Zbuzany – Ústí n/O 1:0 (kon.) | Pardubice B – Jablonec B 5:1 (kon.) | Přepeře – Bohemians B 1:0 (kon.)
Dukla B – Brozany 1:1 (kon.) | Živanice – Teplice B 1:0 (kon.)
TJ Sokol Živanice
1:0 (0:0)
FK Teplice B
Sobota 04.06.2022, 17:00 • Živanice • Česká fotbalová liga (B) • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Máme před sebou zápas mezi domácími Živanicemi a hostujícím týmem Teplice B. Živanice momentálně drží pátou pozici v tabulce, naopak Severočeši jsou v tabulce na 8. pozici, a tak se dá čekat místy i vyrovnané utkání. Domácí v minulém kole prohráli na hřišti B týmu Mladý Boleslavi 1:3. Všechny branky padly až ve druhé půli. Jediným střelcem Živanic byl Lukáš Kopecký, jenž proměnil penaltu. Naopak Teplice před třemi dny uhrály remízu na hřišti B týmu Pardubic a odvezli si bod za remízu 1:1. Bod jim vystřelil v 73. minutě Tadeáš Vachoušek. Úvodní výkop je na programu v 17 hodin.

TJ Sokol Živanice: Vaníček – Buriánek, F. Pánek, Václavek – Knespl, Kopecký, Langr (C), Spěvák, Vobejda – D. Pánek, Štěpánek.
    Náhradníci: Poříz, Kakrda, Nikodém, Polák.

FK Teplice B: Grümann – Jamrich, Hadinec, Hora, Ljevakovič (C), Pokorný, Procházka, Rezek, Sinu, M. Vachoušek, Vobecký.
    Náhradníci: Četverik, Hural, Köstl, Trnovec, T. Vachoušek.

Rozhodčí: Ježek – Fišer, Stieber.

Utkání za pár minut startuje.

Domácí nastupují v oranžových dresech, hosté ve žlutých.

1

1
    Hned na úvod aut hostů.

2
    Štěpánek byl faulován a píská se.

2
    Od brány bude dnes poprvé vykopávat brankář Vaníček.

3
    Centrovaný míč do vápna sbírá do rukavic Vaníček.

5
    Procházka svým centrem našel spoluhráče, ovšem ten následně poslal míč jen do rukou Vaníčka.

6
    Autové vhazování pro domácí Živanice.

7
    Poprvé si na míč sáhne i gólman Grümann.

7
    Jeden z hráčů Živanic už chtěl zakončovat, ale trefil jenom bránícího hráče Teplic.

8
    Hosté budou zahrávat roh.

Ten ale ohrožení branky nepřinesl.

9
    Jeden z hostujících hráčů se napřáhl zpoza vápna, ale bránu minul.

10
    Solidní možnost domácích z přímého kopu gólem neskončila, protože zahrávající hráč kroutil balón na vzdálenější tyč, avšak neúspěšně.

14
    Jednomu z teplických hráčů odmáván ofsajd.

15
    Dlouhý nákop končí až v náručí brankáře Grümanna.

16
    Oba týmy se nikam příliš neženou a kombinují s míčem na svých kopačkách.

18
    Jeden z hráčů Teplic faulován, hosté tak budou rozehrávat.

19
    Odkop od Vaníčkovy branky.

20
    Další zakončení jednoho z domácích hráčů končí zblokováno a míč skončil až za autovou čarou.

21
    Jeden z hráčů Teplic faulován, Severočeši budou opět rozehrávat.

21
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Živanice (Langr).

24
    Míč se nyní dostal až k brankáři Grümannovi.

27
    Po delší fázi bez přerušení je odpískán na jednoho z hostujících hráčů.

28
    Balón je u brankáře Vaníčka, který ho svým nákopem posílá zpět do hry.

29
    Jeden z domácích hráčů se snažil dostat k míči, ovšem gólman Grümann byl rychlejší a lapil ho do svých rukavic.

31
    Pokus jednoho z domácích hráčů zpoza vápna končí v rukavicích brankáře Grümanna.

33
    Balón končí v zámezí, aut pro Živanice.

33
    Obrovská šance domácích! Jeden z hráčů hlavičkoval před úplně prázdnou brankou, kterou ale trestuhodně minul!

36
    Nyní se opět hraje více ve středu hřiště, oba týmy zatím neudělaly žádnou větší chybu, které by soupeř využil.

37
    Odkop od teplické branky, Grümann zvolil rozehrávku nakrátko.

38
    Na druhé straně pošle míč do hry Vaníček.

39
    Žlutá karta pro tým FK Teplice B (Vobecký).

40
    Jeden z hráčů Teplic se odhodlal ke střele zpoza pokutového území, ale bránu vysoko přestřelil.

45
    Jeden z hráčů Teplic pálil z pokutového území doprostřed brány. Trefil ale jenom rukavice Vaníčka.

45+1

V první půli jsme branku neviděli, i když domácí k ní měli nejblíže ve 33. minutě, kdy ale jeden z hráčů svůj hlavičkový pokus před úplně prázdnou brankou Teplic zazdil. Utkání zatím nenabízí nijak zajímavý průběh s minimem šancí. Doufejme, že ve druhé půli se obraz hry změní. Druhá půle začne zhruba v 18:03.

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše, druhá půle co nevidět začne.

46

47
    Teplice budou zahrávat roh.

48
    Po rohu přišla střela jednoho z hráčů Teplic. Ten ale mířil jen do rukavic Vaníčka.

48
    Vachoušek faulován, Teplice budou rozehrávat.

49
    Další faul na hráče Teplic, přímý kop z dobré pozice proti Živanicím.

50
    Rezkův přímý kop skončil zákrokem Vaníčka, jenž jeho pokus vyrazil na roh.

51
    Jeden z hráčů hostí ve velké šanci nedokázal trefit bránu.

52
    Brankář Vaníček pošle míč zpět do hry odkopem od branky.

52
    David Pánek se pěknou kličkou zbavil protihráče a následně svým centrem hledal někoho ze spoluhráčů. Jeho centr ovšem zblokoval jeden z hráčů a míč skončil za brankovou čarou.

55
    Střídání v týmu FK Teplice B:
    ze hřiště odchází Sinu, přichází T. Vachoušek.

56
    Jeden z domácích hráčů ze strany vystřelil, ale gólman Grünmann vyráží míč na roh.

57
    Rohový kop byl ale pokažený, a tak Teplice nečelily žádnému nebezpečí.

57
    Slabá střela jednoho z hostujících hráčů nenadělala Vaníčkovi žádné starosti, protože skončila mimo branku.

59
    Přetažený centr jednoho z hráčů Teplic nikoho nenašel a Vaníček bude odkopávat od své brány.

61
    Odkop od branky Teplic.

62
    Živanice budou zahrávat volný přímý kop.

62
    Ještě roh pro domácí.

Který ale znovu přímé ohrožení branky nepřinesl.

63
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice:
    ze hřiště odchází Knespl, přichází Nikodem.

64
    ze hřiště odchází Hadinec, přichází Trnovec.

65
    Živanice právě vstřelily branku! Je tu první gól utkání! MATOUŠ SPĚVÁK se na hranici vápna dostal k míči, a pak tvrdou ranou prostřelil brankáře Grümanna.
    65. SPĚVÁK - 1:0

70
    ze hřiště odchází M. Vachoušek, přichází Hural.

72
    Dlouhý balón končí až v náručí Vaníčka.

73
    Rozehrávku nyní budou mít domácí hráči.

74
    Balón až u brankáře Teplic, jenž ho posílá zpět do hry.

75
    Slibně rozjetý útok Živanic zastavuje odpískaný ofsajd.

76
    ze hřiště odchází D. Pánek, přichází Kakrda.

77
    Autové vhazování Teplic.

78
    Jeden z hráčů Živanic vypálil zpoza vápna, ale vysoko přestřelil.

80
    Výkop od brány bude mít gólman Vaníček.

80
    Po zásahu teplického brankáře bude následovat roh Živanic.

81
    ze hřiště odchází F. Pánek, přichází Polák.

81
    Roh ale opět neohrozil teplickou branku, Grümann může zůstat v klidu.

82
    Další roh domácího mužstva.

Ten ale znovu nijak neprověřil teplického gólmana.

85
    Teplicím pomáhá s rozehrávku brankář Grümann, který dokonce vyběhl mimo vápno.

87
    Vaníček pošle znovu míč odkopem do hry poté, co střela jednoho z hostujících hráčů skončila mimo.

88
    Hlavičkový pokus hráče Živanic končí v rukavicích teplického brankáře.

89
    Jeden z teplických hráčů se ocitl na zemi, píská se faul.

90+1
    Živanice ještě rozehrají přímý kop. Ten ovšem obraně Teplic nezpůsobil žádné problémy.

Nastavují se tři minuty.

90+3

Dnešní utkání sledovalo 120 diváků.

Domácí Živanice nakonec vítězí 1:0. Jediným střelcem utkání byl Matouš Spěvák, který se v 65. minutě zpoza vápna opřel do míče a skóroval. Ve zbytku utkání už si domácí výsledek kontrolovali a nakonec dokráčeli ke tříbodovému vítězství. Druhá půle přinesla mnohem více zajímavých šancí, než půle první. Z tohoto zápasu je to vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek dne a víkendu. (18:53:47)