SP - Smíšená štafeta mužů a žen, Otepää | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Smíšená štafeta jednotlivců, Otepää | Vítěz: Norsko (kon.) |
Obří slalom mužů, 1. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: M. Odermatt (SUI) (kon.) | | | Obří slalom mužů, 2. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) |
Výběr soupeřů 2022 | (pře.) |
Smíšená štafeta, 2x5 a 2x7,5 km, Falun | Vítěz: USA I (kon.) | | | Smíšený týmový sprint, volně, Falun | Vítěz: Švédsko I (kon.) |
Skoky žen HS106, Schonach | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) | | | Skoky mužů HS106, Schonach | Vítěz: R. Jamamoto (JPN) (kon.) |
Běh žen 5 km, Schonach | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) | | | Běh mužů 10 km, Schonach | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
Thiago Santos - Magomed Ankalajev | Vítěz: Ankalajev (kon.) |
konec
SP - Smíšená štafeta mužů a žen, Otepää
Vítěz: Norsko
2. pře
|
Slovensko předává až dvanácté, Sklenárik se hodně propadl a vysílá Ivonu Fialkovou se ztrátou téměř dvou a půl minuty.
|
|
4. stř
|
Životní štafetový výkon předvedl Jakub Štvrtecký, který ani na stojce nezaváhal a odjíždí osmý těsně za Švýcarem, Rumunem a Bulharem. Těsně za Čechem ovšem jede Němec Doll.
|
|
3. stř
|
Jakub Štvrtecký také nezaváhal a po čisté položce si polepšil na deváté místo, jen sedm vteřin za pátým Slovenskem.
|
|
3. stř
|
Bezchybný byl s malorážkou také Sklenárik a Slovensko se drží na skvělé páté příčce za Rakouskem a Švédskem, byť bežecky nabral už výraznou ztrátu půl minuty na kolo.
|
|
1. pře
|
Jedenáctý Krčmář předává Štvrteckému s více než minutovou ztrátou v závěsu za USA. Až třinácté místo patří po nepovedeném úseku Romana Reese Německu.
|
|
4,4 km
|
Krčmářovi se mezitím podařilo vylepšit na 12. místo a o čtyři vteřiny stáhnout ztrátu ze střelnice.
|
Konečné pořadí:
1. Norsko 1:19:39 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,6 (0+6)
4. Německo +1:54 (0+6)
5. Česko +2:35 (0+10)
6. Slovensko +3:31 (0+10)
7. Rakousko +4:09 (1+9)
8. Finsko +4:39 (1+12)
9. Švýcarsko +4:57 (1+16)
10. Bulharsko +5:11 (1+7)
11. USA +5:29 (0+13)
12. Rumunsko +5:39 (0+4)
13. Estonsko +5:49 (0+13)
14. Itálie +7:20 (2+13)
15. Slovinsko
16. Polsko
17. Moldavsko
18. Japonsko
19. Lotyšsko
20. Kazachstán - vš. předjety o kolo.
Celkové pořadí Světového poháru smíšených štafet:
1. RUSKO 100
2. BĚLORUSKO 97
3. NORSKO 85
4. RAKOUSKO 84
5. ŠVÉDSKO 83
6. UKRAJINA 79
...
10. ČESKO 61
14. SLOVENSKO 51
Startovní listina:
1 NORSKO (Bakken, Christiansen, Eckhoffová, Tandrevoldová)
2 FRANCIE (Desthieux, Fillon Maillet, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová)
3 ŠVÉDSKO (Nelin, Ponsiluoma, Perssonová, E. Öbergová)
4 NĚMECKO (Rees, Doll, Voigtová, Herrmannová)
5 ITÁLIE (Bormolini, Giacomel, Comolová, Sanfilippová)
6 FINSKO (Ranta, Laitinen, Ederová, Kinnunenová)
7 ČESKO (Krčmář, Štvrtecký, Davidová, Jislová)
8 RAKOUSKO (Komatz, Leitner, Schwaigerová, Zdoucová)
9 POLSKO (Zawół, Guńka, Zbylutová, Żuková)
10 ESTONSKO (Siimer, Ermits, Külmová, Talihärmová)
11 KAZACHSTÁN (Běleckij, Sirik, Kliminová, Bělčenková)
12 ŠVÝCARSKO (Stalder, Weger, E. Gasparinová, Häckiová)
13 SLOVENSKO (Šíma, Sklenárik, I. Fialková, P. Fialková)
14 SLOVINSKO (Dovžan, Bauer, Vindišarová, Klemenčičová)
15 MOLDAVSKO (Makarov, Magazejev, Ivanovová, Stremousová)
16 BULHARSKO (Todev, Iliev, Todorovová, Kadevová)
17 RUMUNSKO (Buta, Flore, Tolmačevová, Čirkovová)
18 LOTYŠKO (Balodis, Patrijuks, Sabuleová, Bulinová)
19 JAPONSKO (Tačizaki, Ozaki, Maedaová, Tanakaová)
20 USA (Doherty, Brown, Reidová, Irwinová)
1. Norsko 1:19:39 (0+7)
2. Švédsko +22,5 (0+8)
3. Francie +34,6 (0+6)
4. Německo +1:54 (0+6)
5. Česko +2:35 (0+10)
6. Slovensko +3:31 (0+10)
7. Rakousko +4:09 (1+9)
8. Finsko +4:39 (1+12)
9. Švýcarsko +4:57 (1+16)
10. Bulharsko +5:11 (1+7)
11. USA +5:29 (0+13)
12. Rumunsko +5:39 (0+4)
13. Estonsko +5:49 (0+13)
14. Itálie +7:20 (2+13)
15. Slovinsko
16. Polsko
17. Moldavsko
18. Japonsko
19. Lotyšsko
20. Kazachstán - vš. předjety o kolo.
Celkové pořadí Světového poháru smíšených štafet:
1. RUSKO 100
2. BĚLORUSKO 97
3. NORSKO 85
4. RAKOUSKO 84
5. ŠVÉDSKO 83
6. UKRAJINA 79
...
10. ČESKO 61
14. SLOVENSKO 51
Startovní listina:
1 NORSKO (Bakken, Christiansen, Eckhoffová, Tandrevoldová)
2 FRANCIE (Desthieux, Fillon Maillet, Chevalierová, Braisazová-Bouchetová)
3 ŠVÉDSKO (Nelin, Ponsiluoma, Perssonová, E. Öbergová)
4 NĚMECKO (Rees, Doll, Voigtová, Herrmannová)
5 ITÁLIE (Bormolini, Giacomel, Comolová, Sanfilippová)
6 FINSKO (Ranta, Laitinen, Ederová, Kinnunenová)
7 ČESKO (Krčmář, Štvrtecký, Davidová, Jislová)
8 RAKOUSKO (Komatz, Leitner, Schwaigerová, Zdoucová)
9 POLSKO (Zawół, Guńka, Zbylutová, Żuková)
10 ESTONSKO (Siimer, Ermits, Külmová, Talihärmová)
11 KAZACHSTÁN (Běleckij, Sirik, Kliminová, Bělčenková)
12 ŠVÝCARSKO (Stalder, Weger, E. Gasparinová, Häckiová)
13 SLOVENSKO (Šíma, Sklenárik, I. Fialková, P. Fialková)
14 SLOVINSKO (Dovžan, Bauer, Vindišarová, Klemenčičová)
15 MOLDAVSKO (Makarov, Magazejev, Ivanovová, Stremousová)
16 BULHARSKO (Todev, Iliev, Todorovová, Kadevová)
17 RUMUNSKO (Buta, Flore, Tolmačevová, Čirkovová)
18 LOTYŠKO (Balodis, Patrijuks, Sabuleová, Bulinová)
19 JAPONSKO (Tačizaki, Ozaki, Maedaová, Tanakaová)
20 USA (Doherty, Brown, Reidová, Irwinová)
Karel Jedlička