Bílina – Dvůr Králové n. L. 1:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Cheb 3:2 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 0:3 (kon.)
Kopřivnice – Kometa Brno B 6:3 (kon.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 3:4 (kon.) | Letňany – Hronov 4:3 (kon.)
Klatovy – Písek 7:6 (po pr.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 1:3 (kon.) | Tábor – Řisuty 3:0 (kon.)
Kobra – Příbram 3:5 (kon.) | Nový Jičín – Vel. Meziříčí 6:3 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 4:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
HC Stadion Cheb
Sobota 19.02.2022, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Jih (ČR) • 40. kolo

Je tu konec! Dnes byla v Kotlině k vidění opravdu tuhá a vyrovnaná bitva. Bruslaři šli do třetí třetiny s jednogólovým mankem, podařilo se jim však dvakrát skórovat, a překlopit tak skóre na svojí stranu. Hosté ale hráli velice dobře, v závěrečné části si ale vylámali zuby na Martinu Nedvědovi, jenž se velkou mírou podílel na výhře Havlíčkova Brodu 3:2.

To je dnes ode mě vše, těším se na vás u dalšího přenosu. (19:07:07)

59:50
    Hosté se ještě derou do útoku, domácí jim ovšem srdnatě skáčou pod nohy.

59:29
    Luboš Voříšek zkoušel trefil prázdnou bránu. O kousek však minul.

59:20
    Domácí mají kotouč na svých holích.

58:46
    Nedvěd vychytal další střelu po vhazování. Golfem vystřelil David Novotný.

58:40
    Nedvěd vychytal střelu ihned po vhazování.

58:38
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění. Vhazuje se po Nedvědově pravici. Hosté jsou stále v šesti.

58:22
    Nahrávka Davida Novotného prošla až před bránu domácích, kde se ale pro hosty smolně odrazila pryč z nebezpečné zóny.

58:07
    Vhazuje se před bránou domácích a hosté to zkouší se šesti hráči v poli!

58:06
    Jakub Krejsa hledal před bránou své spoluhráče. Tam ale vládnou obránci domácích.

57:02
    Velkou rychlost nabral na levé straně Václav Stejskal, jenž vystřelil z relativně ostrého úhlu. Jeho nepříjemnou čáru vyrazil brankář do rohu kluziště.

56:27
    Roman Čermák vystřelil od modré čáry. Adamu Horákovi kotouč vypadl, před ním byl ale jen jeho spoluhráč.

55:39
    David Troška nahodil lehký kotouč na bránu, který Martin Nedvěd jen vyrazil před sebe. Naštěstí pro gólmana domácích nebyli hosté na tuto eventualitu připravení.

54:57
    Hosté se nyní tlačí za vyrovnáním. Domácí ale drží skvěle chytají brankář.

54:18
    V obrovské šanci se objevil Petr Rozhon, jenž byl sám před bránou a měl ohromné množství času k zakončení! Nadvakrát však ve vyložené šanci nastřelil Martina Nedvěda, jenž nebyl v ideálním postavení!

53:40
    Aleksei Vasiliev si vyřizoval účty s Martinem Nepokojem. Oba se trochu chytli, rozhodčí však nevyloučí nikoho.

53:23
    Marek Tecl vyvezl kotouč do útočného pásma, kde ho přenechal za sebou jedoucímu Davidu Kalačovi, jenž nahodil puk na bránu bekhendem. Puk ale mířil za bránu, kde ho sebrali hosté.

52:23
    Šťastný odraz od mantinelu pomohl Janu Bulínovi dostat se s kotoučem do útočného pásma, kde hledal a druhé straně rozjetého Miroslava Třetinu. Jeho pas však nebyl přesný.

51:51
    Domácí operují s kotoučem v útočném pásmu. Nahrávku na levý kruh dostal Luboš Voříšek, jenž ihned vystřelil. Mířil však jen doprostřed brány, kde byl připravený Adam Horák.

Dnešní utkání sleduje 307 diváků.

49:43
    Hosté se radují ze vstřeleného gólu, rozhodčí ale rozpažuje! Žádný ze sudích si nevšiml kotouče za brankovou čárou. Z naší komentátorské pozice to ale na branku vypadalo.

49:31
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři se dnes poprvé dostávají do vedení! Tomáš Mlynář našel na levé straně skvěle rozjetého PETRA KUCHTU, jenž nekompromisně zakončil k levé tyči, kam brankář nedosáhl. Asistence: Tomáš Mlynář, Luboš Voříšek.

49:15
    Ještě k jedné střele se dostal Michal Fečo. Nedvěd byl ale i v tomto případě úspěšnější.

49:00
    Šimon Krutina se individuálně dostal do útočné třetiny a vyslal nepříjemnou střelu nad Nedvědovo rameno. Havlíčkobrodský gólman si ale s kotoučem poradil.

48:49
    Po vyhraném vhazování z první vystřelil Marek Tecl. Adam Horák byl ale pozorný a prudký kotouč skryl ve své výstroji.

48:46
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

48:17
    Tomáš Kulhánek naznačil na levém kruhu kličku, nakonec ale vystřelil. Jeho prudká rána jen těsně minula přední tyč.

48:05
    Petr Kuchta vyvezl kotouč do útočného pásma a bez rozpaků vystřelil. Horák si jeho pokus pohlídal.

46:21
    Domácí vyrovnávají stav utkání! Po střele Romana Čermáka vznikl před bránou hostů chaos, ve kterém se nejlépe zorientovali Adam Dvořák a JAKUBUM ČEJKOU. Právě druhý jmenovaný dostrkal puk za brankovou čáru. Asistence: Adam Dvořák, Roman Čermák.

45:24
    Nahození Luboše Voříška protečoval Petr Kuchta. Domácí se ale v útočném pásmu ke kotouči nedostali.

44:28
    Bruslaři si mohou srovnat lajny. Hosté se provinili postavením mimo hru.

44:08
    Tomáš Kulhánek nyní neudržel kotouč před modrou čárou. Domácí toto oslabení již přežijí.

43:58
    Od modré čáry vyslal dobře mířenou střelu Jan Strýček. Martin Nedvěd si pro ní bez problém sáhl lapačkou.

43:25
    Ani napotřetí se hosté nedostali ke střele. Kotouč je ve středním pásmu.

43:06
    Cheb musí znovu začínat zpoza své brány.

42:28
    Petr Kuchta vyhodil kotouč za bránu hostů.

42:18
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., hákování).

41:57
    Bruslaři potřebovali vystřídat, a tak pod tlakem pouze odevzdali kotouč soupeři.

41:18
    Daniel Kabelka přenechal na modré čáře kotouč Tomáši Ludvíkovi, jenž z té samé pozice vystřelil. Adam Horák chytil letící puk do lapačky.

40:44
    Martin Trapl vyslal z vrcholku levého kruhu slušnou dělovku. Byl ale v ofsajdu.

40:25
    Hosté nahodili kotouč do útočné třetiny, kde ho zachytili domácí. Bruslaři ale vzápětí udělali tu stejnou věc.

40:01

Domácí ve druhé třetině zvýšili své úsilí a po většinu času se jevili jako lepší tým. Ve třicáté třetí minutě využili přesilovou hru, a snížili tak na 1:2. Několik slušných šancí si vytvořili i hosté, kteří se ale ve druhé části neprosadili. Cheb tak po dvou třetinách vede jen o jeden gól.

Střely po druhé třetině 21:22 (12:7, 9:15)

Třetí třetina začne přibližně v 18:29.

40:00

39:28
    V závěrečných desítkách sekund se bojuje o střední pásmo.

38:59
    Jakub Čejka jako poslední hráč ztratil puk, a hosté se tak dostali do přečíslení tři na jednoho. Po přihrávce na střed se dostal ke střele Patrik Šťastný, jehož ale skvěle vychytal brankář domácích. Martin Nedvěd nyní zachránil svůj tým.

38:21
    Hosté nyní přežili velice perné chvíle a tlak domácích otupili vyhozením kotouče za havlíčkobrodskou bránu.

37:40
    Bruslaři si nahrávají v útočném pásmu. Puk nakonec mířil mezi kruhy na Petra Kuchtu, jenž měl ovšem zablokovanou hůl.

36:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb (Strýček – 2 min., hákování).

36:36
    Luboš Voříšek našel vysokým obloukem na druhé straně hřiště Tomáše Mlynáře, jenž byl ovšem ve velice svízelné situaci, ze které nedokázal vystřelit.

35:38
    Jednomu z domácích hráčů se zlomila hůl, čehož využil Martin Trapl, jenž vystřelil z vnitřku pravého kruhu. Martin Nedvěd proti jeho střele skvěle zasáhl.

35:27
    Oddechový čas pro hosty.

35:27
    Další útočné snažení domácích zastavuje odpískaný ofsajd, kdy byl Jan Bulín rychlejší než puk.

34:13
    Dobře rozjetý Tomáš Mlynář hledal na středu se nabízejícího Petra Kuchtu. Dobrou nahrávku ovšem na poslední chvíli srazil jeden z bránících hráčů.

33:58
    Domácí jsou nyní na koni a jsou o mnoho lepší.

32:39
    Bruslaři v přesilové hře snižují náskok hostů! Luboš Voříšek vyhrál vhazování. Kotouč se přes Petra Kuchtu dostal až k ROMANU ČERMÁKOVI, jenž dobře umístěnou střelou zápěstím překonal Adama Horáka. Asistence: Petr Kuchta, Luboš Voříšek.

32:32
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb (Strýček – 2 min., sekání).

32:31
    Za signalizovaného vyloučení vybídl Miroslav Třetina k zakončení Luboše Voříška, jenž ale těsně přestřelil bránu hostů.

31:42
    Jan Bulín skvěle našel na pravé straně Tomáše Mlynáře, jenž měl ideální střeleckou pozici! Havlíčkobrodská sedmnáctka však se střelou váhala, nakonec poslala puk na bránu až z velké blízkosti. To si už Adam Horák pohlídal.

30:58
    Tomáš Mlynář nahrával na střed hřiště Petru Kuchtovi, jenž se tak málem dostal do ideální střelecké pozice. Kotouč však nenašel svého příjemce.

30:05
    Na ledě je nyní k vidění velká bitva, kdy žádný puk není ani pro jednoho ze soupeřů ztracený. Dnešní zápas má slušné tempo.

28:48
    Hosté dostali svého soupeře pod tlak. Střelu od modré z hole Jana Strýčka ještě dorážel Michal Fečo. Skvěle ovšem, zasáhl Martin Nedvěd.

28:21
    Nyní vhazování v útočné třetině díky nahození zdálky vybojovali hosté.

27:55
    Bruslaři v posledních minutách přidali na tempu. Nedaří se jim však dostat do vyložené šance. Nyní se dostal ke střele z vrcholku levého kruhu Michal Kliment, jehož ránu chytil brankář hostů do lapačky.

27:34
    Miroslav Třetina z půlky hřiště nahodil kotouč na bránu. Horák puk podržel, vhazuje se tak před jeho bránou.

26:36
    Petr Rozhon vyslal tvrdou ránu z levého kruhu, jenž minula bránu Martina Nedvěda.

25:47
    Hosté nyní vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění.

25:17
    Michal Kliment zachytil kotouč na levém kruhu, kde měl plno místa. Zpracování mu však zabralo moc času, místo střely tak nahrával na střed hřiště Miroslavu Třetinovi, jenž byl obsazený.

24:55
    Roman Čermák vyslal tvrdou ránu od modré čáry, která končí těsně nad břevnem.

24:24
    Jakub Čejka ve vlastním oslabení vybojoval v útočné třetině kotouč a dostal se do ideální palebné pozice! Trvalo mu však, než si srovnal puk ke střele a díky tomu se Adam Horák stačil proti jeho zakončení přesunout.

23:41
    Domácí vyhráli vhazování. Kotouč tak putuje až za bránu hostů.

23:31
    Tomáš Kulhánek převzal kotouč až za modrou čárou. Píska se tak postavení mimo hru a vhazuje se ve středním pásmu.

22:50
    Domácí drží kotouč, a ukrajují tak cenné sekundy ze svého oslabení.

22:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Dvořák.

22:25
    Jeden z hostů si vybruslil na střed hřiště a trefil tyč Nedvědovy brány!

21:36
    Marek Tecl nyní našel před bránou Vojtěcha Holendu, jenž nasměroval kotouč těsně vedle Horákovy svatyně.

20:44
    Jan Bulín dostal nabito na pravou stranu, odkud z relativně velkého úhlu z první vystřelil. Brankář Chebu se včas přesunul a střelu zlikvidoval.

20:12
    Domácí vyhráli vhazování. Ihned se s kotoučem vydal do útoku Roman Čermák, který se neostýchal a od modré čáry vystřelil. Adam Horák si připsal první zákrok ve druhé třetině.

20:01

Je za námi první třetina, ve které za delší konec provazu tahal hostující Cheb. Jeho převaha postupem aktivity rostla a odměnou mu tak byly dva vstřelené góly.

Střely na bránu: 9:15

Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

20:00

19:48
    V posledních sekundách se mezi dvěma obránci prosmýkl Václav Stejskal, jehož zakončení musel zastavovat až Martin Nedvěd.

19:27
    Ke střele z mezikruží se dostal Martin Nepokoj, do jeho pokusu si ale lehl jeden z bránících hráčů.

19:04
    Bruslařům se nedaří dostat pryč ze své třetiny. Nakonec se uvolnili jen díky lehkému vyhození.

18:21
    Jakub Čejka vyslal prudkou ránu z levého kruhu. Jeho střela však letěla mimo pravou tyč na zadní mantinel.

18:07
    Bruslařům se nedaří dostat do hry. Nepovedená nahrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Nedvědem.

17:07
    Tlak soupeře otupil Tomáš Mlynář, jenž individuálně vyvezl kotouč do útočného pásma a zleva vystřelil. Adam Horák ale s pokusem směřujícím doprostřed brány neměl problém.

16:25
    Hosté jsou nyní na koni a jasně přehrávají svého soupeře.

15:48
    Stadion Cheb právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a již vedou o dvě branky. Jan Strýček nahodil puk od modré čáry. K odraženému kotouči se dostal PETR ROZHON, jenž nadvakrát překonal přesouvajícího se brankáře. Asistence: Jan Strýček, Petr Kořán.

14:55
    Daniil Liutov se spolu s Tomášem Kulhánkem dostal do pěkné šance, kdy první jmenovaný mohl přihrávat svému spoluhráči před téměř prázdnou bránu. Zvolil však střelu, kterou trefil jen připraveného Martina Nedvěda.

14:22
    Začíná zkrácená přesilová hra hostů.

14:14
    Tomáš Ludvík zavezl kotouč do útočné třetiny, byl však ztrojen a puk obrán.

13:59
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kabelka – 2 min., hákování).

13:26
    Kotouč projel těsně před bránou hostů. Nikdo z hráčů ho však nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

12:22
    Vyloučení v týmu HC Stadion Cheb (Troška – 2 min., sekání).

12:09
    Bruslaři mohli vzápětí vyrovnat! Jakub Čejka dostal kotouč na pravou tyč, odkud mohl zakončovat do prázdné brány. Na poslední chvíli ho vyrušil obránce hostů, a nedokázal tak přesně zamířit!

10:40
    Hosté se dostávají do vedení! Šimon Krutina vyhrál vhazování na modrou čáru, kde kotouč chytil MICHAL FEČO. Ten nahodil kotouč na bránu. Martin Nedvěd měl zakrytý výhled a nepříliš prudký puk mu propadl za záda. Asistence: Šimon Krutina, Patrik Šťastný.

10:35
    Daniil Liutov vystřelil z pravého kruhu. Jeho ránu ještě tečoval David Novotný. Puk i přesto trefil zakleknutého Martina Nedvěda.

10:25
    Domácí se špatně nahráli, a píská se tak zakázané uvolnění. Cheb je stále o něco lepší.

10:00
    Domácí vytvořili menší závar před bránou hostů. Hráči Chebu ovšem byli na brankovišti silnější a nenechali Bruslaře vystřelit.

09:08
    Patrik Šťastný se dostal ke střele z velkého úhlu. Trefil jen zboku konstrukci brány.

08:35
    Hosté vyhráli vhazování v útočné třetině. Co nejrychleji zkusil vystřelit Šimon Krutina, jeho ránu však domácí vyrazili do ochranné sítě.

08:15
    Na druhé straně ovšem vyslal přízemní střelu k tyči David Novotný. Nedvěd ale betonem vykopl puk pryč od své brány.

07:43
    Bruslaři se dostali do útočného pásma a chvíli kombinovali. Ke střele se ovšem nedostali.

07:10
    V prvních minutách zápasu jsou zatím lepší hosté, kteří si v útoku vytvářejí lepší šance.

06:18
    Šimon Krutina se krátkou kličkou dostal v pravém kruhu do střelecké pozice. Už měl těžkou pozici, přesto dokázal zakončit. Jeho pokus však neměl gólové parametry.

05:17
    Hosté si vytvořili menší tlak. Do zakončení se z druhé vlny dostal Petr Rozhon. Martin Nedvěd byl však pozorný a střelu schoval ve své výstroji.

04:57
    Petr Kuchta se dostal k dorážce po střele Romana Čermáka. Z blízkosti však nastřelil jen Adama Horáka.

04:46
    Luboš Voříšek nabral ve středním pásmu rychlost a uháněl s kotoučem směrem k bráně hostů. Akci mu však přerušil odpískaný ofsajd.

04:01
    Po nepovedeném střídání domácích se ke střele z vnitřku pravého kruhu dostal David Novotný. Jeho prudká rána však minula bránu domácích.

03:23
    Martin Trapl vyzkoušel z levého kruhu Nedvědovu pozornost. Ten s přehledem chytil letící puk do lapačky.

02:32
    Václav Stejskal našel na levém kruhu najetého Jaroslava Vašíčka. Ten si však nedokázal zpracovat kotouč, který míří do rohu kluziště.

02:04
    Domácí se stále drží v útočném pásmu, nedaří se jim však ohrozit bránu protivníka.

01:27
    Miroslav Třetina zavezl kotouč do útočné třetiny a hledal své spoluhráče před bránou. Tam ovšem vládla obrana hostů.

00:39
    Cheb vyhodil kotouč na na zakázané uvolnění. Vhazuje se po Horákově pravici.

00:17
    Hosté ze středního pásma vysokým obloučkem nahodili kotouč na bránu domácích. Nedvěd sklepl puk pro svého spoluhráče. Bruslaři tak budou zakládat útok zpoza své brány.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Kliment, Čermák, Nepokoj, Benák, Dvořák, Kabelka, Krejčí – Mlynář, Voříšek, Kuchta (C) – Čejka, Třetina, Bulín – Tecl, T. Ludvík (A), Holenda – Kalač
    Trenér: Richard Cachnín

HC Stadion Cheb: Horák (Kašpar) – Vasiliev, Kulhánek, Kořán, Troška, Leština (A), Strýček (C), Stejskal (A) – Trapl, Fečo, Krutina, Liutov, Novotný, Krejsa, Rozhon, Šťastný, Vašíček
    Trenér: Michal Jäger

Rozhodčí: Jan Grygera – Pavel Blažek, Dominik Viskot.

Vzájemné zápasy

HC Stadion Cheb – BK Havlíčkův Brod 1:3
    BK Havlíčkův Brod – HC Stadion Cheb 7:1
    HC Stadion Cheb – BK Havlíčkův Brod 2:6
    BK Havlíčkův Brod – HC Stadion Cheb 4:3
    HC Stadion Cheb – BK Havlíčkův Brod 6:4

Pro Stadion s největší pravděpodobností konec základní části znamená i konec celé sezony. Na čtvrté místo totiž tři kola před koncem ztrácí osm bodů. Pro postup do play off by musel Cheb vše vyhrát a Klatovy a Havlíčkův Brod naopak prohrát. Chebu se v poslední době moc nedaří. Z posledních pěti utkání vydoloval pouze dva body, když po nájezdech porazil Klatovy. Předtím sice dal Řisutům jedenáctku, 5. února ovšem zase schytal šestku od Písku. Hostům již tak o nic nejde. Zda jim bude chybět nasazení, nebo zda jim to naopak rozváže ruce, ukáže dnešní utkání.

Havlíčkův Brod prožívá velice dramatický závěr základní části, kdy má tři kola před koncem jen dvoubodový náskok na páté Klatovy, se kterými hraje o místo v play off. Bruslaři nyní potřebují nutně bodovat. V závěru sezony se jim však moc nedaří. Trápí je hlavně obranná hra. Minulou sobotu nestačili právě na Klatovy, se kterými prohráli 4:5. To je odsunulo na pátou pozici. V posledním zápase ale doma porazili Písek a díky zaváhání Klatov s Řisuty se posunuli zpět na čtvrtou příčku. Dnes je čeká poslední utkání proti soupeři, který je na tom v tabulce hůř.

Přeji příjemné odpoledne a vítám vás u on-line přenosu zápasu z 2. hokejové ligy mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Stadion Cheb. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 33. Čermák (Kuchta, Voříšek), 47. Čejka (Dvořák, Čermák), 50. Kuchta (Mlynář, Voříšek) – 11. Fečo (Krutina, Šťastný), 16. Rozhon (Strýček, Kořán)

Rozhodčí: Jan Grygera – Pavel Blažek, Dominik Viskot