Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Vladivostok – Omsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Novosibirsk – Soči 1:2 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 7:6 (po pr.)
Severstal Čerepovec
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
CSKA Moskva
Středa 24.11.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Severstal Čerepovec a CSKA Moskva..

CSKA Moskva odehrála 31 zápasů s bilancí 13-7-2-9 a ziskem 42 bodů. V tabulce Západní konference je tým na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo CSKA hned čtyři. Poradilo si s Petrohradem 4:0, Čerepovcem 3:2 v nájezdech, Minskem 6:3 a Petrohradem 3:1. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 2:3 v nájezdech.

Severstal Čerepovec odehrál 30 zápasů s bilancí 11-7-4-8 a ziskem 40 bodů. V tabulce Západní konference je tým na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál Čerepovec tři. Poradil si s Magnotogorskem 5:2, Minskem 4:3 v nájezdech a sViťazem 2:1 v nájezdech. Tým nestačil na CSKA Moskvu 2:3 v nájezdech a na Barys 3:4 v prodloužení.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 15. listopadu a domácí Moskva vyhrála 3:2 v nájezdech. Rozhodující nájezd tehdy proměnil Okulov.

Mírným favoritem tohoto zápasu týmů z horní části tabulky Západní konference jsou domácí.

Československá stopa v zápase
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhne.

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šostak, Šugajev) – Press, Chochlov, Rogov, N. Makejev, M. Chabarov, Timašov, Karimov – Geraskin, Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Abrosimov, Dmitrij Moisejev – M. Kazakov, Jemec, A. Alexejev.

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn, Gamzin) – N. Nestěrov, Dahlbeck, Arťom Sergejev, Blažijevskij, Kiselevič, Gilmour, V. Svedberg, Grudinin – P. Karnauchov, Slepyšev, Grigorenko – Okulov, S. Plotnikov, Kameněv – Nordström, Andronov, Alexandr Popov – Světlakov, Sorkin, Poltapov.

Rozhodčí: Gašilov, Fatajev – Ivanov, Žarkov.

00:01

00:12
    Utkání začalo, domácí hrají v černožlutém, hosté hrají v bíločerveném.

01:03
    Hostující celek hraje aktivně, nyní se dostal do brejku, ale blafák nedotáhl.

02:07
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Domácí se usadili v útočném pásmu. David Dumbadze neuspěl.

03:00
    Bogdan Kiselevič rozehrává od své branky, následně se dostali hosté k zakončení, ale rána končí vedle branky.

03:49
    Makar Chabarov rozehrává od své branky, následně Nikita Makejev prodloužil kotouč do útočného pásma. Jejich spoluhráči ale nedokázali zakončit.

04:05
    Kirill Pilipenko se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:03
    Mnoho vyložených šancí jsme zatím v tomto zápase neviděli. Hra se přelévá ze strany na stranu.

05:40
    Alexandr Popov to zkoušel individuálně, ale ve středním pásmu přišel o puk, hrát tak mohou domácí.

08:14
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme klidnější pasáž hry. Střel na branku je k vidění velmi málo.

18:43
    Moskva se sice dostald do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná domácí obranou.

10:36
    Čerepovec se dostal do útočného pásma, Timur Karimov zkoušel vypálit od modré čáry, ale neuspěl.

10:58
    Ivan Fedotov musel zasahovat po střele od modré čáry, dokázal si poradit, a tak ani tentokrát neinkasoval.

11:52
    Komerční přestávka.

12:06
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Makar Chabarov rozehrává od své branky, následně v útočném pásmu Severstal neuspěl.

12:52
    Pavel Karnauchov vedl rychlou akci, dostal se do útočného pásma a Vladislav Podjapolskij musel zasahovat. Brankář zasáhl.

13:18
    Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu. Na nějakou výraznější šanci stále čekáme, zatím platí bezbrankový stav.

14:18
    Prochor Poltapov to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Píská se ofsajd. Buly ve středním pásmu.

14:40
    Moskva rozehrává od své branky, Anton Slepyšev dostal puk do útočného pásma, ale nedokázal vypálit.

15:26
    Bogdan Kiselevič se skvěle vrátil a dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

16:08
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Viktor Svedberg – 2 min., podrážení).

16:28
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, po rychlé kombinaci se tvrdou ránou prosazuje obranou osamocený VLADISLAV KODOLA. Asistence: Robin Press a Nikolaj Timašov.
    16:28 Vladislav KODOLA - 1:0

17:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Prochor Poltapov.

17:49
    Ivan Fedotov si poradil s domácí střelou, a tak se vhazovat bude před jeho brankou. Přesilovku hrají domácí.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:39
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Adam Liška pálil od modré čáry, ale obrana si dokázala poradit.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, následně se vyloučený hráč vrací do hry.

19:17
    Ivan Fedotov kryje puk, bude se vhazovat před brankou.

19:41
    Hosté rozehrávají od své branky.

20:00

Domácí celek hraje aktivně, vypracoval si první gólovou příležitost. Čerepovec vede po první třetině o jednu branku.

20:01

21:08
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu druhé třetiny, domácí rozehrávají od své branky.

21:46
    Ivan Fedotov zasahovat nemusel, puk končí na boční síti.

24:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznějších šancí.

23:47
    Čerepovec se usadil v útočném pásmu, kde komibnuje, ale hra se zadrhla u mantinelu.

24:21
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min.).

24:44
    Daniil Vovčenko pálil z dobré pozice, ale jeho pokus končí ve středu branky, kde byl připravený gólman.

25:11
    Severstal rozehrává od své branky, rychle se dostal do útočného pásma, ale nedokázal vypálit.

26:40
    Nikolaj Timašov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit do střelecké pozice.

28:11
    9:9, střelecky je zápas vyrovnaný, o jednu branku jsou lepší domácí hokejisté.

28:40
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

29:02
    Maxim Kolmykov byl volný před brankou, ale puk k němu spoluhráči dostat nedokázali.

29:10

29:36
    Daniil Vovčenko to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, Puk koční v moci brankáře.

32:30
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho šancí momentálně k vidění není.

33:11
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., podrážení).

34:30
    Domácí celek hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu. Nikolaj Timašov neuspěl od modré čáry.

35:01
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme tedy hokej pět na pět.

35:14
    CSKA se usadilo v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

36:25
    Severstal se dostal do útočného pásma, Ivan Jemec byl před brankou, dostal přihrávku, ale rána mu nesedla.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

39:04
    Oznámena byla poslední minuta hry v této třetině. Moskva kombinovala v útočném pásmu.

39:24
    Konstantin Okulov z mezikruží poslal kotouč vysoko nad branku.

39:39
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Konstantin Okulov.

39:47
    Bleskově využití přesilovka, po kteér domácí navyšují své vedení, šikovnou těčí se z dobré pozice prosadil ADAM LIŠKA. Asistence: Vladislav Kodola a Ilja Chochlov.
    39:47 Adam LIŠKA - 2:0

40:00
    Na ledě se strhla potyčka.

40:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Nikolaj Timašov – 2 min., držení).

40:00

40:01

40:52
    Hostující celek hraje v úvodu třetí třetiny v oslabení, ale zatím čeká na nějakou výraznější šanci.

41:13
    Konstantin Okulov to vzal na sebe, ale nedokázal vypálit podle představ.

41:40
    Ivan Jemec odvedl pořádný kus práce a dostal hru ze svého obranného pásma.

42:01

43:11
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Joonas Nättinen – 2 min., držení).

43:25
    Přesilovku nyní hraje hostující celek, ale musí tvrdě o útočné pásmo bojovat.

44:57
    Domácí celek se brání tlaku soupeře zatím dobře.

45:16
    Domácí v plném počtu. Moskva si ani jednu výraznější šanci nevypracovala.

45:39
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, mnoho šancí momentálně k vidění není.

46:00
    Sergej Andronov pálil z dobré pozice, Vladislav Podjapolskij kryje jeho pokus. Komernčí přestávka.

47:00
    Bogdan Kiselevič čekal na modré čáře na přihrávku od spoluhráče, ale puk se k němu nedostal.

47:50
    CSKA Mosva vypálila z velké dálky, ale brankář si dokázal poradit.

49:00
    Devět minut hry ze třetí třetiny je pryč, domácí hokejisté drží dvoubrankové vedení. Čerepovec hraje aktivně a drží svůj náskok.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, zatím na gólovou šanci v této pasáži hry čekáme.

51:48
    Bogdan Kiselevič pálil od modré čáry, jeho pokus byl před brankou ještě tečovaný, ale brankář dokázal zasáhnout.

52:36

52:52
    Prochor Poltapov elegantně projel středním pásmem, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

53:20
    CSKA rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, nicméně z pohledu hostů čas ubývá velmi rychle.

54:10
    Vladislav Podjapolskij předvedl nyní dva velm dobré zákroky, kterými drží domácí hokejisty ve dvoubrankovém vedení.

55:30
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Puk získli domácí.

55:50
    Vladislav Kodola zkoušel setrvat v útočném pásmu, ale o puk přišel. Hrát tak mohou hosté.

56:35
    Domácí celek navyšuje své vedení, po krásné žabičce se prosazuje ránou z první DMITRIJ MOISEJEV. Asistence: David Dumbadze.
    56:35 Dmitrij MOISEJEV - 3:0

58:00
    Probíhají poslední dvě miuty hry ve třetí třetině.

58:45
    Moskva vybojovalal buly v útočném pásmu, následně se tým usadil před brankou soupeře.

59:00
    Poslední minuta.

59:46
    Hosté rozehrávají od své branky, už nemají čas.

Adam Liška (CER) 1+0. 1 střela, čas na ledě 17:30

Domácí hokejisté vyhrávají díky velmi dobře zvládnutému výkonu tento zápas 3:0. Moskva si dokázala šance vypracovat, ale neproměnila je. Vladislav Podjapolskij pochytal všech 21 střel soupeře. (19:14:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 17. Kodola (Press, Timašov), 40. Liška (Kodola, Chochlov), 57. Dmitrij Moisejev (D. Dumbadze)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šostak, Šugajev) – Press, Chochlov, Rogov, N. Makejev, M. Chabarov, Timašov, Karimov – Geraskin, Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Abrosimov, Dmitrij Moisejev – M. Kazakov, Jemec, A. Alexejev – Kolmykov.

Rozhodčí: Gašilov, Fatajev – Ivanov, Žarkov