Hertha – Dortmund 0:1 (kon.) | Hoffenheim – Augsburg 1:0 (kon.) | Mohuč – Leverkusen 0:3 (kon.)
RB Lipsko – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Schalke – Union Berlín 1:6 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
FC Schalke 04
1:6 (1:3)
1. FC Union Berlín
Sobota 27.08.2022, 15:30 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Nováček FC Schalke 04 (14) se utká na domácím hřišti proti 1. FC Union Berlín (3).

Vzájemná utkání 2020/21:

1. FC Union Berlín – FC Schalke 04 0:0

ŽK: 2. Trimmel, 75. Hübner, 82. Musa – 34. William, 85. Harit

FC Schalke 04 – 1. FC Union Berlín 1:1 (0:0)

Branky: 69. Paciencia – 55. Friedrich

ŽK: 71. Skrzybski, 77. Paciencia, 83. Harit – 74. Promel

Union Berlín přes menší obtíže přešel v DFB-Pokalu přes Chemnitzer a naprosto ideálně odstartoval do Bundesligy. Po výhře 3:1 v derby nad Herthou bodoval i v Mohuči remízou 0:0 a následně zdolal těsně i favorizované Lipsko 2:1.

FC Schalke 04 čeká tvrdý boj o přežití v Bundeslize, což jasně potvrdil i start do této prestižní soutěže. Schalke v prvním kole nestačilo na Kolín nad Rýnem a ze zápasů proti Mönchnegladbachu a Wolfsvurgu si připsalo pouze dva body za remízy.

Předpokládané absence:

Greiml (nespecifikované zranění)
    Polter (poranění stehna)

Baumgartl (Covid-19)

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Thiaw, Jošida, Ouwejan – Král, Krauss – Drexler, Zalazar, Bülter – Terodde (C).
    Náhradníci: Fährmann – Flick, M. Kamiński, Larsson, Latza, Matriciani, Mohr, Mollet, Polter.
    Trenér: Frank Kramer

1. FC Union Berlín: Rönnow – Leite, Knoche, Doekhi – Gießelmann, Haberer, Khedira (C), Thorsby, Ryerson – Siebatcheu, S. Becker.
    Náhradníci: Grill – Jaeckel, Trimmel, Haraguči, Öztunali, Schäfer, Pantovič, Michel, Behrens.
    Trenér: Uts Fischer

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller.

FC Schalke 04 bude hrát v modrých dresech. Union Berlín nastoupí v pruhovaných dresech červenobílé barvy.

1

2
    Velmi nepřesná kombinace hráčů Unionu Berlín znamená velmi lacinou a zbytečnou ztrátu míče.

3
    Po zásahu Ryersona a jeho spoluhráče se velmi těžce zvedá z trávníku Drexler.

5
    Překvapivé přehrání obrany Unionu Berlín se z kopaček hráčů Schalke 04 nekonalo.

5
    Střelu Sheralda Beckera brankář Schwolow vyrazil pouze před sebe a míč do bezpečí musel odkopem uklidit Cedric Brunner!

6
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Rohový kop rozehrán nakrátko, po následném dlouhém nákopu na zadní tyči před branku Doekhi, kde se nejlépe orientoval zakončující MORTEN THORSBY – 0:1! Asistence: Danilho Doekhi.

8
    Schalke 04 se marně snaží o rychlé vyrovnání.

10
    I snaha Mariuse Bültera po levé straně hřiště byla více než marná.

11
    Středopolaři Schalke 04 dlouze kombinují s míčem na kopačkách ve středu hrací plochy.

12
    Hráči Unionu Berlín v poklidu nechávají hrát svého soupeře s míčem na polovině hřiště.

14
    Sražený centr zleva branícím hráčem znamená rohový kop pro Schalke 04.

15
    Dlouhý nákop z rohu byl sice odvrácen mimo pokutové území, ale u balonu stále zůstávají hráči Schalke 04.

16
    Beckerovu přihrávku na paty nedokázal jeho spoluhráč dle očekávání dobře zpracovat.

18
    Alex Král propadl v osobním souboji, naštěstí pro něho a jeho tým pas na osu hřiště nenalezl nikoho v červenobílých barvách.

19
    Beckerův pas do pokutového území postrádal jakoukoliv elementární přesnost na případný úspěch.

20
    Velká nepřesnost přihrávek či špatné zpracování míče velmi sráží veškerou útočnou snahu Schalke 04.

21
    Po vzdušném souboji s Teroddem musí být na hrací ploše ošetřen otřesený Ryerson.

23
    Následný pokus ze střední vzdálenosti vyslaný kapitánem Khedirou byl dle sudího zřejmě tečován na rohový kop pro 1. FC. Union Berlín.

24
    Tento rohový kop si obrana Schalke 04 dobře pohlídala.

25
    Rohový kop zprava pro Schlake 04 bude rozehrávat Thomas Ouwejan.

26
    A Schalke po následné rozehrávce soupeře vcelku brzy vrací míč na svou útočnou polovinu hřiště.

28
    Velmi slabá hlavička středopolaře Zalazara končí pouze v rukaviccíh brankáře Rönnowa.

29
    Na centr Cedrica Brunnera plácl ve vzduchu a v pokutovém území Robin Knoche rukou – pokutový kop!

31
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je MARIUS BÜLTER, který jistou střelou k levé tyči naprosto jasně uspěl, jelikož Rönnow putoval na opačnou stranu své branky – 1:1!

32
    Tento nepochopitelný kiks bránícího hráče Unionu Berlín a následné vyrovnání z penalty posadilo Schlake do sedla.

34
    Alex Král předal přesně míč svému spoluhráči Drexlerovi, který byl následně faulován.

35
    Přímý kop Schalke 04 z levé strany hřiště.

37
    Giesselman se nejprve skvěle zbavil bránícího Cedrica Brunnera a následnou střelu SHERALDA BECKERA si sráží do vlastní sítě Malick Thiaw – 1:2! Asistence: Niko Gießelmann.

39
    Několik minut se nehrálo, jelikož za reklamním bannerem po druhé brance hostí zkolaboval jeden z fotografů zachycující oslavu vstřelené branky.

41
    Je to stejný průběh jako po první brance, Union Berlin pasivně nechává hrát Schalke 04 ve středu hrací plochy.

42
    Unionu Berlín byl odpískán útočný faul na hranici pokutového území.

43
    Alex Král si po individuálním průniku vykoledoval faul na svou osobu na levé straně hřiště poblíž pokutového území.

45
    Rohový kop pro Schalke 04.

45
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

45+1
    Po faulu hráčů Schalke je hra předčasně přerušena.

45+2
    Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Malick Thiaw) za faul.

45+3
    Centr z přímého kopu byl sice odvrácne mimo pokutové území, ale pouze přímo na nohu střílejícího JANIKA HABERERA, jehož skákavý pokus z dálky končí až za zády brankáře Schwolowa – 1:3! Bez asistence.

45+3

První poločas nabídl divákům velké gólové hody v podobě čtyř branek. Po prvním poločase vede velmi produktivní Union Berlín 3:1!

Beckerovu střelu ještě Schwolow stačil vyrazit, ale po následném rohu skóroval Thorsby. Pasivitu vedoucího týmu potrestal za hru rukou v pokutovém území z penlaty Bülter.

Nicméně za šest minut dokázal patřičně reagovat tečovanou střelou Becker a v nastaveném čase zvýšil náskok Unionu dlaekonosnou střelou Haberer.

46
    Likvidace Schalke pokarčuje i ve druhém poločase a opět v tom měl prsty dnes velmi aktivní SHERALDO BECKER, který se prosadil z dorážky po odraženém míči – 1:4!

48
    Schalke se i nadále za fantastické podpory diváků snaží obléhat pokutové území soupeře.

50
    Vzdušný prostor ovládli hráči Unionu Berlín.

52
    Nyní se trochu více aktivně zapojují i hráči v červenobílých dresech, kteří nikam spěchat nemusejí, jelikož mají dostatečný náskok.

53
    Schalke se marně snaží dostat k nějaké nebezpečné situaci na polovině soupeře.

55
    Domácí marně reklamovali hraní rukou Dioga Leiteho.

56
    Dlouhý nákop Schalke směřující na pravou stranu hřiště byl velmi nepřesný.

58
    Záložník Zalazar zakládá další akci Schalke 04.

60
    Přerušená hra kvůli ležícímu hráči Unionu Berlín, přijde vhod Schalke 04, které chystá hromadné střídání.

61
    Střídání v týmu FC Schalke 04:
    ze hřiště odchází Tom Krauss, přichází Danny Latza.
    ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Jordan Larsson.
    ze hřiště odchází Alex Král, přichází Florian Flick.

63
    Skákává střela z rohu pokutového území končí pouze v připravených rukavicícch brankáře Rönnowa.

64
    Ve druhém poločasu pomalu, ale jistě i dirigování hry převzali úspěšnější hráči Unionu Berlín.

65
    Ve středovém kruhu byl ve výskoku faulován jeden z domácích hráčů.

67
    ŠIkovnou přihrávku pod sebe do druhé vlny vymyslel Becker, ale jeho spoluhráč na toto nedokázal správně reflektovat.

68
    Po šikovném zpracování míče levačkou napálil mičudu přímo do spojnice tyčea břevna zakončující Morten Thorsby.

69
    Po hlalvičkovém souboji musí být ošetřen i obránce Schalke 04 Maja Jošida.

71
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Sven Michel.
    ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Kevin Behrens.

71
    ze hřiště odchází Rodrigo Zalazar, přichází Florent Mollet.
    ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Sebastian Polter.

73
    Centr zprava srazili hráči Unionu Berlín na rohový kop.

74
    ze hřiště odchází Morten Thorsby, přichází Miloš Pantovič.

75
    Asistent rozhodčího aktivně odmával faul hráče Schalke v útočné snaze, v osobním souboji který byl na hraně fotbalových pravidel.

77
    Vzhledem k jasnému průběhu a značnému náksoku Unionu Berlín se utkání již jen pomalu dohrává z povinnosti.

78
    Z trávníku se po předchozím souboji jen ztěžka zvedá Marius Bülter.

80
    Nebezpečný pas Thoamse Ouwejana si nešikovně srazil na tyč a posléze rohový kop s velkou dávkou štěstí Diogo Leite!

82
    Schalke se snaží dohrát toto utkání pokuď možno se ctí a bez inkasované branky.

83
    Aktivita Schalke 04 přináší další rohový kop z pravé strany hřiště.

84
    Centr z rohu vyboxoval brankář Rönnow a následná střela Larssona končí jen na horní síti branky.

84
    ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Levin Öztunali.

85
    ze hřiště odchází Danilho Doekhi, přichází Paul Jaeckel.

87
    Po dlouhém nákopu, který nestihl soprávně odvrátit obránce Schalke se přízemnáí střelou k tyči prosazuje SVEN MICHEL – 1:5!

90
    A kalich hořkosti do dna musí vypít hráči Schlake, když po prohráném souboji Jošidi s Behrensem skóruje parádním volejem SVEN MICHEL – 1:6! Asistence: Kevin Behrens.

90

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.

Druhý poločas už byl naprosto jansým koncertem Unionu Berlín, který si po zásluze připisuje drtivé vítězství 6:1! Dvě branky vstřelil Becker i střídající Michel (stačilo mu pouhých dvacet minut na hřišti) apo jedné trefě zaznamenali Thorsby a Haberer. přičemž Thorsby navíc trefil spojnici břevna a tyče. Přeji všem hezký zbytek dne. (17:28:12)

Rostislav Králik

Branky: 31. Bülter (pen.) – 6. Thorsby (Doekhi), 37. S. Becker (Gießelmann), 45+3. Haberer, 46. S. Becker, 87. Michel, 90. Michel (Behrens)

Karty:   45+2. Thiaw (SCH)

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Thiaw, Jošida, Ouwejan – Král (61. Flick), Krauss (61. Latza) – Drexler (61. Larsson), Zalazar (71. Mollet), Bülter – Terodde (C) (71. Polter).
    Náhradníci: Fährmann – M. Kamiński, Matriciani, Mohr.

1. FC Union Berlín: Rönnow – Leite, Knoche, Doekhi (85. Jaeckel) – Gießelmann, Haberer (84. Öztunali), Khedira (C), Thorsby (74. Pantovič), Ryerson – Siebatcheu (71. Behrens), S. Becker (71. Michel).
    Náhradníci: Grill – Trimmel, Haraguči, Schäfer.

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller

Diváci: 62 271