Kometa Brno – Olomouc 2:3 (kon.) | Liberec – Třinec 2:0 (kon.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
HC Olomouc
Středa 02.03.2022, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

Olomouc je desátá, Kometa dvanáctá, rozdíl pouze jednoho bodu. Situace se tak ještě hodně dramatizuje a do posledního kola to bude boj o play-off. To je pro dnešek z Brna, pěkný den. (20:25:08)

Poslední třetina končí výsledkem 0:3, celkově 2:3. Hosté výsledek v posledních čtrnácti minutách totálně otočili a berou tři body. Kometa měla duel výborně rozehraný a nikdo asi z fanoušků nečekal, že přijde takový obrat. Ovšem hosté předvedli výborný závěr a připisují si důležitou výhru. Je jasné, že oba celky ještě musí o účast v předkole bojovat.

Hráči zápasu: Tomáš Šoustal – Jakub Navrátil.

Střely na bránu: 34:27.

59:59
    Kometa se nemohla usadit v pásmu a je to jasné, tři body poputují nakonec pro hosty, kteří ještě v 46. minutě prohrávali 0:2.

59:59
    Ještě icing Olomouce, ale duel už kráčí ke svému konci.

59:12
    Puk poskakoval po olomouckém brankovišti, Kometa se snaží vyrovnat v šesti lidech.

58:53
    Tomek je venku z brány, Kometa zkusí hru v šesti hráčích.

58:22
    Tomek se chystá ven z brány.

57:44
    Čas běží, Kometa se potřebuje dostat do tlaku a hlavně útočného pásma.
    56:29 Jakub NAVRÁTIL - 2:3

56:29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak to je neuvěřitelné, Olomouc obrací vývoj zápasu. JAKUB NAVRÁTIL si vyskočil pro kotouč, který letěl vzduchem, hodil si ho před sebe a pak bekhendem překonal Tomka. Asistence: Petr Kolouch.

56:05
    Kometa mohla jít znovu do vedení. Kollár byl blízko, pak také Ďaloga, obě rány chytá Konrád.
    54:55 Jan BAMBULA - 2:2

54:55
    A je vyrovnáno. Pět minut před koncem řádné hrací doby Tomek kapituluje. Krejčí našel v mezikruží připraveného JANA BAMBULU, který vypustil prudkou střelou na Tomkovu bránu a puk zapadl do sítě. Asistence: David Krejčí, Michal Kunc.

54:26
    Puk končí v lapačce Marka Čiliaka a tím končí přesilovka Olomouce. Slovenský brankář lapil kotouč na brněnské střídačce a hra přerušena.

54:08
    Akce Mory končí ofsajdem, to už z trestu Šoustala zbývá ukrojit 14 vteřin.

53:25
    Kučeřík vyhazuje, minuta z trestu je fuč. Zbořil drží kotouč u mantinelu.

52:35
    A v ní hned úřadoval Krejčí s Nahodilem, ošemetnou situaci řeší Tomek a odpalem Zaťovič.

52:22
    Velká šance pro Moru něco s výsledkem udělat. Hraje totiž přesilovku.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 33. T. Šoustal (Tansey, Fajmon), 40. A. Zbořil (P. Mueller, P. Holík) – 46. Navrátil (Michal Kunc), 55. Bambula (David Krejčí, Michal Kunc), 57. Navrátil (P. Kolouch)

HC Kometa Brno: Tomek (Čiliak) – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, L. Doudera, Tansey, Fajmon, Jan Sedláček – Vincour, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Kollár, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Rákos, Šik.
    Trenér: Jiří Kalous

HC Olomouc: Konrád (Špunar) – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – Klimek, David Krejčí, Nahodil – Kusko, J. Knotek, Bambula – Navrátil, P. Kolouch, V. Tomeček – Burian, Lichanec, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hejduk, Šindel – Lederer, Gerát