NY Islanders – Washington 5:1 (kon.) | Boston – Buffalo 5:0 (kon.) | Ottawa – Florida 0:4 (kon.)
Carolina – New Jersey 6:3 (kon.) | Columbus – Tampa 5:2 (kon.) | Minnesota – Calgary 3:2 (po pr.)
Colorado – Nashville 4:5 (0:1 po s.n.) | Edmonton – San Jose 5:4 (po pr.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (po pr.)

3. Spencer Knight (FLA) (03:33:20)

Statistiky: Střely na bránu: 27-30; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 19-13; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Florida si snadno poradila s Ottawou, na jejímž ledě zvítězila čtyřbrankovým rozdílem. Hodně důležitý byl vstup Panthers do třetí třetiny, když na jejím začátku v rozpětí pouhých 21 sekund vstřelili dva góly a bylo po zápase. Parádní utkání odehrál Carter Vergaeghe, který vstřelil dva góly. Spencer Knight vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL a Florida hodila rukavici Coloradu v souboji o Prezidentskou trofej. Konečný výsledek duelu. Ottawa Senators 0 Florida Panthers 4.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:57
    Cole Schwindt se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, když rychle vystřelil zápěstím, mezi betony ale Filipa Gustavssona neprostřelil. Skvělý zákrok brankáře Sens.

57:12
    Thomas Chabot se snažil proniknout do útočného pásma na pravém křídle, jenže se mu to nepodařilo.

56:00
    Senators se během necelé minuty dostali hned k pěti střelám, z nichž jedna skončila mimo. Spencer Knight chytá senzačně a zbylé čtyři zneškodnil! Blíží se jeho druhý shutout v kariéře.

54:10
    Parker Kelly se porval a stejně jako Noel Acciari byl vyloučen na pět minut za bitku, jenže ještě dostal navíc desítku za nesportovní chování. Sens tečou nervy.
    53:08 Carter VERHAEGHE - 0:4

53:08
    Florida právě vstřelila branku! Maxim Mamin nyní předvedl na vrcholu mezikruží nádhernou stahovačku a v obležení dvou protihráčů poslal nádhernou diagonální přihrávkou na vzdálenější pravou tyč, kde z úhlu skóroval do prázdné brány CARTER VERHAEGHE a vstřelil svůj druhý gól! Asistence: Maxim Mamin a Eetu Luostarinen.

51:09
    Patric Hörnqvist vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Filip Gustavsson puk vyrazil, čehož mohl využít dorážející Ryan Lomberg, brankář Ottawy ale fantasticky zasáhl a puk za svá záda nepustil! Ottawě dnes není přáno.

48:40
    Joel Norris vypálil v rychlém sledu dvakrát z pravého kruhu pro vhazování, jeho první střela ale byla nepřesná, zatímco druhý pokus skončil na Knightovi.

48:00
    Aleksi Heponiemi byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Ottawa si zahraje třetí přesilovou hru.

45:06
    Adam Gaudette tentokrát z blízkosti minul bránu a vzápětí na levém křídle vypálil z ostrého úhlu Tim Stützle, Spencer Knight byl pak ale opět připraven.

44:31
    Adam Gaudette se mohl prosadit také z velké blízkosti, jenže dopadl jako například Tim Stützle, Spencer Knight opět parádně zasáhl!

43:00
    Florida vstřelila dva góly v rozpětí pouhých 21 sekund a o osudu zápasu v Ottawě je už zřejmě rozhodnuto.
    41:32 Carter VERHAEGHE - 0:3

41:32
    Florida právě vstřelila branku! Eetu Luostarinen na pravém křídle vyhrál důležitý souboj a diagonální přihrávkou poslal puk na vzdálenější levou tyč, kde si puk zpracoval CARTER VERHAEGHE a nádhernou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Eetu Luostarinen a Maxim Mamin.
    41:11 Sam BENNETT - 0:2

41:11
    Florida právě vstřelila branku! Sam Reinhart přenesl nádhernou přihrávkou hru na pravé křídlo, kde z ostrého úhlu pálil do odkryté sítě bez přípravy Anthony Duclair a Filip Gustavsson zasáhl! Z dorážky ho ale překonal SAM BENNETT! Asistence: Anthony Duclair a Sam Reinhart.

40:01

Florida hrála v prostřední části tři přesilové hry v řadě, jenže Filip Gustavsson několikrát skvěle zasáhl a ani jednu jim využít neumožnil. Na opačné straně drží stále čisté konto Spencer Knight. Skóre po druhé třetině utkání bez gólu. Ottawa Senators 0 Florida Panthers 1.

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:23
    Panthers nevyužili ani třetí přesilovou hru v řadě a Ottawa stále žije. Arťom Zub je zpět na hrací ploše.

36:23
    Arťom Zub dostal dvě minuty za hákování a Florida si zahraje třetí přesilovou hru v řadě. Využití zatím žádné.

34:08
    Hokejisté Ottawy si nyní vytvořili velký tlak, ze kterého pramenily postupně tři střely, Spencer Knight je ale kryl.

30:57
    Austin Watson a Arťom Zub se ocitli před bránou v obrovské šanci, ani jeden ale na Spencera Knighta z blízkosti vyzrát nedokázal! Stále 0:1.

30:22
    Scott Sabourin teď vypálil od modré čáry nepřesně na pravém křídle, zatímco Nikita Zajcev poté na opačném.

29:47
    Drake Batherson vypálil na pravém křídle od modré čáry, Spencer Knight ale jeho pokus vyrazil mimo.

29:00
    Carter Verhaeghe se nyní ocitl v mezikruží ve slušné střelecké pozici, jenomže Filip Gustavsson zamkl bránu.

27:30
    Brandon Montour a Patric Hörnqvist vypálili v rychlém sledu, pokusy obou hráčů ale zamířily mimo bránu.

26:52
    Filip Gustavsson předvedl tři nebo čtyři zákroky a čeká ho další práce. Za krosček byl vyloučen Austin Watson a Florida má k dispozici další přesilovku. První nevyužila.

25:43
    Chris Tierney byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a první přesilovou hru si zahraje tentokrát Florida.

22:58
    Tim Stützle se dostal před bránou k dorážce, jenže z velké blízkosti Spencera Knighta nepřekonal! Ottawa se sice snaží, zatím marně.

21:37
    Robert Hägg byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Ottawa má k dispozici druhou přesilovou hru v zápase.

21:32
    Oba brankáři museli v úvodu druhé třetiny zasahovat proti jedné střele, Spencer Knight i Filip Gustavsson byl ale připraven a skóre se zatím znovu nemění – 0:1.

20:01

Filip Gustavsson byl v závěru první třetiny zasypán sprchou střel, všechny ovšem dokázal pochytat, a tak Florida zatím vede nejtěsnějším rozdílem. V úvodu otevřel skóre Sam Reinhart. Skóre po první třetině tohoto duelu. Ottawa Senators 0 Florida Panthers 1.

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

16:27
    Brady Tkachuk mohl vyrovnat, když se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, jenže brankář Spencer Knight byl proti a skvěle puk vyrazil!

15:14
    Matt Kiersted byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Ottawa si zahraje krátce před přestávkou přesilovku.

15:14
    Josh Norris se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, ani on ale na Spencera Knighta vyzrát nedokázal. Stav je 0:1.

13:49
    Z podobného místa to vzápětí zkoušel také Carter Verhaeghe, jenže brankář Sens opět dobře zasáhl.

12:46
    Noel Acciari vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování a Filip Gustavsson na přední tyči zasáhl.

11:10
    Panthers se dostali během necelé minuty ke třem střelám, Brandon Montour ani Joe Thornton se ale prosadit nedokázali. Filip Gustavsson oba vychytal.

10:28
    Mark Kastelic mohl hned vzápětí skórovat z velké šance, jenže se z blízkosti prosadit z dorážky nedokázal! Hostující Spencer Knight drží nulu.

10:20
    Mark Kastelic teď vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování tvrdě s příklepem, Spencer Knight byl ale připraven a jeho tvrdý pokus vyrazil mimo bránu.

06:46
    Lucas Carlsson vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila mimo bránu Sens.
    06:01 Sam REINHART - 0:1

06:01
    Florida právě vstřelila branku! Drake Batherson chyboval v levém rohu obranného pásma, kde ho o puk připravil Sam Bennett a zpětným pasem oslovil SAMA REINHARTA, jehož první pokus z pravého kruhu a blízkosti byl zablokován, druhý ale zamířil nad levým betonem Gustavssona k bližší tyči! Je to 0:1. Asistence: Sam Bennett.

03:32
    Arťom Zub a Erik Brännström vzápětí vystřelili v rozpětí pouhých tří sekund rychle po sobě, Spencer Knight se ale rozchytal a předvedl rychle dva zákroky. Stav 0:0.

02:12
    Arťom Zub zkusil na pravém křídle vypálit od modré čáry, Spencer Knight byl ale připraven a puk vyrazil.

01:12
    Maxim Mamin teď mohl skórovat hned v úvodu zápasu, když se před bránou ocitl ve velké šanci, jenže z blízkosti na Filipa Gustavssona nevyzrál!

00:01

Ottawa Senators: Gustavsson (A. Forsberg) – Hamonic, Chabot, Zub, Brännström, Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, Kelly – Sabourin, Kastelic, Tierney.
    Trenér: D.J. Smith

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Lindbohm, Chiarot, Montour, Hägg, Kiersted, L. Carlsson – Verhaeghe, Acciari, Mamin – Duclair, Bennett, Thornton (A) – Reinhart, Luostarinen, Heponiemi – Hörnqvist (A), Schwindt, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Furman South, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Ben O’Quinn.

Florida vévodí celé soutěži a na svém kontě má už 120 bodů. Panthers by rádi vyhráli Prezidentův pohár a jsou k němu blíže než Colorado, které má o dva body méně. Avalanche hostí dnes v noci Nashville, a pokud prohrají, Florida si v případě vítězství nad Ottawou s předstihem zajistí zisk Prezidentova poháru. Nejproduktivnějším hráčem Floridy je Jonathan Huberdeau s 115 k. body.

Hokejisté Ottawy vyhráli čtyřikrát v řadě a po týmovém focení vyzvou Floridu, aktuálně nejlepší celek v NHL. Senators naposledy vybojovali dva body proti New Jersey, když po prodloužení vyhráli těsně 5:4, a Brady Tkachuk překonal 100 asistencí v kariéře. Parádní výkon proti Devils podal také Tim Stützle, který vstřelil dva góly a na dva přihrál. Proti Floridě to ale bude těžké.

Vypadá to, že souboj o Prezidentův pohár bude velice napínavý až do posledního zápasu. Aktuálně je k jeho zisku blíže Florida, která má před Coloradem po dvou prohrách v řadě náskok dvou bodů. Panthers čekají dva zápasy na výhru a už v pátek v noci vyzvou Ottawu. Senators se v závěru základní části daří a proti Floridě budou usilovat o páté vítězství za sebou. Uspějí opět?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Reinhart (Bennett), 42. Bennett (Duclair, Reinhart), 42. Verhaeghe (Luostarinen, Mamin), 54. Verhaeghe (Mamin, Luostarinen)

Rozhodčí: Furman South, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Ben O’Quinn

Diváci: 17102