Kobra – Vsetín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 2:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Stav série: 1:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 09.03.2022, 18:00 • Kooperativa Arena, Ostrava • Play-down ligy juniorů • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

HC RT TORAX Poruba 2011 vstoupí z pozice favorita do první části Play downu ve které se utká se Slovanem Ústí nad Labem.

Vzájemná utkání:

Ústí nad Labem – Poruba 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky: 3. Klatt – 7. Barčák, 16. Chovanec

Poruba – Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

případný pátý zápas st 16.3.2022 Poruba – Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem skončil ve své skupině na páté pozici se ziskem 42 bodů.

Poruba musí do Play down ze čtvrtého místa, kdy přímá záchrana utekla o pouhé dva body. Ve východní skupině bylo šedesátdevět bodů málo.

HC Slovan Ústí nad Labem po výhře nad posledným celkem z Kralup 3:1, dvakrát následně neuspěl 1:4 právě s Porubou a 3:5 s Kobrou Praha.

Kanadské bodování:

1. David GAŠPAR 32 (11+21)
    2. Michal SVOBODA 30 (13+17)
    3. Aleš MACEK 30 (10+20)
    4. Adam KLATT 23 (8+15)
    5. Pavel TOMŠÍK 18 (9+9)

HC RT TORAX PORUBA 2011 ze šesti posledních utkáních prohrál pouze 1:6 s Technikou Brno. Nicméně zisk dvou bodů v posledním kole proti Šumperku na přímou záchranu nestačil.

1. Matěj HALATA 35 (8+27)
    2. Ludvík LYSONĚK 30 (5+15)
    3. Jakub KOUDELNÝ 27 (8+19)
    4. Pavel CHOVANEC 25 (10+15)
    5. Dominik KOLAT 20 (11+9)

Druhou dvojicí je HC Kobra Praha, která se utká se Vsetínem.

HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž (Drabčík) – Fišara, Macias, Kelnar, Černý (A), Hlaváč (C), Ludvík – Kolat, Mikula, Halata, Chovanec, Barčák, Koudelný, Siekierka, Źák, Elze, Prokeš, Lysoněk.
    Trenér: Miroslav Bahník

HC Slovan Ústí nad Labem: Štěpka (Ježek) – Klatt, Polata, Martínek, Vlach, Bartoň, Česnohlídek – Svoboda (A), Filip, Gašpar, Nedoma, Kredl, Macek (A), Bár, Tot (C), Kušej, Macel, Koval.
    Trenér: Jiří Merta

Rozhodčí: Šudoma – Bezděk, Peluha.

00:01

01:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Dominik Kolat – 2 min., hákování).

03:16

07:00
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PAVEL CHOVANEC – 1:0! Asistence: Matěj Halata a Ludvík Lysoněk.

15:57
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Polata – 2 min., hákování).

17:57

20:00

První třetina lépe dopadla pro hráče HC RT Toraxu Poruba, kteří zatím vedou 1:0 díky brance Chovance! Druhá třetina by měla začínat cca v 18:52 hodin.

20:01

21:25
    Dnešní utkání sleduje 114 diváků!

25:47
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Martínek – 2 min., vysoká hůl).

27:47

40:00

Druhá třetina přinesla pouze jedno vyloučení hráče Ústí nad Labem, ale žádnou gólou změnu v průběžném stavu utkání. Třetí třetina by měla být započata cca v 19:41 hodin.

40:01

40:59
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Mikula – 2 min., podrážení).

42:59

52:07
    Autorem branky je JAKUB KOUDELNÝ – 2:0! Asistence: Petr Kelnar, Patrik Mikula.

55:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jakub Ludvík – 2 min., podrážení).

57:47

HC RT TORAX Poruba 2011 dnes vítězí 2:0 po brankách Chovance a Koudelného a ujímá se vedení v sérii 1:0!

Střely na branku: 28:35 (13:17, 11:2, 4:16).
    Zásahy brankářů: Slíž 35 – Štěpka 26.

Kobra Praha ve své sérii zvítězila v prvním utkání 4:3 nad Vsetínem. (20:08:38)

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 7. Chovanec (Halata, Lysoněk), 53. Koudelný (Kelnar, PatrikMikula)

Rozhodčí: Šudoma – Bezděk, Peluha