Ottawa – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:7 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Columbus – Philadelphia 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 5:3 (kon.) | Dallas – Toronto 3:4 (po pr.)
Chicago – Seattle 0:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:5 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (kon.)
San Jose – Calgary 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 08.04.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL
    Roman Josi dnes zaznamenal tři asistence. Celkově má na kontě v této sezóně 87 bodů a překonal tak dosavadní klubový rekord, který držel s 85 body z ročníku 2005/06 Paul Kariya.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:34 (6:5, 10:18, 13:11)
    Zblokované střely – 22:8
    Vyhraná vhazování – 35:35
    Trestné minuty – 18:18
    Hity – 32:30

Hokejisté Nashvillu vítězí v Ottawě 3:2 a připisují si do tabulky důležité dva body, které mohou hrát velkou roli v boji o play-off! Lehké to přitom Predátoři rozhodně neměli.

Po první třetině vedli po dobře vyřešeném přečíslení 2 na 1, které zakončil Matt Duchene, ovšem ve druhé části srovnal na 1:1 ze samostatného úniku Mathieu Joseph. Hosté pak navíc prospali úvod závěrečné dvacetiminutovky a aktivitu Senátorů podtrhl ve 45. minutě vedoucím gólem Josh Norris. K obratu pak zavelel kapitán Preds Roman Josi, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – gól byl dodatečně přiznán tečujícímu Tannerovi Jeannotovi. Nakonec vítězný zásah hostí přišel v 53. minutě, kdy přesilovou hru v rychlosti využil Ryan Johansen. Ottawě pak v závěru nepomohla k vyrovnání už ani power-play.

59:55
    Další vyhození a tentokrát to icing nebude. Puk dojíždí Jeannot a asi ho už podrží u zadního mantinelu!

59:30
    Granlund přes celé hřiště netrefil prázdnou branku soupeře. Pískán icing Nashvillu.

59:02
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:45
    Oddechový čas pro Senators...

58:45
    Od modré střílel Arťom Zub, Saros má kotouč na klíně.

58:41
    Zakázané uvolnění Nashvillu, branka Ottawy je už prázdná!

58:15
    Sens jsou právě v tuto chvíli kompletní.

58:03
    Domácí ještě jednou vyhodili. Jejich oslabení se chýlí ke konci a pak už budou muset pomalu uvažovat o odvolání brankáře...

57:23
    Zajcev nyní vyhodil.

56:36
    Domácí zahrozili v oslabení. Bekhend Connora Browna vyrážel Saros. Domácí hráč teď ještě znepříjemňuje Predátorům rozehrávku.

56:14
    Brady Tkachuk s Mathieuem Josephem za brankou nepříjemně dohráli Mattiase Ekholma! Dvojitý zásah ocenil sudí trestem za vražení pro Tkachuka. Hosté tak budou hrát přesilovku.

56:01
    Od modré čáry vypálil Arťom Zub. Po teči Norrise se puk mezi tyče nevešel.

55:55
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

55:28
    Connor Brown nahazoval z rohu kluziště puk do ohně. Tam se nacházel Colin White, měl ale zablokovanou hůl a kotouč se odrazil k Sarosovi, který ho přikryl.

55:09
    Philip Tomasino zavezl puk do útočného pásma, najel si na osu a svou střelou donutil Forsberga přerušit hru. Reklamní přestávka. Do konce třetí třetiny schází necelých pět minut.

53:36
    Útočnou akci Nashvillu zastavil ofsajd.

52:38
    Domácí kouč D. J. Smith byl ještě v komunikaci s rozhodčími. Reklamoval, že gólové situaci předcházela vysoká hůl, ale pro trenérskou výzvu nakonec nesáhl.
    52:38 Ryan JOHANSEN - 2:3

52:38
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté bleskově využili přesilovku! Nahození Matta Duchenea přizvedl jeden z bránících hráčů a puk se obloučkem snášel do bředbrankového prostoru. Tam se od brusle obránce Zajceva dostal k RYANOVI JOHANSENOVI, který zareagoval pohotově a doklepl ho za záda Forsberga – 2:3. Asistence: Matt Duchene a Roman Josi.

52:31
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Cole Reinhardt – 2 min., hákování).

52:02
    Z pravé strany nebezpečně pálil Mathieu Joseph. Saros puk vyrazil před sebe a do bezpečí ho odpálil Josi.

51:17
    Domácím mohl zkomplikovat život nečekaný odraz kotouče, který se zřejmě od nějaké nerovnosti na mantinelu odrazil z rohu kluziště před branku. Naštěstí pro Ottawu se tam nikdo z hostů zrovna nenacházel.

50:45
    Domácí byli vykázáni z útočného pásma, jelikož si pomohli přihrávkou rukou.

50:13
    Od modré čáry střílel Travis Hamonic. Saros zakročil lapačkou a přerušil hru.

50:02
    Další propadnutí obrany Nashvillu a Brady Tkachuk najížděl sám na Sarose. Ten si na jeho zakončení počíhal a švihl proti němu lapačkou! Reklamní přestávka.

49:02
    Střelu spoluhráče před brankou tečoval Filip Forsberg. Dobrý zákrok musel vytáhnout Anton Forsberg.
    47:48 Tanner JEANNOT - 2:2

47:48
    Hosté srovnávají stav! Colton Sissons vyhrál buly na levém kruhu na Danteho Fabbra. Ten na modré čáře posunul puk doprava na Romana Josiho, který z první vypálil a kotouč zapadl pod víko. Forsberg šel do univerzálního rozkleku a jinak nestačil nijak zareagovat. Gól je nakonec připsán TANNEROVI JEANNOTOVI, jenž Josiho střelu ještě tečoval. Asistence: Roman Josi a Dante Fabbro.

47:44
    Jakov Trenin si najel na levý kruh a po nahrávce od zadního mantinelu vypálil. Forsberg ztlumil puk na hrudi.

47:27
    Další šance Senátorů. Josh Norris servíroval puk před brankoviště Bradymu Tkachukovi, který ho neprotlačil za záda Sarose! Následuje reklamní přestávka.

46:31
    Z levé strany vypálil Connor Brown. Saros puk vyrazil před sebe, Parker Kelly však nebyl k dorážce připuštěn.

45:59
    Predátoři budou muset přidat. Vstup do třetí části prospali, nechali hrát Ottawu a ta je potrestala.
    44:36 Josh NORRIS - 2:1

44:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí jdou zaslouženě do vedení! Brady Tkachuk odebral puk rozehrávajícímu Forsbergovi a předal ho Joshovi Norrisovi. Ten chtěl ještě nahrávat doleva Josephovi, ovšem trefil jen nohy obránce Fabbra. Od nich se kotouč vrátil k JOSHOVI NORRISOVI, který z mezikruží vypálil k levé tyčce z pohledu bezmocného Sarose – 2:1. Asistence: Brady Tkachuk.

44:22
    Od levého mantinelu to zkusil Mark Borowiecky. Forsberg neměl úplně ideální výhled, puk však zapadl do jeho výstroje.

43:37
    Connor Brown zleva nastřeloval puk do předbrankového prostoru. Ten se odrazil vedle branky od bránícího Carriera.

43:20
    Od modré čáry vypálil Zub. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě za brankou hostí. Ottawa je ve třetí části aktivnějším týmem.

42:57
    Od levého mantinelu nahodil puk na hostující branku Nick Holden. Saros přerušil hru.

42:42
    Domácím v přechodu do útočného pásma zabránilo postavení mimo hru.

41:59
    Od modré vypálil Michael Del Zotto. Saros vyráží. Sens začali třetí část aktivně.

41:22
    Josh Norris dostal puk na pravé křídlo. Ještě nahrával před branku, kde jeden ze spoluhráčů nedosáhl na jeho nabídku.

40:57
    Josh Norris předal v útočném pásmu puk Tkachukovi, zamířil před branku a přihrávka domácího kapitána tam přes obránce Carriera opravdu prošla. Norris ale nezametl kotouč za Sarose.

Hity – 23:19

Druhá třetina je za námi. Střelecky aktivnější v ní byli hosté, ovšem Sanátoři si vytvořili několik velkých příležitostí v podobě samostatných úniků. Ten poslední už ve 36. minutě proměnil Mathieu Joseph, který tak srovnal na 1:1. Predátoři se potřebují poučit a dávat si na okénka v defenzivě větší pozor.

Hosté si ještě v samotném závěru třetiny vytvořili tlak u brankoviště! Důrazný byl Filip Forsberg, jenž natlačil svého jmenovce Antona do branky a gólmanovi Senators chvíli trvalo, než vypletl svou hůl z brankové sítky.

40:00

39:53
    Roman Josi se ocitl jako obránce až u zadního mantinelu v útočném pásmu a z této pozice nabil Eelimu Tolvanenovi. Projektil z levého kruhu pokryl Forsberg.

39:03
    Už se nacházíme v poslední minutě druhé třetiny.

38:43
    Jeannot hledal z druhé vlny najíždějícího Mattiase Ekholma. Ten se chtěl zbavit stahovačkou Arťoma Zuba. Ten mu však puk sebral, aniž by moc věděl jak. Chvíli vůbec netušil, že je kotouč u jeho bruslí.

38:07
    Puk vypadl na střídačku Ottawy.

37:19
    Dobře to myslel Luke Kunin, který si na pravém křídle obhazoval obránce a málem z toho bylo přečíslení 2 na 1. Hráč Ottawy však ještě stačil včas zareagovat a kotouč mu vypíchl.

36:30
    Hostům není nic platná střelecká převaha, když pak pouštějí soupeře do samostatných úniků na svého brankáře.
    35:32 Mathieu JOSEPH - 1:1

35:32
    Hostující obránci se nepoučili a opět si nechali najet hráče soupeře za svá záda! Erik Brännström našel krásným pasem MATHIEUA JOSEPHA, který puk přebral na útočné modré, rozjel se proti Sarosovi a střelou na vyrážečku vyrovnal – 1:1. Asistence: Erik Brännström a Parker Kelly.

34:49
    Po střele Watsona přerušil hru Saros. Následuje poslední reklamní pauza v této třetině.

34:34
    Hostující Matt Luff to zkusil z ostrého úhlu. Forsberga nenachytal.

33:56
    Ani třetí samostatný únik ve druhé třetině domácí neproměnili! Tentokrát měl tuhle šanci Alex Formenton, který to vyřešil střelou vedle pravé tyčky.

33:25
    Ekholm nahrál doprava Alexandremu Carrierovi, který střelou na vzdálenější tyčku protáhl Forsberga. Ten zakročil vyrážečkou.

33:20
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Antona Forsberga.

32:34
    Del Zotto nahodil puk za branku Nashvillu. Tam si ho vzali hosté a zakládají útok.

31:46
    Další pokus Duchenea vyrazil Forsberg až do ochranné sítě za brankou. Následuje další z reklamních přestávek.

30:44
    Z protiútoku mohli udeřit hosté! Z levé strany ho zakončoval Matt Duchene, ovšem také Forsberg ukázal své umění a vyrazil zakončení hráče Nashvillu.

30:33
    Austin Watson sebral hostům puk a uháněl sám na Sarose. Ten střelu mezi betony pokryl!

30:08
    Hosté v plném počtu. Nyní zahráli na icing.

29:28
    Hosté mohli zahrozit ve vlastním oslabení. Ve třech vyrazili dopředu a pokusili se rozebrat obranu přihrávkami na jeden dotek. Finální pas Jakova Trenina před branku však protihráč srazil.

29:04
    Hosté vyhodili.

28:39
    Josh Norris zase na pozici střelce z pravé strany. Nyní ale střílel zleva Tkachuk, branku nicméně netrefil.

28:04
    Ryan Johansen dělal pořádek před hostujícím brankovištěm až příliš důrazně a dostal za to trest za hrubost. Přesilovka pro Ottawu.

27:45
    Mathieu Joseph mohl vyrovnat! S kotoučem se ocitl sám před Sarosem, který ale po kličce do forhendu zasáhl pravým betonem!

27:10
    Philip Tomasino nebezpečně vypálil a po zákroku Forsberga se dostal k dorážce Matt Duchene. Poslal ji nad!

26:57
    Josiho přihrávka byla tečována do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

26:30
    Po skončení hostující přesilovky se hra uklidnila a brankáři zůstávají bez další práce.

25:14
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

24:58
    Přesně s koncem oslabení odpaloval brankář Forsberg kotouč od své branky. Zvedl ho víc než chtěl a poslal do hlediště. Naštěstí pro Sens odrazem o horní hranu plexiskla, takže to bude bez vyloučení.

24:39
    Domácí nyní vyhodili.

24:30
    Od modré čáry střílel Roman Josi. Ránu kapitána Preds našel Forsberg v lapačce.

24:10
    Nyní už Filip Forsberg střelou z levého kruhu donutil jmenovce Antona k zákroku.

23:40
    Domácí zatím v oslabení nepustili soupeře do svého obranného pásma.

22:57
    Arťom Zub dostal dvouminutový trest za držení.

22:51
    Filip Forsberg hrnul od zadního mantinelu puk před branku. Tam si splnil obranné povinnosti Cole Reinhardt, jenž kotouč přikopl k brankáři Antonovi Forsbergovi, jenž ho přikryl.

22:11
    Po střele Ryana Johansena si podržel puk v lapačce Anton Forsberg.

21:34
    Skončila i klasická přesilovka Ottawy, která tedy nedokázala skórovat.

20:51
    Hosté jsou už ve čtyřech.

20:36
    Juuse Saros skončil po kontaktu s Whiteem v brance a rozhodčí přerušili hru. Brankář Nashvillu si ještě potřebuje srovnat výstroj.

20:30
    Domácí pokračují v přesilovce 5 na 3. Josh Norris střílel z pravého kruhu, Saros byl připraven. Následně neuspěl dorážející Colin White!

Hity – 10:10

Po první třetině prohrává Ottawa s Nashvillem 0:1. Několik šancí si vytvořily oba celky, jediným úspěšným střelcem byl ale v 9. minutě hostující Matt Duchene. Ten se prosadil poté, co mu v přečíslení 2 na 1 naservíroval puk Granlund. Domácí měli před přestávkou k dispozici přesilovku 5 na 3, kterou zatím nedokázali využít. Část si ale ještě přenesou do úvodu druhé periody.

20:00

19:56
    Domácí Erik Brännström do dvakrát sehrál doprava na Joshe Norrise. Obě jeho rány vrak dokázal Saros vyrazit.

19:33
    Mattias Ekholm dostává dvě minuty za faul kolenem. Domácí mají k dispozici početní výhodu o dva muže!

19:20
    Z vrcholu levého kruhu střílel Connor Brown. Po Sarosově zákroku a následném závaru dokázali hosté odklidit puk na modrou čáru, kde s ním operoval Brännström. Toho však vytlačil do středního pásma Colton Sissons.

18:50
    Mark Borowiecki podrazil Alexe Formentona. Po reklamní přestávce rozehrají Senátoři přesilovku.

17:58
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Tierneyho pas na debutanta Colea Reinhardta však tečoval do bezpečí obránce!

17:42
    Střely na branku – 4:5

16:47
    Filip Forsberg si vyměnil puk s Granlundem a zakončoval z mezikruží. Zamířil však vedle levé tyčky z pohledu pro změnu ottawského Forsberga.

15:17
    Predátoři jsou v tuto chvíli kompletní.

14:47
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

14:15
    Velká šance hostí v oslabení! Mikael Granlund poslal do úniku Jakova Trenina, který bekhendovou kličkou neoklamal Forsberga!

14:05
    Střelu Bradyho Tkachuka vyrazil Saros. Josh Norris ve snaze dorážet netrefil puk!

13:16
    Luke Kunin vyfasoval dvě minuty navíc a Ottawa tak bude hrát přesilovku!

13:16
    Mark Kastelic se popral s Lukem Kuninem a tenhle souboj k radosti domácích fanoušků vyhrál!

12:58
    Dělovku hostujícího Tannera Jeannota schytal do nohy Travis Hamonic. Obránce Ottawy kulhá na střídačku.

11:24
    Do nahrávky Josepha se z první opřel Arťom Zub. Střela domácího obránce ještě byla tečována, puk ovšem skončil nad horní tyčkou.

11:00
    Josiho přihrávka nebyla pochopena. Pískáno zakázané uvolnění Nashvillu.

10:38
    Matt Duchene spadl za brankou soupeře, ale o vyloučení žádá vyčítavým pohledem rozhodčí marně. Volný puk pak přikryl Forsberg a je tu tedy čas na další reklamní přestávku.

09:57
    Mathieu Joseph dojel s pukem na levý kruh a vystřelil. Jeho pokus zablokoval Josi.

Domácí organizace si o reklamní přestávce vzpomněla na Marka Borowieckiho, který za Ottawu odehrál více než 300 zápasů. Poslední dvě sezóna však už působí v Nashvillu.

08:58
    Po odpískaném ofsajdu přichází na řadu reklamní přestávka.
    08:32 Matt DUCHENE - 0:1

08:32
    Hosté se ujímají vedení! Mikael Granlud se dostal k puku na levém křídle a společně s Duchenem najížděli na jediného obránce. Finský šikula to vyřešil najetím až do blízkosti branky a následným krosem na MATTA DUCHENEA, který zvedl kotouč mimo dosah přesouvajícího se brankáře Forsberga. Asistence: Mikael Granlund a Roman Josi.

07:13
    Mark Kastelic zavezl puk dopředu na pravé straně. Jeho přihrávku na osu však sebrala obrana hostí.

06:04
    Travis Hamonic to zkusil od modré čáry. Puk až na branku Predators neprolétl.

05:45
    Oba kohouti dostali pětiminutové tresty za bitku. Na počtu hráčů na ledě to nic nemění.

05:45
    Brady Tkachuk s Jérémym Lauzonem shodili rukavice a pustili se do pěstního souboje! Hostující obránce nakonec zatlačil Tkachuka do defenzivy a vyhrál na body!

05:14
    Hosté jsou v plném počtu.

04:20
    Z levé strany nahazoval puk na branku Roman Josi. Anton Forsberg byl připraven.

03:57
    Opět dobrá práce Josepha, díky kterému se domácí dostali s pukem do útočného pásma. Dobrou příležitost měl navíc Alex Formenton, proti jehož střele z levého kruhu se stačil přemístit Juuse Saros.

03:24
    Mathieu Joseph vyvezl puk dopředu v oslabení. V souboji 1 na 1 zkusil obejít posledního obránce, což se mu nepovedlo.

03:13
    Dvě minuty za hákování dostává Connor Brown. Nashville si tak zahraje přesilovku.

02:10
    Z pravé strany posílal puk před branku Matt Duchene. Na vzdálenější tyčce nedosáhl najíždějící Mattias Ekholm, který mohl uklízet do odkryté domácí klece!

01:14
    Zakázané uvolnění hostí.

00:27
    Nikita Zajcev dostal přihrávku mezi kruhy, trefil ale jen obránce Lauzona.

00:01

Ottawa Senators: A. Forsberg (Sögaard) – Zub, Brännström, Hamonic, Del Zotto, N. Zajcev, Holden (A) – M. Joseph, Norris, B. Tkachuk (C) – Reinhardt, Tierney, Formenton – C. Brown, Colin White, P. Kelly – Watson, Kastelic, Gaudette.
    Trenér: Smith

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Lauzon, Borowiecki – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Kunin – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, Tolvanen, Cousins.
    Trenér: Hynes

Rozhodčí: Schlenker, Brenk – Gawryletz, Suchánek.

Ottawa Senators:
    Hokejisté Ottawy získali z 69 utkání 58 bodů. V tabulce Východní konference jim patří třinácté místo a jsou už ze hry o play-off. Odevzdaně ale nepůsobí, což dokazuje i aktuální série tří výher v řadě. Sens dokázali dvakrát zdolat 5:2 Detroit a naposledy zvítězili 6:3 v Montrealu. Kádr má určitě zajímavý potenciál do dalších sezón. Brady Tkachuk už je tahounem, velkou budoucnost by před sebou měli mít třeba německý útočník Tim Stützle či mladý švédský obránce Erik Brannström.