Tampa – Detroit 3:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 3:1 (kon.) | Columbus – Los Angeles 3:4 (po pr.)
Carolina – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Buffalo – Minnesota 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 3:4 (po pr.)
Anaheim – Vegas 4:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 2:1 (kon.) | Philadelphia – Chicago 4:3 (kon.)
Arizona – Ottawa 8:5 (kon.)
HC Baník Příbram
0:4 (0:1, 0:1, 0:2) Stav série: 2:1
HC Kobra Praha
Sobota 05.03.2022, 18:00Play-off 2. liga, skupina Jih • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemnou sobotu u sledování druholigového play-off! Série mezi Příbramí a Kobrou dnes napíše svou třetí kapitolu, domácí mají na dosah mečbol.

Semifinále odstartovalo v úterý soubojem na ledě Baníku, který vzdorující Kobru zneškodnil. Už ve čtvrté minutě se dostal do vedení, které sice na začátku druhé třetiny ztratil kvůli páru slepených branek, rychle však manko dotáhl a následně vybojoval vítězství 5:2.

1. 3. 2022: Příbram – Kobra 5:2 (série 1:0)
    Branky a nahrávky:
    4. Gengel (Havlín, Josefus), 28. Chlouba (Tlačil, Zdeněk), 39. Malý (Gengel, Josefus), 43. Pinkas (Káník, Seniov), 60. Gengel (Saňa, Malý) – 25. Zídek (Janda, Novák), 27. Bříška (Havrda).

Druhé utkání bylo pro obě strany tuhé. Na první gól, který vstřelili hosté, se čekalo až do třetí třetiny a po rychlém vyrovnání se šlo do prodloužení, ve kterém se ale nerozhodlo. Šlo se tak až do nájezdů, v nichž Příbrami druhou výhru přisoudil Saňa.

3. 3. 2022: Kobra – Příbram 1:2sn. (série 0:2)
    54. Tondr (Šťastný, Bříška) – 51. Seniov (Hlaváček), rozh. náj. Saňa.

Role hlavního arbitra se dnes ujme Lukáš Květoň, na čarách budou Michal Rubáš a Martin Tvrdík.

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Havlín, Hlaváček, Saňa (A), Malý, Vinš, Jelínek, Zdeněk – Furch, Svoboda, Rohlík (A), Chlouba, Seniov, Josefus (C), Pinkas, Kraus, Gengel, Káník.
    Trenér: Pavel Marek.

HC Kobra Praha: Ondrík (Sochůrek) – Ženíšek, Šteiner (A), Svach, Zmeškal, Holý, Janda, Cichoň – Čech, Havrda, Tondr, Bříška (C), Zídek, Novák (A), Šťastný, Petrák, Hlinka, Janča, Hrubý.
    Trenér: Miloslav Šeba.

Rozhodčí: Květoň – Rubáš, Tvrdík.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou sobotu, třetí semifinálový duel začíná jen za pár desítek sekund! Níže si můžete prohlédnout dnešní soupisky.

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na věc!

00:01

00:25
    Začínáme! Pod první střelu utkání se podepsal Václav Zídek, který z kruhu trefil jen Šorfův beton.

00:54
    Kobra je v úvodních sekundách hry aktivnějším celkem na ledě a nepouští Příbram ke kotouči.

01:12
    Dominik Šorf má na svém kontě další zákrok, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho pravici.

01:53
    Za Ondríkem zaduněl mantinel, projektil jednoho z domácích přesný nebyl. Na puk se vrací hosté.

02:17
    Braničtí se dopustili zakázaného uvolnění, hra se tak na chvíli vrátí před jejich brankoviště.

02:24
    Jen krátce po vyhraném buly Ondríkovy reflexy proklepl Hlaváček, na jehož zakončení připravený pražský brankář zareagovat pravým betonem.

03:33
    Zdeněk byl ve velmi slibné pozici, střela z voleje mu však úplně nesedla a Ondrík jí zastavil rutinním zákrokem! Velká škoda pro Baník.

04:01
    Kobra právě vstřelila branku!
    Pražané už zkraje páté minuty hry otevírají skóre! Janda na Šorfa vyslal střelu od mantinelu, kterou ještě v předbrankovém prostoru za příbramského gólmana protečoval VÁCLAV ZÍDEK – 0:1! Asistence: Sebastian Janda, Dominik Novák.

04:49
    Domácí se snaží rychle odpovědět, Ondrík ale zatím podává perfektní výkon a maří jejich šance.

05:05
    Další zákrok nyní musel ze svého repertoáru vytáhnout pro změnu Šorf, po přerušení pak byla před jeho brankovištěm k vidění první menší strkanice dnešního souboje. Trestat se zatím nebude.

05:57
    Šorf viděl rozjetého Čecha a pro jistotu se před ním rozhodl schovat puk pod svou rukavici, hra je znovu na malou chvíli pozastavena.

06:55
    Stále se hraje hlavně před klecí Baníku, domácí ale protihráče nepouští do žádných větších šancí.

07:21
    Lehké nahození z hranice útočného pásma zmizelo ve výstroji připraveného strážce klece Kobry.

07:54
    Příbram má příležitost vyrovnat, Lukáš Tondr (KOB) je na dvě minuty vykázán za hrubost.

08:36
    Josefus pronikl až do mezikruží a zakončil, jeho pokus zaletěl do ochranné sítě nad Ondríkem.

09:49
    Příbram toho v početní výhodě moc nepředvedla, Tondr se za malou chvíli vrátí na led.

10:58
    Sledujeme hru ze strany na stranu, ani jednomu týmu se teď nedaří výrazněji ohrozit klec soupeře.

11:16
    Svatyně Pražanů je pod velmi mírným tlakem, kterému svěřenci kouče Šeby zatím zvládají čelit.

11:55
    Václav Zídek byl v dobré šanci na pravém kruhu, jeho zakončení ale jen lízlo Šorfův beton.

12:20
    První třetina je na zakázaná uvolnění bohatá, uvidíme další vhazování před Šorfem.

12:56
    Gengel byl u mantinelu sestřelen Bříškou. Fanoušci se zlobí, sudího ale zákrok nechal chladným.

13:26
    Příbram je už několik minut o něco málo aktivnější než její soupeř, Kobra však všechna její tažení bez větších komplikací odráží. Ondrík má minimum práce.

14:40
    Čech ze středního pásma nahodil puk na branku, Šorf skákající kotouč lapil do své rukavice.

15:20
    Petrák před brankovištěm zachytil Hlinkovu přihrávku a následně se blýskl nenápadným zakončením k tyči, Šorf ale měl celou akci přečtenou a betonem zasáhl!

15:51
    Kobra se snaží kombinovat v útočné třetině, domácí jí ale nenechávají na ledě moc prostoru.

16:18
    Ondrík si stále drží svou neprůstřelnost, puk se po střele z mezikruží ohřívá v jeho rukavici.

16:42
    Bříška projel na kruh a lehkou střelou zasáhl Šorfovu vyrážečku, puk letí do rohu kluziště.

17:24
    Baníku tentokrát postup do útočného pásma zhatil sudí, který domácí borce nachytal v postavení mimo hru.

17:42
    Sledujeme bitvu o kotouč v rohu za Šorfovou klecí, do které je zapojeno hned několik borců z obou celků.

18:18
    Další ofsajd, domácím se přechod do ofenzívy nepovedl ani na druhý pokus.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:27
    Příbramským teď nevyšla pro změnu rozehrávka, po icingu se bude vhazovat před Šofrem.

19:53
    Janda vyváží puk ven ze svého obranného pásma, na nějakou větší akci už ale Kobře nezbývá čas.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Kobra po vyrovnané první třetině v Příbrami vede o jednu branku, když jí na začátku páté minuty poslal do vedení Václav Zídek. Domácí byli sice v uplynulé pasáži o něco málo aktivnějším celkem, pravidelně však narážely na zpevněnou a dobře fungující hostující defenzivu. Uvidíme, jak se bude zatím atraktivní a napínavé střetnutí vyvíjet dál.

20:01

20:20
    Druhá třetina právě začala, jako první se do útoku snaží proniknout hokejisté Kobry.

20:58
    Ondrík musel z rukávu vytáhnout už dva zákroky, Baník zahájil prostřední část aktivně.

21:50
    Hlinka projel na pravý kruh a zakončil ke vzdálenější tyči, Šorf byl i tentokrát ve střehu a zasáhl včas.

22:55
    Holý se blýskl zakončením zpoza pravého prostoru pro vhazování, které ale šlo mimo branku.

23:49
    Kobra je v úvodních minutách prostřední periody pod tlakem, jen velmi málo z domácích pokusů má ale realný potenciál Ondríka pokořit.

24:13
    Tondr zkusil štěstí z prostoru mezi kruhy a modrou čarou, jeho střela ale byla zblokována protihráčem.

24:46
    Na druhém konci hrací plochy pálil zase Saňa, ani on ale na Ondríka nenašel recept.

25:42
    Rohlík byl úplně sám před brankovištěm a po převzetí přihrávky zpoza klece zakončil, trefil ale jen nastražený beton pražského gólmana!

26:24
    Hraje se takřka výhradně před brankovištěm Kobry, které se stále nedaří se na delší dobu zmocnit puku.

26:41
    Pražané po několika minutách urputného bránění vyrazili do protiútoku a hned je z toho gól, tohle je pro domácí hodně hořká pilulka! Zídek našel krátkou přihrávkou před brankou volného DOMINIKA NOVÁKA, který překonal Šorfa rychlým zakončením z voleje – 0:2! Asistence: Václav Zídek.

27:30
    Přečíslení na druhé straně teď zhatil bránící hráč, který se položil do přihrávky a zachytil puk.

28:22
    Branickým po vstřelené brance narostly křídla, Janda byl úplně sám na kruhu a Šorf se musel hodně natáhnout, aby jeho ránu vykryl!

28:59
    Příbramští se snaží odpovědět na další inkasovaný zásah, v útočném pásmu ale teď působí bezzubě.

29:27
    Ondrík zastavil další domácí šanci a puk přikryl, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

29:50
    Malého nahození z modré čáry přistálo na Ondríkově holi, ten puk sklepl za své brankoviště.

30:47
    Utkání se přelilo do své druhé poloviny, Příbram i nadále operuje s kotoučem v útočném pásmu.

31:11
    Kobra přenesla hru do své ofenzivní třetiny, Šorf byl nucen po delší době znovu zakročit.

31:44
    Furch se chopil puku a po pravé straně proklouzl až před brankoviště, Ondrík byl ale doslova přilepen k tyči a následné zakončení vykryl.

32:29
    Matyáš Ondrík je zatím jednoznačně největší hvězdou hostů v tomto utkání a kryje další projektil.

32:56
    Jeden z hostujících hráčů trpělivě drží puk za svou klecí a čeká, až se na led dostane čerstvá branická lajna.

33:58
    Sledujeme velmi dlouhou a trochu krkolomnou kombinaci Baníku, Ondrík dosud nemusel zasahovat.

34:40
    Pět a půl minuty před koncem druhé periody uvidíme vhazování po levé straně Šorfovy branky.

35:21
    Bříškova dorážka jen těsně minula domácí klec, puk proskákal kolem pravé tyče!

35:58
    Misky pomyslných vah se překlopily na stranu Pražanů, kteří se nyní snaží něco vymyslet v ofenzivní třetině.

36:17
    Šorf přikryl šourající se kotouč svou rukavicí, po kratké pauze uvidíme další buly před jeho svatyní.

36:47
    Prostřední třetina se pomalu ale jistě chýlí ke komci, do přestávky zbývá odehrát už jen něco málo přes tři minuty. Sledujeme opatrnou hru z obou stran.

37:14
    Lukáš Tondr (KOB) se vrací na trestnou lavici, tentokrát ho tam rozhodčí posílá za vysokou hůl.

37:56
    Krátkou šňůru přihrávek od modré zakončil Malý, Ondrík byl připraven. Braničtí se následně pokusili vyrazit do protiútoku, zastavil je však ofsajd.

38:16
    Bříška vyvezl puk do neutrální zóny a vyhodil ho za Šorfa, Kobra zatím oslabení zvládá.

38:50
    Příbramští se usadili v ofenzivní třetině a kombinují, uvidíme, co před Ondríkem vymyslí tentokrát.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:17
    Tondr byl vysvobozen z lavice hanby, Pražané bez větších obtíží ubránili i druhé oslabení.

39:52
    Poslední sekundy prostřední části se nesou v klidném tempu, moc zajímavého toho už asi neuvidíme.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Braničtí si před poslední dvacetiminutovkou drží v Příbrami dvoubrankový náskok a mají velmi slibně nakročeno k prvnímu vítězství v semifinálové sérii. Příbram sice dnes nehraje špatně, v koncovce jí to ale vázne. Uvidíme, jestli se jí podaří duel zdramatizovat, nebo zdali si Kobra závěr utkání pohlídá.

40:01

40:36
    První ofenzivní tažení ve třetí třetině Příbrami nevyšlo, Kobra se ubránila a nyní sama míří dopředu.

41:11
    Kontaktní branka byla blízko, Rohlík ale ani dvěma zakončením z bezprostřední blízkosti hostující klece Ondríka nepřekonal!

41:58
    Sudí se rozhodl zastavit tahanici o puk v za Šorfem, hra bude pokračovat vhazováním v nejbližším kruhu.

42:39
    Baník má v úvodu poslední dvacetiminutovky celkem jasně více ze hry a znovu tlačí na Ondríkovu klec.

43:33
    Přesilovku si poprvé vyzkouší také hostující hráči, Jakub Káník (PRI) je vykázán za podrážení.

43:54
    Příbramští aktivní obranou rozložili pražskou kombinaci a vyváží puk ven ze své třetiny.

44:19
    Početní výhoda Branickým vůbec nevychází dle představ, hra se drží velmi daleko od domácího brankoviště.

45:19
    Bříškova střela z hranice pásma se od bránícího protihráče odrazila do ochranné sítě, přerušuje se.

45:56
    Oslabení Příbrami už je nějakou dobu u konce, domácí jsou na hrací ploše znovu v plném počtu.

46:36
    Čech se s pukem odvážně vrhnul mezi dva bránící hráče ve snaze proniknout na kruh, souboj ale neustál a o pryž přišel.

47:06
    Následný protiútok končí dalším zákrokem Matyáše Ondríka, který si tak stále drží nulu.

47:49
    Bříškovu odraženou střelu se za Šorfa z mezikruží pokusil doklepnout Šťastný, který ale puk poslal jen do výstroje připraveného domácího gólmana.

48:36
    Pražané mají první výhru v sérii na dosah ruky! Kobra po chybě příbramské obrany znovu vyrazila do přečíslení, Zídek poslal puk na kruh na hokejku připraveného MAXIMA HAVRDY a ten s ledovým klidem zakončil pod horní tyč – 0:3! Asistence: Václav Zídek.

49:36
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se momentálně nedaří se uchytit v útočném pásmu.

50:18
    Příbram si do svých statistik zapisuje další icing, vhazovat se bude po Šorfově pravici.

50:50
    Baník se snaží prohru ještě zvrátit, stále se mu ale nedaří aspoň trochu Ondríka překvapit.

51:35
    Rychlou akci Kobry z prostoru pro vhazování uzavřel Holý, pryž končí v rukavici domácího brankáře.

52:50
    Zídek našel dlouhou přihrávkou na kruhu volného spoluhráče, jehož následná střela zasáhla jen beton připraveného příbramského gólmana.

53:48
    Novák měl namířeno do útočného pásma, těsně po přejezdu modré čáry ale ztratil balanc a přišel o puk.

54:13
    Příbram má na vyrovnání už jen necelých šest minut a pokud chce stále pomýšlet na vítězství, bude muset v závěru základní hrací doby hodně přidat.

54:34
    Marcel Hlaváček (PRI) je po zákroku na Bříšku za domácím brankovištěm vyloučen na dvě minuty za hrubost.

55:13
    Hosté se bezúspěšně snaží rozjet kombinaci před Šorfem, Baník zatím oslabení celkem hravě zvládá.

56:34
    Domácí jsou v plném počtu, během jejich oslabení nebyla na ledě k vidění větší střelecká šance.

57:00
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Příbram hraje vabank a nechává svou branku prázdnou, Šorf zůstává na střídačce!

57:31
    Závěr dnešního utkání bude zřejmě ještě pořádně dlouhý, před Ondríkem byla po přerušení k vidění další kočkovaná. Vylučovat se ale zřejmě nebude.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:24
    V Příbrami je hotovo, Kobra si po dnešním zápase připíše na své konto první bod! Opuštěnou branku z prostoru pro vhazování zasáhl LUKÁŠ TONDR – 0:4! Asistence: Kamil Bříška, Tomáš Šťastný.

59:22
    Běží poslední minuta hry, závěr utkání se odehrává před hostujícím brankovištěm.

Dohráno! Kobra na ledě Příbrami vybojovala cenné vítězství a po zodpovědném výkonu snižuje své manko v sérii, přičemž v pondělí bude mít na svém ledě šanci stav semifinále srovnat. Baník se dnes celé utkání trápil v koncovce, což je jednoznačně hlavní kámen úrazu jeho dnešního neúspěchu.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (19:18:05)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. Zídek (Janda, Novák), 27. Novák (Zídek), 49. Havrda (Zídek), 59. Tondr (Bříška, Šťastný)