SP - Smíšená štafeta mužů a žen, Otepää | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Smíšená štafeta jednotlivců, Otepää | Vítěz: Norsko (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: M. Odermatt (SUI) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) |
Výběr soupeřů 2022 | (pře.) |
Smíšená štafeta, 2x5 a 2x7,5 km, Falun | Vítěz: USA I (kon.) | | | Smíšený týmový sprint, volně, Falun | Vítěz: Švédsko I (kon.) |
Skoky žen HS106, Schonach | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) | | | Skoky mužů HS106, Schonach | Vítěz: R. Jamamoto (JPN) (kon.) |
Běh žen 5 km, Schonach | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) | | | Běh mužů 10 km, Schonach | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
Thiago Santos - Magomed Ankalajev | Vítěz: Ankalajev (kon.) |
konec
SP - Smíšená štafeta mužů a žen, Otepää
Vítěz: Norsko
Karel Jedlička
Konečné pořadí:
1. Norsko 1:19:39 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,6 (0+6)
4. Německo +1:54 (0+6)
5. Česko +2:35 (0+10)
6. Slovensko +3:31 (0+10)
7. Rakousko +4:09 (1+9)
8. Finsko +4:39 (1+12)
9. Švýcarsko +4:57 (1+16)
10. Bulharsko +5:11 (1+7)
11. USA +5:29 (0+13)
12. Rumunsko +5:39 (0+4)
13. Estonsko +5:49 (0+13)
14. Itálie +7:20 (2+13)
15. Slovinsko
16. Polsko
17. Moldavsko
18. Japonsko
19. Lotyšsko
20. Kazachstán - vš. předjety o kolo.
Celkové pořadí Světového poháru smíšených štafet:
1. RUSKO 100
2. BĚLORUSKO 97
3. NORSKO 85
4. RAKOUSKO 84
5. ŠVÉDSKO 83
6. UKRAJINA 79
...
10. ČESKO 61
14. SLOVENSKO 51
Startovní listina:
1 NORSKO (Bakken, Christiansen, Eckhoffová, Tandrevoldová)
2 FRANCIE (Desthieux, Fillon Maillet, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová)
3 ŠVÉDSKO (Nelin, Ponsiluoma, Perssonová, E. Öbergová)
4 NĚMECKO (Rees, Doll, Voigtová, Herrmannová)
5 ITÁLIE (Bormolini, Giacomel, Comolová, Sanfilippová)
6 FINSKO (Ranta, Laitinen, Ederová, Kinnunenová)
7 ČESKO (Krčmář, Štvrtecký, Davidová, Jislová)
8 RAKOUSKO (Komatz, Leitner, Schwaigerová, Zdoucová)
9 POLSKO (Zawół, Guńka, Zbylutová, Żuková)
10 ESTONSKO (Siimer, Ermits, Külmová, Talihärmová)
11 KAZACHSTÁN (Běleckij, Sirik, Kliminová, Bělčenková)
12 ŠVÝCARSKO (Stalder, Weger, E. Gasparinová, Häckiová)
13 SLOVENSKO (Šíma, Sklenárik, I. Fialková, P. Fialková)
14 SLOVINSKO (Dovžan, Bauer, Vindišarová, Klemenčičová)
15 MOLDAVSKO (Makarov, Magazejev, Ivanovová, Stremousová)
16 BULHARSKO (Todev, Iliev, Todorovová, Kadevová)
17 RUMUNSKO (Buta, Flore, Tolmačevová, Čirkovová)
18 LOTYŠKO (Balodis, Patrijuks, Sabuleová, Bulinová)
19 JAPONSKO (Tačizaki, Ozaki, Maedaová, Tanakaová)
20 USA (Doherty, Brown, Reidová, Irwinová)
1. Norsko 1:19:39 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,6 (0+6)
4. Německo +1:54 (0+6)
5. Česko +2:35 (0+10)
6. Slovensko +3:31 (0+10)
7. Rakousko +4:09 (1+9)
8. Finsko +4:39 (1+12)
9. Švýcarsko +4:57 (1+16)
10. Bulharsko +5:11 (1+7)
11. USA +5:29 (0+13)
12. Rumunsko +5:39 (0+4)
13. Estonsko +5:49 (0+13)
14. Itálie +7:20 (2+13)
15. Slovinsko
16. Polsko
17. Moldavsko
18. Japonsko
19. Lotyšsko
20. Kazachstán - vš. předjety o kolo.
Celkové pořadí Světového poháru smíšených štafet:
1. RUSKO 100
2. BĚLORUSKO 97
3. NORSKO 85
4. RAKOUSKO 84
5. ŠVÉDSKO 83
6. UKRAJINA 79
...
10. ČESKO 61
14. SLOVENSKO 51
Startovní listina:
1 NORSKO (Bakken, Christiansen, Eckhoffová, Tandrevoldová)
2 FRANCIE (Desthieux, Fillon Maillet, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová)
3 ŠVÉDSKO (Nelin, Ponsiluoma, Perssonová, E. Öbergová)
4 NĚMECKO (Rees, Doll, Voigtová, Herrmannová)
5 ITÁLIE (Bormolini, Giacomel, Comolová, Sanfilippová)
6 FINSKO (Ranta, Laitinen, Ederová, Kinnunenová)
7 ČESKO (Krčmář, Štvrtecký, Davidová, Jislová)
8 RAKOUSKO (Komatz, Leitner, Schwaigerová, Zdoucová)
9 POLSKO (Zawół, Guńka, Zbylutová, Żuková)
10 ESTONSKO (Siimer, Ermits, Külmová, Talihärmová)
11 KAZACHSTÁN (Běleckij, Sirik, Kliminová, Bělčenková)
12 ŠVÝCARSKO (Stalder, Weger, E. Gasparinová, Häckiová)
13 SLOVENSKO (Šíma, Sklenárik, I. Fialková, P. Fialková)
14 SLOVINSKO (Dovžan, Bauer, Vindišarová, Klemenčičová)
15 MOLDAVSKO (Makarov, Magazejev, Ivanovová, Stremousová)
16 BULHARSKO (Todev, Iliev, Todorovová, Kadevová)
17 RUMUNSKO (Buta, Flore, Tolmačevová, Čirkovová)
18 LOTYŠKO (Balodis, Patrijuks, Sabuleová, Bulinová)
19 JAPONSKO (Tačizaki, Ozaki, Maedaová, Tanakaová)
20 USA (Doherty, Brown, Reidová, Irwinová)
1. Norsko 1:19:39 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,6 (0+6)
4. Německo +1:54 (0+6)
5. Česko +2:35 (0+10)
6. Slovensko +3:31 (0+10)
7. Rakousko +4:09 (1+9)
8. Finsko +4:39 (1+12)
9. Švýcarsko +4:57 (1+16)
10. Bulharsko +5:11 (1+7)
11. USA +5:29 (0+13)
12. Rumunsko +5:39 (0+4)
13. Estonsko +5:49 (0+13)
14. Itálie +7:20 (2+13)
15. Slovinsko
16. Polsko
17. Moldavsko
18. Japonsko
19. Lotyšsko
20. Kazachstán – vš. předjety o kolo. (14:13:53)
V ideálních podmínkách se jen málo chybovalo na střelnici a ze 14 štafet, které závod dokončily, se hned devět vyhnulo trestnému kolu. Z českého pohledu potěšil zejména nevyzpytatelný Jakub Štvrtecký, který si dnes ani nemusel vézt náhradní náboje.
Chyb bylo tak málo, že pořadí v cíli na prvních šesti místech přesně odpovídá pořadí běžeckých časů.
Raduje se český i slovenský biatlon. Češi dojeli na pátém místě, lépe dopadli za poslední pětiletku pouze jednou, kdy brali předloni bronz. Šesté místo Slovenska je pak vůbec nejlepší umístění od konce kariéry Anastasie Kuzminové.