Salzburg – Pardubice 4:2 (kon.) | Chomutov – Jihlava 6:3 (kon.) | Třinec – Kladno 6:1 (kon.)
Havířov – Sparta 1:4 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 0:3 (kon.) | Liberec – Zlín 3:5 (kon.)
HC Litvínov – Slavia 4:0 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 12.02.2022, 13:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • 38. kolo

Dnešní zápas je u konce. Hosté si v první třetině vypracovali tříbrankový náskok, na to domácí nedokázali odpovědět, byť v posledních minutách zápasu se o to snažili všemi silami. Dybal předvedl několik skvělých zákroků a připisuje si nulu. Tři body si tak odváží hosté. Základní část DHL extraligy juniorů je minulostí. Oba celky se probojovali do skupiny o účast v play off. Na první kolo nadstavby se můžeme těšit už v úterý 15. února. (15:07:26)

59:59
    Tvrdého střelu Dybal drží.

59:31
    Teď však Bystroň o kousek neudržel útočné pásmo a píská se ofsajd.

59:30
    Bystroňovu ránu Dybal vyrazil.

59:14
    Za nedovolené bránění je vyloučen karlovarský Krajčík.

58:48
    Bystroň obešel bránícího hráče a přihrával mezi kruhy, tam však nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

57:56
    Střelu Hodináře od modré se snažil tečovat Kotásek, puk je ale znovu za brankou.

57:05
    Lukáš Adámek krouží ve vlastním obranném pásmu, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

56:16
    Macias vracel puk za hostující branku na Slusarczyka.

56:03
    Vítkovické postavení mimo hru.

55:50
    Krejsa posunul puk do středního pásma, kde ho přebírají hosté.

55:14
    Tvrdý byl hodně nepřesný, puk skončil za karlovarskou brankou.

54:38
    Vhazování ve středním pásmu se bude opakovat, na led totiž přiletěl další kotouč.

54:02
    Vítkovice byly úspěšnější na vhazování před Dybalem, pak ale neudržely kotouč v pásmu, a proto se vrací.

53:53
    Melovského zakončení z pravého kruhu Dybal pokryl.

53:00
    Bulkova střela sice Irglovi vypadla, ale nakonec ji domácí brankář stihl schovat rychleji, než se k němu dostal někdo z Energie.

51:59
    Kosina skvěle obešel hostujícího obránce, jenže v zakončení přesný nebyl.

51:08
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

50:52
    Melovský byl napadán Bulkou, domácí útočník ale situaci zvládl a Vítkovice mohou jít do útoku.

49:53
    Boj o puk u mantinelu pro Vítkovice. Gebauerovu vysokou střelu od modré schoval Dybal do lapačky. Vhazování po pravé ruce hostujícího gólmana.

49:31
    Prčík zavezl kotouč do útočné třetiny.

48:43
    Kotouč vyletěl z hrací plochy, bude se vhazovat před Irglem.

48:21
    Havlík znovu pálil, jeho ostrou střelu od modré lapil Dybal do lapačky.

48:13
    Havlíkovo nahození za branku skončilo v ochranné síti.

47:41
    Matyáš Adámek se prosmýkl před Irgla, ale zakončil jen do betonů.

47:18
    Domácí začínají novou akci od vlastní branky.

47:06
    Prčíkovu střelu zblokoval Benda.

46:37
    Karlovy Vary uzamkly Vítkovice v pásmu, od modré střílel Benda, ale Irgl si s pukem poradil a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

45:49
    Icing Karlových Varů.

45:25
    Další střela Kotáska byla příliš vysoká a proletěla nad brankou.

45:14
    Kosinova rána od modré sražena do ochranné sítě za brankou.

44:34
    Bystroňova střela přešla přes karlovarskou obranu, Dybal byl ale připraven a hru přerušil.

43:14
    Kotásek zamířil vedle branky, i tak ale domácí udrželi útočnou třetinu.

42:58
    Melovský výborně udržel útočné pásmo, od modré pak pálil Prčík, puk sice poskakoval před brankou, ale k dorážce se nikdo nedostal.

42:40
    Kotouč se odrazil před Irgla, ten ho raději přikryl a přerušil hru.

41:57
    Dorážku Rymona drží Irgl v lapačce. Vhazování po levé ruce domácího brankáře.

41:13
    Zakázané uvolnění domácího celku.

41:03
    Postavení mimo hru Karlových Varů.

40:34
    Kočí se prokličkoval mezi domácí obranou, ale zakončil pouze do betonu.

40:01

Je za námi druhá třetina, ta žádnou branku nenabídla. Karlovy Vary pokračují ve své rychlé hře. Vítkovice ale trochu hru vyrovnaly. Poslední třetina může být ještě hodně zajímavá.

Další třetina začne přibližně v 14:30.

40:00

39:56
    Ránu Gebauera má Dybal v lapačce, Vhazování po pravé ruce hostujícího brankáře.

39:24
    Zakázané uvolnění Energie vrátí hru před Dybala.

39:16
    Tvrdý dorážel z pravé strany, ale Dybal je stále bezchybný.

38:57
    Kosina nahodil kotouč za karlovarskou branku.

38:45
    Domácí v ofsajdu.

38:32
    Prčík dlouho čekal za vlastní brankou, nakonec rozehrál na Kosinu.

37:41
    Velice nepřesná střela Csabiho proletěla za branku.

37:08
    Kubík byl zastaven u modré čáry. Na opačnou stranu už míří hosté.

36:13

36:12
    Kubíkovu střelu vyrazil Dybal betonem do rohu kluziště.

36:11
    Odražený kotouč raději Dybal přikryl.

35:54
    Do Melovského rány si lehl jeden z hostujících obránců.

35:37
    Macias z mezikruží zamířil pouze nad branku.

35:07
    Vítkovičtí si dlouho přihrávali, střelu nakonec vyslal Kotásek, ale proletěla těsně kolem tyče.

34:31
    Po přihrávce Kotáska střílel od modré Prčík, Dybal měl i teď připravenou lapačku.

34:13
    Hostující Kočí vyloučen za hrubost.

33:52

33:42
    Ránu Prčíka od modré sklapl Dybal do své lapačky.

33:20
    Krejsa posouval kotouč před bránu na Kotáska, ten se ale k zakončení nedostal.

33:04
    Kotáskovu střelu dokázal Dybal vyrazit.

32:04

31:48
    Hosté neudrželi pásmo a musí se vracet.

31:16
    Hosté však stále kombinují v pásmu, Bendovo nahození chtěl tečovat Lukáš Adámek, ale ani teď se mu koncovka nepovedla.

30:48
    Lukáš Adámek znovu nepřesný, puk proletěl nad bránou.

30:24
    Lukáš Adámek měl před sebou prázdnou bránu, ale přestřelil ji.

30:04
    Za napadení je vyloučen domácí Smolka.

29:58
    Hostí mají výhodu.

29:15
    Csabi si najížděl k bráně, k dorážce se ale nedostal.

28:52
    Slusarczyk se chystal zakončovat, ale kotouč nechal za sebou.

28:13
    Gebauer si počkal na kotouč a zakončoval z pravého kruhu, jenže puk letěl mimo.

27:40
    Po střele Lukáše Adámka zaduněl zadní mantinel.

27:23
    Slusarczykovo nahození bylo zastaveno ve středním pásmu.

26:56
    Hra je přerušena, píská se totiž zakázané uvolnění domácích.

26:12
    Krejsovi na poslední chvíli odskočil puk od hole, a tak nemohl zakončit.

25:54
    Krejsova střela letěla hodně vedle branky.

25:34

24:47
    Csabi nejdřív trefil beton domácího brankáře, jeho následná střela skončila na brance.

24:37
    Holaník ve vlastním oslabení ujížděl sám na Dybala, zakončení ale nebylo úplně přesné.

24:00
    Bulka nahodil kotouč do pásma, pak se ale Vítkovice osvobodily.

23:24
    Menší trest za vysokou hůl dostává vítkovický Smolka.

23:11

22:52
    Střela Dorota od modré se zastavila v klubku bránících hráčů, k dorážce už se nikdo nedostal.

22:15
    Krajčíkovu ránu srazil Prčík za bránu.

21:51
    Hosté jsou stále v pásmu, Seidlerova rána proletěla kolem brány.

20:33
    Kočí se hodně rychle dostal na pravý kruh, ale jeho střelu v pádu zastavila domácí obrana.

20:01

Karlovy Vary jsou zatím jasně lepším týmem a po zásluze vedou o 3 branky, když se prosadili Dorot, Šmajda a Bulka. Domácí se skoro k ničemu nedostávají, přes střední pásmo prošli jen párkrát, a tak Dybal zatím moc práce neměl. Irgl si na málo zákroků stěžovat nemůže, hosté jsou totiž velice rychlí a velice snadno se dostávají do pásma.

Další třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:13
    Macias si po přechodu do útočné třetiny vyjel před pravý kruh, odkud ale zakončil pouze do brankáře.

18:54
    Kočího střela sražena Maciasem mimo bránu.

18:30
    Hosté se opět přesouvají před Irgla.

16:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    KRYŠTOF BULKA našel volné místo v bráně, kam se domácí brankář nestihl přesunout. Asistence: Vítek Benda a Dominik Rymon.

15:36
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

15:31
    Domácí teď měli hodně velké štěstí, po jejich velice špatné rozehrávce se totiž kotouč odrazil před domácí branku, Irgl byl ale pozorný.

14:27
    Znovu je hra přerušena kvůli karlovarskému postavení mimo hru.

14:01
    Nepřesný přechod Karlových Varů přes modrou znamená další ofsajd.

13:38
    Ofsajd Energie.

13:27
    Vítkovice byly úspěšnější v boji o puk za karlovarskou bránou. Ke střele se pak dostal Bystroň, Dybal byl ale pozorný a zastavil ji.

12:47
    Znovu se vrátíme před hostujícího brankáře, píská se totiž další icing.

12:30
    Zakázané uvolnění Energie. Bude se vhazovat po levé ruce Dybala.

12:12
    Vítkovičtí sice prošli do pásma, tam ale byli zastaveni a do útoku se ženou hosté.

11:08
    Seidler našel před bránou volného Šlechtu, ten však zakončil pouze do gólmana.

10:46
    Teď pálil od modré Rymon, Irgl byl byl však připraven a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

10:16
    Kočího ránu od modré vyrazil domácí gólman betonem.

09:48
    Karlovarské postavení mimo hru přerušuje hru.

09:10
    Kotáskova první rána byla zastavena obráncem, ta druhá už doputovala k bráně, ale Dybal ji v klidu vyráží.

07:45
    Energie se znovu rozestavila v pásmu, následná střela SAMUELA ŠMAJDY Irglovi propadla za záda. Asistence: Dominik Rymon a Vítek Benda.

07:18
    Krajčík prošel až před bránu, ale k zakončení se nedostal. Vítkovice pouze posunuly puk do středního pásma, kde si ho znovu berou hosté.

06:54
    Irgl drží další střelu, tentokrát letěla od Šlechty.

06:17
    Lukáš Adámek chtěl zakončovat z pravé strany, branku ale přestřelil.

05:54
    Energie ale znovu obklopila vítkovickou branku, odražený kotouč schoval Irgl pod lapačku a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

05:11
    Šmajda přihrával Bulkovi, ten chtěl kotouč vrátit před branku, ale to domácí obrana nedovolila.

04:42
    Melovský si najel mezi kruhy, s jeho následnou střelou si Dybal poradil.

04:23
    Lukáš Adámek nezachytil rozehrávku a puk bere Kosina.

03:43
    Šmajda chtěl dorážet z prostoru před brankou, ale Smolka mu v tom zabránil.

03:13
    Domácí v ofsajdovém postavení.

02:00
    Benda se od vlastní brány prokličkoval až do útočného pásma, přihrál k modré čáře, kde byl připravený ONDŘEJ DOROT, na jeho ránu Irgl nedosáhl. Asistence: Vítek Benda.

01:08
    Prčíkovu střelu od modré má Dybal v lapačce. Vhazování po pravici karlovarského brankáře.

00:55
    Matyáš Adámek po levé straně proklouzl do pásma, tam byl ale zastaven Kotáskem.

00:17
    První zásah si připisuje Dybal, když na něj zamířil Tvrdý.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Bystroň, Havlík, Prčík, Kosina, Hodinář, Smolka – Skřipčák, Schauer, Tvrdý, Gebauer (A), Kubík, Krejsa (C), Melovský, Kotásek (A), Slusarczyk, Holaník, Macias
    Trenér: Pavel Trnka

HC Energie Karlovy Vary: Dybal (Bočan) – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – Handl, M. Adámek, L. Adámek (C), Csabi, Bulka, Rymon, Šmajda, Šlechta, Botoš (A), Seidler
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Held, Kohoutek – Vašíček, Smetková.

Vzájemný zápas
    20. 11. 2021 HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 2:3 s.n.

Branky a nahrávky: 22. Vogel (Seidler, M. Adámek), 51. Varvařovský (Botoš, Krajčík) – 18. Bialy (Kotásek, Macias), 33. Macias (Krejsa, Kotásek), rozh. náj. Kotásek

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 4:5
    Energie včera odehrála zápas v Olomouci. I v tomto utkání si dvoubrankový náskok vypracovali hosté. Na začátku sedmé minuty otevíral skóre zápasu Šmajda, o šest minut později zamířil za záda olomouckého brankáře Seidler. Na začátku druhé třetiny zvládly Karlovy Vary své oslabení, po návratu hráče na led se rychle dostaly do pásma, kde byl připraven Rymon, který objel branku a zakončil k tyči. Mohlo se zdát, že si Energie pomalu jde pro plný bodový zisk, jenže hokej je rychlý sport a vše se může hodně rychle změnit. Během sedmi minut se Olomouci povedlo vyrovnat, dvakrát pálil Matašovský, na 3:3 srovnával Kučera. Energie s tímto skóre ale rozhodně nesouhlasila a 18 vteřin po zahájení třetí části už znovu vedla, druhou branku v utkání si připsal Rymon. V 51. minutě nedokázal Kmec pokrýt střelu Šmajdy – 3:5. V čase 59:10 snížil na 4:5 olomoucký Kučera, který tak stanovil konečné stav utkání.

V útočných řadách je nejproduktivnější Lubomír Kupčo 56 bodů (24+32), v defenzívě pak Kryštof Bulka 27 bodů (6+21). Nejtrestanějšími hráči jsou Jakub Vogel a Samuel Šmajda, oba vyfasovali 49 trestných minut. Nejvíc utkání odchytal David Bočan – 26 zápasů – úspěšnost: 91,82%, o 12 utkání méně má na svém kontě Adam Dybal – 14 zápasů – úspěšnost: 92,11%.

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 4:5
    Vítkovice včera hostily Plzeň, ta měla mnohem lepší vstup do utkání, během první třetiny se dostala do dvougólového vedení zásluhou Hamšíka a Slaniny. V prostřední části hry ale domácí dokázali srovnat, když se trefili Melovský a Bystroň, který si tak připsal první gól v této sezóně. Přesně po třiceti vteřinách už ale znovu vedli hosté, domácí gólman totiž nestihl dát betony k sobě a střela Adamce proletěla do brány. V čase 39:06 domácí dokázali odpovědět, a tak na světelné tabuli svítilo opět vyrovnané skóre 3:3, prosadil se Kotásek, nejproduktivnější hráč Vítkovic. Tři minuty po zahájení třetí periody se Vítkovice, poprvé v dnešním zápase, dostaly do vedení, když znovu pálil Kotásek. Domácí už se však gólově neprosadili, Plzeň se naopak radovala ještě dvakrát, nejdřív ve 47. minutě, když Bartošák nestačil na ránu Kuchárika, necelých osm minut před závěrečnou sirénou pak o zisku tří bodů rozhodl Pánek.

Nejlepším útočníkem je Alex Kotásek 43 bodů (18+25), v obraně vede produktivitu Michal Bystroň 21 bodů (1+20). Josef Krejsa si na trestné lavici odseděl celkem 53 trestných minut, a je tak nejtrestanějším hráčem. V bráně se Vítkovice spoléhají na Darka Bartošáka – 23 zápasů – úspěšnost: 89,50% a Denise Irgla – 13 zápasů – úspěšnost: 89,81%. 5 zápasů odchytal Ondřej Dolíška, ten ale na konci roku 2021 odešel do Polska.

Krásnou sobotu všem příznivcům ledního hokeje! DHL extraliga juniorů dnes nabídne 38. kolo, které zakončuje základní část. Domácí Vítkovice se postaví proti Karlovým Varům, zápas začíná ve 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 2. Dorot (Benda), 8. Šmajda (Rymon, Benda), 17. Bulka (Benda, Rymon)

Rozhodčí: Held, Kohoutek – Vašíček, Smetková