NY Islanders – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
Nashville – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (po pr.)
New Jersey – Montreal 3:2 (4:3 po s.n.) | Toronto – Florida 5:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Florida Panthers
Pondělí 28.03.2022, 01:10 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Toronto Maple Leafs a Florida Panthers.

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrté příčce Atlantické divize se ziskem 85 bodů. Na třetí Tampu Bay ztrácí jediný bod, na druhý Boston body dva. Naposledy se Toronto představilo na ledě Montrealu, skóroval pouze Matthews s Nylanderem, což nestačilo a domácí tým vyhrál 4:2.

William Nylander 60 (25+35)

Hosté jsou lídrem Atlantické divize, když posbírali už 94 bodů a na druhý Boston mají už sedmibodový náskok. Florida teď jede na třízápasové vítězné vlně, všechny výhry navíc přišly z venkovních arén. Naposledy se tak stalo v Ottawě, kde se gólově prosadili Duclair, Hörnqvist, Barkov a v nájezdech znovu Barkov, Florida zvládla obrat po tříbrankové ztrátě a vyhrála 4:3 po nájezdech.

Radko Gudas (FLA) 12 (1+11)

Zápas ve Scotiabank Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Brodie, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Spezza, Blackwell.
    Trenér: Sheldon Keefe

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Weegar (A), Chiarot, Gudas, Forsling, Montour, Hägg – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Mamin, Acciari, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Rehman, Schlenker – Daisy, Smith.

00:01

00:49
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Tak to byl ze strany domácích opravdu povedený vstup do utkání! Ti dokázali na modré čáře zastavit pokus Floridy o vyhození, rozjed kombinaci a na konci tak byla Brodieho přihrávka na teč, kterou pod horní tyčku Knightovy branky sklepl MORGAN RIELLY – 1:0. Asistence: TJ Brodie, Auston Matthews.
    00:49 Morgan RIELLY - 1:0

01:34
    Toronto je v laufu, vedoucí gól domácí nabudil a tak se zase hraje v pásmu soupeře. Knight si musí dávat velký pozor na nahození z dálky.

02:49
    Zprava se do útočného pásma domácích nahrnul Huberdeau, jenže byl vytlačen z dobré pozice a skončil v rohu.

03:35
    Zatím sledujeme aktivní úvod zápasu, puk létá ze strany na stranu, své umění už musel ukázat i Petr Mrázek.

04:23
    Protečovaný puk mířil na Kerfoota, ten byl ale u modré čáry dobře ubráněn a akce Toronta tak skončila už v úvodu.

05:17
    Od modré čáry to zkusil Ljubuškin, Knight si ale jeho pokus našel a zvládl jej vytěsnit mimo své brankoviště.

05:38
    Na opačné straně vystřelil Forsling a jeho skrytý pokus zacinkal o Mrázkovo břevno. Tohle nebylo vůbec špatné!
    05:38 Forsling zacinkal na Mrázkovo břevno

06:52
    Vypadá to, že se Florida už probrala z úvodního šoku a rychle obdržené branky a vyrovnala se hře Toronta.

07:30
    Domácí se ale teď dostávali do slušného kontru a jen blok na poslední chvíli zastavil Ljubuškinovu přihrávku na najíždějícího Buntinga.

08:11
    Z levé strany si do útočného pásma najel Kämpf a snažil se svou střelu procedit mezi tyčku a Knightovo rameno. Gólman Floridy zachoval chladnou hlavu a připsal si jistý zákrok.

09:04
    Knight má další úspěšný zákrok, nyní lapačkou zastavil Tavaresův pokus přes obránce.

09:49
    Středem se přes modrou čáru dostal Huberdeau, následně hledal Montoura, ten už ale byl pokryt obranou Toronta.

10:11
    Florida právě vstřelila branku!
    Teď už je ale vyrovnáno! Florida zůstala v útočném pásmu, po kombinaci u mantinelu přišla finální příhra na levý kruh, kde napřáhl BRANDON MONTOUR a ten golfákem překonal přemisťujícího se Mrázka – 1:1. Asistence: Sam Bennett, Jonathan Huberdeau.
    10:11 Brandon MONTOUR - 1:1

11:58
    Nahození z dálky v podání hostů, Mrázek puk ztlumil a přenechal jej spoluhráčům. Toronto už jde do protiútoku.

12:39
    Rozháraná rozehrávka Toronta, Tavares se dotykem puku v útočném pásmu protivil postavením mimo hru.

13:02
    Protiútok Floridy, Giroux z pravé strany hledal najíždějící spoluhráče, jeho prudký pas byl ale sražen.

13:39
    Pokračuje hokej ve vysokém tempu, oba celky si teď ale dávají na modré čáře velký pozor na výpady soupeře.

14:13
    Mrázek se na svém brankovišti dobře zorientoval vyrazil proti rychlé příhře na střed a svým postavením zastavil následnou střelu.

14:49
    Zastavil i další pokus, nyní si na něm pohořel Duclair.

15:38
    Nylander dlouhým pasem našel rozjetého Engvalla, ten se pokusil o kličku na modré čáře, obranu Floridy tím ale nezmátl a byl obehrán.

16:23
    Po nějaké době tu máme přerušení hry, Chiarotovo nahození skončilo v lapačce brankáře Mrázka.

16:34
    Je tu první vyloučení a přesilovku si zahraje hostující Florida. Dvě minuty za podrážení dostal Justin Holl.

17:03
    Puku se ve vlastním pásmu zmocnil Kämpf a povedlo se mu jej vyhodit přes všechny čáry.

17:22
    Florida se ale rychle vrátila zpět do útočného pásma a z vrcholu kruhu vystřelil Reinhart. Mrázek sice mnoho neviděl, dokázal však zakročit a přerušit hru.

17:58
    Další vyhození, domácí mohou vystřídat.

18:21
    Verhaeghe udělal kličku, z modré čáry se tím přiblížil k brance a následně mířil k levé Mrázkově tyčce. Český gólman se nenechal překvapit a znova podržel svůj tým.

18:34
    Toronto se ubránilo a hraje zase v plném počtu.

18:44
    Dlouho to ale nevydrželo, neboť chvíli po svém návratu se nedovoleného bránění dopustil Justin Holl a vrátil se tak na trestnou lavici.

19:11
    Toronto ve vlastním oslabení zabojovalo, Kämpf dokonce hledal najíždějícího Marnera a obrana hostů musela pohotově reagovat.

19:50
    Domácí vyhodili až ke Knightovi, přesilovou hru přeruší přestávka mezi třetinami.

20:00

Je za námi první třetina, která začala opravdu zhurta a hned v první minutě se prosadili domácí, když Brodieho nahození skvěle tečoval Morgan Rielly a dostal tak Toronto do vedení. Hostům chvíli trvalo, než se dostali do zápasu, ale pak začali ohrožovat Mrázka ze všech možných pozic a v úvodu 11. minuty se Florida dočkala srovnání z hole Brandona Montoura. Aktivní hokej pak pokračoval až do konce třetiny, další gól už ovšem i přes snahu hráčů obou celků nepadl a do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

20:26
    Hned v úvodu se pěkným zákrokem blýskl Mrázek, když lapačkou zastavil kombinaci hostů a střelu Barkova z kruhu.

20:55
    Další Barkovovu střelu zastavil Marner a hodně tím pomohl Mrázkovi.

21:27
    Teď se už ale hosté prosadili a vedou! Za Mrázkovou brankou RYAN LOMBERG sice nejprve puk ztratil, ale poté se prosmýkl před branku, puk se k němu vrátil a on zakončil pohotovou střelou pod břevno – 1:2! Asistence: Eetu Luostarinen.
    21:27 Ryan LOMBERG - 1:2

22:45
    O rychlé srovnání se pokoušel Nylander, mezi kruhy mu ale puk odskočil od hokejky a mohl tak na střelu zapomenout.

23:15
    V brejku se najednou ocitl Matthews, jenže nepochopitelně nezakončil, ale ještě hledal Marnera. Jenže ten byl bráněn Gudasem a k puku se nedostal!

23:43
    Dvě zablokované dělovky domácích, Knight v tuto chvíli zasahovat nemusel.

23:50
    Je tu první přesilovka pro Toronto, na trestnou lavici usedl Radko Gudas s dvěma minutami za hrubost.

24:05
    Rychlá kombinace domácích před branku, kde sklepával Marner, Knight zakročil vyrážečkou.

24:37
    U kruhů měl prostor pro střelu Tavares, z dobré pozice ovšem branku Floridy přestřelil,

25:10
    Nakonec je ale přesilovka využitá a zase máme srovnáno. Marnerovu prudkou střelu Knight vyrazil před sebe, volný puk si zpracoval JOHN TAVARES a bleskovou bekhendovou kličkou zakončil do odkryté části branky – 2:2. Asistence: Mitchell Marner, Morgan Rielly.
    25:10 John TAVARES - 2:2

26:00
    Závar před Mrázkem, ten ošemetnou situaci vyřešil a pak už mohl jen sledovat krátkou strkanici. Rozhodčí vše rychle ukončili a dokonce nechali vše bez trestů.

26:59
    Hra se přesunula před Knighta a i zde bylo docela horko. Blízko zakončení byl Holl, v rozhodujícím okamžiku byl ale o puk obrán.

27:41
    U levého kruhu si zpracoval Marner a ihned zakončoval. Do střely mu ale byla vložena hůl a puk tak skončil zcela mimo Knightovo brankoviště.

28:19
    Hned mezi tři protihráče se hrnul Tavares, tohle už ale bylo nad jeho síly a ke střele se nedostal.

29:10
    Pokus hostů o kombinaci v útočném pásmu nevyšel, už se zase hraje u červené čáry.

29:46
    Hodně nepovedená rozehrávka Toronta, prudký pas skončil na zakázaném uvolnění a vše se vrací před Mrázka.

30:01
    Krátký závar před českým gólmanem Toronta, nejprve hledal Giroux najíždějící spoluhráče, poté střílel z pravé strany Gudas, vše ale bez úspěchu.

30:22
    Bude se vylučovat na straně Floridy, domácí tým má zatím ponechanou výhodu.

30:29
    Už se ale pískalo a dvě minuty za hákování dostal Jonathan Huberdeau.

31:12
    I druhá přesilovka domácích je využitá a Toronto zase vede. Velký kus práce udělal Marner, když si s pukem sjel z modré čáry až ke kruhu a poté naservíroval příhru na JOHNA TAVARESE. Ten číhal u branky a dokonale sklepl pas do horní části Knightovy branky – 3:2. Asistence: Mitchell Marner, Morgan Rielly.
    31:12 John TAVARES - 3:2

32:07
    Z takřka nulového úhlu to zkoušel Kerfoot, Knight se ale nenechal překvapit a puk srazil mimo své brankoviště.

32:40
    Zase se bude vylučovat, tentokrát na obou stranách. Za vzájemné postrkování dostali dvě minuty za hrubost domácí John Tavares a hostující Radko Gudas.

33:31
    Zprava se do útočného pásma dostal Nylander, jenže při pokusu o zahranění podklouzl a o puk přišel.

34:05
    Ke střele se nedostal ani Engvall, ten byl obranou Floridy vytlačen k mantinelu.

34:37
    Mrázkovu branku objížděl Verhaeghe a snažil se o zasunutí puku za tyčku. Gólman Toronta to ale vystihl a akci zastavil.

35:00
    Mrázek má další úspěšný zákrok, vypadá to, že se dnes rozchytal k opravdu slušným výkonům.

35:40
    Toronto se nadechuje k tlaku, rádo by ještě do přestávky přidalo jeden gól.

36:14
    Závar před Knightem, ten se musel roztáhnout na brankovišti a zastavil hlavně nebezpečný Buntingův pokus z bezprostřední blízkosti.

36:47
    Na opačné straně se mezi kruhy tlačil Reinhart a už to vypadalo, že i vystřeli, jenže puk mu doslova odjel od hole a bylo po případné šanci na srovnání skóre.

37:39
    Pěkný forčekink v útočném pásmu předváděl domácí Michejev, na střelu to však nestačilo. Florida se v tuto chvíli ubránila.

38:16
    Zakázané uvolnění Floridy, vše se tak vrací před Knighta.

39:24
    V závěru třetiny je tu ještě jedno vyloučení na straně Toronta, dvě minuty za vysokou hůl dostal Pierre Engvall.

39:43
    Mrázek musel vyrážet nepříjemnou střelu z pravého kruhu, o následné vyhození se už postarala jeho obrana.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a k výhře má lépe našlápnuto domácí Toronto. Jako první se sice prosadili hosté, když v úvodu třetiny předvedli u Mrázka tlak a ve 22. minutě se nejlépe zorientoval Ryan Lomberg, ale už ve 26. minutě bylo zase srovnáno, to využil přesilovou hru John Tavares. Prakticky po celou dobu této dvacetiminutovky jsme sledovali akční a rychlý hokej a dočkali jsme se ještě jedné branky. Dalo ji v další přesilovce Toronto a dnes druhý úspěch si po teči Marnerovy nabídky připsal John Tavares. Kanadský celek si tak do kabin odnesl těsné vedení 3:2.

40:30
    Hosté pokračují v přesilovce, ale až teď se jim povedlo se usadit v útočném pásmu.

41:24
    Už je ale po přesilovce a Engvall se vrátil na led.

41:52
    Sam Bennett se snažil zprava dostat mezi kruhy, ještě před střelou ale o puk přišel, neboť se dostal do kleští dvou obránců.

42:32
    Přihrávka zpoza branky na modrou byla nepřesná, hosté se sami zbavili útočného pásma.

43:11
    Kä,pf nejprve obral o puk Gudase a poté vysunoval Nylandera. Ten sice zpracovával jednoruč, přesto se dokázal prosmýknout před gólmana. Tam už mu ale práce levou rukou nestačila a skončil za brankou.

44:15
    Domácí když nemusí, tak se do útoku bezhlavě neženou, třeba pouze posunou puk do středního pásma.

44:44
    Mrázek vyrazil puk z mezikruží, Marner pak z rohu založil protiakci.

45:37
    Spezza u vlastní branky ztratil puk a rázem tak pustil do šance hostujícího Reinharta. Ten to zkusil zakončením z první, povyjetý Mrázek ale situaci zvládl ukočírovat a puk srazit.

46:41
    Kämpf těsně nestihl puk na modré čáře a provinil se tak postavením mimo hru.

47:39
    Simmonds skončil v plné rychlosti u mantinelu, na zakončení mohl zapomenout a nyní se už vrací do vlastního pásma.

48:26
    Nepřesná rozehra domácího celku, puk doklouzal na zakázané uvolnění a vše tak míří před Mrázka.

48:42
    Toronto se ale bleskově vymanilo a dokonce tu byla Zavaresova šance na hattrick. Při svém zakončení byl ale zablokován a Knight byl bez práce.

49:12
    Další šance domácích už ale skončila gólem. Marner se s pukem vydal do útoku, přihrál na rozjetého ILJU MICHEJEVA, který pláchl obránci a bekhendovou kličkou překonal bezmocného Knighta – 4:2. Asistence: Mitchell Marner, Justin Holl.
    49:12 Ilja MICHEJEV - 4:2

49:50
    Další šance Toronta, po závaru před Knightem byl v dobré pozici Bunting, jenže byl vychytán.

50:37
    Nylander tečoval nahození od levého mantinelu a Knight musel opět zasahovat. Toronto je teď v tlaku a touží zápas definitivně rozhodnout.

51:12
    Montourovo nahození od modré, Mrázek jej moc dobře neviděl přes Duclairovo clonění a pak musel ještě čelit dorážce právě od útočníka Floridy. Obě situace ale nakonec vyřešil a udržel svému celku dvoubrankový náskok.

52:20
    Florida začíná chvátat, nechce tento zápas vzdát.

52:40
    V pásmu Toronta se nepříjemně střetli hostující Marchment s Luostarinenem, hůře to dopadlo pro druhého jmenovaného, který byl chvíli otřesen, ale už odjel na střídačku a vypadá to, že bude moci pokračovat.
    52:40 Srážka Marchmenta s Luostarinenem

53:29
    Bruslařský souboj o puk, ve vlastním pásmu jej vyhrál hostující Barkov, když byl rychlejší, než Kerfoot.

54:27
    Florida u puku, začíná z vlastního pásma. Útočí však do plných.

55:24
    Tvrdá Forslingova rána od modré se k Mrázkovi vůbec nedostala, zastavila se někde v chumlu u kruhů.

55:54
    Knight je na střídačce, je tu dlouhá power-play Floridy!

55:59
    Rozhodnout mohl Tavares, jeho okamžité vyhození z vlastního pásma skončilo jen těsně vedle pravé tyčky!

56:25
    Bennett přihrál do druhé vlny na Reinharta, ten ihned zakončil, Mrázek jej ale dobrým postavením na brankové čáře vychytal.

56:51
    Barkov vystřelil nad branku, Florida je stále v útočném pásmu.

57:12
    Další Barkovova střela, nyní z pravé strany a Mrázek musel zasahovat. Zvládl to, jeho spoluhráči pak vyhodili na zakázané uvolnění.

58:10
    Mrázka nepřekonal ani Bennett, domácí jsou teď pod obrovským tlakem.

58:32
    Petr Mrázek si teď vysloužil od diváků velký aplaus, když zastavil další nepříjemný pokus a přišel navíc o masku.

58:32
    Florida si vybírá oddechový čas.

58:55
    Michejev prováhal velkou příležitost alespoň vyhodit do středního pásma, hosté tak mohou pokračovat v tlaku.

Další zakázané uvolnění Toronta, domácí tým tak nebude moci vystřídat.

59:29
    Forslingova střela od modré čáry byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se po Mrázkově pravici.

59:44
    Puk je ve středním pásmu, tohle už pro domácí tým vypadá velice dobře.

59:59
    Je tu ještě razítko na výhru domácích, když ve vlastním pásmu nabral AUSTON MATTHEWS puk na svou hůl a vysokým obloučkem trefil prázdnou branku Floridy – 5:2. Bez asistence.
    59:59 Auston MATTHEWS - 5:2

Je dobojováno a domácí Toronto si po bojovném výkonu připisuje výhru a dva body do tabulky. I ve třetí třetině jsme sledovali pohledný hokej, kdy se Florida snažila zvrátit nepříznivý stav. Jenže v brance kanadského celku stál dnes výborný Petr Mrázek, ten pochytal všechny příležitosti Floridy a dal svému celku potřebný klid. V 50. minutě navíc přišel rychlý kontr, zakončený bekhendovým blafákem od Ilji Michejeva a v úplném závěru, při dlouhé power-play hostů, skóroval do prázdné branky Auston Matthews. Toronto tak vyhrálo 5:2 a s 87 body je na třetím místě Atlantické divize. Florida je ve stejné divizi i přes porážku první, má 94 bodů.

Radko Gudas (FLA) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 4, čas na ledě 16:33

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:59:02)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Rielly (Brodie, Matthews), 26. Tavares (Marner, Rielly), 32. Tavares (Marner, Rielly), 50. I. Michejev (Marner, Holl), 60. Matthews – 11. Montour (S. Bennett, Huberdeau), 22. Lomberg (Luostarinen)

Rozhodčí: Rehman, Schlenker – Daisy, Smith

Diváci: 18 939