Česko – Gruzie 1:2 (kon.)
Česko
1:2 (0:1)
Gruzie
Sobota 26.03.2022, 19:00 • Falkirk Stadium, Falkirk (Skotsko) • Kvalifikace mistrovství Evropy do 17 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Česko: Remiáš Jan – Gaszczyk, Paluska, Remiáš Jiří – Horák, Zachoval, Planka, Stryk – Pudil Adam, Pudil Miloš – Rus
    Náhradníci: Baier – Žitný, Hašek, Hunal, Málek, Rožánek, Táborský, Uřica, Novák Jan
    Trenér: Jiří Skála

Gruzie: Kopaliani – Gobeshia, Kharchilava, Narimanidze – Khachidze, Robakidze, Tsikolia, Alibegašvili, Tabatadze – Sigua, Parkadze
    Náhradníci: Bediašvili – Chikhadze, Partsvania, Tsetskhladze, Lordkipanidze, Gadilia, Ninidze, Basiladze, Giunašvili
    Trenér: George Chitauri

Rozhodčí: Barbara (MLT) – Vella (MLT), Bell (SCO).

Český národní tým hráčů do sedmnácti let chce dnes rázně vykročit k postupu na mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let, které se hraje v létě v Izraeli. Čeští mladíci v úvodním zápase elitní fáze kvalifikace remízovali smolně s domácím Skotskem a dnes proti Gruzii budou chtít určitě hrát na vítězství. Gruzie v úvodním zápase kvalifikace prohrála s Německem 0:3 a dnes tak bude usilovat o vůbec první body do kvalifikační tabulky.

1

2
    Rus byl faulovaný Gobeshiou a balon mají Češi.

2
    Planka zahrával přímý kop, po něm se ke zblokované střele dostal Gaszczyk.

5
    Tsikolia fauloval Pudila, míč opět získávají Češi.

8
    Hra byla již několikrát přerušena, vždy kvůli faulům gruzínských fotbalistů.

9
    První faul českého týmu nyní zaznamenal Gaszczyk. Rozehrávat bude Parkadze.

10
    Po střele Horáka musel zasahovat Kopaliani, následuje roh pro český tým.

11
    Míč od rohového praporku uvedl do hry Stryk, Gruzínci se ubránili.

13
    Nedovoleného zákroku se dopustil Gaszczyk, který fauloval Parkadzeho.

18
    Po několika faulech na obou stranách se oba celky přetahují o balon. Skóre zápasu se zatím nemění.

20
    Planka zahrával rohový kop, ke změně skóre to ale opět nevedlo.

24
    Proti pravidlům se provinil také Zachoval, rozehrávat budou fotbalisté Gruzie.

27
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Matěj Zachoval, přichází Jan Novák.

28
    Češi kopali Horákem rohový kop, následně ale fauloval Jiří Remiáš a balon znovu dostanou hráči Gruzie.

30
    Jeden z bratrů Pudilových se dostal ke střele, mířil ale mimo.

32
    Rohový kop českého týmu zahrával Horák, stav zápasu se nemění.

35
    Teď tady bude pro změnu rohový kop pro Gruzii.

35
    Gruzie právě vstřelila branku!
    To je nepříjemnost. Český tým prohrává 0:1, když se po rohovém kopu prosadil ALEKSANDRE NARIMANIDZE.

37
    Odpovědět se snažil David Planka, bránu ale netrefil.

39
    Žlutou kartu dostává Giorgi Tabatadze (Gruzie).

40
    Strykova rána se mezi tři tyče nevešla.

40
    Miloš Pudil fauloval Robakidzeho a dostává žlutou kartu.

42
    Rus byl faulovaný Gobeshiou a rozehrávat mohou Češi.

45
    Češi měli možnost v podobě rohového kopu, tak úspěšní jako jejich soupeř po rozehrávce Planky ale nebyli.

45+1
    První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45+1

Skončil první poločas zápasu mezi Českem a Gruzií v rámci kvalifikace o mistrovství Evropy hráčů do sedmnácti let. Zápas se zatím podle českých představ nevyvíjí, když Gruzínci vedou od 35. minuty 1:0. Češi potřebují v zápase ale uspět a důležité bude, aby ve druhém poločase vstřelili gól.

46

48
    Češi hned v úvodu druhého poločasu kopali další rohový kop, Gruzínci se ubránili.

50
    Hra se také ve druhém poločase začíná hodně kouskovat. Chvilku po faulu Nováka fauloval pro změnu Parkadze.

53
    V palebné pozici byl Tabatadze, mířil ale mimo.

54
    Češi kopali Plankou další rohový kop, jenže opět to k ničemu nevedlo.

55
    Teď je tu velká nepříjemnost pro český celek. Červenou kartu nyní dostal Miloš Pudil a Češi budou hrát o deseti!

60
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Roman Horák, přichází Pavel Hašek.

60
    Žlutou kartu dostává Demetre Tsikolia (Gruzie).

61
    Střídající Hašek se dostal ke střele, mířil ale mimo.

63
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se i v deseti dokázali prosadit a srovnávají na 1:1! Do střelecké listiny se zapisuje DANIEL RUS!

65
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgi Tabatadze, přichází Niko Tsezskhladze.
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Demetre Tsikolia, přichází Dachi Lordkipanidze.

66
    Po rohovém kopu Nováka zakončoval mimo Hašek.

68
    Faulu se dopustil Gaszczyk, míč mají znovu Gruzínci.

70
    Češi pokračují v aktivním pojetí hry. Další roh zahrával Novák.

72
    Po dalším rohu Nováka zakončoval Paluska mimo.

73
    Gaszczyk mohl dokonat obrat českého týmu. Po jeho zakončení ale gruzínskému brankáři pomohla branková konstrukce!

77
    Gruzie se dostává znovu do vedení, když se po přihrávce od Alibegašviliho prosadil LUKA PARKADZE.

79
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází David Planka, přichází Michal Málek.
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jan Tobias Stryk, přichází Karel Rožánek.

80
    Gruzíncům vstřelený gól pochopitelně pomohl, teď budou kopat rohový kop.

81
    Roh zahrával Khachidze a mimo bránu zakončil Narimanidze.

81
    Útočné snažení českého celku skončilo ofsajdem, ve kterém byl Málek.

82
    Na druhé straně byl v ofsajdu i Parkadze.

85
    Po střele Rožánka zasáhl gólman Kopaliani. Konec zápasu se rychle blíží.

86
    Následně Češi kopali rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.

88
    Rožánek mířil nyní mimo, konec zápasu se rychle blíží.

89
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Givi Khachidze, přichází Giorgi Partsvania.

90
    Další roh českého týmu kopal tradiční exekutor Novák, skóre se ale nemění.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

90+4
    Novák fauloval a Gruzínci samozřejmě nebudou spěchat s rozehrávkou.

90+5
    Paluskova střela byla zblokovaná.

90+6

Tak to je velká nepříjemnost v boji o EURO hráčů do sedmnácti let. Čeští mladíci potřebovali uspět, což se jim ale nepovedlo. V zápase s Gruzií prohráli 1:2 a sen o postupu na turnaj do Izraele se jim vzdaluje. V posledním zápase kvalifikace je čeká silné Německo a na postup budou moci svěřenci Jiřího Skály pomýšlet pouze v případě, že vyhrají. (20:53:01)