AC Milán – Sampdoria 1:0 (kon.) | Empoli – Cagliari 1:1 (kon.) | Janov – Salernitana 1:1 (kon.)
Hellas Verona – Udinese 4:0 (kon.) | Sassuolo – AS Řím 2:2 (kon.) | Atalanta BC – Juventus 1:1 (kon.)
Empoli FC
1:1 (1:0)
Cagliari Calcio
Neděle 13.02.2022, 15:00 • Stadio Carlo Castellani, Empoli (ITA) • Italská Serie A • 25. kolo

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (18:55:26)

Za týden se Empoli představí na hřišti šestnácté Sampdorie Janov. Cagliari bude doma hostit třetí Neapol.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:13.

Fotbalisté Empoli své dlouhé čekání na vítězství neukončili. V souboji s Cagliari sice po trefě Pinamontiho dlouho vedli, hosté ale šest minut před koncem řádné hrací doby srovnali střídajícím Pavolettim na konečných 1:1. A to ještě mohli být domácí nakonec rádi, že získali alespoň bod, neboť Cagliari bylo v závěru jasně lepším celkem. Kuriozitou je, že se v obou poločasech nastavovalo shodně sedm minut. Empoli zůstalo po remíze na jedenácté příčce tabulky. Ostrované po výhře Benátek klesli na sestupové osmnácté místo.

90+8

90+7
    Keita Baldé míchal s míčem na levé straně. Chvíli to vypadalo, že by mohl pro Cagliari získat rohový kop. Nařízen je ale odkop od branky Empoli.

90+7
    Už se toho zřejmě mnoho nestane. Na zemi leží Marco Benassi. Na nohy mu pomáhá Luca Ceppitelli, domácímu záložníkovi se ale z trávníku příliš nechce.

90+6
    Gastón Pereiro hledal na pravé straně šestnáctky prostor na střelu. Nakonec zvolil centr, jenž byl ale zblokován nejblíže stojícím protihráčem.

90+5
    Gastón Pereiro vzal při svém pádu k zemi také Fabiana Parisiho. Znovu se chvíli nehraje.

90+4
    Kristjan Asllani vyslal dlouhatánský nákop, který doplachtil až na okraj vápna. Tam číhal zcela osamocený brankář Alessio Cragno.

90+3
    Keita Baldé si z pravé strany navedl míč před hranici šestnáctky. Poté slabě odcentroval na hlavu jednoho z domácích.

90+2
    Míč se teď stěhuje ze strany na stranu jako horký brambor. Ani jeden z týmů jej nedokáže na delší dobu udržet ve své moci. Nastavení je oboustranně nervózní.

90
    Také ve druhém poločasu bude nastaveno celých sedm minut! To je dost času na to strhnout vítězství na jednu, či druhou stranu.

89
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Valerio Verre.

89
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Szymon Żurkowski, přichází Ardian Ismajli.
    87. Pavoletti mohl dokonat obrat.

87
    Gastón Pereiro čechral míč na střed vápna, kde se do něj z mírného záklonu opřel Leonardo Pavoletti. Míč zakroutil hlavou kousíček vedle levé tyče. Teď mělo Empoli velkou kliku!

86
    Cagliari jako by narostla křídla. Hosté nemají dost a domácí obrana musí být v plné permanenci. Nyní zadáci Empoli utnuli kombinaci pouze za cenu odkopu za postranní čáru.