVSKY - 1:1

16:33
    Columbus si zahraje svou první přesilovku, Darren Helm (COL) vyfasoval dvě minuty za podrážení.

17:21
    Hosté se osvobodili, Werenski se vrací pro kotouč až k vlastnímu brankáři.

17:34
    A znovu.

18:31
    Díky Roslovicovi s Nyquistem si Jackets vytvořili tlak v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila a Jack Johnson poté osvobodil Avs.

19:07
    Důrazný Kuraly se po Texierově přihrávce dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, nepodařilo se mu ale přehodit Kuemperovy betony!

20:00

Po první třetině se jde za stavu za nerozhodného stavu, který je vzhledem k průběhu utkání zasloužený. Sledujeme rychlý a pohledný hokej z obou stran, Columbus se dostal do vedení po přihrávce Jakuba Voráčka a střele Gabriela Carlssona, za Colorado ale zhruba o pět minut později vyrovnal Burakovsky.

Další třetina začne přibližně v 1:04.

20:01

20:36
    Jack Roslovic nabral rychlost ve vlastním pásmu a prokousal se téměř až před Kuempera, čímž se mu podařilo vybojovat buly v útočné třetině.

20:53
    Oliver Bjorkstrand se zničehonic dostal k puku v předbrankovém prostoru, Kuemper si ale připsal důležitý zásah lapačkou!

21:20
    Teenageři Činakov se Sillingerem teď měli dvě obrovské šance! Ruský mladík ale po nabídce od Voráčka nepřekonal Kuempera z bezprostřední blízkosti a o pár sekund později neuspěl ani Cole Sillinger.

22:13
    Avs jsou v úvodu druhé třetiny pod tlakem, nyní jen vyhodili puk na zakázané uvolnění.

23:09
    Darren Helm (COL) zahákoval Bayreuthera a půjde si odsedět dvouminutový trest.

23:44
    Voráčkovu střelu z pravého kruhu Darcy Kuemper vykopl a Boone Jenner už se k dorážce nedostal.

24:26
    Kuemper teď jen vyrazil Roslovicovo nnahození z pravého kruhu, clonící Grégory Hofmann už se ale k dorážce nedostal.

25:08
    Jake Bean dělovkou od modré orazítkoval břevno!

25:57
    Krátce po vypršení Helmova trestu si zahrají přesilovku i hosté, Vladislav Gavrikov (CBJ) totiž zahákoval Landeskoga.

26:36
    Šance na obou stranách! Přesouvající se Merzlikins nejprve chytil ránu Landeskoga a na opačném konci kluziště poté Kuemper zastavil Werenskiho pokus po přečíslení dva na jednoho.

27:20
    Alexandre Texier zavezl puk až do útočné třetinny, Gavrikovův trest už se pomalu chýlí ke konci.

27:54
    Zach Werenski zblokoval Byramovu střelu od modré a poté vyhodil puk až ke Kuemperovi.

28:49
    Svěřenci Brada Larsena se usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.

29:33
    Mikko Rantanen jel sám na Merzlikinse, forhendovým blafákem ale na lotyšského strážce domácí svatyně nevyzrál!

30:18
    Pokus Burakovskyho z levé strany zaduněl jen o plexisklo a Blue Jackets posléze vyhodili puk až do útočné třetiny.

31:12
    Jegor Činachov našel vysokým obloučkem rozjetého Jakuba Voráčka, který si puk ze vzduchu umně zpracoval, ke střele se už ale nedostal.

32:09
    Kuraly nedosáhl na Texierovu nabídku na teč, hra se teď neustále stěhuje ze strany na stranu. Krásný hokej!

33:01
    Helmovu ránu z levého kruhu Merzlikins vyrazil a o pár sekund později to na opačném konci kluziště zkusil z podobné palebné pozice Zach Werenski. Kuemper přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

33:16
    Tak to je velká smůla pro Blue Jackets. Ti v posledních minutách mačkali svého soka před brankářem Kuemperem, nyní ale zničehonic inkasovali. ANDRE BURAKOVSKY v rohu obral o puk Beana a poté bekhendem z ostrého úhlu pověsil kotouč pod břevno! Bez asistence.
    33:16 André BURAKOVSKY - 1:2

33:52
    Bývalý Modrokabátník Jack Johnson (COL) půjde pykat na dvě minuty za sekání Stenlunda.

34:45
    Bjorkstrandovu střelu z mezikruží Darcy Kuemper vyrazil a Avs posléze vyhodili puk až na opačný konec kluziště.

35:27
    Oliver Bjorkstrand zůstal osamocen u pravé tyče, svůj bekhend ale nasměroval mimo!

35:46
    Ve velké šanci se teď ocitl Jake Bean, který tváří v tvář Kuemperovi ranou z levého kruhu neuspěl!

36:36
    Kuralymu byla odpískána přihrávka rukou, do Nationwide Areny se společně vrátíme po komerční přestávce.

36:54
    Po Kadriho nahození z ostrého úhlu Elvis Merzlikins raději přerušil hru.

37:17
    MacKinnonova střela od modré byla zblokována, první formace Avalanche ale nadále drží puk v útočném pásmu.

38:13
    Eric Robinson po průniku podél levého mantinelu z úrovně kruhů minul coloradskou svatyni, hostující Logan O'Connor o chvilku nato uvízl v ofsajdu.

39:05
    Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny, Jakub Voráček nabírá rychlost ve středním pásmu.

39:30
    Oliver Bjorkstrand (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za držení Rantanena.

40:00

Do druhé třetiny vstoupili Blue Jackets velmi aktivně, Colorado výrazně přestříleli a vytvořili si několik tutovek. Recept na skvěle chytajícího Darcyho Kuempera ale nenašli a vítr z plachet jim poté sebral svým druhým gólem v zápase Burakovsky. Favorizovaní Avs tak vedou 2:1, ačkoliv dnes rozhodně nejsou lepším týmem.

Další třetina začne přibližně v 1:57.

40:01

40:38
    Byramovi na útočné modré přeskočil kotouč hokejku, Avs tak musejí vyklidit pásmo.

41:33
    Oliver Bjorkstrand už je zpět na ledě, ve zbytku přesilové hry si Colorado žádnou šanci nevytvořilo.

42:21
    Voráček vyzval ke skórování Sillingera, který ale tváří v tvář skvělému Kuemperovi neuspěl!

43:15
    Po trmě-vrmě před Kuemperem se dostal k puku Gustav Nyquist, střela mu ale nesedla a Avs už zakládají protiútok.

43:53
    Kevin Stenlund jel sám na Kuempera, ale nedal! Darcy Kuemper je dnes jednoznačně nejlepším hráčem na ledě...

44:49
    Jegor Činachov obkroužil coloradskou svatyni, z otočky ale ani on na Kuempera nevyzrál. Columbus vede na střely už 32:23.

45:38
    Nyquist s Carlssonem se nedomluvili a na útočné modré o puk přišli, Sampo Ranta poté dopravil kotouč až k Merzlikinsovi.

47:26
    Neuvěřitelné! Do samostatného úniku se tentokrát dostal Jakub Voráček, ani on ale neuspěl!

47:45
    Po komerční přestávce si domácí zahrají přesilovku, Murray (COL) totiž zahákoval Voráčka.

48:29
    Svěřenci Brada Larsena sice kombinují v útočném pásmu, žádná střela z toho ale zatím nepramenila.

49:18
    Werenskiho tečovaná střela proletěla těsně nad coloradskou brankou, o chvilku později Kuemper raději přerušil hru.

50:05
    Nathan MacKinnon zavezl puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přišel a Texier s Bayreutherem už zakládají protiútok.

50:51
    Sean Kuraly ve středním pásmu čistým hitem zastavil průnik Bowena Byrama a Columbus opět míří kupředu.

51:20
    Elvis Merzlikins po delší době v permanenci, se střelou Nazema Kadriho z pravého kruhu si ale bez potíží poradil.

52:13
    Roslovic na útočné modré ztratil rovnováhu, čehož využil Jost a okamžitě vyráží kupředu.

52:40
    Jost nahodil puk na Merzlikinse a z následného závaru se pokusil prosadit ještě Kiefer Sherwood, brankář Blue Jackets si ale nakonec poradil.

53:02
    Devon Toews zakončoval z bezprostřední blízkosti, tváří v tvář ležícímu Merzlikinsovi ale rozvlnil jen boční síť!

53:37
    Domácí nakonec našli recept na skvěle chytajícího Kuempera a vyrovnávají! ALEXANDRE TEXIER se po šťastném odrazu puku o mantinel dostal ke kotouči na pravém kruhu a překonal zaskočeného gólmana Avs! Asistence: Eric Robinson a Elvis Merzlikins.
    53:37 Alexandre TEXIER - 2:2

54:25
    Domácí jsou na koni, do útočného pásma teď zaváží kotouč čtvrtá lajna v čele se Seanem Kuralym.

55:58
    Girardovu střelu od modré Merzlikins neviděl, dokázal si ale puk najít a přerušit hru. Následovat bude komerční přestávka.

56:49
    Po trmě-vrmě poblíž columbuské modré se vydali kupředu mladící Činachov a Sillinger, do zakončení se ale nedostali.

57:43
    Darcy Kuemper našel parádní rozehrávkou rozjetého Byrama, který z levého kruhu přestřelil!

57:55
    Nathan MacKinnon si navezl puk do mezikruží, odkud vypálil, jeho střela se ale otřela o hůl bránícího Jennera a puk se odrazil mimo.

58:41
    Svěřenci Jareda Bednara jen vyhodili puk do středního pásma, Gavrikov už rychle zakládá protiútok.

58:58
    Blue Jackets se minutu před koncem dostávají do vedení! A postarali se o to dva nejmladší hráči na soupisce. Jegor Činachov vysttřelil z vrcholu kruhů a COLE SILLINGER tečoval puk za Kuemperova záda! Asistence: Jegor Činachov, Vladislav Gavrikov.
    58:58 Cole SILLINGER - 3:2

59:02
    Darcy Kuemper jede na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!

59:30
    A je rozhodnuto. OLIVER BJORKSTRAND se dostal k puku poblíž červené čáry a poslal černou pryž do prázdné coloradské svatyně! Asistence: Boone Jenner a Vladislav Gavrikov.

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, +1, 5 střel, čas na ledě 16:50

To byl závěr! Colorado bylo blízko k pomstě za středeční prohru s Columbusem na domácím ledě po prodloužení, v závěrečných sedmi minutách se ale děly věci. Nejprve gólem na 2:2 odčaroval kouzlo skvěle chytajícího Kuempera Alexandre Texier, minutu před koncem dokonal obrat Cole Sillinger a do prázdné branky zpečetil výhru Blue Jackets Oliver Bjorkstrand. Podceňovaný Columbus tak pokračuje v povedeném vstupu do sezóny a po deseti utkáních má na kontě sedm výher!

Dobrou noc a příště na počtenou. (02:39:58)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 12. G. Carlsson (J. Voráček, Činachov), 54. Texier (E. Robinson, Merzlikins), 59. Sillinger (Činachov, Gavrikov), 60. O. Bjorkstrand (Jenner, Gavrikov) – 17. Burakovsky (Kadri, Girard), 34. Burakovsky

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Werenski, Bean, Gavrikov, Bayreuther, G. Carlsson, Peeke – Nyquist, Jenner (C), O. Bjorkstrand – Činachov, Sillinger, J. Voráček – Hofmann, Roslovic, Stenlund – E. Robinson, Kuraly, Texier.
    Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Byram, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, D. Toews – Landeskog (C), MacKinnon, Rantanen – Kadri, Burakovsky, L. O'Connor – Jost, Compher, Kiefer Sherwood – Ranta, Helm, Jayson Megna.

Rozhodčí: Brenk, Anderson – Murray, Apperson