AC Milán – Sampdoria 1:0 (kon.) | Empoli – Cagliari 1:1 (kon.) | Janov – Salernitana 1:1 (kon.)
Hellas Verona – Udinese 4:0 (kon.) | Sassuolo – AS Řím 2:2 (kon.) | Atalanta BC – Juventus 1:1 (kon.)
AC Milán
1:0 (1:0)
UC Sampdoria
Neděle 13.02.2022, 12:30 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italská Serie A • 25. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:28:40)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:11.

Itálie má alespoň dočasně staronového lídra tabulky! AC Milán se díky dnešnímu vítězství 1:0 nad Sampdorií dostává zpět před Inter, který ale má zápas k dobru.
    Také ve druhé půli mělo AC jednoznačnou převahu a už ve 46. minutě pálil těsně vedle Messias. V 59. minutě se Giroud opřel nůžkami do míče, ale hostující gólman si znovu poradil. V 71. minutě Falcone chytil také hlavičku Romagnoliho a v 82. minutě vyrazil pokus Rebiće.
    AC Milán pohodlně vyhrál nad Sampdorií 1:0.

90+3

90+3
    Následná standardní situace ale byla rozehrána nakrátko a míč se postupně dostal na střed hřiště, odkud přišel nepřesný nákop.

90+2
    Ante Rebić následně vedl míč po levém křídle a získal pro domácí celek rohový kop.

90+2
    Fikayo Tomori si skvěle poradil v souboji s Caputem a získal pro Milán balón na své polovině.

90+1
    Sampdoria to zkoušela po pravé straně, ale následný centr byl hodně nepřesný a skončil pouze v zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Pierre Kalulu.

88
    Tentokrát se domácím nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a míč končí jen v zámezí.

86
    Po centru z volného kopu se Alessio Romagnoli snažil zakončit, ale nacházel se pouze v ofsajdovém postavení.

85
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Abdelhamid Sabiri.

85
    Ronaldo Vieira tentokrát zfauloval Radea Kruniće a domácí budou nadále u míče.

84
    Francesco Caputo hledal nákop svého spoluhráče, ale ten po teči domácího obránce nakonec skončil v rukou brankáře Maignana, který má u jediného gólu v dnešním utkání asistenci.

83
    Franck Kessié si chtěl vymodlit penaltu, ale sudí nechává hru správně pokračovat a AC Milán zůstává na míči.
    82. Rebićovo zakončení vyrazil Falcone.

82
    Ante Rebić se dostal do velké šance po přihrávce Tonaliho v protiútoku, ale jeho pokus vyrazil Wladimiro Falcone, který má dnes plné ruce práce!

81
    Po chvíli se k balónu dostal Ante Rebić, ale jeho zakončení letělo jen několik metrů vedle pravé tyče.

80
    Alexis Saelemaekers fantasticky přešel přes pět hráčů, ale ten šestý už byl na něj moc.

79
    Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic vážnějšího, ale hosté zůstávají u míče.

78
    Ante Rebić se nyní dopustil faulu na soupeře a Sampdoria tak bude zahrávat volný kop.

76
    Sampdoria se snaží něco vytvořit v závěru utkání a mění také svou formaci na 4-3-1-2.

75
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Rade Krunić.

74
    Ante Rebić centroval z levého křídla do vápna, ale tam míč skončil pouze v rukou připraveného gólmana Falcona.

73
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Fabio Quagliarella.

73
    Tommaso Augello byl až hodně dravý po míči a provinil se na Davide Calabriu faulem.

72
    Olivier Giroud se snažil zakončit v souboji s Colleym, ale ten ho nepustil ke střele a míč doskákal jen do rukou brankáře.
    71. Falcone si poradil také s hlavičkou Romagnoliho.

71
    Alessio Romagnoli se po centru z rohu dostal ke hlavičce, ale jeho zakončení k levé tyči chytil Wladimiro Falcone!

70
    Olivier Giroud si našel místo v souboji se dvěma protihráči a dokázal zakončit hlavou, ovšem Wladimiro Falcone jeho pokus vytáhl nad bránu.

68
    Sandro Tonali se dopustil faulu na Bartosze Bereszyńského, což se domácím hráčům nelíbí, ale výrok sudího nezmění.

67
    Francesco Caputo se nacházel po nákopu na polovinu soupeře pouze v ofsajdovém postavení.

65
    Ismaël Binnásir dostal míč od Rebiće, ale jeho následný přízemní pokus letěl vedle brány.

63
    Sampdoria zatím předvádí ve druhé půli aktivnější výkon, než v první polovině zápasu, ale zatím to stále nestačí.

62
    Olivier Giroud si chtěl posunout míč kolem brankáře, ale ten mu utekl a domácí útočník se navíc nacházel v ofsajdu.

61
    Hostům se nepovedlo něco vymyslet na své polovině a AC Milán tak bude mít autové vhazování.

60
    Posléze se Tomás Rincón snažil prodrat po levém křídle, ale v souboji s Binnásirem teatrálně upadl a domácí hráč uviděl žlutou kartu.
    59. Nůžky Girouda nepřekonaly připraveného Falcona!

59
    Ante Rebić poslal skvělý míč na zadní tyč z levé strany, do kterého se nůžkami opřel Olivier Giroud, ale Wladimiro Falcone předvedl skvělý zákrok!

57
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers.
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Ante Rebić.
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Franck Kessié.

56
    Antonio Candreva dostal přihrávku na pravou stranu vápna, ale jeho následný pokus letěl vedle.

55
    Tommaso Augello se posléze sice dostal k centru, ale ten sklepl pro brankáře Alessandro Florenzi.

54
    Sampdoria se nyní snaží něco vymyslet po levé straně, ale zatím jen drží míč.

53
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Nicola Murru, přichází Tommaso Augello.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Andrea Conti, přichází Ronaldo Vieira.
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Albin Ekdal.

51
    Antonio Candreva se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus skončil v moci Maignana.

50
    Olivier Giroud se sice dostal ke hlavičce na zadní tyči, ale v těžké pozici nedokázal zakončit přesně.

48
    Sampdoria nyní rozehrála nakrátko a po pár vteřinách přišla o balón skvělým presinkem Milánu.

47
    Rafael Leão se z levé strany snažil dostat přihrávku Giroudovi, ale míč zblokovala obrana soupeře.
    46. Messias vypálil těsně vedle!

46
    Junior Messias se hned na začátku druhé půle dostal ke střele, která těsně minula levou tyč!

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:36.

První polovina utkání je za námi a AC Milán vede nad Sampdorií v poměru 1:0. Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře, jelikož se už v 8. minutě prosadil Rafael Leão. Následně nám hra opadla a k vidění byl jen velký počet faulů, ovšem ve 44. minutě mohl Falcone zvýšit vedení Milánu, ale jeho zakončení vyrazil brankář Falcone.
    AC Milán vede nad Sampdorií 1:0.

45+5

45+5
    První poločas se už dohraje bez nějakého většího vzrušení a fanoušci pomalu opouštějí své místa a jdou se občerstvit.

45+4
    Nákop hostů nebyl špatný, ale Andrea Conti se dopustil faulu s Florenzim a opět se píská.

45+2
    Další faul, tentokrát se jej dopustil Alessandro Florenzi, ale rozhodčí žlutou kartu nevytáhl.

45+1
    Rafael Leão náramně nasadil housle soupeři na levé straně, ale druhý protihráč jej odsunul od balónu.

45
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

45
    Rafael Leão si snažil vyměnit míč s Giroudem, ale obrana byla jednoznačně v přesile a odkopla balón.
    44. Falcone skvěle vychytal pokus Messiase!

44
    Rafael Leão našel z levé strany ve vápně Girouda, který nachystal míč pro Juniora Messiase a ten se posléze do něj opřel, ovšem Wladimiro Falcone předvedl skvělý zákrok!

42
    Hostům se nepodařilo něco vymyslet středem hrací plochy a AC jde do protiútoku.

41
    Junior Messias skvěle přiťukl míč Olivieru Giroudovi a ten se snažil do míče udeřit co největší silou, ovšem nakonec jej vůbec netrefil.

39
    Rafael Leão tentokrát skončil na zemi, protože mu Stefano Sensi důrazně přišlápl nohu a domácí hvězda se svíjí v bolestech a je ošetřována.

38
    Antonio Candreva se prodral po pravém křídle na přihrávku do běhu, kterou následně poslal pod sebe na Contiho, ale jeho pokus byl zblokován. Vše ale bylo navíc, protože se odpískal jasný ofsajd.

37
    Posléze Sampdoria vysunula svůj presink a Milán se dostal pod tlak, což zapříčinilo chybu Alessandra Florenziho, jenž zakopl balón mimo hrací plochu.

36
    AC se opět snaží kombinovat krátkými přihrávkami na polovině soupeře, ale nevidíme v posledních minutách nic vážnějšího.

35
    Znovu je hra přerušená, protože si Nicola Murru pomohl v souboji rukama a dopustil se nedovoleného zákroku.

33
    Junior Messias dostal míč na pravou stranu a následně odcentroval do vápna, ovšem jeho balón nebyl příliš dobrý a skončil v moci brankáře.

31
    Sandro Tonali tentokrát dohrál soupeře Antonia Candrevu a píská se další nedovolený zákrok.

30
    Půl hodina utkání je za námi a AC Milán vede na domácí půdě nad Sampdorií 1:0.

29
    Nicola Murru se nedostal přes Juniora Messiase a dopustil se jen dalšího faulu, kterých vidíme v první půli hodně.

28
    Bartosz Bereszyński se ještě snaží pokračovat ve hře, jelikož mu lékaři lehce zafixovali pravé rameno. Poslední minuty se tak více ošetřuje než vůbec hraje fotbal.

26
    Další žlutá karta pro domácího hráče, kterým je tentokrát kapitán Alessio Romagnoli, jenž zezadu dohrál Caputa.

25
    Ismaël Binnásir byl u míče pozdě a následně se dopustil faulu na soupeře.

24
    Bartosz Bereszyński opět sedí na trávníku a je ošetřován a tentokrát z toho bude střídání na straně Sampdorie.

23
    Ovšem následně se domácí trochu zatáhli s míčem a nákop posléze letěl pouze k brankáři Falconemu.

22
    Olivier Giroud sklepl těžký pas z obrany a podržel balón pro své mužstvo na polovině soupeře.

20
    Po ošetření hostujícího hráče na hrací ploše se může pokračovat a znovu je k vidění držení míče na straně AC.

19
    Brahim Díaz šlapákem dohrál Bartosze Bereszyńského, který se snažil odkopnout balón a uviděl žlutou kartu.

18
    Nyní už se opět pokračuje a AC Milán opět drží míč.

16
    Hra je přerušená, protože Tomás Rincón zůstal ležet po souboji s Binnásirem.

15
    Už to vypadalo, že se Olivier Giroud dostane z pravé strany do vápna, ale podle sudího se zbavil Colleyho faulem.

14
    AC Milán nikam nespěchá a raději podrží míč ve své obraně, kdy zapojí do hry také brankáře Maignana, který si připisuje vůbec první asistenci u gólu.

12
    Junior Messias centroval z pravé strany, ale obrana Sampdorie si tentokrát poradila a odvrátila míč do bezpečí.

11
    Ovšem Tomás Rincón srazil domácího gólmana, který se snažil rychle rozehrát a uviděl žlutou kartu.

10
    Následný centr letící do vápna nepřinesl nic vážnějšího a AC se ubránilo.

9
    Nyní se ovšem domácí budou muset bránit, protože se dopustili faulu a Antonio Candreva se postará o volný kop.
    8. Rafael LEÃO - 1:0

8
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Domácí celek otevírá brankový účet utkání! Gólman Mike Maignan si připisuje asistenci, když poslal nákop na levou stranu, kde se RAFAEL LEÃO jakoby nic dostal přes Bartosze Bereszyńského a následně zakončil k pravé tyči. Asistence: Mike Maignan.

7
    Sampdoria opět nezůstala u míče nějakou dlouhou dobu a po špatné přihrávce následuje autové vhazování Milánu.

6
    Rafael Leão se po volnému kopu snažil dostat ke střele, ale míč si ukopl a Wladimiro Falcone bude mít odkop od své svatyně.

5
    Francesco Caputo se dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus byl zblokován domácí obranou.

4
    Centr Davide Calabriho ale našel pouze hlavu hostujícího hráče, ale AC bude pokračovat autovým vhazováním.

3
    Posléze se hostující hráč dopustil nedovoleného zákroku a Milán má k dispozici volný kop.

2
    Olivier Giroud se snažil dostat za obranu na centr, ale ten nakonec nepřinesl a AC podrželo míč.

1

AC Milán: Maignan – Florenzi, Tomori, A. Romagnoli (C), Calabria – Tonali, Binnásir – Messias, B. Díaz, Leão – Giroud.
    Náhradníci: Tătăruşanu, Mirante – Ballo-Touré, Bakayoko, Castillejo, Kalulu, Kessié, Krunić, Maldini, Rebić, Saelemaekers.
    Trenér: Stefano Pioli

UC Sampdoria: Falcone – Bereszyński (C), Magnani, Conti, O. Colley, Murru – Candreva, Rincón, Thorsby – Sensi, Caputo.
    Náhradníci: Audero, N. Ravaglia – Askildsen, Augello, Ekdal, Quagliarella, Suprjaha, Trimboli, Vieira, Sabiri.

SA: Neapol 1:0 Sampdoria

UC Sampdoria se aktuálně nachází na 16. pozici s 23 body a skóre 33:41. Po čtyřech prohrách v řadě se Sampdoria utkala doma se Sassuolem. Už od úvodu utkání byli domácí jasně lepší, neboť v 5. minutě otevřel brankový účet Caputo a o dvě minuty později zvýšil vedení Sensi. V 63. minutě to bylo už 3:0 po brance Contiho. V 90+1. minutě se trefil také Candreva a Sampdoria vyhrála vysoce 4:0.

AC Milán

AC Milán je aktuálně na 3. místě s 52 body a skóre 49:26. Na první Inter ztrácí pouze dva body. A to díky poslednímu utkání, kdy se hrálo městské derby. Už v 10. minutě se domácí radovali z branky, kterou dal Dumfries, ale ta nakonec neplatila pro ofsajd, ve kterém se nacházel Perišič. Ve 27. minutě pálil nebezpečně Barella, ale jen vedle brány. O dvě minuty později se Dumfries ocitl ve velké šanci, ale jeho pokus parádně vychytal Maignan. Ve 35. minutě se AC dostalo do první šance, ale Tonaliho pokus skončil na zákroku Handanoviče. Ve 39. minutě jsme se už dočkali úvodní branky, kterou vstřelil po rohovém kopu Ivan Perišić.
    Druhá půle dlouho nic nepřinášela, ale v 75. minutě si Olivier Giroud vybojoval míč, rozjel celou akci a následně ji také dokončil a srovnal na 1:1. O tři minuty později tento kanonýr otočil celý zápas a rozhodl o výhře AC 2:1! V nastavení ještě uviděl červenou kartu Hernández.

Ve 25. kole Italské Serie A se proti sobě utkají týmy AC Milán a UC Sampdoria. Naposled se spolu tato mužstva utkala v srpnu na půdě Sampdorie, kde Milán zvítězil 1:0 po brance Díaze. Dnes se bude bojovat na San Siru. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Chiffi a jeho asistenti Perrotti a Palermo. Úvodní výkop je naplánován na 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.