Boston – Chicago 4:3 (kon.) | Buffalo – Vegas 3:1 (kon.) | Toronto – Arizona 4:5 (po pr.)
Detroit – Minnesota 5:6 (0:2 po s.n.) | Florida – Philadelphia 6:3 (kon.) | Carolina – Colorado 2:0 (kon.)
Ottawa – Seattle 4:3 (po pr.) | New Jersey – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 6:0 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 6:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:1 (kon.) | Calgary – Tampa 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
New York Islanders
6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 11.03.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se opět těším zase na počtenou! (04:22:17)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:25 (8:9, 13:13, 12:3)
    Zblokované střely – 18:13
    Vyhraná vhazování – 32:34
    Trestné minuty – 12:8
    Hity – 14:18

Hokejisté New Yorku Islanders dnes deklasovali Columbus 6:0. Velkou zásluhu na tom má kapitán Anders Lee, jenž zaznamenal první hattrick kariéry.

V první třetině se prosadil jen Brock Nelson. Ve druhé pak mířili přesně Josh Bailey, Anders Lee a Jean-Gabriel Pageau, který skóroval dokonce v oslabení 3 na 4. V závěrečné části Ostrované zápas kontrolovali a Anders Lee ještě dvěma góly zpečetil výsledek i svůj hattrick. Ten završil pouhých 0,4 sekundy před koncem. Již šestou nulu v sezóně vychytal brankář Ilja Sorokin. Ten domácím pomohl svými zákroky zejména v prvních čtyřiceti minutách. Ve třetí třetině už moc práce neměl.

59:59 Anders LEE - 6:0

59:59
    Islanders právě vstřelili branku!
    ANDERS LEE dovršuje 0,4 sekundy před koncem zápasu hattrick! Na led tak létají čepice. Po závaru před Korpisalem dostal kapitán Ostrovanů nahrávku do mezikruží od Sebastiana Aha. Brankář hostí se v tu chvíli již nacházel mimo pozici a Lee tak mířil do odkryté klece – 6:0. Asistence: Sebastian Aho a Anthony Beauvillier.

59:18
    Na závěr ještě přesilovka domácích. Dean Kukan před brankou zahákoval Cizikase.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:10
    Vypadá to, že se už spíše dohrává. Domácí si asi ještě budou chtít dávat pozor na zadní vrátka, aby zbytečně nepřipravili svého brankáře o nulu.

57:05
    Domácí jsou již v plném počtu. Tři minuty je dělí od výhry s čistým kontem.

56:48
    Laine přihrával na pravé křídlo rozjetému Bjorkstrandovi, ovšem ten přebíral puk ještě před modrou čarou, zatímco ji jeho spoluhráč už překonal. Byl z toho tedy ofsajd.

56:29
    Domácí odehráli puk až za branku soupeře.

55:48
    Stejně nyní dopadla i rána Patrika Laineho z podobné pozice.

55:39
    Jegor Činachov to zkusil z vrcholu levého kruhu. Střela byla zablokovaná a sražena do ochranné sítě.

55:18
    Domácí vyhazují.

55:03
    Dvě minuty za podrážení dostává Casey Cizikas. Ten je dnes vyloučen už počtvrté.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Nelson (Bailey, Dobson), 27. Bailey (Palmieri, Dobson), 34. A. Lee (Pelech, Beauvillier), 38. Pageau (Pulock), 52. A. Lee (Beauvillier, Pulock), 60. A. Lee (Aho, Beauvillier)

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Greene, Mayfield, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Bailey (A) – Wahlstrom, Koivula, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Trotz

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Peeke, Werenski (A), Kukan, Gavrikov, Bean, G. Carlsson – Laine, Jenner (C), Nyquist – J. Voráček, Roslovic, O. Bjorkstrand (A) – Danforth, Kuraly, Domi – Činachov, Sillinger, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Rozhodčí: O’Rourke, Syvret – Knorr, Johnson

Diváci: 16 048