Spezia – Venezia 1:0 (kon.) | Lazio – Sassuolo 2:1 (kon.) | Salernitana – Turín 0:1 (kon.)
S. S. Lazio
2:1 (1:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 02.04.2022, 18:00 • Olympijský stadión, Řím • Italská Serie A • 31. kolo

Fotbalisté Lazia ukončili šestizápasovou sérii Sassuola bez porážky a sami napravují výbuch v římském derby před reprezentační přestávkou. První poločas byl zajímavější, z množství šancí se ujala jen ta domácího Lazzariho v 17. minut po chybě obrany. Domácím dal brzy po přestávce klid Miliniković-Savić, dohrávalo se v krupobití bez výraznějších šancí, až minutu před koncem nastavení se čestného úspěchu dočkali i hráči Sassuola. (19:58:52)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:8.

90+5
    90+4. Hamed TRAORÈ - 2:1

90+4
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    Jiskřička naděje pro hosty ještě plápolá. Toljanův centr prodloužil Luigi Samele hlavou za sebe a nikým nehlídaný HAMED TRAORÈ uklidil placírku z voleje na zadní tyč.

90+3
    V dresu Lazia Řím nahrazuje Luise Alberta Jean Akpa-Akpro.

90+2
    Strakoša se proletěl vzduchem, ale zasahovat nakonec nemusel. Traorè mířil ze střední vzdálenosti metr vedle.

90+1
    V úvodu nastaveného času si fotbalisté Sassuola zopakují rohový kop pro předčasné vyběhnutí bránícího hráče.

90+1
    Rozhodčí Rapuano nastavuje pět minut.

90
    K Ferrariho pasu z hloubi pole se nedostal Rogério da Silva.

89
    Poslední střídání v mužstvu Sassuola: ze hřiště odchází Gianluca Scamacca, zahraje si také Luigi Samele.

87
    Místo deště se začaly z římského nebe sypat kroupy, ale zápas zatím pokračuje.

86
    V sílícím dešti je hra rozkouskovaná a hosté nemohou nahodit motory k nějaké formě závěrečného náporu.

85
    Střídá také Lazio Řím. Sergeje Milinkoviće-Saviće nahrazuje Toma Bašić.

85
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Grégoire Defrel, přichází Brian Oddei.

84
    Žlutou kartu dostává Abdou Harroui (US Sassuolo).

82
    Sergej Milinković-Savić posouvá míč do zámezí, když na trávníku zůstal ležet zraněný Anderson.

81
    Ciro Immobile si posunul míč do běhu patičkou, narážečku Luise Alberta však hosté vystihli.

Karel Jedlička

Branky: 17. Lazzari, 51. S. Milinković-Savić (Luis Alberto) – 90+4. Traorè (Samele)

Karty:   7. Felipe Anderson (LAZ) – 5. Kyriakopoulos (SAS), 32. Frattesi (SAS), 84. Harroui (SAS)

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Gabarrón, Acerbi, Marušić – Milinković-Savić (85. Bašić), Leiva (79. Cataldi), Alberto (90+3. Akpa-Akpro) – Anderson, Immobile /C/, Zaccagni.
    Náhradníci: Reina, Adamonis – Kamenović, Hysaj, Romero, Cabral, Moro.

Trenér: Sarri

US Sassuolo Calcio: Consigli – Müldür (74. Toljan), Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos (46. da Silva) – Frattesi (74. Harroui), Henrique – Defrel (85. Oddei), Raspadori, Traorè – Scamacca (89. Samele).
    Náhradníci: Vitale, Pegolo – Chiricheş, Ruan, Peluso, Magnanelli, Ciervo.

Trenér: Dionisi

Rozhodčí: Rapuano – Rossi, Pagnotta