Boston – Chicago 4:3 (kon.) | Buffalo – Vegas 3:1 (kon.) | Toronto – Arizona 4:5 (po pr.)
Detroit – Minnesota 5:6 (0:2 po s.n.) | Florida – Philadelphia 6:3 (kon.) | Carolina – Colorado 2:0 (kon.)
Ottawa – Seattle 4:3 (po pr.) | New Jersey – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 6:0 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 6:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:1 (kon.) | Calgary – Tampa 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
Boston Bruins
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 11.03.2022, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Boston až v úplném závěru rozhodl o své výhře! Pro Chicago to je obrovské zklamání, poněvadž Jestřábi sahali po bodu. Rozdílovým mužem zápasu se opět stal David Pastrňák, jenž vstřelil dvě branky a na jednu trefu asistoval. Navíc zaznamenal i rozhodující trefu, která padla 18 vteřin před závěrečnou sirénou. Za Chicago se dnes dvakrát prosadil Brandon Hagel, ale jeho velmi dobrý výkon na body nestačil. Třetí hvězdou zápasu byl vyhlášen Jack Ahcan, který vstřelil svůj první gól v NHL. Boston se dnes raduje poměrem 4:3.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:51:15)

Tomáš Nosek (BOS) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:50
    David Pastrňák (BOS) – 2+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:58
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 7:23

Bruins právě vstřelili branku!
    V TD Garden zavládla obrovská euforie! Boston dává pár sekund před třetí sirénou zřejmě rozhodující branku. Postaral se o ni DAVID PASTRŇÁK, který těsně před brankovištěm vymetl pavučinku. Havířovský rodák znovu nasměroval Boston k vítězství! 4:3. Asistence: Taylor Hall.

59:38
    Celá situace se bude opakovat, poněvadž hosté odehráli jen a pouze na zakázané uvolnění.

59:22
    Osmatřicet sekund před koncem třetí periody se bude vhazovat v pásmu Chicaga.

58:59
    Je tady poslední minuta řádné hrací doby. Vše nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme prodloužení, přestože Boston se snaží rozhodnout už teď.

58:25
    Bergeron předvedl velmi rychlou střelu bekhendem. Kevinu Lankinenovi touš vypadl z lapačky, ale poté zapracovali obránci.

57:53
    Ryan Carpenter jen posunul puk do středního pásma. V posledních minutách třetí třetiny mají navrch domácí.

57:02
    Charlie McAvoy vyslal před bránu velmi nepříjemnou střílenou přihrávku. Následně i vypálil z první, ale pravý beton Lankinena byl v pozoru.

56:16
    Mike Reilly vybídl Haulu, který z mezikruží rychle vystřelil z otočky. Prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

55:30
    Hagel nastartoval Dacha, jenž na pravém křídle nabral velkou rychlost. Vyzkoušel to ke vzdálenější tyči, avšak Swayman zasáhl.

54:52
    Kevin Lankinen nepředvedl zrovna nejjistější zákrok. Puk ale mezi betony udržel, takže veškerý vzruch přišel vniveč.

54:42
    Strome si před brankovištěm Bostonu klepal o přihrávku. Ani technicky velmi zdatný Kane jej však nenašel.

54:15
    Hallovu ránu vyrazil Kevin Lankinen do ochranné sítě. Po poslední komerční pauze utkání se bude vhazovat po pravici gólmana Blackhawks.

53:56
    Hra čtyř proti čtyřem je za námi. Šest minut před třetí sirénou stále platí nerozhodný průběžný stav.

53:24
    Jake McCabe přidržel puk ve své moci. Hosté se hracího předmětu rozhodně nechtějí zbavovat snadno.

53:02
    Z poměrně velké dálky zkusil štěstí zápěstím Patrice Bergeron. Bostonský kapitán ale gólmana Chicaga nikterak nepřekvapil a vlastně ani nevystrašil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 5. Coyle (Clifton), 32. Ahcan (B. Marchand, Pastrňák), 36. Pastrňák (McAvoy, Bergeron), 60. Pastrňák (T. Hall) – 7. DeBrincat (P. Kane), 25. Hagel (J. Toews, Dach), 44. Hagel (DeBrincat, D. Strome)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Ahcan, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák (A), Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Bruce Cassidy

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, Regula, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat – Dach, J. Toews (C), Hagel – Kurashev, T. Johnson, D. Kubalík – Lafferty, R. Carpenter, Borgström.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: MacDougall, Dunning – Murray, Nagy

Diváci: 17 850