Samson České Budějovice – MB HOKEJ 0:5 (kont.) | Mělník – Chomutov 1:9 (kon.)
konec
HC Junior Mělník
1:9 (0:2, 1:5, 0:2)
Piráti Chomutov
Pátek 08.04.2022, 18:30 • Zimní stadion Mělník • Kvalifikace o 2. ligu • 5. kolo
Partner:
   
  58:16
  Piráti právě vstřelili branku!
  Piráti si připisují trefu také při vlastním oslabení. Milan Kostourek naznačil střelu golfákem, ale místo zakončení přihrál na zadní tyčku, odkud se nemýlil také DAVID ČERNÝ. Asistence: Milan Kostourek.
   
  57:23
  Petr Freiberg prohodil posledního obránce, a tak sám na brankáře uháněl Milan Kostourek. Šikovný útočník ve vlastním oslabení orazítkoval břevno.
   
  56:27
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká T. Svoboda.
   
  54:15
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Kamil Charousek – 2 min., hákování).
   
  52:06
  Najetý Kryštof Kapoun se z jedné opřel do kotouče, který jen těsně proletěl vedle vzdálenější tyče.
   
  51:37
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Adam Novák – 2 min., hákování).
   
  51:12
  Daniel Šilar posunul černou gumu do pravého kruhu, odkud okamžitě vystřelil Petr Freiberg! Chomutovský urostlý útočník orazítkoval bližší tyčku.
   
  46:44
  Piráti právě vstřelili branku!
  Krásnu přihrávku naservíroval před branku kapitán juniorského výběru Chomutova! David Petrásek viděl osamoceného DANIEL ŠILAR, který se střelou na první tyč nemýlil – 1:8. Asistence: David Petrásek a Petr Freiberg.
   
  44:16
  Erik Mežnar přebruslil Kapouna, který mu následně nedal čas na zakončení. Slovinský útočník tak nedokázal přehodit puk přes brankářův beton.
   
  41:18
  Jako první do rohu útočného pásma přijel Roman Chlouba, který počkal až mu najede spoluhráče před branku. Avšak Jakub Chrpa zamířil jen vedle levé tyče.
   
  39:02
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Adam Novák – 2 min., podrážení).
   
  35:40
  Na druhé straně se v samostatném úniku nacházel David Šubrt, který na chomutovského brankáře nevyzrál. Jeho pokus zastavil Miroslav Hanuljak betonem.
   
  33:05
  Piráti právě vstřelili branku!
  A v krátkém sledu tu máme další trefu Chomutova, který už míří do druhé ligy! Do samostatného úniku ujel urostlý PETR FREIBERG, jehož pokus na lapačku slavil úspěch. Bez asistence.
   
  32:31
  Piráti právě vstřelili branku!
  Severočeši mířili ve třech na jediného obránce, s čímž si Milan Kostourek poradil na jedničku. Na zadní tyči situaci uzavíral TADEÁŠ SVOBODA, který střelou zápěstím dává další branku Chomutova. Asistence: Milan Kostourek.
   
  32:15
  Piráti právě vstřelili branku!
  Před branku mířil JAKUB CHRPA, jenž si cestou narazil s Erikem Mežnarem. Chomutovský odchovanec pak se štěstím překonal domácího brankáře. Asistence: Erik Mežnar a Patrik Huňady.
   
  31:33
  Piráti právě vstřelili branku!
  Dlouhou dobu čekal Jaroslav Kůs na to, až si někdo najede do volného prostoru. Před brankou se pohyboval ROMAN CHLOUBA, který zasunul černou gumu za beton bezmocného Davida Šimáčka. Asistence: Jaroslav Kůs a František Mála.
   
  28:39
  František Mála přihrával k pravé tyči, kde se nacházel Roman Chlouba, jenž se snažil zasunout černou gumu do branky. Jenomže tu jen o kousek minul, a tak se skóre nemění.
   
  27:06
  Chomutovští znovu ujížděli do přečíslení a Milan Kostourek přes obránce přihrál na zadní tyčku. Po ledě tak zakončoval Josef Rindoš, ale David Šimáček se skvěle přesunul.
   
  26:28
  Piráti právě vstřelili branku!
  Severočeši využívají početní výhodu, když před branku přihrával Jaroslav Kůs. Na hranici brankoviště operoval PETR FREIBERG, jenž předvedl, že má rychlé ruce a uklidil puk pod víko – 1:3 Asistence: Jaroslav Kůs.
   
  25:21
  Vyloučení v týmu HC Junior Mělník (Michael Krejsa – 2 min., vysoká hůl).
   
  24:17
  Zpoza branky až mezi kruhy vybruslil Tomáš Havel, který okamžitě mířil mezi ruku a tělo Miroslava Hanuljaka. Hostující gólman mezeru rychle utěsnil, avšak Chomutov je pod obrovským tlakem Junioru.
   
  21:53
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Robert Bártek – 2 min., držení).
   
  20:28
  Mělník právě vstřelil branku!
  Jen osmadvacet vteřin trvalo Mělníku, aby se dočkal trefy ve druhé třetině. MAREK MACEK zajel za branku, odkud nahodil puk zpátky. Z chomutovského brankáře puk vypadl, a tak stejný hráč zaznamenal snadnou trefu. Asistence: Tomáš Havel.
   
  18:44
  Piráti právě vstřelili branku!
  Tak přeci Chomutov uniká do dvoubrankového vedení, i když Mělník v poslední chvíli hodně zlobil! Na osu hrací plochy dostal přihrávku JOSEF RINDOŠ, jemuž kotouč přeskočil přes hůl. Přesto pirátský útočník vymetl bližší šibenici branky – 0:2. Asistence: Milan Kostourek a Martin Hartman.
   
  15:58
  Za chomutovskou obranou se nacházel znovu Tomáš Havel, který si skvěle položil Miroslava Hanuljaka, ale tělem už se dostal na úroveň branky, a tak černou gumu do pokladnice nezasunul.
   
  13:36
  Tomáš Havel zachytil puk na levé straně útočného pásma, odkud poslal střílenou přihrávku před branku, kde ještě číhal David Šubrt. Chomutovský brankář ale ani tentokrát neinkasoval, i když situaci Mělník nezahrál úplně nejlépe.
   
  10:18
  Vyloučení v týmu HC Junior Mělník (Miloslav Cafourek – 2 min., hákování).
   
  08:53
  Vyloučení v týmu HC Junior Mělník (Ondřej Novotný – 2 min., podrážení).
   
  04:24
  Piráti právě vstřelili branku!
  Na levé straně nabral velkou rychlost ERIK MEŽNAR, který se dostal až sám před brankáře. Slovinský útočník nabral kotouč na bekhend, jímž zamířil pod horní tyčku. Asistence: Michal Žižka.
   
  03:20
  Znovu se v dobré příležitosti nacházel Roman Chlouba, jehož pokus z pravého kruhu zamířil do brankové konstrukce.
   
  00:55
  Na ose hrací plochy se nacházel Roman Chlouba, který branku přestřelil. Následně to bekhendem ještě zkoušel Jaroslav Kůs, jenž si na Davida Šimáčka nepřišel.

  Michal Luxa

  Branky a nahrávky: 21. Macek (Havel) – 5. Mežnar (M. Žižka), 19. Josef Rindoš (Kostourek, Hartman), 27. Freiberg (Kůs), 32. Chlouba (Kůs, Mála), 33. Chrpa (Mežnar, Huňady), 33. T. Svoboda (Kostourek), 34. Freiberg, 47. D. Šilar (Petrásek, Freiberg), 59. Černý (Kostourek)


  HC Junior Mělník: Šimáček (Chábera) – Cicvárek, Krejsa, Prejza, Nesládek, Cafourek, Kapoun – Šubrt, Richtr, Lenc, Šnajdr, Fedymycz, Novotný, Šípek, Havel, Vernek, Macek, Šícha
  Trenér: Libor Stinka

  Piráti Chomutov: Hanuljak (D. Svoboda) – Charousek, Bártek, Novák, Ferbas, Hartman, M. Žižka, Petrásek – Chlouba, Kůs, Mála – Huňady, Mežnar, Chrpa – Kostourek, T. Svoboda, Josef Rindoš – Jaroš, D. Šilar, Freiberg – Černý
  Trenér: Petr Martínek

  Rozhodčí: Šperl, Květoň – Kubíček, Tuháček