Rusko – Švédsko 3:6 (kon.) | Česko – Kanada cz 3:6 (kon.) | USA – Slovensko 3:2 (kon.)
Rakousko – Finsko 1:7 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 4:2 (kon.)
USA
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Slovensko
Pondělí 27.12.2021, 03:40 • Westerner Park Centrium, Red Deer • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Za průběhu státní hymny Spojených států amerických je to ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek vánočních svátků a co nejlepší začátek nového roku. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. (06:20:16)

Šimon Latkóczy (SVK) – 39 zákroků, 3 OG, úsp. 92,86 %, odchytal 58:49

Američané si nakonec došli pro důležité tři body, ale v celkovém součtu se jednalo o pořádně napínavou bitvu až do konce tohoto souboje. Nejprve se dokázal prosadit v přesilovce pěti proti třem Matthew Knies, na kterého o necelou minutu později dokázal navázat v další probíhající početní výhodě Mackie Samoskevich, což znamenalo i přes snahu Slováků vedení pro výběr Nate Leanmana v poměru 2:0. Ve druhé periodě jsme byli svědky neproměňování brankových situacích na obou stranách, ošem i tak nakonec dokázali těžit hráči USA, když se z dorážky dokázal prosadit Landon Slaggert. V poslední periodě by již málokdo očekával jakékoliv drama až do konce, které se ale nakonec událo, jelikož naši sousedé se dokázali dvěma góly Martina Chromiaka dotáhnout na rozdíl pouhé jedné branky, s čímž ale už nic nezmohli. Konečný stav utkání 3:2.

Dnešní utkání sledovalo 2500 diváků.

59:56
    Američané jsou s pukem ve středním pásmu, což znamená že si dnes dojdou pro důležité tři body se začátkem skupiny B.

59:33
    Američanům se podařilo vyhodit touš z obranné třetiny a zároveň se nejedná o icing, což znamená už jen několik posledních desítek sekund pro Slováky na vyrovnání.

59:17
    Prudké nahození Samuela Kňažka dokázal vyrazit svým levým betonem Drew Commeso pouze do zadního mantinelu.

58:49
    Šimon Latkóczy je na střídačce. Slovensko to ještě zkouší v šesti hráčích!

58:15
    Slováci se ihned po buly tlačí až do branky Drewa Commessa, ovšem obrana USA zatím s přehledem odolává většímu náporu.
    57:27 Martin CHROMIAK - 3:2

57:27
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slováci po rychlém kontru snižují stav zápasu na rozdíl pouhé jedné branky! Po ose Nemec-Myklukha se dostal ve skvělé pozici před brankou USA ke střele MARTIN CHROMIAK , jenž dokázal zakončit přesně mimo dosah Drewa Commessa 3-2!. Asistence: Šimon Nemec, Oleksii Myklukha.

57:25
    Vyloučení v týmu USA (Landon Slaggert – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Stacha – 2 min., hrubost).

57:05
    Po závaru před brankou Slovenska se strhla obrovská mela, z čehož pravděpodobně vyplyne nějaké vyloučení, ovšem nutno podotknout že se jednalo o pořádný hukot.

56:42
    Tvrdý pokus Oleksiiho Myklukhy zastavil až clonící Red Savage a to těsně před svatyní Drewa Commessa, který by asi byl na tuto ránu krátký!

56:09
    Prudká nahrávka Samuela Krajče končí až na zakázaném uvolnění, jelikož nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk zpracovat.

55:56
    Tvrdá rána Jozefa Krnece končí mezi betony Drewa Commesa, který i po delší době bez zákroku potvrzuje, že je obrovskou oporou pro svůj celek.

55:16
    Po střele Mackieho Samoskeviche se puk dostal až do ochranné sítě a to zatím neznámo jak. Nicméně následuje komerční pauza, po které uvidíme buly v útočném pásmu USA.

54:50
    Američané se teď zvedli a drží Slováky v jejich obranném pásmu, ovšem do zakončení se nijak více nehrnou.

54:20
    V ofsajdovém postavení se aktuálně ocitl Roman Faith, což znamená vhazování ve středním pásmu.

53:49
    Střela Marka Stacha skončila na obličeji Dominica Jamese, který ihned míří do kabin s krvavým šrámem. Snad tedy bude vše v pořádku, minimálně pro další utkání.

53:27
    Pokus Šimona Bečára skončil pouze na lapačce Drewa Commessa, který tak opět přerušuje hru, jelikož následuje komerční pauza, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Slovenska.

52:58
    Slováci jsou opět trochu opaření a je tedy zřetelné, že si hráči USA začínají tvořit šance na zvýšení svého vedení.

52:18
    Velmi dobrou šanci z mezikruží nedokázal proměnit Matt Berard a skóre tak zůstává stále stejné.

51:34
    Branka nakonec opravdu není uznána. Hra tedy bude pokračovat za stavu 3:1 pro USA.

51:34
    Aktuálně Slováci sice vstřelili branku zásluhou Dalibora Dvorského, ovšem hlavní arbitr vehementně rozpažil a je si vědom, že se jednalo o vysokou hůl, ale dle všeho uvidíme konzultaci s videem, které potvrdí či vyvrátí toto rozhodnutí.

51:16
    Vyhození od Iana Moora končí až na icingu. Buly proběhne v útočném pásmu Slovenska.

50:50
    Nahození Matta Berarda končí pouze na clonícím Samuelu Kňažkovi, který puk srazil do středního pásma.

50:10
    Američané začali více bruslit, což je na hře ihned poznat, jelikož opět dělají svému soupeři problémy.

49:53
    V samostatném úniku se zjevil Tanner Dickinson, ovšem trefil pouze beton Šimona Latkóczyho, čímž opět nenavýší skóre v prospěch svého celku.

49:31
    Slováci se aktuálně usadili v útočném pásmu a začínají svému soupeři zadělávat na problémech. Uvidíme tedy, jak na to zareaguje trenér USA Nate Leanman.

48:55
    Ostrý pokus Wyatta Kaisera si pohlídal Šimon Latkóczy ve své výstroji, čímž přerušuje delší průběh hry ve třetí periodě.

48:25
    Nahození Chaze Lucise zaplavalo až na tvrzené sklo za svatyní Slovenska, i tak se ale hráči USA drží nadále v útočném pásmu.

47:51
    Těžiště hry se přesunulo do středního pásma, jelikož hráči USA začali bránit svou modrou čáru, což Slovákům velmi ztěžuje dosavadní situaci.

47:29
    Po nepřesné nahrávce Lukeho Hughese, která skončila až za mantinely, se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:58
    Rychlý kontr USA dokázal zastavit pohotovým zákrokem hokejkou Marko Stacha, čímž velmi pomohl svému týmu.

46:24
    Pokus Samuela Kňažka dokázal Drew Commesso zneškodnit díky své lapačce, což znamená komerční přestávku. Následně se bude vhazovat v útočném pásmu Slováků.

45:53
    Hra teď ocípá z jedné strany na druhou, což dodává celému rázu utkání skvělý náboj.

45:12
    Skrytou střelu Matta Coronata dokázal vyrazit Šimon Latkóczy mimo jakékoliv nebezpečí.

44:59
    Američané si berou puk do vlastní třetiny a střídají, jelikož potřebují nutně čerstvé síly na ledovou plochu.

44:22
    Obrovskou šancí na zvýšení vedení pohrdal Logan Cooley, když se zjevil úplně sám před Šimonem Latkóczym nastřelil pouze pravou tyč!

43:51
    Po průniku do útočné třetiny se dostal do šance Filip Mešár, ten ale zpoza pravého kruhu ztroskotal na lapačce Drewa Commessa.

43:11
    Američané se trochu vzpamatovali, čímž dostali svého soka pod tlak, ovšem nijak výrazně se k puku nedostali.

42:48
    Nahození Juraje Slafkovského si pokryl opět Drew Commesso ve své připravené výstroji.

42:18
    Vyhození Jaka Sandersona končí až za zakázaném uvolnění, hra se tak přesune před svatyni Drewa Commessa.

41:34
    Slováci se opět dostávají do útočného pásma a dokazují tak, že boj o nějaký cenný bod rozhodně nevzdali, minimálně v dnešním případě.
    41:03 Martin CHROMIAK - 3:1

41:03
    Slováci se přeci jen dočkali branky, čímž korigují skóre na rozdíl dvou branek! Po nahrávce přes osu hřiště se dostal ke střele MARTIN CHROMIAK , jenž zakončil přesně k tyči 3-1!. Drew Commesso neměl na tuto střelu nárok. Asistence: Matej Kašlík, Samuel Kňažko.

41:01
    Slovensko v plném počtu.

40:57
    Ostrý pokus od Šimona Nemce končí ve výstroji Drewa Commessa, který tak potvrzuje že forma s ním šla i z kabin na led.

40:26
    Slováci se dostávají ve své probíhající početní výhodě ihned do útočné třetiny, kde zatím kombinují na hranici modré čáry.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:18.

Ve druhé periodě se prosadili opět pouze Američané, i přes fakt že Slováci si opět vypracovali několik příležitostí. Těsně za polovinou utkání tedy zvyšoval skóre už na 3:0 Landon Slaggert. Naši sousedé se sice nepoložili, ovšem jak jsem zmiňoval skóre korigovat nedokázali. Zatím tedy můžeme pouze polemizovat, jak si obě mužstva povedou v poslední části hry.

40:00

39:57
    Druhá část se již dohrává za brankou USA. Ke změně skóre tak určitě nedojde.

39:50
    Vyloučení v týmu USA (Matthew Beniers – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

39:22
    Pokus od Martina Chromiaka skončil ve výstroji Drewa Commessa, který raději podržel puk před dotírajícím Matejem Kašlíkem.

38:59
    Vyloučení v týmu USA (Wyatt Kaiser – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Roman Faith – 2 min., hrubost).

38:59
    Po pokusu Šimona Nemce se strhla menší strkanice u branky USA, z čehož pravděpodobně budou plynout menší tresty pro obě strany.

38:12
    Slováci se teď dostali do útočného pásma, kde dostávají svého soupeře pod tlak, ovšem zatím není jasné zda-li si alespoň vypracují nějakou příležitost.

37:49
    Průnik Jaka Sandersona zastavil až samotný útočící hráč, díky špatnému seřízení bruslí, které ho v klíčové fázi úplně nepodrželi.

37:23
    Po pokusu Samuela Kňažka uvidíme komerční přestávku, protože puk se po teči jednoho z bránících dotknul ochranné sítě.

36:54
    Střelu Logana Cooleyho dokázal na poslední chvíli zblokovat Marko Stacha, alespoň do středního pásma.

36:12
    Vyhození od Maroše Jedličky končí až na icingu. Vhazovat se tedy bude před brankou Šimona Latkóczyho.

35:32
    Po střele od Reda Savage se strhla menší mela u branky Slovenska, ovšem podle hlavních arbitrů utkání bylo vše v souladu s pravidly.

34:56
    Hra se začíná rozhodčím trochu vymykat z pod kontroly, jelikož jsme aktuálně mohli vidět několik ostrých zákroků na obou stranách.

34:29
    Nahození od Jakuba Demeka končí pouze v lapačce Drewa Commessa, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

33:52
    Slovácí se po obdržené brance trochu zvedli, ovšem jejich aktivita zatím nevede k nějaké povzbuzující brance.

33:20
    Po střele Filipa Mešára po delší době zvonila horní tyč svatyně Drewa Commessa. Další obrovská škoda pro Slovensko, jelikož opět nedokážou korigovat skóre.

32:42
    Oddechový čas pro Slovensko.
    32:42 Landon SLAGGERT - 3:0

32:42
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Američané se přeci jen prosazují a tentokrát zcela zaslouženě. Po delším tlaku v útočném pásmu se dostal ke střele Wyatt Kaiser, jehož střelu sice vyrazil Šimon Latkóczy, ovšem pouze na dotírajícího LANDONA SLAGGERTA, který do odkryté svatyně svůj pokus sebejistě zakončil 3-0! Asistence: Wyatt Kaiser, Tanner Dickinson.

32:18
    Nahození od Tannera Dickinsona vyrazil Šimon Latkóczy pouze do zadního mantinelu. Hráči USA se tak stále drží v útočné třetině.

31:56
    Bekhendový pokus Lukeho Hughese skončil opět na připravené lapačce Šimona Latkóczyho.

31:24
    Američané jsou opět nastěhovaní v útočné třetině, kde si zatím pouze chystají nějakou větší příležitost.

30:56
    Po pokusu Logana Coleyho, s kterým si poradil Šimon Latkóczy s velkým přehledem, uvidíme komerční pauzu.

30:16
    Po střele Marka Stacha se puk dostal až do hlediště, což znamená cenný suvenýr pro nějakého příznivce a zároveň buly v útočném pásmu Slovenska.

29:55
    Pokus příklepem od Reda Savage skonči jen těsně nad pravou tyči svatyně Slovenska.

29:22
    Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou, a tak by případná branka na jedné či oné straně mohla udat jedené tým do zápasové převahy.

28:35
    Po rychlém průniku do útočné třetiny se dostal ke střele Šimon Nemec, ten ale trefil pouze vyrážečku nestárnoucího Drewa Commessa.

28:07

27:54
    Rána z levého kruhu od Matthewa Kniese končí na horní tyči slovenské svatyně! Tato rána byla výstavní, a tak je trochu škoda že nezapadla až do sítě, neboť by se jednalo o parádní branku.

27:19
    Po kličkované se dostal ke střele Matt Berard, který ale trefil pouze pravý beton Šimona Latkóczyho.

26:48
    Slovákům se podařilo vyhodit puk a dokonce i zaútočit, ovšem rána Jakuba Demeka skončila až na tvrzeném skle za brankou USA:

26:07
    Vyloučení v týmu Slovensko (Maxim Štrbák – 2 min., hrubost).

25:31
    Po nahození od Juraje Slafkovského se konal menší závar před branku Drewa Commessa, který ale následně pokryl puk pod svou lapačkou.

24:45
    Hráči USA jsou teď natlačeni v útočné třetině, odkud svým pohybem trápí svého soupeře, který aktuálně není schopen ani vyhodit puk.

24:15
    Po bekhendovém pokusu Jake Sandersona se žádné nebezpečí nekonalo, jelikož puk se pouze otřel o boční sít.

23:52
    Nahození od Matta Coronata končí v lapačce Šimona Latkóczyho, který si tak po delší době připisuje úspěšný zákrok.

23:21
    Američané teď kombinují ve vlastní třetině postupně si tak chystají nějaký útok.

22:51
    Průnik Filipa Mešára zastavil až brankář Drew Commeso svou nataženou hokejkou, čímž dokázal uhasit jakékoliv nebezpečí.

22:31
    Slováci se stále drží v útočné třetině, ovšem zatím se nedokázali dostat do žádné dobré příležitosti ke skórování.

21:57
    USA v plném počtu.

21:50
    Nástřel Šimona Nemce dokázal zblokovat clonící Red Savage alespoň za vlastní branku, kde se oba celky perou vší silou o puk.

21:12
    Američanům se podařilo vyhodit touš z obranné třetiny, což jim dodává čas k dostřídaní obranné pětky.

20:59
    Pokus Samuela Kňažka z modré čáry skončil pouze na připravené výstroji Drewa Commessa.

20:29
    Ihned po buly se dostali do útočné třetiny Slováci, kde zakládají kombinaci, ze které by rádi korigovali skóre.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:31.

Po první periodě můžeme konstatovat, že se jedná zatím o skvělý zápas s vynikajícím tempem, ovšem pro smůlu Slovenska byli právě jejich soupeři z Ameriky efektivnějším celkem a zaslouženě tak vedou o dvě branky. Nejprve se dokázal prosadit v přesilovce pěti proti třem Matthew Knies, na kterého o necelou minutu později dokázal navázat v další probíhající početní výhodě Matthew Samoskevich. I přesto měli naši sousedé několik světlých momentů a je tedy škoda, že nějaký z pokusů na brankáře Drewa Commessa neskončil až za jeho zády. Uvidíme tedy, jak si obě země povedou v dalších částech hry.

20:00

19:57
    Vyloučení v týmu USA (Carter Mazur – 2 min., nedovolené bránění).

19:25
    Pokus Dalibora Dvorského končí až v ochranné síti po teči někoho z bránících hráčů. Buly proběhne v útočném pásmu Slovenska.

18:57
    Po tvrdém hitu Juraje Slafkovského se ocitl na ledové ploše Red Savage, který po tomto souboji ihned míří na svou střídačku, kde bude ošetřen.

18:32
    Další nahození tentokrát od Šimona Bečára na brankáře USA nakonec zblokoval Jack Peart díky svému obětavému bloku.

17:44
    Pokus Maroše Jedličky dokázal vyrazit Drew Commesso díky svému pohotovému betonu.

17:28
    Po ofsajdovém postavení, ve kterém se objevil Filip Mešár, uvidíme další komerční přestávku. Následné vhazování opět proběhne ve středním pásmu.

16:54
    Průnik Cartera Mazura dokázal na poslední chvíli zastavit svou hokejkou Šimon Nemec, čímž opravdu zabránil hrozícímu nebezpečí.

16:24
    Nepřesný pas Samuela Kňažka končí až na střídačce USA, což znamená že se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:48
    Po rychlém kontru se dostali do šance Slováci, ovšem ránu příklepem od Juraje Slafkovského na poslední chvíli zblokoval obránce Jake Sanderson mimo nebezpečí.
    15:18 Matthew SAMOSKEVICH - 2:0

15:18
    Studená sprcha pro Slovensko pokračuje. V probíhající početní výhodě se dostal po kombinaci ke střele MACKIE SAMOSKEVICH, který trefil horní růžek slovenské svatyně, čímž posílá svou zemi do gólového trháku 2-0! Asistence: Matt Coronato, Matthew Beniers.

14:45
    Prudké nahození od Bretta Berarda končí na lapačce Šimona Latkóczy, který tak po delším čase uklidňuje hru.
    13:35 Matthew KNIES - 1:0

13:35
    Američané přeci jen využívají dvojnásobnou početní výhodu a dostávají se tak do vedení. Po chybě Slovenska se dostali Logan Cooley společně MATTHEWEM KNIESEM do obrovské příležitosti, kterou vyřešil první zmíněný nahrávkou nahrávku do odkryté branky, odkud se rodák z Michiganu nemýlil 1-0! Asistence: Logan Cooley, Jack Peart

13:25
    Vyloučení v týmu Slovensko (Šimon Nemec – 2 min., podrážení).

13:16
    Slovákům se teď podařilo vyhodit puk přes celé kluziště, což znamená možnost vystřídaní obranné pětky.

12:50
    Prudká střela z pravé strany od Bretta Berarda pouze zaplavala na boční síti svatyně Slovenska.

12:10
    Američané sice drží svého soupeře v obrovském zámku, ale zatím se nevypracovali k žádné větší příležitosti.

11:46
    Vyloučení v týmu Slovensko (Maxim Štrbák – 2 min., nedovolené bránění).

11:09
    Vyhození od Róberta Petrovického nakonec nebude zakázaným uvolnění, minimálně podle signalizace arbitra Adama Kiky.

10:52
    Zakončení od Dominica Jamese končí na připravené lapačce Šimona Latkóczyho. Následovat bude komerční přestávka, po které proběhne buly v útočném pásmu USA.

10:31
    Slováci se po delší době vysunuli k napadání, čímž dělají svému soupeři obrovské problémy.

09:54
    Rychlé nahození Jakuba Demeka skončilo opět ve výstroji Drewa Commessa, který si tak připisuje další úspěšný zákrok.

09:23
    Američané teď v klidu rozehrávají postupný útok z vlastní poloviny a zároveň střídají, jelikož jejich soupeř je v hlubokém bloku.

08:46
    Po nepřesné střele Marka Stacha, která skončila až v ochranné síti, bude následovat komerční pauza. Následně proběhne buly ve středním pásmu.

08:29
    Opět se hra změnila spíše v boj o puk který se aktuálně odehrává zhruba v na polovině ledové plochy.

07:55
    Nahození od Brocka Fabera zastavil svou vyrážečkou Šimon Latkóczy.

07:12
    Do parádní šance se dostal Matej Kašlík, ovšem tváří v tvář brance USA trestuhodně minul. Toto by mohlo Slováky mrzet.

06:57

06:25
    Po obtočení kolem branky se dostal ke střele Juraj Slafkovský, ten ale mířil pouze do zadního tvrzeného skla v obranné třetině USA.

05:48
    Prudký pokus Šimona Nemce končí na betonech brankáře Drewa Commessa.

05:23
    Slovensku se zatím početní výhoda příliš nedaří, jelikož jejich soupeř pohotově vyhazuje puky z obranné třetiny.

04:57
    Vyloučení v týmu USA (Landon Slaggert – 2 min., podrážení).

04:19
    Vyhození od Samuela Kňažka přes celé hřiště končí až na zakázaném uvolnění. Těžiště hry se tedy opět přesune před branku Slovenska.

03:58
    Američané se aktuálně usadili v útočné třetině, čímž dostávají opět Slovensko pod tlak. Uvidíme tedy první branku utkání?

03:22
    Rána Filipa Mešára zamířilapouze do připraveného betonu Drewa Commessa.

02:56
    Hra se teď přesunula do středního pásma, jelikož oba týmy dělají zbytečné chyby při rozehrávce.

02:26
    Zblokovaný pokus Jaka Sandersona zamířil jen těsně nad pravou tyč branky Šimona Latkóczyho.

01:44
    Potom, co se hra přesunula na druhou stranu, Slováci měli obrovskou šanci. Po souhře v útočné třetině se dostal z mezikruží ke střele Maroš Jedlička, ovšem puk se otřel pouze o horní tyč svatyně USA.

01:16
    Prudkou střelu Matta Coronata zastavil Šimon Latkóczy svou připravenou lapačkou.

00:52
    Do rychlého kontru se dostal Filip Mešár, ovšem svůj pas směřoval pouze na Juraje Slafkovského, který byl jako šestým hráčem na ledové ploše za Slovensko, což znamená trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

00:28
    Američané se ihned dostali do útočné třetiny, kde zatím drží svého soka pod tlakem.

00:01

Nejprve samozřejmě budeme svědky státních hymen, po kterých dojde na úvodní buly.

Oba celky již sjíždí z kabin na ledovou plochu. Samotné utkání započne za pár minut.

USA: Commesso (Mbereko) – Sanderson (C), Moore, Kaiser, Faber (A), Kleven, Hughes, Peart – Berard, Beniers, Coronato – Knies, Cooley, Mazur – Slaggert (A), Dickinson, Samoskevich – Red Savage, James, Lucius – S. Pastujov.
    Trenér: Nate Leanman

Slovensko: Latkóczy (Boľo) – Kňažko (C), Stacha, Petrovický, Š. Nemec (A), Bečár, Štrbák, J. V. Kmec – Chromiak, Myklukha, Kašlík – Mešár, Petrovský, Slafkovský – Jedlička, Dvorský, Faith (A) – J. Lašák, A. Sýkora, Demek – Krajč.
    Trenér: Ivan Fenes

Rozhodčí: Kika (CZE), Kova (FIN) – Jackson (CAN), Persson (SWE).

Slovensko

Naše sousedy čeká opravdu velmi těžký šampionát, protože ve skupině B patří k největším outsiderům, což znamená očekávanou baráž, ovšem nic není ztraceno a přeci jen vše je v ledním hokeji možné, a tak nemůžeme soudit předtím než uvidíme. Minulý ročník skončili slovenští hráči právě s USA při čtvrtfinálovém souboji a to v poměru 5:2, čímž ukončili svou cestu turnajem.

Hlavní zbraně reprezentace jsou hokejisté Samuel Kňažko a Juraj Slafkovský, kteří oba nastupují za finský TPS Turku tedy tým s obrovskou historií. Dále se oba pyšní startem v seniorském mužstvu na mistrovství světa v Rize, kde předvedli že patří mezi velké přísliby do budoucna. V brankovišti bude úřadovat Šimon Latkóczy, jenž byl jedničkou i na MSJ 2021 a bude tak patřit k oporám celku.

Mužstvo vedené Róbertem Petrovickým tak je jasným outsiderem, což platí i v dnešním případě, jelikož s Američany jim to nikdy příliš nešlo, i když v roce 2017 dokázali zvítězit v poměru 2:3, ale tehdy na ledové ploše úřadovali hokejisté jako Martin Fehérváry či Miloš Kelemen. Pravděpodobným cílem mužstva bude zápas se Švýcarskem jevící se jako nejreálnější možnost vítězství a uniknutí tak hře o sestup.

Slováci odehráli přes rok několik přípravných soubojů, z nichž poslední proti Německu z 23.12, zvládli v poměru 0:4.

USA

Kdybychom měli někoho předem pasovat do favorita celého šampionátu nějaký národ, jednoznačně zde zařadíme mladíky z Ameriky, kteří triumfovali při minulém ročníku, kdy zvládli finálový souboj proti Kanadě v poměru 2:0. Tehdy vstřelil vítěznou branku Alex Turcotte v čase 33:25.

Mezi hlavní opory mužstva patři především kapitán Jake Sanderson, který už je pod taktovkou Ottawy Sennators a patří tak mezi hlavní přísliby celé reprezentace. Dále samozřejmě nesmíme opomenout Matthewa Bernierse a Lukea Hughese, jež patří k draftovaným hráčům a první zmíněný je dokonce dvojka letošního ročníku. Mezi třemi tyčemi můžeme očekávat minimálně v prvním souboji Drewa Commessa, což je podle odborníků nejpravděpodobnější tah trenérského týmu.

Jednoduše rečeno celek Nata Leamana patří mezi hlavní favority alespoň na medailových úspěch, i tak je ale předem čeká ostrá zkouška už v základní skupině, jelikož postupně svedou souboj se Švýcarskem, Švédskem a Ruskem. V úvodním zápase budou jasnými favority, ovšem jejich sok může určitě velmi silně potrápit.

Spojené státy stihli odehrát před vrcholem roku jediný přípravný souboj proti Finsku. Po napínavé bitvě, kdy byli ve vedení už 3:1, nakonec museli skousnout porážku 3:4 po prodloužení, díky vítězné brance Roniho Hirvonena.

Sportu zdar a hokej zvlášť při sledování 46. mistrovství světa juniorů a to v dnešním případě z kanadského Red Deeru. Zpočátku skupiny B uvidíme souboj mezi USA a Slovenskem, což rozhodně slibuje zajímavou podívanou. Celým přenosem vás provede Adam Sedlák, již od jeho začátku ve 3:30 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 14. Knies (Cooley, Peart), 16. Samoskevich (Coronato, Beniers), 33. Slaggert (Kaiser, Dickinson) – 42. Chromiak (Kašlík, Kňažko), 58. Chromiak (Myklukha)

Rozhodčí: Kika (CZE), Kova (FIN) – Jackson (CAN), Persson (SWE)