Třinec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 2:13 (kon.) | Slavia – Liberec 2:3 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 15.04.2022, 15:00 • RT TORAX ARENA • Mistrovství ČR - 9. třída

Další zápasy jsou na programu již zítra. V 9:00 se utká Mladá Boleslav s Kometou Brno, ve 12:00 začíná souboj mezi Libercem a Třincem a v 15:00 startuje zápas Plzně proti Slavii. Mějte se krásně a užijte si zbytek dnešního dne. (17:18:28)

Poslední zápas dnešního dne MČR devátých tříd je u konce. Do vedení se jako první dostala Slavia, která dokázala skórovat hned v čase 00:18, když Bogač nestačil na zakončení Tomáše Poletína. Na další branku museli diváci čekat až do 31. minuty, kdy na 1:1 vyrovnal liberecký Lukáš Ehrenberger. Další gól měli na svědomí opět hráči Liberce, pod horní tyčku zakončoval Matěj Bajer, po dvou minutách už Tygři vedli o dvě branky, z mezikruží totiž gólmana Slavie propálil Adrien Bartovič. Necelých 10 minut před závěrečnou sirénou sice Slavia snížila na 2:3, to pod horní tyč zamířil Tomáš Poletín, ale to už bylo vše. V závěru zkoušeli domácí hru bez brankáře, nicméně Liberec si už své body pohlídal.

59:55
    Liberec posunul puk do středního pásma, vypadá to, že je rozhodnuto.

59:41
    Další střela Tomáše Poletína se zastavila u liberecké obrany.

59:40

59:24
    Rána Pšenička proletěla za branku.

58:57
    Slavia to zkouší v šesti.

58:57
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Maxin – 2 min., nedovolené bránění).

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Rachůnek byl faulován a pomalu se zvedá z ledu.

58:44
    Slavia má kotouč na svých hokejkách.

57:52
    Ránu Bartoviče vyrazil František Poletín ramenem, velice tvrdá střela Seidla pak zaduněla o zadní mantinel.

57:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kucharčík – 2 min., podrážení).

57:28
    Slavia teď velice dobře napadá ve svém útočném pásmu a Liberec má problém s rozehrávkou.

56:30
    Krčál se dostal do úniku, nejdřív trefil beton Bogače, pak zazvonila tyč!

55:53
    Hrouda pronikl do pásma, pak puk přenechal Rozsívalovi, ten ale kotouč nezpracoval dobře.

55:01
    Langerovi sjel kotouč z hole.

54:35
    Maxin sice prošel přes modrou čáru, ale rychle byl domácí obranou odzbrojen.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 1. T. Poletín (Šámal, Tittl), 51. T. Poletín (Pšenička) – 31. Ehrenberger (Bartovič), 46. Bajer (Rozsíval), 48. Bartovič (Rozsíval, Kratochvíl)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Nováková) – Marek, Lorenz (A), Macek, Derka, Labuzík, Rachůnek, Pšenička – Matějovský, Grebeníček, Krčál, Tichý, T. Poletín (C), Huk, Tittl, Šámal, Kucharčík
    Trenér: Tomáš Kucharčík

Bílí Tygři Liberec: Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Bartovič (C), Svoboda, Šťástka, Plosová, Maxin, Krajdl, Rozsíval, Bajer
    Trenér: Vojtěch Fiala

Rozhodčí: Grygera – Hladík, Veselý