Úterý 08.02.2022, 02:22Zimní olympijské hry
Sledujte:
    Švédské hokejistky slaví postup do čtvrtfinále her.

16:23
    Lední hokej – ženy

Hokejistky Švédska slaví postup do čtvrtfinále her v Pekingu. Po dvou zápasech přitom měly na kontě nulu a nevypadalo to s nimi dobře. Následně však dokázaly zdolat 2:1 domácí Čínu a dnes v přímém souboji o třetí příčku v tabulce skupiny B přehrály 3:1 Dánky. Ty srovnaly ve 35. minutě na 1:1 trefou Oksbjergové, ovšem Třem korunkám vrátila o 54 sekund později vedení Lisa Johanssonová. V závěru utkání pak na konečných 3:1 zvýšila trefou do opuštěné svatyně soupeřek Berglundová. Švédky vyšouply z postupových příček domácí Čínu a ve čtvrtfinále se poměří s vítězkami áčka z Kanady. Dánky na turnaji končí, byť dokázaly zdolat český tým.

Souběžně hraný duel mezi Finkami a Ruskami skončil jasnou výhrou Skandinávek v poměru 5:0. Tento stav platil už po druhé třetině. V posledních letech třetí nejlepší tým světa se přitom dosud na turnaji trápil, ovšem dnes finské hokejistky naznačily, že se s nimi musí počítat. Vysoké vítězství je posunulo v tabulce skupiny A na třetí místo.

Skupina A:
    Finsko – OS z Ruska 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
    Branky a nahrávky:
    10. Rantalaová (Niskanenová), 19. Karvinenová (Nieminenová, Tulusová), 28. Nylundová (Vanhanenová, Rantalaová), 31. Tuominenová (Laitinenová), 32. Hiirikoskiová (Tulusová, Tapaniová)

Skupina B:
    Švédsko – Dánsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
    4. Nordinová (Lundinová), 36. Lisa Johanssonová (Lundinová, Waxinová), 60. Berglundová (Ljungblomová) – 35. Oksbjergová (Jakobsenová, Friis-Hansenová)

Curling, smíšené dvojice

První curlingové zlato v Pekingu slaví Italové, kteří na hrách neprohráli jediný zápas! Duo Stefania Constantiniová – Amos Mosaner zdolalo norský manželský pár Kristin Skaslienová – Magnus Nedregotten 8:5. V posledním endu si to už vítězové pohlídali a svůj triumf jistili získaným bodem Constantiniové. Stříbro tedy putuje do Norska a bronz si zajistili švédští curleři.

2. Thomas Krol (NED)
    3. Minseok Kim (KOR)

12:09

České hokejistky bohužel nezvládly v klíčové bitvě porazit Japonky a ve čtvrtfinále je tak čekají obhájkyně zlata z Pchjongčchangu Američanky, které po porážce s Kanadou obsadily druhé místo v silnější skupině A. Svěřenkyně Tomáše Paciny dokázaly v základní hrací době dvakrát odpovědět na zásahy Haruky Tokoové. Nejprve srovnávala Denisa Křížová, ve třetí části pak Natálie Mlýnková. V prodloužení ani přes tlak Lvic branka nepadla a rozhodovat tak musely nájezdy. V nich uspěla pouze Hanae Kubová, po jejímž pokusu puk prošel mezi betony brankářky Peslarové a dostal se těsně za brankovou čáru.

Japonsko – Česko 3:2 po sn. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
    Branky a nahrávky: 4. H. Tokoová (Aoj Šigaová, A. Tokoová), 41. H. Tokoová (Kubová, A. Tokoová), rozh. náj. Kubová – 27. Křízová (Vanišová), 46. Mlýnková

11:23
    Biatlon – muži, individuální závod na 20 km

1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 48:47,4 (2)

08:58

Bronz v soutěži smíšených dvojic získávají po nečekaně hladkém průběhu utkání Švédové! Jejich souboj s Británií byl za stavu 9:3 ukončen už po šestém endu. V něm sice vítězové povolili Britům zisk dvou bodů, ovšem to už na prodloužení duelu nestačilo.

Švédsko – Velká Británie 9:3

08:51
    Snowboarding – muži, paralelní obří slalom

Mezi muži to dlouho vypadalo na triumf Tima Mastnaka. Ten měl většinu trati navrch, ale v závěru chyboval a před cílem se tak dostal na první místo Benjamin Karl! Souboj o bronz ovládl Victor Wild. Jednačtyřicetiletý Ital Roland Fischnaller udělal příliš mnoho chyb a poslední branku už s vědomím porážky vypustil.
    Vychutnejte si zlatou jízdu Ester Ledecké!

08:44
    Snowboarding – ženy, paralelní obří slalom

Ester Ledecká je zlatá!!! Ani vedoucí žena pořadí Světového poháru Daniela Ulbingová na ni nestačila. Rakušanka už v závěru jela stylem „všechno nebo nic“ a před cílem vypadla. Ledecká tak obhajuje zlato z Pchjongčchangu. Bronz získala Slovinka Gloria Kotniková. Ta v malém finále zdolala Dekkerovou.
    Ester Ledecká se takto dostala do finále.

08:27

Česko má jistou první medaili z těchto her! Michelle Dekkerová nabrala ztrátu hned po startu a následně při riskantní jízdě dokonce vypadla. Ester Ledecká si snadno dojela pro finálovou účast a v nejhorším bude stříbrná!

07:25

Ve třetí třetině souboje USA a Kanady už gól nepadl a hokejistky s javorovým listem na dresech tak slaví výhru 4:2. Do play-off tedy půjdou Kanaďanky jako nejvýše nasazený tým. Američanky přitom v průběhu prostřední části otočily skóre na 2:1, ovšem ještě do přestávky jejich soupeřky hned třikrát kontrovaly. Dvěma brankami přispěla k vítězství svého týmu Brianne Jennerová. Brankářka Kanady Ann-Renee Desbiensová pochytala hned 51 ran hráček USA!

USA – Kanada 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
    Branky a nahrávky: 29. Cameranesiová (Panneková, Barnesová), 32. Carpenterová (Kesselová, Kellerová) – 15. Jennerová (Fillierová, Poulinová), 32. Jennerová (Nurseová), 35. Rattrayová (Spoonerová, Zandeeová-Hartová), 38. Poulinová (TS)

2:15
    Krasobruslení - muži, jednotlivci, krátký program (Michal Březina)

3:00
    Akrobatické lyžování - ženy, big air, finále

3:40
    Snowboarding - ženy, paralelní obří slalom, kvalifikace (Ester Ledecká, Zuzana Maděrová)

4:00
    Alpské lyžování - muži, super-G (Jan Zabystřan)