Philadelphia – Edmonton 0:3 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:3 (po pr.) | Minnesota – Calgary 1:5 (kon.) | Winnipeg – Montreal 8:4 (kon.)
Colorado – NY Islanders 5:3 (kon.) | Vegas – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Boston 4:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 02.03.2022, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (03:49:23)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 39:32 (13:10, 12:11, 14:11)
    Zblokované střely – 14:15
    Vyhraná vhazování – 31:28
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 27:19

Hokejisté Edmontonu vítězí na ledě Philadelphie 3:0 a připisují si do tabulky velmi důležité dva body! K výhře Oilers přispěl velmi dobrým výkonem brankář Koskinen, který se může těšit z prvního čistého konta v sezóně. Nulu naposledy vychytal před dvěma lety.

Vítězové se prosadili v každé třetině jednou. V 18. minutě zužitkoval přesilovku Leon Draisaitl, jehož střela zapadla nad lapačku gólmana Harta. Na 2:0 pak zvýšil Kailer Yamamoto, který po velkém závaru dopravil puk za brankovou čáru. V závěrečné dvacetiminutovce pak Oilers kontrolovali svůj náskok a skóre duelu uzavře v čase 58:20 do prázdné branky kapitán Connor McDavid.

59:20
    Nyní se už hraje jen pro čisté konto pro Mikka Koskinena.
    58:20 Connor MCDAVID - 0:3

58:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Tak tohle bylo pro hosty už velmi snadné! Dopředu vyrazila trojice elitních útočníků. Zach Hyman předal v útočné třetině puk Leonovi Draisaitlovi, který nesobecky nechal gólově vyniknout CONNORA MCDAVIDA – 0:3. Asistence: Leon Draisaitl a Zach Hyman.

58:01
    Závar před svou brankou ukončil hostující gólman, který skočil po puku a zalehl ho.

57:45
    Po buly se dostal ke kotouči Cam Atkinson, jehož pohotová střela ze slotu mířila jen do břicha Koskinena!

57:41
    Je to tak, Hart už zůstal na střídačce!

57:41
    Travis Sanheim asi získal, co chtěl. Od levého mantinelu nahodil puk na Koskinena, který ho přidržel v lapačce. Domácí tak mají buly v útočném pásmu, vzali si time-out a zřejmě odvolají Cartera Harta.

57:01
    Benson alespoň posunul puk do středního pásma. Do konce scházejí tři minuty.

56:22
    Domácí se nadechují k náporu. Pomalu můžeme čekat i pokus o hru bez brankáře.

55:49
    Koskinen teď zaváhal při rozehrávce. Cam Atkinson ale nebyl v pozici, aby mohl hned střílet.

55:22
    Kotouč se odrazil před brankoviště na hůl Oskara Lindbloma, který ho zblízka nasměroval jen do obrovité postavy Mikka Koskinena! Následuje poslední reklamní přestávka.

55:06
    Do konce třetí třetiny schází pět minut.

54:42
    Oilers dobře drží puk v útočném pásmu a domácím tak utíká čas.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Draisaitl (Nurse, McDavid), 36. Yamamoto, 59. McDavid (Draisaitl, Hyman)

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Mayhew, Brassard, J. van Riemsdyk – MacEwen, P. Brown, I. Ratcliffe.
    Trenér: Yeo

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Lagesson, Bouchard, Keith, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Foegele – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – D. Ryan, R. McLeod, Benson – Devin Shore, B. Malone.
    Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Luxmore, Rehman – Baker, Berg

Diváci: 15 114