Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 30.04.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Noc z pátku na sobotu je v podstatě posledním dnem základní části NHL! Já Vás provedu soubojem mezi Buffalem Sabres a Chicagem Blackhawks. U obou celků je už dlouho jasné, že se do play-off nedostanou, určitě se však budou chtít rozloučit s ročníkem co nejlépe.

Chicago Blackhawks:
    Chicago nasbíralo z 81 zápasů 68 bodů a v tabulce Západní konference je čtrnácté. Na tomto umístění už poslední duel v základní části nic nezmění. Blackhawks přitom mají v kádru zajímavé hráče. Patrick Kane patří k největším hvězdám soutěže, po roční zdravotní pauze se jim vrátil kapitán Jonathan Toews, Alex DeBrincat zase ve 24letech dorůstá do ideálního hokejového věku. Do toho produktivní zadák Seth Jones či talent Kirby Dach. Týmově to však nešlapalo. Černí jestřábi alespoň zadělali na důstojný konec sezóny, když se rozloučili se svými fanoušky dvěma domácími výhrami. Philadelphii zdolali 3:1, Vegas pak 4:3 po nájezdech.

Buffalo Sabres:
    Sabres získali z 81 zápasů 73 bodů. V tabulce Východní konference jim patří jedenácté místo, ještě by se ale mohli propadnout na dvanácté nebo třinácté. Celek, který si naposledy zahrál play-off v roce 2011, se oproti minulému ročníku určitě zlepšil. Už nebyl v soutěži pro smích, na vyřazovací boje to však ještě nestačí. Na své lepší výkony v dresu Caroliny si po několika slabých letech vzpomněl útočník Jeff Skinner. Nadějné mladíky Tagea Thompsona či Ramuse Dahlina pak navíc doplnili také další zajímaví hráči Alex Tuch a Peyton Krebs, kteří přišli z Vegas jako součást výměny za bývalého kapitána Jacka Eichela. Se sezónou se celek od Niagarských vodopádů loučí důstojným způsobem. Naposledy sice prohrál 0:5 v Bostonu, před tím si však připsal čtyři výhry v řadě.

Michael Houser – 2 zápasy, průměr 2,00, úspěšnost 94,8 %, 0 nul

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Pysyk, Bryson – Olofsson, Ta. Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Krebs – Hayden, Cozens, Asplund – Hinostroza, Girgensons (A), Bjork.
    Trenér: Granato

Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – Set. Jones, A. Vlasic, E. Gustafsson, McCabe, Cal. Jones, Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Johnson, J. Toews (C), Kubalík – T. Raddysh, Lafferty, Kurashev – Katchouk, R. Johnson, Borgström.
    Trenér: King

Rozhodčí: Herbert, Lambert – Alphonso, Nansen.

Moderátor představuje zahajovací formaci Buffala. Sabres se dnes loučí s dlouholetým televizním komentátorem Johnem Richardem Jeanneretem, přezdívaným RJ, jehož hlas provázel fanoušky Sabres nejprve v rádiu a poté i na televizních obrazovkách 51 let. Komentátorská legenda odchází do důchodu.
    Buffalo se dnes loučí s legendárním komentátorem RJ.

Zatímco kanadskou hymnu odzpívala místní profesionální zpěvačka, tu americkou si vzal na starost velmi zajímavý interpret. Toho času zraněný brankář Buffala Malcolm Subban, který překvapil fanoušky a zřejmě i spoluhráče opravdu kvalitním pěveckým výkonem. Klobouk dolů!

00:01

00:01
    Odstartoval poslední večer základní části. A také poslední utkání Richarda Jeannereta za komentátorským mikrofonem.

00:23
    Hosté poprvé zahrozili. Dobrou přihrávku před branku dostal Patrick Kane, který puk tečoval do brankáře Dustina Tokarskiho.

00:54
    Na druhé straně skončilo zakončení Dylana Cozense v lapačce Collina Delii.

01:19
    Tyler Johnson střílel z pravého kruhu. Tokarski jeho pokus vyrazil.

02:33
    Začalo se v dobrém tempu. Z mezikruží těsně minul hostující branku Tage Thompson! Akce se střídají na obou stranách.

04:00
    Dobrá práce Mattiase Samuelssona. Ten udržel za zády Dylana Stromea a dokázal rozehrát.

04:28
    Zakázané uvolnění Blackhawks. Hra se stěhuje do obranného pásma hostí.

05:02
    Přihrávku na osu dostal Zemgus Girgensons. Lotyšský útočník Šavlí z dobré pozice minul.

05:54
    Dvě minuty za hákování dostal Sam Lafferty. Sabres si zahrají první přesilovku.

06:08
    Hosté vyhodili.

06:47
    Buffalu se přesilovka zatím nedaří. Domácí hráči se nemohou na delší dobu usadit v útočné třetině.

07:21
    Owen Power nahrál na pravý kruh Victorovi Olofssonovi. Jeho střela zápěstím k bližší tyčce skončila v Deliově lapačce.

07:55
    Hosté jsou již v plném počtu.

08:21
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Tokarskiho.

09:19
    Kros Patricka Kanea našel na pravém kruhu číhajícího Alexe DeBrincata. Ten z první minul branku Buffala.

09:58
    Dvě minuty za podrážení dostává Rasmus Dahlin. Přesilovka Chicaga začne po reklamní přestávce.
    Poděkování organizace Sabres dlouholetému komentátorovi Rickovi Jeanneretovi.

10:54
    Ani hostům se zatím jejich první přesilovka příliš nedaří.

11:25
    Jonathan Toews objel branku a nabídl puk do dobré pozice Dominikovi Kubalíkovi. Ten přestřelil!

11:59
    Buffalo je již v plném počtu.

12:35
    Henrik Borgström vytvořil tlak na rozehrávku domácích. Svému spoluhráči pomohl Bryson, který hostujícího útočníka zakřižoval a puk před ním sebral.

12:46
    Po střele Jeffa Skinnera má puk ve výstroji Delia. Následuje reklamní přestávka.

13:15
    Pokus Rileyho Stillmana z osy hřiště vykopl do rohu Tokarski.

13:52
    Dobrá šance hostí! Na ofenzivní výlet se vydal Seth Jones, který se před brankou dostal k bekhendovému zakončení. Snažil se puk poslat do protipohybu slajdujícího Tokarskiho, který ho ale dokázal levou rukou vyrazit!

14:11
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

15:07
    Zakázané uvolnění Chicaga. Hra se stěhuje před Deliovu klec.

15:30
    Střely na branku – 6:8

16:20
    Střela Rasmuse Dahlina byla tečována mimo. Sabres se ještě drží v pásmu.

16:56
    Strome byl na levém křídle dobře dobruslen obranou Buffala. Po jeho zpětné přihrávce se přeci jen dostal ke střele Jake McCabe. Tokarski byl však připraven.

17:21
    Od modré čáry střílel John Hayden. Po zákroku Delii vracel Alex Tuch puk do předbrankového prostoru. Tam však nikdo z domácích nebyl a kotouč sebral Gustafsson.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:55
    Tage Thompson se dostal ve středním pásmu ke kotouči a vyrazil s ním ještě dopředu. Jeho ránu švihem z pravé strany vyrážel Collin Delia.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Utkání přitom začalo z obou stran energicky a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Postupně však tempo upadlo a celkově musím říct, že to divácky moc atraktivní hokej nebyl. Brankáři nějakou práci měli, ale jednalo se spíše o střely ze střední vzdálenosti.

Další třetina začne přibližně ve 2:03.
    Hymna USA v podání brankáře Sabres Malcolma Subbana. Svým výkonem překvapil hráče i diváky.

20:01

20:10
    Jeff Skinner neudržel brusle na útočné modré a vystavil Buffalo do ofsajdu.

21:03
    Jake McCabe dostal přihrávku na modrou čáru, udělal krok dopředu a vypálil. Tokarski zasáhl vyrážečkou.

22:13
    Hosté nahodili puk za domácí branku, kam si pro něj vyjel brankář Tokarski.

23:19
    Domácí Bryson ztratil v útočném pásmu puk a z toho mohl těžit Boris Katchouk. Ten byl vytlačen k mantinelu, ale ještě dokázal dostat puk na modrou, odkud střílel Seth Jones. Jeho pokus byl sražen mimo.

23:55
    Ostrou ránu Alexe DeBrincata z levého kruhu vyrazil Tokarski před sebe. Povalující se kotouč pak nedokázal dostat za jeho záda Dylan Strome!

25:12
    Ránu Dominika Kubalíka z pravé strany má Tokarski v lapačce. Brankář Buffala je ve druhé třetině zatím o dost vytíženější než kolega Delia.

25:26
    Další zákrok Dustina Tokarskiho. Ten vyrazil střelu Sama Laffertyho z vrcholu pravého kruhu.

25:58
    Sabres se dopustili zakázaného uvolnění.

26:14
    John Hayden vypíchl hostům na vlastní obranné modré puk a vyrazil dopředu. Zkusil si kotouč nahodit za obránce a přebruslit je, což se mu ale nepovedlo.

27:26
    Jeff Skinner se dostal do velké příležitosti! Z levé strany se natlačil před hostující branku, jeho bekhendovou kličku však pokryl Delia!

28:27
    Slušné střídání první domácí formace. To se odehrávalo v útočném pásmu. Už ale bez další šance.

28:47
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají gólový účet utkání! Výborně to udělal obránce Alex Vlasic, který se podél levého mantinelu protáhl až do blízkosti branky. Tam našel DOMINIKA KUBALÍKA a ten ranou z první nedal Tokarskimu šanci. Asistence: Alex Vlasic a Tyler Johnson.
    28:47 Dominik KUBALÍK - 0:1

30:07
    Domácí dostali kotouč do branky, ovšem hra byla už před tím přerušena! Po ráně Henriho Jokiharjua totiž puk zůstal někde pod Deliou, následně přišel hvizd a hned poté hrací předmět z brankáře Chicaga vyklouzl a John Hayden ho uklidil za brankovou čáru. Na rozhodčí se také zlobí, že se upískli.

30:51
    Věřme, že Kubalíkův gól zápas více rozhýbe. Domácí se doma určitě nechtějí loučit porážkou.

31:38
    Od modré čáry pálil Henri Jokiharju. Delia puk vyrazil až do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

31:50
    Henrik Borgström se přes přesilu bránících hráčů natlačil až před Tokarskiho a ještě se dostal k forhendové kličce! Ta skončila na pravém betonu gólmana Sabres.

32:26
    Bekhendová přihrávka Patricka Kanea směřovala do předbrankového prostoru, kam si však zapomněl najet některý ze spoluhráčů.

33:05
    Thompson našel zpoza branky Jeffa Skinnera. Po jeho střele se puk odrazil do ochranné sítě od bránícího hráče.

33:28
    Mohlo být vyrovnáno! Casey Mittelstadt posílal puk od zadního mantinelu před branku, kde ho netrefil Dylan Cozens, ale za ním jedoucí Alex Tuch už ano. Po jeho ráně vyrazil Delia kotouč k Mittelstadtovi, proti jehož dorážce z ostrého úhlu se pak stačil gólman Blackhawks na poslední chvíli přesunout!

34:31
    Taylor Raddysh nyní nepřekonal Tokarskiho z pravého kruhu.

35:39
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

36:05
    Dylan Cozens našel krosem Mittelstadta. Ten ještě vracel puk před branku, kde měl Alex Tuch zablokovanou hůl!

37:00
    Nyní Collin Delia vyrazil puk po střele od modré čáry, kterou se před ním ještě snažil tečovat Zemgus Girgensons.

37:17
    Po hostujícím ofsajdu je tu čas na ještě jednu reklamní přestávku.

Střely na branku – 15:17

37:32
    Po zakázaném uvolnění hostí se hra stěhuje před Deliu.

37:41
    Další icing Černých jestřábů.

37:48
    Thompsonovu střelu tečoval před Deliou Jeff Skinner. Brankář hostí dokázal na poslední chvíli zasáhnout!

38:13
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jake McCabe – 2 min., podrážení.

38:27
    Hosté na začátku oslabení vyhazují.

38:41
    Skinnerovu střelu z pravého kruhu na bližší tyčku vyrazil Delia.

39:03
    Hosté minutu před koncem třetiny vyhazují.

39:23
    Další vyhození Chicaga. Přesilovky Buffalu zatím nejdou.

40:00

Ve druhé třetině jsme už přeci jen alespoň jeden gól viděli. K české radosti ho vstřelil Dominik Kubalík, jenž poslal ve 29. minutě Chicago do vedení. Domácí mohli rychle srovnat, ovšem rozhodčí se upískli a Hayden tak uklidil kotouč za brankovou čáru až v době, kdy už byla hra přerušená. Sabres ale mají ještě dvacet minut na to, aby své fanoušky nějakou brankou potěšili.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:55.

Hostující Jake McCabe bude ještě 13 sekund sedět na trestné lavici.

40:01

40:14
    Chicago je v tuto chvíli v plném počtu.

40:48
    Skinner nahrál na osu Tageovi Thompsonovi. Ten z první nepropálil Deliu! To byla dobrá šance Buffala.

41:49
    Hosté uklidňují hru a drží puk na svých hokejkách.

42:16
    U levého mantinelu se dostal k puku Riley Stillman. Zkusil vystřelit, do domácí branky však svůj pokus nevměstnal.

43:44
    Strome posílal z pravé strany puk do ohně. Domácí se ubránili a vyrážejí do protiútoku.

44:16
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí srovnávají! Gustafsson posílal pod tlakem puk po mantinelu za branku, ovšem tam kotouč zachytil Jeff Skinner. Ten následně našel krásným pasem TAGEA THOMPSONA, který pálil z levého kruhu z první a trefil odkrytý prostor u bližší tyčky branky Chicaga, kam se Delia teprve přesouval – 1:1. Asistence: Jeff Skinner.
    44:16 Tage THOMPSON - 1:1

46:08
    Domácí po vyrovnání ožili a Delia si musel připsat několik dobrých zákroků. Pěknou šanci měl Dylan Cozens, jenž se neprosadil ze slotu. Poté gólman Blackhawks vyrážel střelu Rasmuse Dahlina.

46:16
    Nyní Delia pokryl pokus Zemguse Girgensonse. Následuje reklamní přestávka.

47:01
    Alex Tuch ztratil puk na útočné modré. Dopředu vyrážejí hosté.

47:57
    Nejprve zahrozili domácí. Z osy kluziště střílel Casey Mittelstadt. Delia puk vyrazil doprava k Olofssonovi, jenž byl ale v ostrém úhlu a netroufl si dorážet. Jeho přihrávka pak adresáta nenašla a hosté se dostali do přečíslení 3 na 1, které táhl nalevo Patrick Kane. Ten naservíroval puk na vzdálenější tyčku Alexovi DeBrincatovi, jemuž však sebral radost Dustin Tokarski. Brankář Buffala stačil natáhnout proti kotouči levý beton!

49:16
    Oba brankáři dnes zatím podávají dobré výkony. Inkasovali jen jednou a připsali si řadu pěkných zákroků.

49:33
    Hosté si berou zpátky vedení! Alex DeBrincat přenesl hru na pravou stranu útočného pásma, odkud Caleb Jones poslal před branku střílenou přihrávku. Do ní vložil před Tokarskim hokejku DYLAN STROME a kotouč skončil v brankové síťce – 1:2. Asistence: Caleb Jones a Alex DeBrincat.
    49:33 Dylan STROME - 1:2

49:59
    Alex Vlasic vyhodil puk do hlediště a Buffalo tak bude hrát přesilovku.

51:04
    Mittelstadt nahrával před branku Tuchovi. Ten nedokázal zpracovat jeho nabídku.

51:21
    Domácí v postavení mimo hru.

51:33
    Další ofsajd. Bylo to hodně těsné. Power musel hrát centimetry za modrou čarou.

52:00
    Hosté jsou kompletní.

52:17
    Přečíslení 2 na 1 řešil Zemgus Girgensons sám. Rozhodl se pro střelu z pravého kruhu na bližší tyčku, pro kterou si sáhl lapačkou Collin Delia! Po jeho efektním zákroku je tu další reklamní pauza.

53:02
    Sam Lafferty najížděl sám na brankáře Buffala Tokarskiho. Zvolil forhendový blafák, který provedl dobře. Tokarski však natáhl k tyčce levý beton a hostující útočník ho nedokázal přehodit!

53:47
    Po nahrávce Tagea Thompsona nesrovnal Mark Pysyk! Jeho střelu z mezikruží vyrazil levým betonem Delia!

54:22
    Domácí dnes podruhé vyrovnávají! Kotouč se odrazil na osu k OWENOVI POWEROVI, který na nic nečekal, švihem ho nahodil na branku a Delia, který toho mnoho neviděl, nedokázal zakročit, 2:2. Bez asistence.
    54:22 Owen POWER - 2:2

55:30
    Jednička posledního draftu NHL Owen Power si připsala svůj druhý gól v NHL. Tenhle hokejista má před sebou určitě velkou budoucnost.

56:33
    Před námi je poslední reklamní přestávka. Pak se třetí třetina dohraje bez dalších větších okolků. Otázkou je, zda duel po 60 minutách skončí?

57:04
    Owen Power je při chuti. Na modré čáře na nic nečekal a hned pálil. Delia tentokrát viděl a má kotouč ve výstroji.

57:10
    KeyBank Center obíhá mexická vlna. Fanoušci Sabres se na závěr sezóny dobře baví.

57:52
    Zakázané uvolnění Chicaga.

58:42
    Owen Power nyní velmi zajímavě kličkoval v útočné třetině. Jeho přihrávku před branku však hosté pokryli a mladý zadák pak v obraně chyběl. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Patrick Kane střelou vedle vzdálenější tyčky!

59:19
    Zakázané uvolnění Sabres.

59:27
    Po buly přišla střela Setha Jonese od modré čáry, kterou vyrazil Tokarski do rohu.

60:00

Utkání končí po 60 minutách nerozhodně 2:2. Fanoušci Buffala tak dostanou na závěr sezóny přídavek v podobě prodloužení.

60:01

60:30
    Moc nescházelo! Alex Tuch nahrával doprava Thompsonovi, který si musel puk zpracovávat rukavicí. Následně ho však vracel před branku, kde Tuch těsně nedosáhl!

61:54
    Do střelecké pozice si vybruslil Dylan Cozens. Delia puk vyrazil vyrážečkou.

62:07
    Buffalo se loučí se sezónou vítězstvím! Dylan Cozens vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Delia vyrazil puk jen před sebe a pohotový CASEY MITTELSTADT ho dorazil za jeho záda – 3:2. Asistence: Dylan Cozens a Henri Jokiharju.
    62:07 Casey MITTELSTADT - 3:2

V aréně panuje skvělá atmosféra! Hráči Sabres se loučí s fanoušky, které potěšili výhrou na závěr sezóny. Tenhle tým Buffala má navíc před sebou budoucnost. Je v něm řada talentovaných mladíků.

Šavle dnes dvakrát prohrávaly, nakonec však duel dovedly do prodloužení. Na první gól se čekalo do 29. minuty, kdy otevřel skóre Dominik Kubalík. Domácí srovnali ve 45. minutě. Parádní přihrávku Skinnera zužitkoval Tage Thompson. Blackhawks následně vedli ještě jednou po pohotové teči Dylana Stromea, za Sabres však srovnal v čase 54:22 Owen Power. V prodloužneí pak rozjásal Keybank Center Casey Mittelstadt, jenž dorazil puk za Deliu po Cozensově ráně.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:21 (10:9, 7:8, 14:4 – 5:0)

Česká a slovenská stopa:
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:21

1. Casey Mittelstadt (BUF) 1+0
    2. Owen Power (BUF) 1+0
    3. Dustin Tokarski (BUF) 19 zákroků
    Poslední slova legendárního komentátora Ricka Jeannereta, který svým hlasem provázel fanoušky Buffala 51 let. Nyní odchází do zaslouženého důchodu.

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn a někdy zase u hokeje na počtenou! (03:53:33)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Ta. Thompson (J. Skinner), 55. Power, 63. Mittelstadt (Cozens, Jokiharju) – 29. Kubalík (A. Vlasic, T. Johnson), 50. D. Strome (Cal. Jones, DeBrincat)

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Pysyk (A), Bryson – Olofsson, Ta. Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Krebs – Hayden, Cozens, Asplund – Hinostroza, Girgensons (A), Bjork.

Rozhodčí: Herbert, Lambert – Alphonso, Nansen

Diváci: 16 505