Philadelphia – Edmonton 0:3 (kon.) | Columbus – New Jersey 4:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Detroit – Carolina 4:3 (po pr.) | Minnesota – Calgary 1:5 (kon.) | Winnipeg – Montreal 8:4 (kon.)
Colorado – NY Islanders 5:3 (kon.) | Vegas – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Boston 4:3 (kon.)
Winnipeg Jets
8:4 (4:3, 1:1, 3:0)
Montreal Canadiens
Středa 02.03.2022, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:55:39)

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Pierre-Luc Dubois (WPG) – 1+2
    2. Josh Anderson (MTL) – 3+0
    3. Andrew Copp (WPG) – 1+1

Winnipeg si dnes připsal velmi důležité dva body v cestě za play-off. Do utkání měl opravdu skvělý vstup, když v rozmezí 6. až 10. minuty hned čtyřikrát skóroval. Montreal však do 25. minuty dokázal náskok soupeře smazat i díky hattricku Joshe Andersona. Poté už ale pálili jen domácí, a proto se skóre zastavilo na poměru 8:4. Tříbodové utkání kromě Andersona prožili i domácí Mark Scheifele, Kyle Connor a Pierre-Luc Dubois.

59:25
    Neal Pionk se ještě připomněl úspěšně zvládnutým soubojem u mantinelu.

58:58
    Pomalu ale jistě se nám rozbíhá poslední minuta dnešního duelu. Utkání se už z obou stran víceméně dohrává.

58:29
    Kristian Vesalainen vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z kruhu. Andrew Hammond se překvapit nenechal.
    57:26 Paul STASTNY - 8:4

57:26
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Dnes je hotovo! Další přesilovka Jets znamená další trefu v montrealské síti. Andrew Copp vybídl Adama Lowryho, který z brankové čáry našel mezi kruhy PAULA STASTNÉHO. Ten se nemýlil a vstřelil svou třináctou branku v ročníku. 8:4. Asistence: Adam Lowry a Andrew Copp.

56:41
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Cole Caufield – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

56:41
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Mark Scheifele – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Chris Wideman – 5 min., bitka).

56:41
    Viděli jsme pěstní souboj mezi Markem Scheifelem a Chrisem Widemanem. Oba kanadské celky si rozhodně nic nedarují.

56:25
    Mike Hoffman si mezi kruhy klepal o kotouč, ale nedočkal se jej.

55:46
    Anderson to zkoušel individuální akcí. Středem kluziště se mu ale průnik nepovedl, obránci zasáhli.

55:15
    Nathan Beaulieu ostře přitlačil na mantinel Nicka Suzukiho, který tak ve svém útočném snažení pokračovat nemohl.

54:39
    Rem Pitlick našel Ryana Poehlinga. Rána druhého jmenovaného byla zablokovaná.

54:04
    O další rozehrávku Montrealu se stará Alexandr Romanov. Musí však počkat na vystřídání spoluhráčů.

53:32
    Armia zpoza brány posunul na modrou čáru, odkud přišla rána zápěstím. Mezi tři tyče ale puk nezaplaval.

53:00

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. J. Svečnikov (N. Schmidt, Connor), 6. N. Schmidt (Dubois, J. Svečnikov), 9. Lowry (DeMelo), 10. Scheifele (Dubois, Connor), 38. Copp (Pionk, P. Stastny), 43. Scheifele (Wheeler, Connor), 46. Dubois (Scheifele, Wheeler), 58. P. Stastny (Lowry, Copp) – 12. Josh Anderson (Petry), 17. Josh Anderson (Caufield, Suzuki), 19. Lehkonen (Evans), 25. Josh Anderson (Poehling)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry, Copp – A. Brooks, Toninato, Harkins.
    Trenér: Dave Lowry

Montreal Canadiens: Montembeault (46. A. Hammond) – Petry (A), Kulak, A. Romanov, Chiarot (A), Ch. Wideman, Schueneman – Josh Anderson, Suzuki, Caufield – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – Lehkonen, Evans, R. Pitlick – M. Perreault, Poehling, Armia.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Schlenker, Markovic – Shewchyk, Gawryletz

Diváci: 13 816