Minnesota – Dallas 3:6 (kon.) | Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 1:4 (kon.)
Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Vegas – Ottawa 2:1 (kon.) | Anaheim – San Jose 3:2 (po pr.)
HC Slavia Praha
0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Stav série: 1:1
HC Frýdek-Místek
Pondělí 07.03.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Play-off Chance ligy • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u 2. zápasu předkola play-off Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Frýdek-Místek. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Hokejistům Slavie vyšlo úvodní utkání předkola na jedničku. Frýdek na jeho ledě v každé třetině i celkově přestřílela (32:21) a nakonec došla k vítězství 4:1. Sešívaní otevřeli skóre po devíti minutách, na konci první třetiny ho navýšili a nakonec díky brance Jiřího Doležala do prázdné branky vyhráli o tři branky. „Zápas jsme měli pod kontrolou. Kluci hrají v poslední době výborně a rádi bychom tu sérii ukončili hned v pondělí,“ hodnotil po utkání asistent trenéra Jiří Šejba, který tak narážel na to, že červenobílí budou mít v Edenu první mečbol.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdečtí musejí v Edenu v pondělí vyhrát, jinak pro ně play-off skončí. V sobotu nevyužili domácí prostředí – teď tak musí zvítězit na venkovním ledě, kde se jim v základní části poměrně dařilo. Vyhráli polovinu utkání a v Edenu bodovali ve třech z posledních čtyř duelů, dva z nich pak vyhráli. Podaří se jim využít jejich výborné speciální formace a sérii vyrovnat?

POSLEDNÍCH 5 VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ:
    05.03.22 Frýdek-Místek – Slavia 1:4
    12.01.22 Frýdek-Místek – Slavia 3:1
    06.11.21 Slavia – Frýdek-Místek 2:1n
    15.09.21 Frýdek-Místek – Slavia 3:5
    07.02.21 Frýdek-Místek – Slavia 3:4p

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal, Poletín, M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek, R. Všetečka – Vlček, Kern, Jaroslav Brož.
    Trenér: Jiří Veber

HC Frýdek-Místek: Baroš (Foltán) – D. Krenželok, Teper, M. Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura – Christov, David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, O. Šedivý – Kurovský, Peterek, Martynek – M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško.
    Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Blažek, Kráľ.

00:01

00:17
    Daniel Krenželok využil odraženého puku od rohu a mířil do horních prostor Michajlovovy branky. Minul.

01:51
    První slávistickou střelu na branku zaznamenal Zelingr, Baroš puk ale dobře viděl a zasáhnul.

02:26
    Kafkovu střílenou nahrávku odrazil Baroš těsně před hůl Všetečky, toho ale na poslední chvíli zablokoval frýdecký bek.

03:25
    Šlahař nabral rychlost na levém křídle a snažil se nahrnout puk na Michajlova. Ten si s tím ale poradil a nedovolil dojíždějícímu Klimšovi dorážku.

04:58
    Kružík se včas vrátil do obrany a ztečoval Peterkovu střelu do ochranné sítě.

05:26
    Rychlé přečíslení domácích zakončoval Knotek, ale z mezikruží trefil jen výborně blokujícího Blaška.

06:20
    Rysi ostřelují svatyni Slavie. Nejprve Zbořil z dobré pozice minul vzdálenější tyč, z druhé strany pak střelu od modré šikovně tečoval Bartoš. Michajlov ale na změnu směru puku stihl zareagovat.

07:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Robin Všetečka – 2 min., podrážení).

08:01
    Frýdek sice v útočném pásmu dobře bruslil a zajímavě kombinoval, ke střele se ale nedostal. Na druhou stranu se do brejku vydal Poletín a dalekonosnou střelou prověřil Baroše.

09:04

09:43
    Žejdl zachytil puk ve středním pásmu, z následného přečíslení ale kvůli dobré práci frýdecké obrany nic nebylo.

09:57
    Rostislav Martynek chtěl možná původně nahrávat, nakonec ale prudkou střelou zpoza branky přinutil Michajlova k zákroku.

10:30
    Duda hned po vyhraném vhazování pálil směrem na branku, kde kotouč zachytil Doležal a nadvakrát se snažil prostřelit Baroše. Ten teď zachránil Frýdek od prvního inkasovaného gólu.

11:28
    Sešívaní rychle přenesli hru do útoku, konkrétně na pravé křídlo, odkud Kružík tvrdou ranou trefil Baroše.

11:51
    Kombinace Poláků Lyszczarczyka a Komorského skončila střelou druhého jmenovaného z mezikruží. MIchajlov se jen ohlédl za střelou, která prosvištěla těsně vedle jeho pravé tyče.

13:36
    Šlahař se zčistajasna objevil na pravém kruhu a střelou mířící nahoru zaměstnal Michajlova.

14:06
    Ani Machač se s tím nepáral a hned po vjetí do útočného pásma tvrdě vypálil. Baroš zasahovat nemusel.

14:33
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Frýdek otevírá skóre druhého zápasu předkola! ONDŘEJ ŠEDIVÝ nahrával před branku, kde si puk do vlastní klece srazil sešívaný obránce Mikuláš Hovorka. Důležitá branka pro hosty a naopak velmi smolný gól pro domácí. Bez asistence.
    14:33 Ondrej ŠEDIVÝ - 0:1

15:37
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., nedovolené bránění).

16:53
    Slávisté se nakonec dostali do útočného pásma, Knotkova tvrdá rána ale bránu minula a pak vyletěla z pásma.

17:15
    Barošovu pozornost prověřil střelou od modré Hovorka, frýdecký brankář ale puk dobře viděl.

17:37

19:00
    Slávisté se ještě snaží založit útočnou akci, ve středním pásmu ale narážejí na dobře rozestavěné Rysy.

19:45
    Michálkova tečovaná střela vypadala pro Michajlova docela nebezpečně, ale domácí brankář si s ní poradil.

20:00

Na šance nepříliš bohatá, souboji plná a poměrně nervózní první třetina je za námi. O gól – byť ne vlastní – po ní vedou hokejisté Frýdku-Místku. Ti se v 15. minutě dostali do vedení, když si domácí obránce Mikuláš Hovorka srazil do vlastní brány nahození Ondřeje Šedivého.

20:01

20:20
    Hned na začátku druhé třetiny mohli Frýdečtí zvýšit na 2:0! David Bartoš nejprve šikovně tečoval střelu od modré a pak sám dorážel z mezikruží, v obou případech ale narazil na flexibilního Martina Michajlova, který zachránil Slavii před druhou brankou.

22:11
    Slavia čelí nepříjemnému forčekingu Frýdku. Zelingr ale s pomocí Kafky nakonec puk dostal z obranného pásma.

23:48
    Na ledě zůstal po tvrdém souboji ležet u boxu časoměřičů Jakub Michálek, nakonec se ale zvedá a odjíždí na střídačku po svých.

24:42
    Knotek rychle vystartoval s pukem ve středním pásmu a dalekonosnou střelou prověřil Baroše.

25:42
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Teper – 2 min., podrážení). Trest odpyká Alan Lyszczarczyk.

26:09
    Už Kafka byl s pukem v dobré pozici, ale ještě ho posunul na Poletína. Tomu však v rozhodující chvíli sjel z hokejky.

27:26
    Vlček na nic nečekal a hned po vstupu do útočného pásma tvrdou ranou donutil Baroše do pokleku.

27:42

28:35
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jonáš Peterek – 2 min., nedovolené bránění).

29:06
    Krejčí využil Poletínovy clony před brankou a svižnou střelou mířil do pravého horního rohu Barošovy klece. Frýdecký gólman se ale rychle přesunul a vyrazil puk do ochranné sítě.

29:29
    Slavia ostřeluje frýdeckou branku. Naposledy to zkoušel Knotek, jenže Baroš drží.

29:41
    Také s další střelou – v podání Hovorky – si Baroš poradil a Frýdek následně vyhazuje puk.

30:13
    A další zákrok Baroše proti Kružíkově ráně z první z levého kruhu.

30:35

31:44
    Doležalovo nahození sebral v mezikruží Ondráček, přímo z otočky ale trefil jen blokujícího obránce Rysů.

32:15
    Ciura zachytil vyhození Žejdla ještě v útočném pásmu a dalekonosnou střelou zajistil díky zákroku Michajlova Frýdku vhazování v útočné třetině.

32:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., vysoká hůl).

34:03
    Bartošovu nahrávku na střed slávisté zachytili a vyhazují puk přes všechny čáry.

34:51

34:58
    Hovorka po skončeném oslabení vyrazil na zteč po pravém křídle, prudkou střelou ale mířil nad Barošovu branku.

35:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Daniel Krejčí – 2 min., hákování).

36:02
    Krenželok hned po buly vypálil na Michajlova, ten puk ukryl.

36:37
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Robin Všetečka.

36:37
    Slávisté hráli v pěti a Frýdek dostává k dispozici 1 minutu a 20 sekund přesilovky 5 na 3!

37:20
    Michajlov se přesunul proti střele Šedivého, který střílel po křižné nahrávce Krenželoka, a přitom posunul branku ze základního postavení. Hra je přerušená.

37:45
    Ondráček zblokoval ránu Lyszczarczyka.

37:56
    Slávisté bránili dvojnásobnou přesilovku Frýdku dobře, ale nakonec kapitulují. Michajlova prostřelil ze středu útočného pásma střílející ALAN LYSZCZARCZYK. Asistence: Ondřej Šedivý a Daniel Krenželok.
    37:56 Alan LYSZCZARCZYK - 0:2

38:37

38:48
    Robin Všetečka dostal prostor v mezikruží, jenže zaváhal a puk poslal po teči frýdeckého hráče do ochranné sítě.

39:15
    Kafka střílel hned po buly, ale napálil jen blokujícího hostujícího hráče.

40:00

Druhá třetina skončila stejným poměrem jako ta první a Frýdek tak vede v zápase už 2:0. Klíčovou pro prostřední část byla dvojnásobná přesilovka Rysů, v níž se ve 38. minutě trefil Alan Lyszczarczyk a navýšil vedení hostů. Sešívaní se do příliš šancí nedostali, a ty, které měli, chytil Samuel Baroš.

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:41
    Mikuláš Zbořil tečoval puk těsně před Barošem a div že nenapodobil svého jmenovce z druhého týmu při prvním gólu.

41:25
    Kern zachytil při napadání puk a hned ho hrnul na branku.

41:39
    Zelingrovu střelu Baroš viděl a bez problémů ji chytil.

42:10
    Tvrdé souboje svádějí u útočné modré Slavie Krejčí a Klimša, Frýdek ale nakonec dostává puk do středního pásma.

43:28
    Frýdek se snaží ještě zvýšit. Lyszczarczyk ale z otočky pálil jen do Knotka.

43:50
    Kern se šikovně dostal k puku, jenže z dobré pozice pálil přes obránce mimo.

44:49
    Frýdečtí se dostali do rychlého přečíslení, které zakončoval Daniel Kurovský. Jeho střelu na poslední chvíli vytěsnil Michajlov.

45:10
    Na druhé straně uvolnil Ondráček Poletína, ale ten narazil na Baroše.

46:27
    Na led skákající Teper zablokoval nahrávku na rozjetého Kružíka, který už už pomýšlel na brejk.

47:05
    Dnešní utkání sleduje 702 diváků.

48:38
    Alan Lyszczarczyk si najel na pravém křídle a mířil na přední tyč, Michajlov ale svoji přední tyč pokryl.

49:14
    Poletín s Ondráčkem a Doležalem se snaží vyrovnat, Baroš ale drží čisté konto.

49:29
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., hákování).

50:18
    Frýdek odskakuje už na rozdíl třech gólů! Podruhé se dnes – a opět v přesilovce – trefuje ALAN LYSZCZARCZYK, který krásnou střelou vymetl horní růžek Michajlovovy branky. Asistence: Jakub Teper.
    50:18 Alan LYSZCZARCZYK - 0:3

50:59
    Radek Havel – v roli defenzivního obránce netypicky – dorážel před brankou Kafkovu střelu, jenže všechny jeho pokusy zastavil Baroš.

52:55
    Ondráček se snažil obskočit obránce Tepera, ten mu ale nedovolil se natlačit před branku.

53:20
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., sekání).

53:27
    Krejčí nabil na střelu z první Tomáši Knotkovi, ale i proti jeho střele se Baroš přesunul a zasáhl.

54:03
    Frýdek hraje tohle oslabení zatím výborně a slávisté se vůbec nedokážou usadit v útočném pásmu.

54:39
    Všetečka s Vlčkem vybojovali jen vhazování v útočném pásmu. Z přesilovky zbývá ještě 41 vteřin.

54:57
    Ondřej Šedivý a pak Filip Komorski zadělávají slávistům na oslabení na problémy. Tahle přesilovka se sešívaným nedaří.

55:20

56:12
    Dmitrij Ogurcov a následně dorážející David Bartoš byli blízko čtvrté branky Frýdku. Sešívaní si už nehlídají zadní vrátka.

57:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Knotek – 2 min., krosček).

58:54
    Slavii se zatím daří v oslabení držet Frýdek mimo útočné pásmo, ten už se ale nikam netlačí. A ani nepotřebuje.

59:33
    Šedivý napřáhnul na střelu z vrcholu pravého kruhu, ale branku minul.

59:35

Hokejisté Frýdku-Místku vyrovnávají předkolo a vynucují si rozhodující třetí zápas, který se odehraje zítra v úterý rovněž v Edenu. Rysi rozvrstvili své góly rovnoměrně do všech třetin a nakonec vyhráli zaslouženě 3:0. Slávisté příliš šancí neměli a gólově se nakonec neprosadili.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:24:19)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 15. O. Šedivý, 38. Lyszczarczyk (O. Šedivý, D. Krenželok), 51. Lyszczarczyk (Teper)

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Blažek, Kráľ