Augsburg – Mohuč 1:2 (kon.) | Dortmund – W. Brémy 2:3 (kon.) | Leverkusen – Hoffenheim 0:3 (kon.)
Stuttgart – Freiburg 0:1 (kon.) | Wolfsburg – Schalke 0:0 (kon.) | Union Berlín – RB Lipsko 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:3 (1:0)
Werder Brémy
Sobota 20.08.2022, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund (Kapacita: 81.365) • Německá Bundesliga • 3. kolo

Borussia Dortmund vedla po první půli 1:0, druhý poločas nabídl neskutečný zážitek!

Werder Brémy působil lépe než Dortmund, který držel nad vodou brankář Kobel a navíc na 2:0 zvyšoval třináct minut před koncem Guerreiro.

Minutu před koncem normální hrací doby snížil na rozdíl jediné branky Buchanan. A následně v nastaveném času zkázu pro Dortmund dokonali úspěšní střelci Schmidt a Burke.

Nutno zmínit, že trenér Werner je zřejmě velký stratég, jelikož všichni střelci Brém přišli do hry až během utkání. (17:35:48)

90+6

90+5
    Werder právě vstřelil branku!
    Naprosté slehání Dortmundu znamená fantasticky otočené skóre ve prospěch Werderu Brémy během pouhých šesti minut! Autorem branky je OLIVER BURKE – 2:3! Asistence: Mitchell Weiser.

90+4
    Dle sudího byl Bellingham o míč obrán naprosto čistě.

90+3
    Po centru Piepera uklízí míč hlavou přesně k pravé tyči NIKLAS SCHMIDT a srovnává na 2:2! Asistence: Amos Pieper.

90+2
    S velkými potížemi bude nadále pokračovat ve hře kapitán Marco Friedl.

90+1
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marco Reus) za zdržování hry.

90
    Rozhodčí nastaví 5 minut!

89
    Trest přichází vzápětí, kdy se levou nohou parádně trefuje LEE BUCHANAN a snižuje na 2:1! Bez asistence.

88
    Centr z leva byl odvrácen, ale nikoliv definitivně.

87
    Schlotterbeck kulhá za postranní čárou, Dortmund již využil všech pět možných střídání.

86
    Lékaři Dortmundu mají dost práci v pokutovém území ohledně ležícího hráče ve žlutočerném dresu.

85
    Další centr mimo pokutové území odvrátil jistý zásah obránce Nica Schlotterbecka.

83
    Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Marius Wolf) za zdržování hry.

82
    Menší pošťuchovačka ohledně autového vhazování je ukončena udělením žluté barvy.

81
    Následný brejk Werderu Brémy do otevřené obrany soupeře končí skvělým zásahem nohou brankáře Kokbela, aby byl následně odpískán ofsajd hráčů vyznávajících převážně zelenou barvu.

81
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Youssoufa Moukoko.

Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Oliver Burke.
    ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Ilja Grujev.

79
    Následně byl odpískán ofsajd hráčů Dortmundu.

79
    Rána Thorgana Hazarda skončila pouze na reflexivním zásahu brankáře Pavlenky!

Rostislav Králik

Branky: 45+2. Brandt (Reus), 77. Guerreiro (Reus) – 89. Buchanan, 90+3. Schmidt (Pieper), 90+5. Burke (Weiser)

Karty:   39. Modeste (DOR), 42. Can (DOR), 83. M. Wolf (DOR), 90+1. Reus (DOR) – 29. Füllkrug (BRM)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 13:9.
    Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf, Hummels (62. Süle), N. Schlotterbeck, Guerreiro – Bellingham, Dahoud (18. Can) – Brandt (62. Hazard), Reus (C), Bynoe-Gittens (63. Reyna) – Modeste (81. Moukoko).
    Náhradníci: Meyer – Meunier, Özcan, Rothe.

Trenér: Edin Terzić

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl (C) – Weiser, Bittencourt (69. Schmidt), Groß (81. Grujev), Stage (62. R. Schmid), Jung (70. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch (81. Burke).
    Náhradníci: Zetterer – Agu, Rapp, Stark.